Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14443 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?09.10.2017. u 18:56 - pre 78 meseci
Citat:
gilopile:Uspeo sam da dobijem jedan fajl, ali opet se cuje iritantan prekid izmedju part-ova.


Ne znam šta koristiš na windowsu, ali pošto ja vozim linux koristm XMMS (uglavnom) i Audacious (retko). E kada sam pustio ove flac fajlove, ispostavilo se da na Audaciousu rade savršeno, čak nema mi milisekukndu prekida među fajlovima (a kada svira mp3 onda ima mali prekid).

Visoki tonovi mi ne smetaju čak mislim da su istog nivoa kao na mp3, ali mi malo fale basovi ili nešto tu već ne znam tačno šta, pa sam napravio novi "flac" profil za ekvilajzer. U svakom slučaju imam fajlove, sviraju savršeno, bez prekida, a pri tome sam skinuo i neki flac ucelo (isti kvalitet), hvala svima, idem sad da ugasim svetlo i upalim muziku, pa da se bacim na meditaciju...

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?09.10.2017. u 18:59 - pre 78 meseci
Citat:
idem sad da ugasim svetlo i upalim muziku, pa da se bacim na meditaciju


E tako se to radi.

Pogotovo part 3. ubija. Vraca me u `80-te kada se vrtila na videostranicama na TV-u :)

Nekad ne smem da slusam, toliko me zdrma, da ne znam da li sam tuzan, nostalgican ili srecan, sve me obuzme...Djavolji Zar :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?10.10.2017. u 20:54 - pre 78 meseci
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?10.10.2017. u 22:36 - pre 78 meseci
Obozavao sam da slusam Jean-Michel Jarre kad sam bio klinac. Ali ova verzija mi je bolja :D
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?10.10.2017. u 22:59 - pre 78 meseci
Od JMJ imam nekoliko stvari u folderu sa muzikom koje volim da slusam, recimo Equinoxe 5, Oxygene 8 ili Oxygene 13. Ubacuju me u neku lepu psihodeliju, ali ne takvu kao sto je gilopile napisao nego bas suprotno od toga.



Inace sa muzikom JMJ sam se upoznao preko spica i muzickih podloga raznoraznih sto tv sto radio emisija, koje sam nekada negde cuo kao klinac i posto su mi se kao upecatljive melodije lako upisale u mozdani ram kasnije sam kao stariji poceo da tragam za njima na mrezi i tako i saznao za ime i opus pomenutog umetnika.
Istim putem sam upoznao i Vangelis, Majka Oldfilda, Andreasa Vollenweider-a, Sanju Ilic i Slobu Markovica i jos neke umetnike.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?11.10.2017. u 04:50 - pre 78 meseci
Eh, taj Equinoxe 5 je odličan, ali kada u celini bez prekida posle 5 čuješ 6 a zatim se na to nadoveže 7, to je ekstaza (bar meni).
Oxygen 7-13 je nastao čini mi se 20 god posle originalnog 1-6, i ja nisam osetio tu ono što ima u 1-6

Citat:
gilopile:
Pogotovo part 3. ubija. Vraca me u `80-te kada se vrtila na videostranicama na TV-u
Nekad ne smem da slusam, toliko me zdrma, da ne znam da li sam tuzan, nostalgican ili srecan, sve me obuzme...Djavolji Zar


Upravo savršen opis i mog doživljaja. Inače 3 i 7 su meni najupečtljiviji.

Pošto već neko vreme imam neka komplikovana i neizvesna dešavanja u životu, ovo savršeno leži na sve to. Equinoxe 8 (iako nije mnogo zanimljiv) mu dođe kao neki epilog svega toga na kraju, ne znaš da li je pozitivan ili negativan ali je u svakom slučaju neki mir, potpuno drugačiji od prethodnog "putovanja" ili kako god doživeo to, zaključak svega.

Juče sam odvrnuo decibele (u kući srećom mogu i noću da puštam koliko hoću) i rotirao više puta ceo Equinoxe, a kasnije dodao u rotaciju i cele Oxygen i Magnetic Fields (njih imam odavno). A kada me to izmori pustim nekoliko Andreasa Vollenweidera da predahnem i da mi dopumpa pozitivu, pa udri ponovo...

Inače, nekada sam u Mike Oldfield fazi, recimo ove dve kompozicije, i na njega bih mogao da primenim opis sličan onom tvom gornjem.


[Ovu poruku je menjao pisac dana 12.10.2017. u 05:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?13.10.2017. u 17:38 - pre 78 meseci
Citat:
gilopile: Sta sa privatnim trakerima?
Uglavnom, 80x manja `ponuda` nego na javnim. Naravno, moze da se desi da samo na privatnom nadjes nesto sto nema na javnim, ali to je zanemarivo kada pogledas sta sve mozes naci na javnim.
Ako cemo o retkim sadrzajima, onda je DC++ mama i dalje. :)

Za benefite sto se privatnih tice, necemo sada, nije ni tema pogodna.


Moraš da naučiš kako scena funkcioniše, gde se prvo a gde potom a gde na kraju nađu predmeti "preuzimanja".

Da ne pričamo o privatnim trakerima, ali ako te za filmove zadovoljavaju Yify verzije a za muziku mp3 ili flac bez propratne dokumentacije o ripovanju (log, cue) onda i realno nemaš šta da tražiš po privatnim trackerima.

Primer
Možeš da gledaš Despicable Me 2 (2013) 720p BrRip x264 - YIFY od 760 MB a možeš i Despicable Me 2 2013 1080p 3D BluRay Half-OU DTS x264-HDMaNiAcS od 9,24 GB ili još bolje Despicable Me 2 2013 1080p 3D EUR Blu-ray AVC DTS-HD MA 5 1-VietHD od 41,2 GB samo se pitam da li ćeš videti razliku, ima nas koji je vidimo, a i čujemo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?13.10.2017. u 20:45 - pre 78 meseci
Ma da, sve neki sluhisti...
Ti bre, k'o Berček:

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?13.10.2017. u 21:43 - pre 78 meseci
HoT_Steppa, ne brini za mene, na netu sam od kada postoji i naravno da znam gde cu sta naci. partis.si mi zavrsava posao za sada.
Da gledam film od 9GB na 17` monitoru mi bas nije moranje. Sto se zvuka tice, potpuno si u pravu, ojadjen je max zbog sto manje velicine...3D me za sada ne interesuje.

Kada kupim krsten monitor ili cepanka TV 4K 42`, onda cu itekako gledati da nadjem sto kvaliteniji materijal. :) Za sada mi yify zavrsava posao, a i klasika DivX kada su u pitanju neki matoriji manje poznati filmovi. Bitno da se nadje i odgleda koliko toliko. Sve dzaba pa jos i da se bunimo na kvalitet.

Za muziku, nisam gadljiv na mp3, sve moze da posluzi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?14.10.2017. u 10:29 - pre 78 meseci
Znači nije mit, i u 2017. ima ljudi koji gledaju filmove na 17" monitoru :D

Za filmove i muziku važi, možete da gledate ili GLEDATE a i slušate ili SLUŠATE...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?14.10.2017. u 10:32 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ma da, sve neki sluhisti...
Ti bre, k'o Berček:



Da bi kršteno slušao muziku trebaju ti polovni zvučnici od oko 150 evra i neko integralno pojačalce od 100-tinak evra i neki DAC da konvertuješ muziku sa kompa u analogni format, znači nije veliko ulaganje. Većina ne zna koliko im malo treba da počnu da ČUJU.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 12:08 - pre 78 meseci
Ulaganje je kada će ti nešto donositi pare. Trošak je kada neće donositi pare. Ukoliko se ne baviš muzikom profesionalno, to nije ulaganje već trošak, i pri tome upšte nije mali trošak.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 13:53 - pre 78 meseci
Ne vredi tebi odgovarati. Ali stvarno. Klasična zamena teza. Zašto uopšte slušaš muziku na bilo kom uređaju? To je gubljenje vremena, za to vreme si mogao nešto produktivno da uradiš i zaradiš pare?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 14:05 - pre 78 meseci
Hot Steppa, ma to je samo privremeno, pao mi 24` nedavno na patos i puce panel, a za novi trenutno nemam kesa. Uzeh jedan polovni 22`, ali zaglavio kod burazera u BG, nikako da mi ga donese, nema se vremena...
Trenutno se gleda na 17` i na laptopu koji je oko 14` :) - blagu uzas, ali opet zavrsi posao kad priljubim nos.

Sto se muzike tice, slusam je od kad znam za sebe, a i bavio sam se muzikom, tako da nisam bas od jucer u tim vodama i muziku slusam sa paznjom, a ne tamo kao neki background kad nesto radim...i vrlo dobro znam sta je dobar zvuk.

Nisam nikada imao Bog zna kakve kvalitetne komponente, upravo to sto si naveo u predhodnom postu. Uvek sam imao neka integrisana pojacala 50-120W i zvucnike razno razne Hi-Fi koje su skroz ok i zavrasavaju posao samo tako.
Za mene je sve ok, samo da nisu 2.1, 5.1, 7.1 i sl, dakle dve dobre Hi-Fi kutije, pojacalo od 80eur i udri. :)

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 20:12 - pre 78 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Ne vredi tebi odgovarati. Ali stvarno. Klasična zamena teza. Zašto uopšte slušaš muziku na bilo kom uređaju? To je gubljenje vremena, za to vreme si mogao nešto produktivno da uradiš i zaradiš pare?


Ne znam što se ljutiš, kada se ja nisam ljutio na tvoje besmisleno podbadanje na početku teme .

Ja sam samo zaključio da 250+ € uopšte nije mala cifra za razbacivanje. To je nečija cela mesečna zarada. A ti tu pominješ kako je za slušanje muzike potrebno "samo" toliko para. To nije ulaganje već čist trošak, i tu su stvari sasvim jasne. Moj monitor je skuplji od tih para jer to jeste ulaganje i to sam kupio, ali muziku slušam na ~10€ opremi jer to za mene nije ulaganje već trošak, i nemam tolike pare za razbacivanje.

Uzgred, u kolima imam daleko skuplje ozvučenje, i razlika u zvuku je daleko manja od razlike u parama.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 20:17 - pre 78 meseci
Da li znaš kako se osećam kad treba da odgovorim na ovako nešto? Poslušaj od 0:29 do 0.31

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 20:29 - pre 78 meseci
Hahha, al se izdrase :D
Ma dobro, svako nek sebi bira kako je u mogucnosti i sta ga zadovoljava, nismo svi isti.

Ja da imam, kao sto nemam, ne bih stedio na ozvucenju, ebao bi mu mater pa koliko kosta neka kosta, ali....
Zadovoljim se ja i dosta jeftinijim spravama, a pare ko pare, uvek ima precih stvari kad ih nemas dovoljno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 21:11 - pre 78 meseci
Citat:
HoT_Steppa:Da li znaš kako se osećam kad treba da odgovorim na ovako nešto?


Ne moraš ni da odgovaraš, već da shvatiš da različiti ljudi imaju različite prioritete u životu. Imaš li ti decu, ženu, kuću?
Sad ti možeš da me ubeđuješ da je jako bitno gledati film u blu-rej ULTRA HD giga-tera rezoluciji uz neki HI-FI super ekstra zvuk i šta ja znam, a ja uopšte i nemam LCD TV niti gledam filmove (odnosno 2-4 godišnje obično, 700mb divx)... i tu je priča završena.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 21:23 - pre 78 meseci
Opet zamena teza, pričamo o slušanju muzike, ne o vaspitavanju dece, što jedno drugo ne isključuje. Ili kod tebe isključuje?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?15.10.2017. u 22:04 - pre 78 meseci
Citat:
HoT_Steppa:

Da bi kršteno slušao muziku trebaju ti polovni zvučnici od oko 150 evra i neko integralno pojačalce od 100-tinak evra i neki DAC da konvertuješ muziku sa kompa u analogni format, znači nije veliko ulaganje. Većina ne zna koliko im malo treba da počnu da ČUJU.


Želju da kupim tako neki fini sistemčić imam od 5.-6. razreda osnovne. Od tada, desilo mi se da u posedu imam pojačalo i zvučnike prolaznog kvaliteta, ali u različito vreme. :) Tako da nisam bio u prilici da "kršteno" slušam muziku.

Nije to neka prevelika svota novca za nekog stvarno uživa u muzici. Ebg nije mi se dalo, a i u zadnjih 5-10 god slabije nešto slušam muziku. Dostupnost svake pesme na dva klika mi je ubila magiju. A takodje je ubila i muzičku industriju. Kriva pada kvaliteta muzičkog stvaralaštva obratno je proporcionalna krivi rasta popularnost mp3 formata i dostupnosti muzike na netu.

Koliko je DAC bolja varijanta od neke kvalitetne zvučne kartice?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Žan Mišel Žar - Equinoxe, CD ko ima?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14443 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.