Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija sve atraktivnija

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46923 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 07:17 - pre 75 meseci
Ako otvorite forum http://www.elitesecurity.org/f237-Vodic-za-emigraciju - nema bas previse informacija o emigraciji i zivotu emigranata u Rusiji, i ako preskocite Braxi-ja i Borisa, mozete da napisete dve polu-recenice o tome kako ljudi odlaze u Rusiju, kolike su plate/rente, neke osnovne stvari, van onog sto pise na https://www.numbeo.com/cost-of...Moscow&displayCurrency=EUR
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 07:29 - pre 75 meseci
Citat:
bananaphone: Ako otvorite forum http://www.elitesecurity.org/f237-Vodic-za-emigraciju - nema bas previse informacija o emigraciji i zivotu emigranata u Rusiji, i ako preskocite Braxi-ja i Borisa, mozete da napisete dve polu-recenice o tome kako ljudi odlaze u Rusiju, kolike su plate/rente, neke osnovne stvari, van onog sto pise na https://www.numbeo.com/cost-of...Moscow&displayCurrency=EUR

Koliko se da videti, na ovom forumu takve informacije nemoj ni tražiti.
Slobodno mogu reći, na osnovu nekoliko tema, da je forum sa vlasnikom i administracijom dozvolio da se na forumu umesto realnih informacija serviraju besmislice zašinjene prozivkama i uvredama nekolicine članova.
I ova tema nije otvorena sa namerom da se stvarno iznesu prave informacije nego kao nastavak pljuvanja jer su prethodne teme zaključane.
Zašto onda gubiti vreme i iznositi činjenice kada će iste biti zatrpane gomilom besmislica i bljuvotina?
Koga stvarno interesuju neki podaci, rado ću mu na pp odgovoriti ako imam takva saznanja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.25.*



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 07:57 - pre 75 meseci
Citat:
Koliko se da videti, na ovom forumu takve informacije nemoj ni tražiti.
Slobodno mogu reći, na osnovu nekoliko tema, da je forum sa vlasnikom i administracijom dozvolio da se na forumu umesto realnih informacija serviraju besmislice zašinjene prozivkama i uvredama nekolicine članova.
I ova tema nije otvorena sa namerom da se stvarno iznesu prave informacije nego kao nastavak pljuvanja jer su prethodne teme zaključane.
Zašto onda gubiti vreme i iznositi činjenice kada će iste biti zatrpane gomilom besmislica i bljuvotina?
Koga stvarno interesuju neki podaci, rado ću mu na pp odgovoriti ako imam takva saznanja.

Ja sam to isto pomislio - da li je u pitanju ludost ili neiskustvo postaviti na hrvatskom prozapadnom forumu naslov afirmativne sadrzine prema Rusiji i ocekivati da neko odgovori smislenom informacijom. Samim tim sto bi neko ovde rekao da je bio u Rusiji i da je to drzava bolja od Srbije potpisao bi sebi "smrtnu presudu" na forumu, trolovali bi ga godinama posle toga gde god sta napise, nevezano za drzave nego lupam na temi za izbor opreme za centralno grejanje. Neistomisljenici su ovde nepozeljni i nisu ludi da dovode sebe u opasnost, nego eventualno mogu delovati u poluilegali, privatnim porukama, po mogucnosti sa nekom enkripcijom.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 08:22 - pre 75 meseci
O kakvoj "ilegali" pricas, a u pravilniku je da je ovo pre svega strucan forum i da politicke diskusije nisu pozeljne? Ima i proruskih i prozapadnih foruma gde su politicke diskusije dobrodosle i pozeljne, i na vlasniku je da odredi uredjivacku politiku svoga sajta kako mu se svidi.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 08:27 - pre 75 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Koliko se da videti, na ovom forumu takve informacije nemoj ni tražiti.
Slobodno mogu reći, na osnovu nekoliko tema, da je forum sa vlasnikom i administracijom dozvolio da se na forumu umesto realnih informacija serviraju besmislice zašinjene prozivkama i uvredama nekolicine članova.
I ova tema nije otvorena sa namerom da se stvarno iznesu prave informacije nego kao nastavak pljuvanja jer su prethodne teme zaključane.
Zašto onda gubiti vreme i iznositi činjenice kada će iste biti zatrpane gomilom besmislica i bljuvotina?
Koga stvarno interesuju neki podaci, rado ću mu na pp odgovoriti ako imam takva saznanja.

Ja sam to isto pomislio - da li je u pitanju ludost ili neiskustvo postaviti na hrvatskom prozapadnom forumu naslov afirmativne sadrzine prema Rusiji i ocekivati da neko odgovori smislenom informacijom. Samim tim sto bi neko ovde rekao da je bio u Rusiji i da je to drzava bolja od Srbije potpisao bi sebi "smrtnu presudu" na forumu, trolovali bi ga godinama posle toga gde god sta napise, nevezano za drzave nego lupam na temi za izbor opreme za centralno grejanje. Neistomisljenici su ovde nepozeljni i nisu ludi da dovode sebe u opasnost, nego eventualno mogu delovati u poluilegali, privatnim porukama, po mogucnosti sa nekom enkripcijom.


ne sviruckaj blago receno.

Na temi http://www.elitemadzone.org/t4...-kakvu-bi-Srbi-voleli-da-imaju na 90 strana se pisalo o Belorusiji niko ti nije rekao ni A. Ljudi su te pazljivo slusali u vezi zivota, a polemika se javljala kad si zalazio u sfere politike sto je i normalno. Ja inace citam tvoje postove temeljno i sa paznjom.

Sto se tice ovih ruskih botova skovao sam im pesmicu:

Botovska je tuga pregolema,
stigo tvrd sendvic,
a odgovora nema !

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 08:28 - pre 75 meseci
Haha - Gojko - sorosevac :D :D :D

Ajde ljudi malo se opustite i pogledajte realno, Braxi je banovan sa ovog foruma, bar jedan put vise od bilo kod od vas :D

Cemu sad ove teorije zavere, ne treba da se govori gde je bolje, jednostavno napisete dve recenice onako kako jeste, kako se odlazi tamo, kako se dobija radna dozvola, kakav je status stranih radnika, sta ako dobijes otkaz - jel ti odmah i radna dozvola prestaje, kako menjas posao, kako se porodica snalazi, kakve su rente, kakve su plate. Ko ide i kako ide u Rusiju. Ja znam nekoliko Rusa koji su dosli da rade u NL, ali tu se moje iskustvo sa Rusima i Rusijom zavrsava...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 08:32 - pre 75 meseci
Ne znam koliko je Rusija atraktivna ali znam kako se ulaže veto na formiranje suda za procesiranje zločinaca koji su oborili Malezijski MH17 17 Jula 2014 i ubili 283 putnika i 15 članova posade.
Citat:
Malaysia's resolution gained majority support of the UNSC, but was vetoed by Russia.

Sve to imajući na umu da je prihvatila osnivanje suda za ratne zločine u bivšoj SFRJ.
Pa ostaje nejasno da li je onda bila "atraktivna" pa sada nije
ili je sada "atraktivna" a onda bila nije?

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 12:55 - pre 75 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Pre 15ak godina je bio prerezan grkljan jednom coveku koji je pri raspodeli plate .Uzimao je svaki mesec procenat.Sad koliko je istinita prica ? ali za deo plate da je uzimao je istinit.
.


Znam i ja za tu priču. U pitanju su bili naši radnici kojima je krajcovao platu a poslodavci su bili neki krimosi.

Priča se prepričava kao primer nekog poštenja i pravde u Rusiji. Ne zanm, ali ja bi radije u zmelju gde potpišeš ugovor pa ako te poslodavac zajebe ode na sud negu u neku gde se stvari rešavaju ovako.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 13:13 - pre 75 meseci
Koga je briga gde bi ti hteo? Svi bi hteli na Zapad ali ne ide to tako lako. Rusija prima naše radnike a za nekoga ko ne može da prehrani svoju porodicu, ili plati kredit u švajcarcima ili ne može da vrati dugove zelenašima Rusija je Sedmica na Lotou. Svako ko sa poštenim namerama ode u Rusiju ima od nje koristi.
Uslovi rada jesu teški ali se zaradi. Sporadična loša iskustva tražiti u tim konkretnim ljudima. Svuda ima neradnika, polemičara, bull5hit artista i ostalih izuzetnih građana.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 13:24 - pre 75 meseci
nemamstan

Nema potrebe posebno dokazivati da Rusija nije omiljena na ovom forumu(i ne samo na ovom), bar ne ako se želi koliko toliko objektivna slika iste. Zašto je to tako, neka odgovore administratori, moderatori i vlasnici sajta, ako žele. Koliko god se ne slagao sa Darkom moram da kažem, da je na onoj temi o Belorusiji bio toliko miniran i dezavuisan, da je to postalo smešno. Sve je to deo antiruske histerije, koja je poslednjih godina krenula sa zapada, naročito od izbijanja ukrajinske krize i mešanja Rusije u sukobe u Siriji.

Što se tiče ovog veta, Rusija je dovoljno velika i jaka, a pre svega ozbiljna država da bi sebi dozvolila nekakve gluposti tog tipa. Nemaju oni šta da kriju, ali ih niko ne može ni prisiliti na poniženje. Vidimo šta im rade sa sportistima i učešćem na sportskim takmičenjima. Taj isti zapad je spremao i rezoluciju o genocidu u ratovima na prostoru ex-yu, kojom bi se srpski narod okarakterisao kao genocidan. Da ne ulazimo u rasprave koliko to ima osnova, ali bismo onda mogli naći desetina razloga da mnoge druge narode i države proglasimo genocidnima. Rusija je uložila veto i na to, ako nisi znao.

Ako govoriš o avionskim nesrećama budi ubeđen, da su Rusi tu zaista umešali prste, odavno bismo svi bili sprženi zbog WWIII, ali nismo. Kako to? Pa lepo, dobro dođe kao propaganda. Ako ja sada tebe optužim da si ubica i ako trubim po forumu o tome, posle izvesnog vremena, mnogi će poverovati u to. Što je najgore, ima stvarnih avio nesreća gde taj isti zapad ne samo da nije tražio presudu ili mešanje UN, iako je možda imalo osnova. Nisu tražili jer su putnici bili Rusi ili građani bivših sovjetskih republika, a oni su kao što znamo niža rasa, podljudi, kao i mi uostalom. Slično tome, umeli su da fingiraju lažne avio nesreće i ranije, a da za to ponovo optuže Rusiju, iako su se iza svega krili pokušaji špijuniranja i nelegalnog nadletanja ruske teritorije. Ne teraj me da guglam i da ti tražim linkove, jer vrlo dobro znam šta pričam.

Zato te molim, smanji malo doživljaj.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 13:25 - pre 75 meseci
Citat:
HoT_SteppaKoga je briga gde bi ti hteo? Svi bi hteli na Zapad ali ne ide to tako lako. Rusija prima naše radnike a za nekoga ko ne može da prehrani svoju porodicu, ili plati kredit u švajcarcima ili ne može da vrati dugove zelenašima Rusija je Sedmica na Lotou. Svako ko sa poštenim namerama ode u Rusiju ima od nje koristi.
Uslovi rada jesu teški ali se zaradi. Sporadična loša iskustva tražiti u tim konkretnim ljudima. Svuda ima neradnika, polemičara, bull5hit artista i ostalih izuzetnih građana.


ne moras odmah da se zestis.

Daj da cujemo vec jednom o tim uslovima, cenama, porezima, doprinosima u Rusiji ! O svim zemljama se sve vec zna i toliko smo toga pisali na forumu imigracija jedino o Rusiji bas bas nista nema. Kod Rusije uvek sve neka tajna. Konspiracija ?!
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 13:47 - pre 75 meseci
Citat:
Bradzorf012:
nemamstan

Nema potrebe posebno dokazivati da Rusija nije omiljena na ovom forumu(i ne samo na ovom), bar ne ako se želi koliko toliko objektivna slika iste. Zašto je to tako, neka odgovore administratori, moderatori i vlasnici sajta, ako žele. Koliko god se ne slagao sa Darkom moram da kažem, da je na onoj temi o Belorusiji bio toliko miniran i dezavuisan, da je to postalo smešno. Sve je to deo antiruske histerije, koja je poslednjih godina krenula sa zapada, naročito od izbijanja ukrajinske krize i mešanja Rusije u sukobe u Siriji.


ne provociraj.

Nije ti palo na pamet da vise ljudi preferira zapadani od ruskog sistema. Ja kontam da bi ti pre ziveo pod ruskom cizmom nego jeo americki hamburger, ali gle cuda, vecina ljudi ne deli tvoje misljenje !

I naravno oni su svi rusofobi, podlozni zapadnoj histeriji, placenici, itd itd sve iste price i matrice jos od 1945...

daj bre nesto novo.

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 14:18 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:Daj da cujemo vec jednom o tim uslovima, cenama, porezima, doprinosima u Rusiji ! O svim zemljama se sve vec zna i toliko smo toga pisali na forumu imigracija jedino o Rusiji bas bas nista nema. Kod Rusije uvek sve neka tajna. Konspiracija ?!


Ovo je soba za sprdačinu, ako hoćeš da saznaš infomacije o Rusji otvori je u adekvatnoj sobi ali ćeš verovatno zbog tvog ponašanja da dobiješ ban, pa zato to nisi ni uradio.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 14:20 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:Nije ti palo na pamet da vise ljudi preferira zapadani od ruskog sistema. .



Tako nešto ne postoji što se zove ruski sistem, Rusija je takođe postala kapitalistička zemlja, ako nisi čuo.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 14:53 - pre 75 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Braxi:Daj da cujemo vec jednom o tim uslovima, cenama, porezima, doprinosima u Rusiji ! O svim zemljama se sve vec zna i toliko smo toga pisali na forumu imigracija jedino o Rusiji bas bas nista nema. Kod Rusije uvek sve neka tajna. Konspiracija ?!


Ovo je soba za sprdačinu, ako hoćeš da saznaš infomacije o Rusji otvori je u adekvatnoj sobi ali ćeš verovatno zbog tvog ponašanja da dobiješ ban, pa zato to nisi ni uradio.


samo ti pazi da ne popijete opet ban od EU a za mene ne brini mnogo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 15:24 - pre 75 meseci
Po tebi mi smo odavno u EU. Takvi kao ti čim odu preko podignu nos i od dosade dolaze po forumima da seruckaju i da se qrche umesto da se aktivno angažuješ da dovučeš nekog sunarodnika tamo gde si i ti. Takvi smo mi Srbi. Ti si slika i prilika, a nisi jedini.

Naša dijaspora je blagi užas. Niako da se ugledamo na Turke ili Šiptare, oni su oduvek bili složni.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 15:36 - pre 75 meseci
Nismo mi jedini džiberi.
Isti je i ostatak sveta, minus još Jevreji.

Nego, zašto čovek prosto ne pita u svom neposrednom okruženju nekog Rusa i Ruskinju sve što ga zanima?

Siguran sam da bi oduševljeno prihvatili razgovor sa bratom Srbinom, pogotovo oni ispod 30g.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 15:40 - pre 75 meseci
Citat:
Shadowed: Ima nas koji bismo rado procitali ozbiljan odgovor na to pitanje, bez obzira ko je i iz kog razloga isto postavio.
Hvala unapred.

Citat:
HoT_Steppa:Ovo je soba za sprdačinu, ako hoćeš da saznaš infomacije o Rusji otvori je u adekvatnoj sobi ali ćeš verovatno zbog tvog ponašanja da dobiješ ban, pa zato to nisi ni uradio.

Pošto ima i ozbiljnih ljudi, koje zaista interesuje "boravak" u Rusiji, a tema je u delu (HoT_Steppa odlično opisao), zanemariću napade ludila Braxija i napisati u par rečenica šta je potrebno za boravak i rad u Rusiji.
Za boravak do mesec dana važi bezvizni režim. Moja iskustva do sticanja prava na boravak su pozitivna. Na aerodromu Šeremetjevo, gde slećun avioni iz Srbije, ogromne su gužve. Jednom prilikom, da ne bi zakasnio na avion za drugi grad, otišao sam na šalter za ruske građane gde nije bila gužva. Za divno čudo, policajac je uzteo pasoš, pogledao ga i kroz osmeh rekao da je punkt za ruske državljane ali pošto sam iz Srbije, može.
Da, odmah da dodam, za deset godina i xy letova, nikada mi nisu kontrolisali prtljag?
Kada sam odlučio da potražim posao, prvo što treba to je da se obezbedi RVP (dozvola za privremeni boravak).
Da bi to ostvario, morao sam da polažem ispit iz Ruskog jezika, istorije i ekonomije. Pored toga, mora se proći lekarski pregled ali u Rusiji.
Kada sve to obavite (cena ispita je nekih 100 evra i oko 60 košta lekarski pregled).
Sa potvrdama i fotografijama ide se u policiju gde postoji oideljenje za strance. Tamo vam uzimaju otiske svih prsta na obe ruke kao i celih dlanova.
Uz neku taksu, u pasoš udaraju taj RVP (koji važi tri godine). Sa tim RVP-om, krećete u vađenje matičnog broja, medicinskoke polise i penzione karte. Kada sve dobijete (a to traje mesec-dva), imate pravo na rad ali samo u oblasti koja vam je dala taj RVP.
Već posle pola godine, stičete pravo da tražite boravišnu dozvolu.
Opet morate na lekarski pregled, onda popunjavanje zahteva, nove fotografije i čekanje pola godine. Po dobijanju boravišne dozvole, imate sva prava kao ruski građanin sem prava izlaska na izbore. Sa boravišnom dozvolom, imate pravo da tražite posao na celoj teritoriji Rusije.
Plate i standard su različiti od regiona do regiona, od grada do grada. Na severu su visoke plate ali su i namirnice skuplje. Moskva i Sankt Peterburg su gradovi gde možete naći posao vrlo brzo. Plata zavisi od stručnosti i oblasti u kojoj radite. Teško je prosto reći ali mogu da vam napišem za zubnog tehničara (moj poznanik ima veliku firmu) i vrhunski tehničari zarađuju minimum 200.000 rubalja (oko 3000 evra).
Problem je što je u Moskvi smeštaj skup.
Sankt Peterburg je sličan. VKV električar u kompaniji Qvadro ima paltu od 100.000 rubalja (evro je 70 rubalja).
Cene hrane su slične kao kod nas. Znači, nešto je skuplje a nešto jeftinije. Voće i povrće su skuplji.
Benzin je oko 75 dinara, kubni metar gasa je oko 10 dinara. Kirije su slične našima ali je zato internet bagatela. U stanu imam 100/100mbps no limit za 350 dinara.
Tehnika je jeftinija nego kod nas jer su trgovce naterali na normalizaciju cena tako što na onlajn kupovinu neplaćaju carinu ni porez.
Kupio sam već gomilu stvari putem interneta.
Ono što je isti važno, najlepše žene na svetu su u Rusiji i sasvim drugog vaspitanja. Ruskinje su neverovatno odane i požrtvovane. One iskreno poštuju i vole svoje muževe, posebno ako je on i pravi domaćin.
Mogu puno toga ali ne volim duga kuckanja.
Ovih dana mi stiže go pro kamerica pa ću, ako Braksi i kompanija ne zađubre temu, napraviti snimke iz super marketa (da vidite ponudu i cene kao i vozni park na ulicama).
Toliko za sad.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 15:53 - pre 75 meseci
Citat:
HoT_Steppa:Naša dijaspora je blagi užas. Niako da se ugledamo na Turke ili Šiptare, oni su oduvek bili složni.

Zasto bi trebali da se ugledamo na njih? Sta je tacno "vrlina" tih grupa u emigraciji? Nemogucnost integracije, grupisanje, nizerazredni poslovi...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija08.02.2018. u 15:55 - pre 75 meseci
Mislio sam na pomaganje sunarodnicima kad dođu u novu zemlju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46923 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.