Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orban Viktor Vs George Soros

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57941 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 17:17 - pre 78 meseci
Zelis nesto da mu kazes iz licnog iskustva? Slobodno,pun mi je qurac onih koji su otisli preko,zaglibljeni u kredite

i palamude o nekom zivotu.

Java...kome ti pokusavas da objasnis.Za onog je RAVEN zakon.Isti nivo.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 17:34 - pre 78 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Zelis nesto da mu kazes iz licnog iskustva? Slobodno,pun mi je qurac onih koji su otisli preko,zaglibljeni u kredite

i palamude o nekom zivotu.

Java...kome ti pokusavas da objasnis.Za onog je RAVEN zakon.Isti nivo.


Pa mogu ti reci da licno poznajem nase ljude koji su prosli golgotu izbeglistva i odlaska u inostranstvo i trazenja azila, deportovanja i ostanka u inostranstvu. I sve sto je napisao nema veze sa zivotom i realnom situacijom...

A sta ti znas o meni i uopste o ovoj temi :D?

Pun ti k* sopstvenog zivota, pa ti neko drugi kriv, posto nemas mooda da se pobijes sa nekim jadnikom u kafani, dosao malo da se sibas po madzone-u?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 17:53 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone: mb57 - smesna prica, ali bukvalno nemas blage veze o ovome o cemu pokusavas da pises :D

Ok, možda si ti otišao ilegalno preko granice pa želiš to da opravdaš!
Ja govorim o regularnom sticanju izbegličkog statusa i regularnom prelasku međudržavnih granica.


 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 18:26 - pre 78 meseci
pitanje je koliko je prijem izbeglica odrziv. I na kraju zbog cega je neka zemlja duzna da primi izbeglice ? I u Evropi je besnelo koliko ratova p ko je nas pitao kako nam je bilo. Nek rešavaju svoje probleme, a ako hoće na Zapad neka spreme dokumentaciju pa u ambasadu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 18:31 - pre 78 meseci
Citat:
Pa mogu ti reci da licno poznajem nase ljude koji su prosli golgotu izbeglistva i odlaska u inostranstvo i trazenja azila, deportovanja i ostanka u inostranstvu. I sve sto je napisao nema veze sa zivotom i realnom situacijom...


I oni su se kao sto je JAVA postavio klipove kesali o kamione i trcali preko Nemacke granice.Provetri glavu pa onda nesto napisi.

Citat:
Ok, možda si ti otišao ilegalno preko granice pa želiš to da opravdaš!
Ja govorim o regularnom sticanju izbegličkog statusa i regularnom prelasku međudržavnih granica.

Ne zemljace ja ovde imam poprilicno imovine,ne treba da palim preko kao ti i da se odusevljavam trivijalama.

Rodjen u Centru grada tu i dalje se setkam.JbG,mozda od Kosovske pa Do Vracara.Nema se.

Inace ne pijem i kafane za razliku od tebe koje te podsvesno teraju da ih pominjes,ja sam isao i vodio program po Radiu

i diskotekama.Znas,klubovi bez seljobera.Odes sad do teme DISCO I FUNK i malo pogledas mojih sacuvanih LP ja ( valjda si cuo za to)

i maksi singlova od koji su neki stari i po 40 godina.Znas,neke su se dobijale za radio stanice sa ovakvom oznakom.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 18:37 - pre 78 meseci
@mb57 - opet ti kazem da nemas pojma o cemu pricas.

Ajde cisto neke osnove...

Sa kojim papirima izbeglice mogu da predju granicu? Izbeglica iz Hrvatske - nema hrvatske papire, jel tako? A kad uzme srpsko drzavljanstvo, onda moze da izvadi pasos, ali vise nije izbeglica i nema osnovu da trazi azil u Nemackoj?

Mali deo izbeglica (pricamo o promilima) su krajem 90-tih uspeli da se provuku kroz programe prihvata izbeglica u nekoj od zemalja zapadne EU ili USA/Kanade, tako sto su prosli interviju u ambasadi i regularnim tokom otisli iz zemlje, gde im je ambasada izdala putne papire... I za razgovor u ambasadi su se morale tada iskesirati solidne parice nekom lokalnom baji koji je drzao rampu na ulazu...

Druga varjanta je odlazak u zemlju zapadne EU i trazenje azila, Svica, Nemacka itd... A to se radilo uglavnom tako sto su se vadili bilo kakvi papiri sa kojima se prelazila granica a onda bi te papire bacili, zapalili ili sakrili kod prijatelja, i prijavljivali ilegalni prelazak granice.

U pocetku su prolazile svakakve price, odnosno dovoljno je bilo reci istinu, ali vrlo brzo su poostrili uslove, pa su i ljudi poceli da izmisljaju gluposti (silovanja, ubistva itd) tako da su, pored onih koji su stvarno tesko nahbali, najbolje prolazili oni koji su bili najnamazaniji i bez nekih moralnih kocnica...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 18:46 - pre 78 meseci
@Lavlja_Jazbina - pa onda zivi zivot i ponasaj se u skladu sa tim kako si sebe opisao, tekstovi koje ostavljas ovde i licne prozivke su na nivou kafanskog kavgadzije a ne coveka kakvim sam sebe zelis da predstavis...

U svakom slucaju moj post je bio vrlo prost i jasan sto se Jave tice, da li sa istim stapom sudimo izbeglicama iz SFRJ kao sto sudimo ovim ljudima?
Dakle ne pricamo o ekstremima nego o vecini ljudi koji su nahebali ni krivi ni duzni... I to je sustina ako hoces da diskutujes, a ne moj zivot ili krediti ili sta si vec pisao, mrzi me da se vracam na to ponovo...

mb57 - pise bez osnova, hebiga, dobra namera, ali jednostvano nema veze sa zivotom.

 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 18:47 - pre 78 meseci
@bananafone:
Ako neko nema pojma, onda si to ti!
Moj brat je 1993. dobio pasoš SFRJ i sa njim je otputovao!
Čak i to nije važno, čisto da probam da ti objasnim ali ne vidim da ćeš shvatiti, niko ali niko nije prelazio međudržavne granice kao ove "izbeglice". Znači, nije se prelazilo divljački, u hordama mimo svakih civilizovanih načina!
Zato prestani da mudruješ i deliš savete.
Rekoh, ako si ti uspeo preko njiva, ok, mora da si imao razlog ali to ne predstavljaj kao normalno!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 19:06 - pre 78 meseci
Ne vredi prijatelju, pocele su licne prozivke :D

Imas u prethodnom postu sta je sustina onog sto sam hteo da kazem, ako si voljan o tome da pricas - izvoli, ako mislis da cu da se natezem sa tobom ko je preko kakvih njiva postizavao zivotne uspehe, pa malo si se za...leteo :D :D :D
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 19:08 - pre 78 meseci
Citat:
@Lavlja_Jazbina - pa onda zivi zivot i ponasaj se u skladu sa tim kako si sebe opisao, tekstovi koje ostavljas ovde i licne prozivke su na nivou kafanskog kavgadzije a ne coveka kakvim sam sebe zelis da predstavis...


Kazi ti meni,kakve veze imaju oni zatucani muslimani sa Srbima.Pa ti madjari koje ne podnosim ( 2 x me vracali sa granice,kao pun mi pasos i nema mesta za

pecat) rade toliko ispravnu stvar za svoju zemlju da je za primer.I onda tema zbog iz nekog razloga ( poznato redakciji ) spinuje ka Srbima.

Da li je onaj kostur-les soros olos tema,jeste.Da li je Orban tema?! Pa gde onda ima mesta ovde za Srbe da se popljuju?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 19:18 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone:
Ne vredi prijatelju, pocele su licne prozivke :D

Imas u prethodnom postu sta je sustina onog sto sam hteo da kazem, ako si voljan o tome da pricas - izvoli, ako mislis da cu da se natezem sa tobom ko je preko kakvih njiva postizavao zivotne uspehe, pa malo si se za...leteo :D :D :D

A kako tumačiti tvoje obraćanje meni:
"mb57 - pise bez osnova, hebiga, dobra namera, ali jednostvano nema veze sa zivotom"

Plašeći se da neće moći da uđu u zapadnu Evropu pošto zemlje poput Nemačke, Austrije, Mađarske i Hrvatske pojačavaju graničnu kontrolu, mnoge izbeglice sad se predstavljaju kao Sirijci da bi povećale svoje šanse za ulazak na teritoriju EU. Eva Moncure, portparol Fronteksa, granične službe EU, kaže da nesirijske izbeglice i ekonomski migranti danas veruju da im je „sirijski pasoš najbolja, ali ni u kom slučaju zagarantovana šansa da dobiju azil“.
U intervjuu za francusku radio-stanicu Evropa 1 izvršni direktor Fronteksa Fabris Legeri izjavio je da je primećena trgovina sirijskim pasošima, naročito u Turskoj. Poput mnogih stvarnih izbeglica, ljudi s tim dokumentima, prema Legerijevim rečima, „dolaze iz severne Afrike, sa Bliskog istoka, ali to su više ekonomski migranti“. Frederike fon Tizenhauzen, predstavnica nemačkog ministarstva finansija, rekla je novinarima 4. septembra da su carinici zaplenili pošiljku s lažnim i pravim sirijskim pasošima.
Mnogi Sirijci sada brinu da će poplava falsifikovanih dokumenata usporiti proces dobijanja azila i da će evropski zvaničnici postati sumnjičavi i prema njima. „Mislim da je to veoma zabrinjavajuće“, kaže Žorž Malki, šef Sirijsko-švedskog mirovnog udruženja, grupacije koja nastoji da poveća svest o tome šta se dešava u Siriji i koja podržava režim predsednika Bašara el Asada.

„Funkcioneri u Švedskoj sada više ne primaju tako mnogo sirijskih ličnih dokumenata zbog toga što ne veruju da su ih izdale sirijske vlasti.“
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 19:26 - pre 78 meseci
scekobanana seretroluje po obicaju
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 19:27 - pre 78 meseci
Citat:
Funkcioneri u Švedskoj sada više ne primaju tako mnogo sirijskih ličnih dokumenata

Ma imaju srecu zato sto je gore ledeno pa sami odleprsaju.Drugar je bio u Stoholmu pre 20 dana,ma ne mozes da ih vidis.

Sreca po Svede.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros27.11.2017. u 20:12 - pre 78 meseci
Pa moje obracanje tebi se odnosi na tekst koji si napisao, a ne na tvoje zivotne aspiracije i uopste tebe kao coveka.
Pises iz dobre namere, ali o necem o cemu ne znas bas mnogo - to je moje misljenje, jel ti sad spala kruna sa glave? Jesam te nesto licno prozivao?

Postavio sam prosto pitanje, da li tretman koji pozeljkujete izbeglicama iz Sirije zelite i izbeglicama iz ex SFRJ? Ostalo je razvodnjavanje price...

Inace ovo o pasosima i ostalim glupostima je samo vrh ledenog brega, pa znas li koliko je ljudi iz Sandzaka (u NL su bili meksi na muslimane, zbog Srebrenice), a i drugih delova Srbije (ima i porodica iz Bgd - prigradskog naselja), pocetkom 2000-tih doslo i dobilo status izbeglice a posle i drzavljanstvo, na osnovu nebuloznih prica? Nigde rata - nigde izbeglistva, sve 100% na foru...

Ali sta sad znaci ova prica? Da su sve izbeglice iz ex-SFRJ muljatori i prevaranti? Hebiga velika vecina nije, i ne zelim da pisem o ovim ekstremnim slucajevima... kao sto ne zelim da se bavim idiotarijama oko izbeglica iz Sirije.

U Siriji je rat i to vrlo zaheban rat. Ljudi beze iz Sirije kako znaju i umeju i dolaze do zapadne EU. O njima pisem i o njima hocu da diskutujem.


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 27.11.2017. u 21:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 01:15 - pre 78 meseci
@bananaphone:

Žešći si oksimoron! Nemoj više da mi "analiziraš" postove!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 05:47 - pre 78 meseci
@mb57 - da da, a kako bi bilo da diskutujemo o temi na koju si se javio, a ne o tome kakav sam ja oksimoron :D?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 05:57 - pre 78 meseci
U Siriji je rat?! A je l' veliki taj rat, pošto vidimo da su ugroženi i Libija, Avganistan, Sudan, Irak, Pakistan? Odatle dolaze reke izbeglica, sa isto tako nebuloznim pričama. I sve zdravi, mladi, jaki muškarci, skoro nigde staraca i žena. Samo neko jako naivan može da ne vidi te činjenice ili da ih upoređuje sa izbeglicama sa prostora Bosne, Hrvatske i sa Kosova i Metohije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 06:46 - pre 78 meseci
@Sloba - naravno, ja ne dovodim u pitanje da postoji velika muljaza, ja znam da postoji - ali opet vecina dolazi is Sirije, Avganistana i Iraka, koji su stvarno u k*, i to bas zbog humanitarnih intervencija koje su dosle sa zapada i koje jos uvek traju.

Iz Libije, Sudana, Irana, Pakistana imas manje zahteva 2015-te godine, nego sa Kosova i Albanije:

http://ec.europa.eu/eurostat/s...irst_time_applicants)_YB17.png

Imas i statistiku Sirijskih izbeglica u Turskoj gde je odnos zena i muskaraca pola-pola (UNHCR podaci), ali se na suludi put kojim krecu ka EU, uglavnom odlucuju muskarci i ocajnici, tipa samo 20% su deca ili ispod 20% zene. Sto je i razumljivo, da li bi ti krenuo na put kojim oni idu vukuci porodicu sa sobom, ili bi krenuo sam, pa porodicu pridruzio kasnije nekim manje opasnim putem?

Zar ne vidis da svi politicki profitiraju na ovim izbeglicama?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 08:55 - pre 78 meseci
Čekaj, bre. Ako je u Iraku, Siriji, Avganistanu toliko loše i opasno, da li je normalno da mladi i zdravi, koji mogu da zaštite nejač, beže preko pola sveta, a da u tom paklu ostaju žene i deca? Njihove žene i deca! Ili tamo i nije baš toliko opasno koliko vam serviraju na NL televiziji (ubiše se od blama zbog Srebrenice), nego su ovi što beže možda dezerteri, odbegli zatvorenici, osujećeni kriminalci i na'vatani švaleri (a znamo kako se po šerijatskom zakonu kažnjavaju preljubnici )
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Orban Viktor Vs George Soros28.11.2017. u 09:19 - pre 78 meseci
Nije ovo nista novo, ovakvim epitetima su docekivane i sprske izbeglice iz HR/Bih/Kosova. Apsolutno nema nikakve razlike u odnosu.

Onda su bili isti komentari, sto se ne vrate da se bore, ima tu dosta kriminalaca, mladi i sposobni treba da da ratuju, dezerteri, itd.

Jebga, kad si sirotinja i moralno i finansijski, onda su ti i ratne izbeglice krive.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Orban Viktor Vs George Soros

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57941 | Odgovora: 359 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.