Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da u Srbiji svima bude bolje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41181 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 22:51 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Covek koji cita toliko mnogo, svakako ne dolazi na forum da se time hvali. Covek koji dolazi na forum fa se hvali procitanim knjigama nije procitao nijednu, nego mu je desno oko na forumu a levo na guglu odakle skuplja informacije za foliranje. Steta sto vise nema onih ES okupljanja, pa da vidimo ko sta zna uzivo, bez gugla. Bilo kako bilo, prosecan covek 21. veka procita jednu knjigu godisnje, sto znaci dvocifren broj tokom celog zivota. Cetvorocifren broj knjiga u kuci ima samo ciga na buvljaku koji sakuplja knjige po kontejnerima pa prodaje po 50-100 dinara po komadu.


Za tebe je čovek koji je pročitao koju hiljadu knjiga izgleda nadčovek koga ti nisi ni sreo u svom životu i koji je visok tri metra.
Vidiš, neko ima potrebu da čita i to mu je sastavni do života , kao što mora da utoli i žeđ . a ima i onih koji kada vide knjižaru ili
bibloteku pređu na drugu stranu ulice , kao ti . Nisam ja došao na forum da se hvalim koliko sam pročitao već sam ovde duže i
serenjam kao i svi vi . Pa mi se omaklo da imam moju privatnu biblioteku , iz koje , moram priznati da nisam sve pročitao. Ovo
gofno stvarno ubija ljubav prema ćitanju , a bogme ubija i realni život . Zbog toga sam i kupio predivnu spravicu , book reader .
Ali baš i ne umem da kradem knjige po netu .
Možda bi bolje prihvatio da se hvalim koliko sam piva popio na eks.

Citat:
Bradzorf012:

Oćeš da merimo čiji je veći? Ništa ti nisi shvatio, a vidim još si i dobio tri plusića.
PoJenta je u tome da izgradiš svoj čitalački ukus, ako govorimo o književnosti, svoj muzički ili ukus u slikarstvu, da znaš šta je ono što ti odgovara i da u tome uživaš. Ti ovde procenjuješ neko delo na osnovu autorove etničke ili neke druge pripadnosti. Pa hebote, šta ti lično imaš od toga, kakve su to trice i kučine? Prosečan kauboj ili prosečan srbov, nebitno, taj nema vremena, a još manje volje ili želje da istražuje pravce u umetnosti, istorijske nanose i uticaje. Takvima su dovoljne cice, mice i ostale guzate i sisate.

Kažeš za Vorhola da je bio homić. Nisam neki poznavalac njegovog lika i dela, ali bih baš voleo da znam, kakve to hebene veze ima sa njegovim delom? Evo na primer Dostojevski, on ti je iz tog istočnog, pravoslavnog miljea. Šta si mislio, da je on neka dobra duša, neki bezgrešni čika? Posmatrati lični život umetnika, pa na osnovu toga ocenjivati njegovo delo je znak naivnosti, da ne kažem nešto drugo. Onda nam od umetnosti ne bi ostalo ni u. Zato ti postavljam pitanje:

Voleo bih da znam, da li vi veliki srbovi uživate u umetnosti kao takvoj ili birate samo autore čije prezime se završava na "ić"?


Već svi znamo da je tvoj naveći jer to stalno potenciraš .
PoJenta (!!!?) je da ja imam imam svoj umetnički ukus koji meni odgovara . Bio bi mnogo prošireniji da imam love pa da bazam
po svetu i da se češće dovatam pozorišta .
Ko je bre ovde spominjao etičke ili neke druge pripadnosti . Ajde ne blesavi se , sumnjam da ne znaš da je Vorhol zahvaljajući guzi
postao kao poznati umetnik i uveo liberizaciju dupeeta u društvo i kulturu . A radove je uglavnom umnožavao naveliko , kao i naša
poznata pokojna umetnica koja bi malo domackala šito štampu i sada je ponosno drži po zidovima pola Begiša .
Da li je Dostojevski bio homić , verovatno jeste , ali nemam pojma jer on nije pravio posao od toga . Kao što ne znam ni za tebe .
Barem ne propagiraš takav pristup životu .
Sad pojma nemam šta ti znači ono veliki srbovi , jer je meni bio jako drag Kiš , a Mirka Kovača sam čitao od vrvih mojih čitačkih dana .
-------------------------
Slušaš li Longsong na 202. Mislim da bi tebi odgovarala emisija , dobra je .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+2

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 00:32 - pre 79 meseci
Citat:
jovajovic100:
Već svi znamo da je tvoj naveći jer to stalno potenciraš .


Ne, nigde to ne potenciram, pomenuo sam negde na forumu pre hiljadu godina, jedan jedini put, ali nisam potencirao. Potencirao si ti sada, pa sam ja odgovorio, ni manje ni više.

Citat:
jovajovic100:
PoJenta (!!!?)


PoJenta je da se malo i našalimo, a ne samo da budemo mrtvi ozbiljni, lepše je tako.

Citat:
jovajovic100:
PoJenta (!!!?) je da ja imam imam svoj umetnički ukus koji meni odgovara .


Drago mi je zbog toga, imaš moje izvinjenje.

Citat:
jovajovic100:
Bio bi mnogo prošireniji da imam love pa da bazam
po svetu i da se češće dovatam pozorišta .


Ovo je nažalost istina. Čovek mora da odvaja od usta da bi kupio dobru knjigu, otišao na koNJcert ili u muzej. To nije opravdanje, ko želi može uvek da nađe neki dinar, ali opet sve košta.

Citat:
jovajovic100:
Ko je bre ovde spominjao etičke ili neke druge pripadnosti .


Nije etičke nego etničke. Dobro dobro, stiče se takav dojam, a sve je krenulo od onog tvog vidoja. Po meni, ako u Srbiji neće biti bolje, to nije zbog odgovora prolaznika, nego zbog nepristojnog, niskog i podlog postupka novinara kojim bi mogli da srozaju i akademika, a ne prosečnog prolaznika. Da su meni postavili takva pitanja, hebo bi im terma. Ne upuštaj se u razgovor ili raspravu sa budalom, spustiće te na njegov nivo.

Citat:
jovajovic100:
Ajde ne blesavi se , sumnjam da ne znaš da je Vorhol zahvaljajući guzi
postao kao poznati umetnik i uveo liberizaciju dupeeta u društvo i kulturu .


Kao što sam već rekao, ne poznajem njegov rad, ali smatram da je bezveze isti ocenjivati kroz prizmu homoseksualnosti, ni manje ni više. Kao što ne volim da se na sličan način vrednuje opus jedne Marine Abramović. Haksli je voleo narkotike, da li to umanjuje veličinu njegovog dela?

Drugi je par rukava to što si dobro uočio, kako se u umetnost, a bogami i politiku probijaju i deripe. Eto, na primer i naš(a) premijer(ka). E sad, ako će da uradi nešto dobro za zemlju i građane, koga briga? Ako ima i čopor dece, šta vredi ako ostavi pustoš za sobom?

Citat:
jovajovic100:
A radove je uglavnom umnožavao naveliko , kao i naša
poznata pokojna umetnica koja bi malo domackala šito štampu i sada je ponosno drži po zidovima pola Begiša .


Ne znam na koga misliš.

Citat:
jovajovic100:
Da li je Dostojevski bio homić , verovatno jeste , ali nemam pojma jer on nije pravio posao od toga .


Nije mi poznat taj podatak, mislio sam na nešto drugo. Imao je epSilepsiju, a bio je i strastveni kockar, narodski rečeno, nije bio u vinklu. Možda nije svesno pravio posao od onoga što je bio, ali da nije bio kockar, teško da bi napisao istoimeno delo i teško da bi mogao da pronikne do detalja u um jednog kockara. Kod Bulatovića, u Ljudima sa četiri prsta imaš scenu, gde u nekoj nemačkoj krčmi likovi hoće da plate njegove (kockarske)dugove, na šta dobijaju odgovor: "onaj padavičar?"

Citat:
jovajovic100:
Kao što ne znam ni za tebe .
Barem ne propagiraš takav pristup životu .


Ne propagiram ništa, mada mi se nešto i ne dopadaju, ali to je moja privatna stvar. Smeš li javno da kažeš "ua deripe"?

Što se pitanja tiče(o da, to jeste bilo pitanje, pa još vrlo lično), kada me već vučeš za jezik, da sam gledao samo u sise i dup℮ta ne bih bio sam poslednjih godinu dve.

Citat:
jovajovic100:
Sad pojma nemam šta ti znači ono veliki srbovi , jer je meni bio jako drag Kiš , a Mirka Kovača sam čitao od vrvih mojih čitačkih dana .


Poenta je sledeća. U umetnosti i nauci je glupo, besmisleno i potpuno kontradiktorno ubacivati ove kriterijume i na tome insistirati, jer su to univerzalne stvari. Ne, nigde nije bilo eksplicitno rečeno, ali su nabrojani samo pomenuti, ni manje ni više.

Nema onoga ko može da ospori veličinu jednog Kiša, mada su postojali i ozbiljni pokušaji, što ti je svakako poznato. Što se Kovača tiče i tu se slažem, ali opet ima nešto zanimljivo. Meni se recimo ne dopada Ćosić i ta vrsta poetike, ali ne mogu da ne primetim kako je u polemici sa Kovačem devedesetih bio i ostao gospodin, za razliku od ovog drugog.

Radio slušam vrlo retko, ponekad u kolima.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.25.*



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 07:43 - pre 79 meseci
@SlobaBgd
Dobro, mozda si u pravu, mada ja verujem da nisi, jednostavno ja sve za koje znam da su procitali mnogo knjiga, nikada se ne razmecu tim brojkama, nego ce radije reci da su procitali tek po nesto, pa mi nikako ne ide jedno sa drugim da neko mnogo cita pa se time hvali, citanje nije nesto cime se ljudi hvale, ne zato sto nije dobro citati, nego zato sto veoma obrazovani ljudi nisu hvalisavci, niti su skloni da reaguju na provokacije i da mere "ciji je duzi" i da pricaju o hiljade i hiljade sklekova/knjiga/ovoga i onoga. Forum trpi da svako proba da napravi virtuelni identitet onako kako zeli, pa izmedju ostalog i identitet nekoga ko je procitao na hiljade knjiga, a svako od citalaca moye to prihvatiti zdravo za gotovo ili se malo zamisliti nad iznetim podacima.

 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.25.*



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 08:02 - pre 79 meseci
Citat:
jovajovic100:
Za tebe je čovek koji je pročitao koju hiljadu knjiga izgleda nadčovek koga ti nisi ni sreo u svom životu i koji je visok tri metra.

Znam ponekog, ali takvih je svakako manje od jednog promila. Tacnije trojicu znam. I takvi su sasvim svesni svog okruzenja i svoje razlicitosti u odnosu na prosek drzave, kontinenta i planete. I uklapaju se u jedan obrazac ponasanja koji je dijametralno suprotan od tvojeg. Sto nije nikakav dokaz, ali meni stvara dovoljno jako predubedjenje da ti nisi takav kakvim se predstavljas.

Citat:
Vidiš, neko ima potrebu da čita i to mu je sastavni do života , kao što mora da utoli i žeđ . a ima i onih koji kada vide knjižaru ili
bibloteku pređu na drugu stranu ulice , kao ti . Nisam ja došao na forum da se hvalim koliko sam pročitao već sam ovde duže i
serenjam kao i svi vi . Pa mi se omaklo da imam moju privatnu biblioteku , iz koje , moram priznati da nisam sve pročitao. Ovo
gofno stvarno ubija ljubav prema ćitanju , a bogme ubija i realni život . Zbog toga sam i kupio predivnu spravicu , book reader .
Ali baš i ne umem da kradem knjige po netu .
Možda bi bolje prihvatio da se hvalim koliko sam piva popio na eks.

Neko ko je procitao hiljade knjiga ne komunicira na ovaj nacin. Ako si stvarno procitao - dzaba si citao. Razumem ja kad se obrazovaniji covek spusti na nivo sagovornika, ali ti se spustas mnogo ispod tog nivoa. Da ne pominjem gramatiku - za nekog ko mnogo cita ocekivalo bi se da ume da se izrazava u pisanoj formi. Sto se mene tice, slucaj je zatvoren, provaljen si, sledeci put se bolje pripremi pa dodi pod drugim imenom. Nije tesko folirati ljude na temu knjizevnosti, ali ne mozes to da radis ako ne znas da li razmak dolazi pre, nakon ili i pre i nakon znakova interpukcije.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 08:14 - pre 79 meseci
Ja nikada nisam vodio evidenciju kolko sam procitao. Kad sam bio mlad citao sam mnogo, sad samo strucnu literaturu i to ne celu knjigu vec na preskok, mada kad odem negde na put procitam par knjiga za nedelju dana zato sto ne mogu da setam zbog kicme.
Filmove uopste ne gledam niti serije osim na preskok.
 
0

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 08:32 - pre 79 meseci
Već je 100x napisano da od kukumavčenja nad "svetskom nepravdom" nema nike vajde.
Dežurne narikače zaradjuju partijski sendvič pokušavajući da napumpaju omlitavelog djokicu bubnjajući u nacionalsocijalizam.
Od toga nema ništa.

Ono što razjeda tzv. državu su partijski krpelji koji od stručnosti poseduju samo sposobnos naguzivanja u državne fotelje (ili bar šamlice na lokalu).

Umesto toga da se dangubi pričama o pradedovima koji su nešto postigli u životu
treba se ponašati onako kako su dedovi poručivali: glavu dajem pokrajinu ne dajem!

Hoću reći, potpuno je navažno da li je Milanković veliki matematičar ili je veliki astronom.
Od toga se ne živi.
Idiotski je očekivati da će vam neko dati da žderete i lenštarite jer vam je medjed-deda veeeeliki matematičar.

Nego ako neko hoće bolje
onda treba da sam doprinese i učini nešto bolje.
Za početak da oslobodi pokrajinu i pokaže "čojstvo i junaštvo" a sve u skladu sa otadžbinskom tradicijom.

Eto, stigoše i migovi pa nek izvoli partijska stoka: umesto za sendvič izležavajući se po forumima,
nek ginu za pokrajinu
i nek se ne vraćaju dok ne izginu.
Pa imaju migove, nije mala stvar.
Šta bi učinio ajduk Veljko da je imao migove, ihajjjj haj!
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 09:28 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Znam ponekog, ali takvih je svakako manje od jednog promila. Tacnije trojicu znam. I takvi su sasvim svesni svog okruzenja i svoje razlicitosti u odnosu na prosek drzave, kontinenta i planete. I uklapaju se u jedan obrazac ponasanja koji je dijametralno suprotan od tvojeg. Sto nije nikakav dokaz, ali meni stvara dovoljno jako predubedjenje da ti nisi takav kakvim se predstavljas.

Neko ko je procitao hiljade knjiga ne komunicira na ovaj nacin. Ako si stvarno procitao - dzaba si citao. Razumem ja kad se obrazovaniji covek spusti na nivo sagovornika, ali ti se spustas mnogo ispod tog nivoa. Da ne pominjem gramatiku - za nekog ko mnogo cita ocekivalo bi se da ume da se izrazava u pisanoj formi. Sto se mene tice, slucaj je zatvoren, provaljen si, sledeci put se bolje pripremi pa dodi pod drugim imenom. Nije tesko folirati ljude na temu knjizevnosti, ali ne mozes to da radis ako ne znas da li razmak dolazi pre, nakon ili i pre i nakon znakova interpukcije.

O , čak trojicu znaš koji čitaju , ma neverovatno ! Čak trojicu , ej bre !

Na koji način to komunicira neko ko je čitao mnogo ?
Možda ovako :
"Gospodine Nedeljkoviću, drago mi je da ste mi ukazali čast i udostojili da se upustite u komunikaciju sa mnom. Molim vas
da mi unapred opostite što je moja elokventnost daleko ispod vaše, ali vi mi to kao čovek širokih vidika nećete uzeti za zlo.
Ipak se vi veliki altruista! Mogu li vas zamoliti da mi učinite plezir i kada vas pun nanese blizu Donje Prćilovice svratite do
mog skrombog doma. Vi bi kao uviđavan čovek mogli jako dobro da mi pomognete da malo updatujem moju biblioteku. A
i vama će kao osvedočenom eruditi biti sigurno drago da pomognete malom seoskom nastavniku.
Želim samo da napomenem da mojim predhodnim tekstovima nisam želeo da izazovem animozitet kod vas, i da ćemo ovaj
naš susret sigurno implementirati. Ja stvarno nisam ugursuz, a niste ni vi što je stvarno notorno. Lucidnost koju vi imate
će mi sigurno puno pomoći u mom daljem putu prema sudbini, iako sam ja agnostik.

Sa velikim poštovanjem, vaš JovaJovic

Vita jela, zelen bor, čekam brzi odgovor."

Tolko od meneka , Nedeljko , gari moj dragi .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 10:18 - pre 79 meseci
Darko, ne treba da te je sramota što nisi čitao i što ne osećaš potrebu za knjigom. Baš zato ne treba da se osećaš inferiornim i da taj osećaj inferiornosti lečiš omalovažavajući ljude koji vole da čitaju. Ne treba ni da se dokazuješ ni sebi ni drugima time što ćeš da procenjuješ kako treba da se ponaša školovana, kako obrazovana a kako neškolovana osoba. Ni da li ljubitelji knjige treba da se kriju i stide svoje ljubavi. Ni koliko metara, dužnih i kvadratnih, koliko komada ili stranica je prihvatljivo pročitati da bi čitalac ostao mentalno zdrav. Ne treba da se baviš stvarima koje ne poznaješ samo zato da bi ostavio utisak da nešto znaš. Nije sramota ne znati, ili ne čitati, čak ni ne voleti knjige. Ali prosipati pamet i omalovažavati sagovornike, kvalifikovati ih kao lažove i paćenike, e to nije u redu. Da se ne bi i dalje ofirao u svojem nepoznavanju materije, predlažem da ispoštuješ ovo što si napisao: "Sto se mene tice, slucaj je zatvoren".
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 12:07 - pre 79 meseci
Zašto se ljudi koji čitaju mnogo knjiga osećaju toliko superiorno? Jel to toliko veliko dostignuće pročitati par hiljada knjiga u životu? Svakako jeste jedan plus i pomaže u izgradnji čovekove ličnosti i znanja na više načina. Na žalost, kao nuspojava desava se i izgradnja ega.

A i nije svaka knjiga "knjiga". Danas imamo razne spisateljice koje štancuju knjige samo da pršti. Da li se i to računa?

Ja u zadnje vreme praktikujem audio knjige. Siguran sam da će neki ovde reći da to nije dobar način i da se odslušana knjiga ne broji kao pročitana. Pa dobro Šta sad. Ja bih rekao da obe forme imaju svoje prednosti i mane. U svakom slučaju ako gledmo čisto unošenje informacija, potpuno je sve jedno.

Što se tiče Milankovića, eto ja slučajno znam da je njegov lik na novčanici inače kada bi mi neko pokazao njegovu sliko verovatno ne bih znao da kažem ko je. Ali zato vrlo dobro znam rad (teoriju) po kome je najpoznatiji. Umeo bih da objasnim šta se dešava tokom Milankovićevih ciklusa ukoliko bi me neko pitao na ulici.

Mene to interesuje i to sam zapamtio. To je po meni bitnije nego prepoznati Milankovića na slici ili novčanici. (verujem da bi se i on sam složio)

Inače nova istraživanja pokazuju da postoje drugu faktori koji uticu na promenu temerature na zemlji mongo više nego što se raniji mislilo i da si promen ponekad bile nagle, a ne uvek postepene. Efekat koji je opisao Milanković naravno još uvek stoji i ima svoj uticaj na promenu globalne temperaturu.
 
0

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 14:35 - pre 79 meseci
Ma kad tako dobro poznaš Milankovića
šta ima ovde da dežuraš za sendvič
uz šmrkanje kokaina iz UDBA rezervi?

Nemoj da te grdno kune Majka: dje si sine Kokainski Bane? Vidji na Kosovu nečuvenih jada. NATO sila pritisla Kosovo!

Nego vako ti uradi: opremi se silnom (partijskom) vojskom i uzmi bjelog kokaina za 3 godinice.
Tvoju vijernu ljubu ostavi da čuva neki vanpartijski izrod. Ako postane udovica da ima utijehu.
Povedi sa sobom sve delije do delije te odjuri na Kosovo polje ravno.
Plani Bane pa im progovori: "Kosovo je moga tate medjed-djedovina".
Te ih mani britkom sabljom i desnicom rukom (levica nije u modi).
Dva po dva ih na koplje nabadaj i preko sebe u Albaniju bacaj.
Pa ih sabij u buljuke i naćeraj ih do Stambol kapije ako treba.

A mi - koji ne znamo za Milankovića
da doćeramo vina i rakije
da pijemo da se veselimo!
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 14:57 - pre 79 meseci
Citat:
stopnarkomaniji:
Nego ako neko hoće bolje
onda treba da sam doprinese i učini nešto bolje.
Za početak da oslobodi pokrajinu i pokaže "čojstvo i junaštvo" a sve u skladu sa otadžbinskom tradicijom.

Eto, stigoše i migovi pa nek izvoli partijska stoka: umesto za sendvič izležavajući se po forumima,
nek ginu za pokrajinu
i nek se ne vraćaju dok ne izginu.
Pa imaju migove, nije mala stvar.
Šta bi učinio ajduk Veljko da je imao migove, ihajjjj haj!

Ne treba biti izgubljen u vremenu, niti dezorjentisan u prostoru - neprijateljima Srbije ne mozes nista Migovima, iz razloga sto su neprijatelji Srbije tu u Srbiji, pomesani sa ostalim dezorjentisanim i izgubljenim stanovnistvom. Nisu neprijatelji Srbije ni Albanci, ni Hrvati, niti je neko okupirao teritoriju na kojoj inace ne zivi. Neprijatelji Srbije su redom sledeci:

1. Ljudi koji se bave mitom i korupcijom, bilo u svojstvu isplatioca ili korisnika
2. Ljudi koji podrzavaju izrabljiavnje radnika preko zakonom dozvoljenih limita (40 sati nedeljno, 4 nedelje godisnjeg odmora), bilo u svojstvu poslodavca, ili radnika koji to precutno podrzavaju
3. Ljudi koji podrzavaju rad na crno, bez poreza i doprinosa, ili sa legalnim minimalcom, a ostalo na crno, opet bilo u svojstvu poslodavaca ili radnika koji to precutno odobravaju
4. Svi oni koji se bave sivom ekonomijom, prodajom robe ili usluga bez evidentiranja preko fiskalne kase ili kako je vec predvidjeno za tu delatnost
5. Ljudi koji praktikuju verbalno i fizicko nasilje na sportskim priredbama i svim drugim prilikama, oni koji lome i unistavaju tudju imovinu, crtaci grafita i slicni
6. Lopovi
7. Narko dileri
...itd, kasnije cu verovatno da se setim jos. Ako neko nekad bude sakupljao vojsku za borbu protiv tih, najvecih neprijatelja Srbije i srpskog naroda, ja cu razmotriti mogucnost da se svrstam u prve borbene redove. Ili da se infiltriram medju neprijatelje, pa da ih unistavam iz pozadine, kako god. A ne ovako, da mi izmisljas neke virtuelne neprijatelje i pricas price o kojekavim granicama.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 15:28 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Darko, ne treba da te je sramota što nisi čitao i što ne osećaš potrebu za knjigom. Baš zato ne treba da se osećaš inferiornim i da taj osećaj inferiornosti lečiš omalovažavajući ljude koji vole da čitaju.

ma jok, bas anprotiv - ja se prilicno divim ljudima koji da ne kazem vole, jer mozda i ja volim, nego onima koji su uspeli da organizuju svoj zivot tako da mogu mnogo vremena posvetiti svom obrazovnom i duhovnom razvoju, za razliku od nas 99% na planeti koji smo prakticno robovi materijalizma i potrosackog drustva, pa uvece dodjemo kuci spaljenih ociju od monitora i iscedjenog mozga od resavanja brojnih problema i rada pod stresom. Meni je otprilike zivotni cilj da jednog dana promenim svoje zanimanje u smeru da ne gledam nikakve monitore, nego da mi pogled bude na nekom zelenilu u daljini, a i da mi radno vreme bude 20 ili najvise 30 sati nedeljno. Mnogo knjiga cekaju da ih procitam, kupio sam ih davno, ali dok se to ne sredi ne vredi. Dakle, uz puno postovanje, vi koji nalazite nacina da mnogo citate, ja bih to isto tako voleo u nekom sledecem zivotu, ali ovoga puta - mission failed. Ali, nije to ni toliko bitno, ja licno ne mislim da sam zbog toga nesto mnogo isfrustriran i ostajem pri svom misljenju izrecenom ranije, a ti SlobaBgd slobodno ostani pri svom misljenju.
 
0

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 15:29 - pre 79 meseci
Dovoljan je pogleda na ovaj forum i temu pa da covek skonta 'iz odma' ' zasto stvari u Srbiji ne funkcionisu. :)
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 16:20 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
Zašto se ljudi koji čitaju mnogo knjiga osećaju toliko superiorno?

Isto zasto se osecaju superiorno i oni koji provode vreme u teretani pa napumpaju misice, ili oni koji provode vreme na treninzima pa znaju dobro da igraju fudbal. Ljudskom bicu je iz nekog razloga tesko da postigne balans tela i duha, pa da podjednako paznje posveti svom telesnom i duhovnom zdravlju - u zdravom telu zdrav duh.

 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 19:34 - pre 79 meseci
Ok Darko. Samo postoje ljudi koje npr. provode mnogo vremena u teretani, a ne postižu skoro nikakve rezultate, Ili idu u teretanu iz nekog pomodarstva čisto da bi se reklo da idu.

Poredjenje nije baš najbolje, ali verujem da nešto slično postoji i sa čitanjem knjiga.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?09.10.2017. u 20:25 - pre 79 meseci
Da, nego moram da preciziram svoj odgovor - mi posmatraci generisemo taj osecaj superiornosti. Skloni smo da se nekim aktivnostima pojedinaca divimo, a ka nekim drugim pokazujemo totalnu kurcobolju. Sad to dalje moze da se razjasni fenomenom stada, gde se divis necemu cemu se jos neko divi, treci se divi onome cemu se divite vas dvojica, radije nego da mu se svidja nesto sto se nikom drugom ne svidja, itd, dolazimo do fenomena da su neki ljudi nebitnih osobina (najociglednije fudbaleri ali vazi i za sve druge) izrazito popularni iz jednostavnog razloga - popularni su svima koje poznajem, pa neka budu popularni i meni. Ako pogledas malo pazljivije sagovornike na ovoj temi, primetices u mnogim slucajevima upravo taj fenomen stada.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?10.10.2017. u 12:09 - pre 79 meseci
Kakve veze ima popularnost pojedinaca sa sa temom.
U sustini je tema lose srocena, mada je zamisao pitanja ocigledno dobar.

U Srbiji je potrebna jednaka sansa za sve, a da li ce svima biti bolje, neka ta dilema ostane na sposobnostima pojedinaca, nesputanih.

Drzavni sistem nije napravljen da bude funkcionalan, vec da egzistira na nemoralnim principima, lazi, korupcije i nepotizma, prevrtljivosti i poltronstva, a sistem je taj koji treba da pokaze i pokrene inicijativu za promenama.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?10.10.2017. u 19:08 - pre 79 meseci
Ovo je indirektno vezano za temu, ali ne pratim podforume o emigraciji, pa ne mogu da postujem tamo. A covek o kome se radi je iz IT-a, pa ide da se spomene (ranije je bio aktivan na ES-u).

Citat:
Voja Antonić napustio Srbiju u 65. godini: Devedesetih smo makar imali nadu, a čemu sada da se nadamo?

Tvorac legendarnog domaćeg računara "Galaksija" odselio se u Kaliforniju, gde je dobio posao

Originalni clanak je ovde: link

Okacio sam oba linka, jer ovaj originalni ima glup naslov. Elem, i iz komentara se vidi dosta toga vezano za temu. Jedan tvrdi da treba da poradimo na sebi, da prestanemo da pljujemo po ulici, pa cemo ziveti bolje, drugi tvrdi da je vecina naroda glupo, jer glasa za ove, a ne za one...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?10.10.2017. u 20:27 - pre 79 meseci
U Srbiji ne treba da bude bolje.

Stoka ostaje i kad je u oboru,ali kad stoka izadje iz obora,to je vec mnogo lošo.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?10.10.2017. u 22:08 - pre 79 meseci
Citat:
IUOP_1:
Ovo je indirektno vezano za temu, ali ne pratim podforume o emigraciji, pa ne mogu da postujem tamo. A covek o kome se radi je iz IT-a, pa ide da se spomene (ranije je bio aktivan na ES-u).

Citat:
Voja Antonić napustio Srbiju u 65. godini: Devedesetih smo makar imali nadu, a čemu sada da se nadamo?

Tvorac legendarnog domaćeg računara "Galaksija" odselio se u Kaliforniju, gde je dobio posao

Originalni clanak je ovde: link

Okacio sam oba linka, jer ovaj originalni ima glup naslov. Elem, i iz komentara se vidi dosta toga vezano za temu. Jedan tvrdi da treba da poradimo na sebi, da prestanemo da pljujemo po ulici, pa cemo ziveti bolje, drugi tvrdi da je vecina naroda glupo, jer glasa za ove, a ne za one...


Nije neobicno to sto kritikuje Srbiju, nego to sto je emigrirao u 65, kada je vreme za penziju....
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41181 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.