Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plin podesavanje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Plin podesavanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17907 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Plin podesavanje11.06.2017. u 16:25 - pre 82 meseci
Pozdrav svim clanovima,interesujeme dali neko zna kako se steluje isparivac landirenco EC04?konkretno me interesuje metalni sraf mada na nekim isparivacima je i plastican koji se okrece napred nazad rukom moze da se pomera sta se njime steluje dali smesa ili potrosnja?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 16:58 - pre 82 meseci

S njime se podesava ler gas...
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 17:19 - pre 82 meseci
Samo ler gas?da nema veze sa potrosnjom?ja sam probao da odvrcem i zavrcem po 4-5kruga ler je sve isti naravno zabelezio sam markerom gde je stajao sraf dabi znao dokle da vratim
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 17:39 - pre 82 meseci
Ne, potrosnja se regulise onim velikim srafom na racvi...I sad tu ima procedura...odprilike ide ovako: Das gas ili neko drzi papucicu gasa u kabini, na oko 3500/o i tako drzi, a ti zavrces taj sraf dok ne pocne da se gasi, pa odvrces dok ponovo ne postigne taj obrtaj motora, a ovaj u kabini i dalje drzi gas isim pritiskom, tj, da leptir grla bude konstantno otvoren u istom polozaju...Kad to zavrsis, to je to...mozes 1/4 kruga jos da odvijes, pa probas kako ide...ako ti lepo vuce, to je to..ako slabo vuce odvijes jos po 1/4...
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 18:02 - pre 82 meseci
Ok hvala na odgovoru,koliko sam razumeo treba da upalim i ugrejem auto na radnu temperaturu i onda gas da bude na 3500obrtaja i onda da zavrcem dotok plina dok ne pocne da se gasi pa zatim da odvrcem dok opet ne dostigne 3500obrtaja.Znaci taj sraf na isparivacu nije za potrosnju cemu li onda sluzi??
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 18:13 - pre 82 meseci
Pa on regulise hod membrane i time regulise broj obrtaja motora u leru...fino podesavanje ler gasa> Samo, nemoj da te to zavara, ako ne uspes da podesis ler gas, ako stalno varira, onda je potreban servis isparivaca...
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 18:21 - pre 82 meseci
Ler mi je ok to nema sta nego potrosnja me intersuje jel posle zamene filtera za plin auto trosi vise,zamenio sam svecice i filter vazduha ali isto je.u pitanju je mercedes w124 200E k glava
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje11.06.2017. u 20:29 - pre 82 meseci

Ako si zamenio filter tecne faze, normalno je da sad ima bolji protok i moguce da zbog toga i vise trosi. Sad bi morao da nastelujes potrosnju na nacin koji sam opisao. Samo, ja bih ipak otisao do plinadzije da to on uradi...Bolje je i jeftinije nego da eksperimentises...Jos ako pri tome koristi i analizator izduvnih gasova - pun pogodak. Tako se bolje nasteluje nego "po sluhu"...Samo, i da bi se sve to postiglo, sistem za benzin mora biti besprekoran i ispravan. I odgovarajuci moment paljenja je vrlo bitan. Zato najbolje i pregled u karburator servisu, pa kod plinadzije...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
62.68.96.9



+333 Profil

icon Re: Plin podesavanje12.06.2017. u 06:04 - pre 82 meseci
Kljuc je u ovome :

Citat:
gile-gaga:
filter vazduha

a ne filteru plina.
U principu sa zaprljanim filterom treba da se poveca potrosnja u odnosu na nov i cist filter vazduha.
Ocigledno da stari i novi filter nisu istog tipa i potrebno je prestelovati smjesu prema novom filteru.
Bogata smjesa steti novcaniku, a siromasna jos vise steti novcaniku, iako se u prvo vrijeme ima utisak benefita.
Slicno kao kredit u svajcarcima.
Neko iskusan i opremljen gbi trerbao to nastelovati.
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje12.06.2017. u 06:36 - pre 82 meseci
Na benzinu auto radi besprekorno znaci lepo pali na dodir kljuca,lepo vuce ler je ok,na plinu isto tako lepo pali ler je ok nema da varira vuce lepo ali nekako kao da je prigusen.Svecice su nove i filter vazduha stavljeni kad je i filter plina zamenjen ostalo je skroz ispravno na autu radi se o k glavi nije karburator w124 200E
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje12.06.2017. u 08:12 - pre 82 meseci
Da li je pravilan izbor toplotne vrednosti svecica? Da li je dobro podesen zazor elektroda? I sto je najvaznije, da li je pravilno instaliran plin u odnosu na k glavu. Po pravilu, u odnosu na k glavu, plin se uvodi do dosamog leptira, postavljanjem "meseca"do samog leptira gasa, a ne kao sto neki rade direktnim uvodjenjem creva u k glavu, sto vremenom eksplozijama plina ostecuje glavu...Iiiiiii, sad mi stade mozak...el` taj auto ima razvodnik...Ako ima treba proveriti i ispravnost vakuumskog regulatora paljenja...




 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
62.68.96.9



+333 Profil

icon Re: Plin podesavanje12.06.2017. u 16:42 - pre 82 meseci
Ajde, da bi mo vjerovao, probaj selotejpom prelijepiti 1/3 otvora gdje uzima vazduh.
Probaj omnda kako vuce
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
212.200.65.*



+53 Profil

icon Re: Plin podesavanje12.06.2017. u 20:43 - pre 82 meseci
Citat:
gile-gaga:
Na benzinu auto radi besprekorno znaci lepo pali na dodir kljuca,lepo vuce ler je ok,na plinu isto tako lepo pali ler je ok nema da varira vuce lepo ali nekako kao da je prigusen. Svecice su nove i filter vazduha stavljeni kad je i filter plina zamenjen ostalo je skroz ispravno na autu radi se o k glavi nije karburator w124 200E


kod tvog plinskog uređaja kontola smeše je slična igrama na sreću u poštenim zemljama (nikada se nezna ko će da dobije i koliko)... jednostavno ima mnogo faktora koji utiču na srazmeru plina i vazduha u smeši , čije malo ostupanje drastično utiče na sastav smeše, ne postoji automatizovan sistem sa tz. povratnom spregom koja će dati relevantan podatak poslovođi CPU motora .... nažalost na taj tip motora ne može se ugraditi nešto čemu komanduje elektronika... taj plinski uređaj je prilično zastareo i svaki motor sa njim bude prigušen... ko kaže da mu ide na TNG kao na benzim sa tim uređajem ili laže, ili mu ne ide dobro na benzin, ili mu troši kao tenk.

PS sa radošću se sećam dana kada sam prodao svoj automobil pogonjen TNG-om sa vakumskim sistemom
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje14.06.2017. u 19:45 - pre 82 meseci
Svecice su beru pre mesec dana sam ih zamenio,mesac plina ili kako se jos zove ringla stoji iznad leptira vazduha na protokomeru i na njemu dolaze dva creva sa dovodom plina znaci dovod plina nije na leptiru gasa nego na klapnu od protokomera tu je usis.plin je ugradjen pre 5 godina ima atest zavedeno u saobracajnoj.par majstora sam pitao za stelovanje paljenja i svi su mi isto rekli da se ne steluje paljenje
Ne razumem gde se nalazi taj vakuumski regulator paljenja?ima prekidac EZL-KAT koji moze da se pomera u odredjene polozaje on je za predpaljenje
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje14.06.2017. u 23:09 - pre 82 meseci
Citat:
gile-gaga:
Na benzinu auto radi besprekorno znaci lepo pali na dodir kljuca,lepo vuce ler je ok,na plinu isto tako lepo pali ler je ok nema da varira vuce lepo ali nekako kao da je prigusen.Svecice su nove i filter vazduha stavljeni kad je i filter plina zamenjen ostalo je skroz ispravno na autu radi se o k glavi nije karburator w124 200E


Nema veze koje su marke svecice vec kolika im je toplotna vrednost, da li je ta vrednost odgovarajuca za taj motor...kao i zazor izmedju elektroda. Onaj prekidac EZL-KAT, znaci, posto imas elektronsko paljenje, on u stvari regulise ugao pretpaljenja (nije kao kod razvodnika), i pomerajuci taj prekidac njime se regulise pretpaljenje, a u zavisnosti i od kvaliteta goriva...Kvalitet goriva (u ovom slucaju gasa), znatno utice na efikasnost...Probaj da okrenes prekidac u polozaj za neki stepen u ranije pretpaljenje da vidis kakva je razlika...i u vuci i u potrosnji....Ili sipaj gas na nekoj drugoj pumpi.
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje17.06.2017. u 16:51 - pre 82 meseci
Ok ali ne znam kako da ga pomerim mislim na koj broj da ga stavim?ima slovo S i N posle ima brojeve trenutno stoji na slovo S
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje17.06.2017. u 18:11 - pre 82 meseci

Slovo S bi trebalo da znaci da mu je pretpaljenje podeseno kao za "super benzin"...Slovo N bi trebalo da bude za "normal benzin"....znaci za manju oktansku vrednost...Ja bih ga sad postavio u polozaj N, pa ces videti kako se ponasa...Ako reaguje na bolje, to je to, mozda jos malo pomeris ka vecem broju...Probaj pa ces videti...
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje17.06.2017. u 18:50 - pre 82 meseci
Ok hvala na pomoci probacu da postavim na N,ali ima i brojeve od 1 pa do 5 ne znam na koj broj da stavim ako lose radi na N?
Znaci ima slova S i N i posle idu brojevi

Dali bi trebalo da se steluje dotok plina ako se promeni predpaljenje?

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 17.06.2017. u 20:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Plin podesavanje17.06.2017. u 20:18 - pre 82 meseci

Ufff, mili...mnogo si komlikovan....:). Pazi, kako auto ide i koliko trosi, prvo i najvaznije je kvalitet goriva...E sad, ako je pod pretpostavkom gorivo u redu ( sto ne mora da znaci...na primer kad sipam na NIS-u auto ide super, a kad zena sipa na nekoj pumpi u Simanovcima ide "katastrofa" lose), a auto ide slabije nego sto mislim da bi trebao, ima mnogo stvari koje mogu dovesti do tog slabijeg efekta u voznji. Znaci, u tvom slucaju moze biti:... i lose membrane u rasprsivacu, i neodrgovarajuca toplotna vrednost svecica, i pogresan zazor na svecicama, i pogresan moment paljenja, i losi kablovi,....i...i...i...Ne diraj sad stelovanje gasa...pomeri malo paljenje na onom prekidacu da vidis kako ce se ponasati, pa ces videti...da uradis bar neki sistem eliminacije mogucih gresaka. Ako ti se popravi stanje u voznji, sa tako pomerenim paljenjem, znaci da ti taj moment paljenja odgovara tom stanju goriva koje sipas...Ako nema poboljsanja, znaci da je uzrok u nekim drugim stvarima koje sam vec nabrajao, samo sad treba naci koja je to...mora postojati eliminacija mogucih uzroka...
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Plin podesavanje18.06.2017. u 07:02 - pre 82 meseci
Veliko hvala druze,ovako da kazem da auto odrzavam redovno i na vreme pocevsi od ulja i filtera koje menjam na 6-7hiljada km i ostalo.svecice su beru po propisu za mercedes sto pise u katalogu i kao sto je i plinadzija rekao,kapa kablovi i ruka takodje su novi jedino bobinu nisam zamenio a imam je novu u gepeku,slazem da sve zavisi od kvaliteta goriva to nema sta da komentarisemo.Hteo sam da pitam sta je potrebno da odklonim i nastelujem na ovom autu posto je malo specifican jel je K-glava mada i to sam zamenio komplet protokomer sa gumom i K-glavom nastelovao sam potenciometar smesu na protokomeru i EHA ventil sam takodje podesio
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Plin podesavanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17907 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.