Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena registracionog područja i tablica

elitemadzone.org :: AutoZone :: Promena registracionog područja i tablica

[ Pregleda: 3302 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stex_pb

Član broj: 130236
Poruke: 92
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+4 Profil

icon Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 18:13 - pre 75 meseci
Pozdrav.

Uskoro se selim u grad sa drugim registracionim područjem i po promeni prebivališta bi trebao da promenim gotovo sva dokumenta, između ostalog i tablice, jer se one vezuju za adresu stanovanja.

E sad, mnogi ljudi mi savetuju da tablice ne menjam do isteka registracije i ne izlažem se dodatnom trošku, jer to niko neće proveravati. Faktički tablice važe po svim parametrima, po nalepnici, po saobraćajnoj , jedino se neće poklapati adresa u čipu lične karte sa adresom na saobraćajnoj.

Da li je neko imao slično iskustvo?


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.25.*



+2282 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 18:35 - pre 75 meseci
Ja nisam ni adresu u licnoj karti hteo da menjam. Jednostavno sam prijavio boraviste u policiji, a prebivaliste ostavio koje je bilo ranije. sad, kad me policija ne nadje na adresi prebivalista, obavezni su da me potraze na adresi boravista pre nego sto pasiviziraju moju adresu. Bilo da sam na adresi prebivalista ili boravista, ja sam legalan. Tako vec 10 godina. Doduse, dodjem ja ponekad na staru adresu pa kad me policajac pita zasto nisam promenio prebivaliste objasnim mu da nisam zakonski bio obavezan jer se vratim na mesto prebivalista svakih tri meseca i resetujem tajmer koji me obavezuje da nakon 90 dana promenim prebivaliste. I kazem mu jos da moja porodica ima u vlasnistvu mnogo nekretnina po raznim selima i gradovima, pa ne mogu svuda da se prijavim, a mogu da zivim svuda po malo. Prijava boravista se resetuje nakon 2 godine, tada je potrebno ponovo prijaviti.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 09.01.2018. u 19:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 18:45 - pre 75 meseci
@ stex_pb

U sustini si dobio pravi savet , da mozes da sacekas do registracije . Mada tu ima jos jedan faktor koji nema veze sa zakonima , vec sa naravima ljudi .

Zavisi odakle se selis i gde .

Na primer ako se iz Priboja selis za Beograd , ne ocekuj nista narocito .

Ako se na primer selis u kontra smeru iz Beograda , za Priboj ili neki drugi mali gradic , mozes da ocekujes svasta . Da ti jednog dana neko izbusi sve 4 gume , da ti neko izgrebe ceo auto , ili polupa i odvali neki deo , far , retrovizor itd .

Tako da u tom slucaju seljenja na relaciji Beograd - XY gradic , ti je najjeftinije , da prvi dan promenis i tablice kontra smer , slobodno cekaj , nece ti auto niko pipnuti sto pise neki gradic na tablici .
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 18:53 - pre 75 meseci
Ne moras odmah, ali ti je potpuno sve jedno, moraces da promenis tablice, saobracajnu i nalepnicu. U svakom slucaju te ceka taj trosak. To je malo glupom al ajde. U Nemackoj mozes da promenis prebivaliste, da odes u drugu pokrajinu, potpuno drugi grad, a da zadrzis stare registarske oznake. Tablcie se ne menjaju bukvalno nikad, na starim autmobilima mogu da se vide stare tablice.
 
Odgovor na temu

stex_pb

Član broj: 130236
Poruke: 92
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+4 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 19:51 - pre 75 meseci
Ovako mi lakše da sačekam kraj registracije, jer sam skoro izvadio tablice pa da ne plaćam odmah. Mene jedino brine pošto je sad t oelemtronski, da mi ne pošalju neku kaznu jer nisam vratio tablice.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.25.*



+2282 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica09.01.2018. u 20:41 - pre 75 meseci
Usteda je jedino nalepnica, sto je ako se dobro secam 236+204 dinara. saobracajnu i tablice menjas te menjas. Po marfijevom zakonu, nekako se uvek desi da ti auto najvise treba u vreme oko produzenja registracije, pa nemas vremena da cekas odjavu i celu proceduru i ujeo bi samog sebe za zadnjicu sto si hteo da ustedis 440 dinara
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica10.01.2018. u 08:18 - pre 75 meseci
Ma sačekaj registraciju. Pitanje je da li će iko uopšte i da te zaustavi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica14.01.2018. u 10:24 - pre 75 meseci
.. ne znam da li znas da i vozacku dozvolu treba da promenis
 
Odgovor na temu

stex_pb

Član broj: 130236
Poruke: 92
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+4 Profil

icon Re: Promena registracionog područja i tablica27.01.2018. u 14:09 - pre 75 meseci
U mupu su mi rekli da ne moram da menjam vozačku jer ne piše adresa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Promena registracionog područja i tablica

[ Pregleda: 3302 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.