Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija sve atraktivnija

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46926 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 10:37 - pre 75 meseci
aha, mislite da se u rusiji od profita iz drzavnih resursa ne placaju uhlebi, popunjavaju rupe u budzetu i kupuje socijalni mir ?

malo morgen.

sta je bolje po vama ? Da profit NIS-a ode Rusima ili da ostane u Srbiji pa makar ga ostavili na pijaci da uzme ko koliko hoce ?!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 10:58 - pre 75 meseci
Hebe se meni i za Rusiju i za NIS.

I naravno da je bolje da 51% profita ode u rusiju, 49% profita ostane.
Jer u drugom slucaju NIS ne bi bio profit u Srbiji, nego gubitak... Ako drzavna lutrija moze da bude gubitak, kako li bi tek NIS mogao sa tim hiljadama viska zaposlenih
Sad, nemam pojma u kakvoj je situaciji bio NIS pre nego sto je prodat rusima, ali i da je bio u dobrom stanju, svakako bi propao kao sve ostalo sto propada u ovoj drzavi.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 13:21 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:
samo ruskom placeniku treba crtati da je davanje prirodnog resursa strancu stetno. I sta na kraju krajeva i vredi profit kad odlazi u Rusiju ?!



Vidim, to ti smeta a ovo ti ne smeta:

https://www.danas.rs/ekonomija...je-u-tisini-prodala-izvorista/
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 14:19 - pre 75 meseci
nije mi smetalo jer nisam cuo za to. A sad kad sam cuo naravno da sam protiv prodavanja prirodnih resursa strancima. MA KOJIM STRANCIMA !
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 15:53 - pre 75 meseci
Imajući na umu odnose Jugoslavije/Srbije i Rusije tokom perioda koji pamtim (pa i onog u prethodnoj istoriji) Rusija nikad nije bila nešto pozitivno, baš naprotiv - pojavom Putina Rusija je postala odvratna.
E sad, da nisam usamljen u takvom uverenju je činjenica.
Mogu ruski botovi po forumima šminkati Rusiju koliko hoće ali generalna percepcija Rusije je da je Rusija rugoba.
Zašto je to tako nek se Rusi zapitaju.

Neshvatljivo mi je da se Rusu može verovati. Globalno posmatrano u Rusiji se ne vidi poželjna destinacija.
Jedini način da se nadjem u Rusiji je da me Hitler i Putin deportuju.

Eto to je moje vidjenje dopadalo se nekom ili ne dopadalo.
Poz.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:00 - pre 75 meseci
Priču o uslovima života u drugoj zemlji i načinu kako tamo otići ne treba bojiti svojim antagonizmom.
Nemci su počinili neviđena zla celoj Evropi, i kada bi se rukovodili "argumentima" iz posta nemamstan, ta zemlja bi bila potpuno izolovana.
Ovde nije reč o istoriji odnosa Rusije ili SSSR-a i Jugoslavije ili Srbije nego o uslovima života u Rusiji, mogućnosti da se nađe posao, uslovima za boravak i ostalim uslovima koji mogu biti od koristi nekome ko prati ovaj forum.
Pisanje pojedinaca ne da nema veze sa takvim informacijama nego to pisanje pretvaraju u svoje emotivno i fizičko pražnjenje kome nije mesto na forumu!
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:15 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan: Ja se nisam pozvao ni na kakva zla Rusije samo sam naveo da se ne sećam nečeg posebno pozitivnog vezano za Rusiju.

Jednostavno, Rusi, ruski botovi i Rusija su mi odvratni.

Šta je tu problem?

Problem je što to nije predmet teme.
Zašto je bilo kome bitno šta ti osećaš prema bilo kome ili čemu.
To što si napisao je čista, patološka, mržnja a mržnja nije svojstvena normalnim ljudima.



 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:24 - pre 75 meseci
Sad ko je normalan će tek vidimo
nakon što pročitaš naslov teme.
Jel treba da citiram naslov teme?

Ne treba?

E pa naslov je vezan za "atraktivnost" Rusije
i u tom smislu ja sam iz mog ugla naveo koliko je Rusija "atraktivna".

Pitanje je kako ćeš postaviti mernu skalu.
Skala može da se pruža od negativnog do pozitivnog konačnog ili beskonačnog.
Ili možeš skalu "normalizovati" tako da se kreće od nule do maksimalne pozitivne vrednosti.
Drugi oblik "normalizacije" je na suprotnu stranu.
Treći oblik bi bila neka eksponencijalna ili logaritamska funkcija itd...

U svakom slučaju na toj sklali, na nekom mestu se nalazi količina mere koju sam označio kao "odvratna".

Možeš ti to nazvati kao mržnja mada ja mislim da su mržnja i odvratnost dve različite mere.

Na primer, gvno je odvratno ali nema smisla mrziti ga, zar ne?

Dakle da rezimiram, moja mera "atraktivnosti" Rusije (ruskog naroda, ruskih botova) iznosi
ODVRATNO!

Jel sad jasno?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:27 - pre 75 meseci
Zloupotrebljavaš forum!
Otvori svoj blog i na njemu se prazni a ne ovde.
Ljude interesuju konkretne informacije a ne tvoje emocije!
Citat:
Gojko Vujovic:
Offtopic je ociscen, molim drzite se teme.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:30 - pre 75 meseci
Ja sam izneo moje vidjenje
a ti hoćeš da ga cenzurišeš.

To je jedan od razloga zašto su mi Rusi, ruski botovi i Rusija odvratni.

Osim toga, nisam ja otišao u Rusiju ili na ruski forum da bih potkopavao Ruse i mešao se u život Rusa i njihove odnose sa drugim državama.
Ali Rusi sve to rade po Srbiji i forumima namenjenim Srbiji.

Jel treba da navodim još razloga zašto su mi Rusi i Rusija odvratni?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:35 - pre 75 meseci
Ponavljam, tvoje viđenje nema veze sa suštinom a to su elementarne informacije o mogućnostima, uslovima, odlaska i rada i života u Rusiji.
Znači, sem što si se ispraznio, nisi dao ni jednu informaciju koja može biti od koristi bilo kome.
Zloupotrebljavaš forum!
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:36 - pre 75 meseci
To je tvoje mišljenje.
Ali i ja imam pravo na svoje mišljenje.

Poz.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:39 - pre 75 meseci
Ok, izneo si ga po hiljaditi put i ako ti je sada lakše, nadam se da ćeš temu poštedeti daljnjim iznošenjem (ponavljanjem) tvog mišljenja o Rusiji.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 16:42 - pre 75 meseci
A šta si ti ovde?
Sudija koji odredjuje ko će šta i koliko pisati?

Da li ti znaš za još nešto osim za represiju?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.milenia.hu.



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 19:06 - pre 75 meseci
Raspirivanje nacionalne mrznje je najmanje veoma ruzna i nepristojna pojava, a verovatno i zabranjena i kaznjiva po zakonu. Zamisli na sta bi licilo kad bi neko komentarisao po drugim temama kako su mu Madjari/Hrvati/Romi odvratni, gde se tema dotice tih drzava?! Ja sam se davno izjasnio da biram da budem Rus po nacionalnosti, tako da molim te obrazlozi zbog cega me neopravdano i nicim izazvano vredjas i nazivas odvratnim? Ako nekog ne podnosis, imenuj ga imenom i prezimenom, a ne da vredjas celu naciju.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 21:36 - pre 75 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Raspirivanje nacionalne mrznje je najmanje veoma ruzna i nepristojna pojava, a verovatno i zabranjena i kaznjiva po zakonu. Zamisli na sta bi licilo kad bi neko komentarisao po drugim temama kako su mu Madjari/Hrvati/Romi odvratni, gde se tema dotice tih drzava?! Ja sam se davno izjasnio da biram da budem Rus po nacionalnosti, tako da molim te obrazlozi zbog cega me neopravdano i nicim izazvano vredjas i nazivas odvratnim? Ako nekog ne podnosis, imenuj ga imenom i prezimenom, a ne da vredjas celu naciju.


da jedino sto si zaboravio da ovde niko ne raspiruje mrznju prema Rusima vec se rec Rus Rusi koristi kao metonim za rusku politiku i nase shvatanje iste. Mogli bi smo umesto Rusi da kazemo smatram da su nosioci drzavne vlasti u Ruskoj Federaciji postupili na stetu srpskih interesa, ali znas mi ovde ipak nismo na diplomatskom skupu.

Vecina ljudi ovde nikada ni nije videla nekog Rusa !

A ti si Rus samo u tvojim snovima i to ti niko ne priznaje cak ni u Rusiji.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 22:39 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:
bolje je da ostane 49% nego 100% ?!
vidim da nemas veze sa racunovodstvom, ali izgleda da ni matematiku za drugi osnovne nisi savladao....

Mozda nemam veze sa racunovodstvom, ali ajd da tebi pomognem malo oko matematike na nivou koji možda uspeš da razumeš

49% od nešto je nešto, i to je više nego ništa u slučaju kad 100% profit ne postoji jer postoji samo dug.

Da bi ti bilo lakše. Zamisli ovako


Na mesečnom nivou ti i brat dobijate po 50 bombona.
Ali ti baš mnogo voliš bombone, i pojedeš svojih 50 bombona za manje od mesec dana, dok tvoj brat lepo raspolaže i ima za ceo mesec, i ostane mu i višak.
Počinješ da pozajmljuješ od brata taj višak koji njemu ostane, jer baš voliš bombone. I tako posle nekog vremena zadužiš se recimo 200 bombona.
Na početku meseca, dobijete obojica opet po 50 bombona, ali tvojih 50 ide odmah njemu, jer mu duguješ. Ali ne možeš da izdržiš 4 meseca bez bombona jer su tvoje potrebe veće od 50 mesečno, pa i dalje pozajmljuješ od njega i dug se povećava.


E sad, u jednom momentu se toliko zadužiš, da više ne znaš kako da vratiš, a ne možeš da prestaneš da ih jedeš više od 50 mesečno, i brat ti ponudi da ti oprosti dug, ali samo u slučaju da ubuduće on odlučuje kako ćeš raspolagati bombonama,i sve bombone idu prvo njemu. Pri tom ti obeća da će naći način da ti obezbedi da imaš i više bombona na mesečnom nivou nego što si imao, ali da zauzvrat on mora mesečno uvek na 100 bombona da uzme jednu od tebe.

I tako, sledeći mesec ti dobiješ 49 bombona, on 51. Malo se ljutiš što si navikao na više od 50 mesečno, ali džaba ti... Brat ne da više jer si se loše pokazao ranije, i kaže ti da se strpiš.
I tako uskoro se tvoj brat doseti, pa ode kod jedne i kod druge babe, i kaže im da mnogo volite bombone, i dogovori sa babama da i od njih dobijete po 50 bombona mesečno.
Tako ti počneš da dobiješ 3x49 bombona, a brat 3x51 bombonu mesečno.
I ti zadovoljan, ne moraš više da pozajmljuješ, dobiješ taman onoliko koliko treba mesečno.

E sad, vremenom pošto si namiren bombonama, i nemaš više brige o tome, počinješ višak vremena da ulažeš u to i da se ljutiš i postaješ ljubomoran na brata, što baš on da uzme tvoje 3 bombone... I pri tom da odlučuje da li će biti gumene ili tvrde.
Nema veze što imaš više nego što si ikada imao, nego odakle njemu pravo da ima više od tebe i da odlučuje. E to je problem do balkanskog gena koji nosiš...

Ako ti ni ovakav primer nije jasan, šećer ti izgleda udario malo u mozak, pa ne možeš kvalitetno da razmišljaš.



 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija11.02.2018. u 23:30 - pre 75 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Ja sam se davno izjasnio da biram da budem Rus po nacionalnosti,

Ko hoće može se izjasniti i da je konj po nacionalnosti.
To mu se ne može zabraniti.
Isto tako se ne može zabraniti da neko nekom bude odvratan.
Nema suda pa ni kazne po takvom osećanju.

Zamisli da država odredjuje ko će kome biti odvratan a ko neće biti odvratan.
Šta je sledeći korak?
Da država odredjuje ko će kome biti simpatičan, koga ćete voleti, s kim ženiti/udavati? To bi bila diktatura.

Ja sam mislio da bi diktatorska država bila odvratna patriotama, pravoslavcima i demokratama!

Kad ono medjutim, radi se o Putinoslavcima...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.milenia.hu.



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 02:47 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:
da jedino sto si zaboravio da ovde niko ne raspiruje mrznju prema Rusima vec se rec Rus Rusi koristi kao metonim za rusku politiku i nase shvatanje iste. Mogli bi smo umesto Rusi da kazemo smatram da su nosioci drzavne vlasti u Ruskoj Federaciji postupili na stetu srpskih interesa, ali znas mi ovde ipak nismo na diplomatskom skupu.

Vecina ljudi ovde nikada ni nije videla nekog Rusa !

A ti si Rus samo u tvojim snovima i to ti niko ne priznaje cak ni u Rusiji.

Mislim da branis neodbranjivo. Ako je to tako kako kazes, ja cu odmah da izjavim da ne podnosim Jevreje i da ih smatram odvratnim a svima ce da bude jasno da ja samo kritikujem politiku Izraela prema Palestini, da li je normalno da tako pricam okolo?

A rus sam po ustavu Srbije, koji kaze da si ono sto hoces da budes, a ne ono sto su ti mama i tata i ono sto priznaje neka strana drzava. U granicama srbije sam punopravni rus, a kad odem u rusiju tada cu da vidim sta je dozvoljeno da budem tamo, za sad mi je to nebitno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.milenia.hu.



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija12.02.2018. u 02:52 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan:

Isto tako se ne može zabraniti da neko nekom bude odvratan.
Nema suda pa ni kazne po takvom osećanju.

Niko ti ne brani da ti bude odvratan neko sa imenom i prezimenom. Ali se itekako brani da se bavis neonacistickom propagandom kategorizujuci cele nacije kao odvratne. Nedavno je ovde bila tema gde je vecina diskutanata osporavala pravo na crtanje kukastog krsta, a kategorisanje cele jedne nacije kao odvratne je mnogo gore od toga. Uzmi nesto radi, rad oslobadja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46926 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.