Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kombinovanim friziderom Quadro

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro

[ Pregleda: 3373 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
95.180.68.*



Profil

icon Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 08:15 - pre 79 meseci
Nakon ciscenja frizidera pre par dana primetio sam sledeci problem, sto ne znaci da ranije nije bilo toga samo nisam obracao paznju.
Dakle, nakon ciscenja i ponovnog ukljucivanja podesio sam termostat na trojku i pustio ga da radi. I radio je par sati, sto je valjda normalno da bi se ponovo rashladio. Ali kada je temperatura dostigla otprilike 5C i kada je prestao da radi, pokusao sam na termostatu malo da pojacam, ali nije reagovao, tj nije hteo ponovo da se upali. I uopste nije hteo da se upali dok nije temperatura dosla negde do 8C (a to je negde 2 i po na termostatu) kada se sam upalio, i opet radio par sati neprekidno dok nije dostigao temperaturu od 4, 5 stepeni tj. trojku koliko sam stavio termostat. I tako svaki put iznova, ili dok ne iskljucim termostat.. Dakle, kada dostigne odredjenu temperaturu, staje sa radom, ne mogu da pomerim termostat da ga pojacam, i nece da se ukljuci dok se sam ne vrati na neku temperaturu. A dok radi, na termostatu mogu da ga iskljucim. Takodje sam primetio, ne znam ima li veze, kada radi, na gornjem delu pozadi se hvata led, koji se topi cim prestane sa radom, dok se na donjem delu ne hvata led.
Sta bi moglo da bude da ne valja?
Nervira me to sto kada dostigne odredjenu temperaturu nece da se zagreje za stepen, dva pa da se onda za kratko vreme rashladi, nego temperatura poraste za 4,5 stepeni pa ona opet radi par sati dok se opet ne rashladi, pa opet Jovo nanovo :)
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 08:28 - pre 79 meseci
Sve je u redu, tako treba da radi.
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
95.180.68.*



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 17:15 - pre 79 meseci
Pa ne znam da li je tako. Npr. dostigne temperaturu od 5 stepeni, iskljuci se i onda se sam ukljuci kada temperatura dodje do 8, 9 stepeni za nekih 1:00-1:15h, pa onda opet radi nekih 2, 3h dok dodje do 5C, i tako redom. A kada se iskljuci ne mogu ja da ga ukljucim, dok sam ne krene. I tako u krug. Plasi me da to sto radi po 2,3 h ne skodi motoru. I dok motor radi, led se zadrzava samo u gornjem delu pozadi, i normalno se otopi.
Mozda i treba tako, ne znam :)
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 17:43 - pre 79 meseci
Okaci sliku da vidim koliko se zaledi unutra.
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
95.180.68.*



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 18:19 - pre 79 meseci
Ne znam koliko se vidi na slici, led se hvata od vrha pa do ove gornje police sto je u frizideru.


https://imgur.com/a/BQOkD
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 18:27 - pre 79 meseci
U redu je.Moguce je da se termostat malo ulenjio pa mu se povecala histereza,ali princip rada je ok.
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
95.180.68.*



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 18:47 - pre 79 meseci
Ok, hvala. Pa sta da radim sa termostatom, da kupim novi ili...? Jer se plasim da ne strada motor, ili nesto slicno kada funkcionise u ritmu 3h rada, 1h odmora. A i kao sto rekoh, kada se iskljuci, ne mogu ponovo da ga pokrenem dok ne dodje 'na svoje'
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 19:05 - pre 79 meseci
Da bi termostat iskljucio,potrebno je da temperatura tog zadnjeg zida bude u "dobrom minusu".
Kad se dostigne ta temperatura, termostat iskljucuje kompresor i ne ukljucuje dok se temperatura isparivaca u zadnjem zidu ne podigne na nekih desetak stepeni u plusu.Za to vreme se to inje otopi i ciklus krece opet.
Odatle i naziv samootapajuci frizider.
Ako frizider ima sa zadnje strane (spolja) onu crnu resetku (kondenzator), mozes je malo ocistiti nekom cetkom.
Pogledaj i gumu na vratima da li svugde dobro zaptiva.
Ja ne bih menjao termostat za sada.Sacekaj da vidis kako ce se ponasati kad malo padnu temperature.
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
95.180.68.*



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 19:30 - pre 79 meseci
Hvala! :) Meni je cudno bilo da se pravi toliki skok u temperaturi u frizideru, od 4-5C do 8-9C.
Znaci nece skoditi motoru ili kompresoru ritam 3h rada, 1h mirovanja? A inace mi je frizider tako postavljen u stanu da je na udaru toplote, i od sporeta i od sunca, ali drugacije ne moze.
Ocistio sam resetku, cini mi se da guma svuda lepo prijanja.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro02.09.2017. u 19:47 - pre 79 meseci
U principu ako iskljuci na 5, ukljuci na 9, temperatura namirnica ce biti oko 7 stepeni sto je gornja granica.Pozeljno je oko 4-5.
Ne bi trebao da radi 3 sata, znaci da teze dostize temperaturu.Uzrok moze biti previsoka temperatura u prostoriji ili da mu fali malo gasa.Zato sam i napisao da sacekas i vidis kako ce se ponasati kad se prostorija malo rashladi.
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro23.09.2017. u 11:53 - pre 79 meseci
Bio si u pravu, sada kada je malo hladnije u prostoriji dosta brzo se rashladi i radi najvise sat vremena ili manje, zavisi kako postavim termostat. Jedino sto posle prodje ponekada i skoro dva sata da ponovo pocne da radi, temperatura u frizideru bude nekih 7-8C a u zamrzivacu -13,-14 ali valjda treba tako obzirom koja je marka :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro23.09.2017. u 13:41 - pre 79 meseci
Nema tu veze " marka " ! Dal pise Quadro , ili nesto trece , danas na tim Friziderima pise najcesce Beko . U pitanju su standardni Turski frizideri .

Ja imam 2 takva , iako je razlika izmedju njih u kupovini bila u godinama velika , oba rade kao i prvog dana . Stariji ima nekih 13-14 godina , mladji oko 6 i poptuno su identicni , bez obzira na razliku u vremenu .

Nikada nisu imali 7-8 stepeni .

Inace uvek se frizider drzi na jedinici ! Ja sam pojacao na 2-ku samo kada je bilo onih 40 stepeni letos, odavno opet vratio na 1.-cu .

Tako da nemoj da se zavaravas . 7-8 stepeni nije normalno za te frizidere , i bolje vidi sta je pa popravi , inace su frizideri , dobri i izdrzljivi , nema vaze sta pise spolja .
 
Odgovor na temu

index_board
Pera Mitic
nezaposlen
Beograd

Član broj: 257525
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro23.09.2017. u 14:21 - pre 79 meseci
Svakako cu da pozovem strucno lice da pogleda, kada nadjem vremena i nekog pouzdanog.
Lepo se on rashladi do 3,4 stepena kada radi ali onda ne radi oko sat-dva pa dodje do 7, 8 stepeni sto verovatno nije ok.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa kombinovanim friziderom Quadro

[ Pregleda: 3373 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.