Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?

[ Pregleda: 12496 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 12:24 - pre 74 meseci
Iz belgijske banke nestalo preko 10 milijardi evra Libije koji su zamrznule UN:
https://www.libyanexpress.com/...sappeared-from-euroclear-bank/

Nije li i taj novac bio povod za uvođenje demokratije u Libiju?
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 14:12 - pre 74 meseci
Pošto se gomilaju teme a malo ljudi, glupo je da otvaram novu temu. Malo "naše" politike. Pokušavam da budem realan i napominjem da mi nije zinu*lo du**pe za pare. Ali da uzmemo u razmatranje situaciju na Kosovu (Kosovu i Metohiji). Da li neko zaista misli da tu teritoriju možemo da vratimo bez rata? Ako misli da možemo, ima da idem po Srbiji i da bijem granjom ko neće da glasa za tog pametng čoveka. I cela Srbija da glasa za njega i da rešimo problem. Ali pošto ja sumnjam da to može, pitanje glasi, za koliko para bi mogli da PRODAMO Kosovo. I da li bi se neko usudio da tu stvar pokrene?

Gledajući "realno", mi možemo neke pare da iskamčimo od zapada, i da ne kočimo više tu teritoriju na svom putu i da svi budu srećni i zadovoljni i TO pitanje da bude rešeno.

Mislim da je svakako novac u igri, samo je naš problem što će taj novac da se "možda" izdeli po nekim uskim krugovima. Ovako transparentno potvrdjujemo da znamo za jadac. Koliko bi mogli da dobijemo para?

deset milijardi, sto, pedeset?

I onda kao šlag na torti da svi to podelimo kao akcije.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 14:32 - pre 74 meseci
Sve se i vreti oko novca.
CIA: EVO ZAŠTO KOSOVO VRIJEDI DVAPUT VIŠE OD SRBIJE
Cela priča o ljudskim pravima Albanaca i ostale nebuloze su paravan za otimanje rusnih bogatstava od Srbije.
Naravno da status quo ne može da se održava beskonačno pa zapad traži političare koji će potpisati predaju za vjek vjekova.
Sve dok Srbija ne prihvati KiM kao posebnu državu, ona ne može biti država jer važi rezolucija 1244 na koju će se uvek pozivati stalne članice SB, Kina i Rusija.
Zna to i zapad pa nas pritiska i ucenjuje.
Na žalost, ima puno onih kojima istorija počinje njihovim danom rođenja i traje koliko i oni traju!
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 14:48 - pre 74 meseci
Ako je tako, onda da ukinemo naše političare. Jer šta? Svaki bogovetni dan pominju EU i uslove a kao uslov pregovori o Kosovu. Molim vas. Kao da ima hiljadu resenja. Ja cu vam reći tri moguća scenarija.

Prvi scenario, Kosovo i Metohija je u sastavu Srbije.
Drugi scenario, Kosovo je nazavisna država.
I treći scenario... kog se drži Vučko, zamajavamo i narod i svet u vezi toga da će nešto da rešimo, nema veze, vreme prolazi, mi na vlasti, daćemo narodu leba, politike i rijalitije i pesma,,,, .

Zamislite reč: "Pregovaramo da iznadjemo resenje gde ni jedna strana nece da sve dobije i da svi budemo po malo nezadovoljni." Boze me oprosti, pa jer smo mi DEBILI, izgleda da jesmo kad slušamo te laži, čak i ne verujemo nego najgore je što nam nije više ni stalo.

Ljudi, NEMA REŠENJA. Ili jedno ili drugo. Ako se držimo prvog scenarija, onda idemo u rat. Ako se držimo drugog scenarija, onda možemo da tražimo obeštećenje. A ako se držimo trećeg scenarija, onda ništa, gledaćemo tv i svakih par godina glasati za naše vođe da nas lažu još žešće.

Pri tom ajde što nas lažu o Kosovu, lažu nas i o EU. Mi u EU ne možemo da uđemo pod ovim statusom. Jedino možemo ako priznamo tu mitološku teritoriju. I šta? Šta će se desiti? Možda referendum, gde neće niko da glasa za priznanje i opet ništa.

Dobro ajde, ako nećemo da PRODAMO, onda da se zamajavamo i lažemo kako rešavamo problem i kako ćemo ući u EU.

Ljudi NIKAD.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 15:54 - pre 74 meseci
Ne ratujes revlo sa jacim od sebe, to nikad nije bilo, i ako nemas realne ratne planove kako rat da dobijes, ratovati je suludo. Drugim recima, za Srbiju je ratovanje suludo, jer bi mogli samo jos vise da izgubimo, poput Vojvodine i Sandzaka, a pregovorima dobijamo nesto, nekakav mir, i nekakvu "evropsku perspektivu" od koje mozda i bude nesto za nase potomke. Sad kada je SAD iza njih, ne mislis li da bi bilo lako Hrvatskoj i Albaniji (preko Kosova) da krenu u neke pogranicne sukobe, ako im se i Bugari i Madjari ne pridruze? Rat nije u interesu Srbije i Vucic to dobro zna, mada zna i da prosecan Srbin to tesko moze da ukapira, i gaji patolosku mrznju prema svemu sto je americko.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 16:10 - pre 74 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne ratujes revlo sa jacim od sebe, to nikad nije bilo, i ako nemas realne ratne planove kako rat da dobijes, ratovati je suludo. Drugim recima, za Srbiju je ratovanje suludo, jer bi mogli samo jos vise da izgubimo, poput Vojvodine i Sandzaka, a pregovorima dobijamo nesto, nekakav mir, i nekakvu "evropsku perspektivu" od koje mozda i bude nesto za nase potomke. Sad kada je SAD iza njih, ne mislis li da bi bilo lako Hrvatskoj i Albaniji (preko Kosova) da krenu u neke pogranicne sukobe, ako im se i Bugari i Madjari ne pridruze? Rat nije u interesu Srbije i Vucic to dobro zna, mada zna i da prosecan Srbin to tesko moze da ukapira, i gaji patolosku mrznju prema svemu sto je americko.


dobro je da sto vise ljudi u Srbiji shvata da je Srbija uhapsena drzava !
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 16:35 - pre 74 meseci
Nemoj da ste naivni!
Ako Srbija prizna KiM, mislite da će se sve završiti?
Tek tada će šiptarski apetiti da se pokažu u punom svetlu!
Tražiće sve do Niša, a možda i više (zašto ne kada su Srbi spremni da daju).
Treba sve vratiti u UN (najveća greška je učinjena pristankom da se problem prebaci u Brisel). Rezolucija 1244 je još uvek važeća i dve stalne članice SB neće dozvoliti njenu izmenu sve dok Srbija to ne prihvati.
Zato treba reći EU hvala vam i doviđenja. Alternative uvek ima ako ima i malo dostojanstva!
Političke okolnosti se menjaju, što vidi i EU i USA i zato nas pritiskaju. Pritisak ima smisla sve dok nam naši političari prodaju floskulu o "moranju" ulaska u EU.
Mora se samo umreti a sve ostalo je naš izbor.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 16:56 - pre 74 meseci
mb57

Srecni smo sto takvi poput tebe ne vode drzavnu politiku, jer u politici nista nije crno-belo vec postoji samo interes. Kao sto SAD imaju interese ima i Rusija, i njeni interesi nisu mir na ovim prostorima, vec stvaranje krize koju ce EU i SAD da resavaju preko nasih ledja.
Ove godine Emanuel Makron dolazi u Srbiju povodom sto godina okoncanja prvog svetskog rata, i to je prilika, koju Vucic nece propustiti, da poboljsa odnose i sa Francuskom, kako bi i ona radila u nasem interesu.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 17:10 - pre 74 meseci
To da li smo "uhapšena država" ne znam. Ali znam da smo se tek probudili iz dubokog zimskog sna. Ja nekad se stvarno zapitam, da li smo mi uopšte normalni !?

Slobu smo toliko dugo držali na vlasti dok nas nije totalno upropastio. A opet je pitanje da li nas je upropastio? Jel da. Tužno, ali ima onih koji i dalje misle da je konfrontiranje za rad nekog višeg interesa ISPRAVNO. Pa da, ja sad imam 36 godina, a sećam se od 90-te do 2000-te. Sloba nas je jahao i zaratio sa celim svetom i doživeli smo bombardovanje. Pa neki i dalje traže neki viši interes. Bolesno. Sad smo u situaciji da smo se probudili. I sad više nećemo da se suprostavljamo, ali nećemo ni da se družimo. Nećemo u NATO. Kao mi smo povređeni, ljuti, nećemo više sa vama. Al nemojte da nas dirate nećemo mi ni sa Rusima. Nego onako, malo opipavamo teren, sa svima smo ok. Ceo ovaj svoj život pratim pubertetski razvoj naše zemlje.

Kao eto, mi smo sad neutralni isto kao Švajcarska. I time se tešimo.

A istina je da ne smemo da odaberemo stranu. Ja opet ponavljam, bolje je odabrati bilo kakav put nego stajati na raskrsnici.

Zašto na primer ne bi ušli u NATO? Šta nas sprečava? Ajde da pitanje Kosova ostavimo po strani i uđemo u NATO. Pa lično mislim da bi se pitanje Kosova do nekle rešilo. Prosto. Ispada da smo na istoj strani. I svet bi inicirao stvaranje nekakve konfederacije.

Mislim lepo je to patriote, protesti, demokratija, žute patke, vučići, premijerka... Sve je to lepo i kulturno, ali što ne zakoračimo taj jedan korak?

Nećemo, jer ne smemo. Mi zaista moramo da propadnemo. Ajde da nam je Rusija susedna zemlja. ALI nije.

Nešto zaista moramo da preduzmemo, ako mislimo da opstanemo.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 17:26 - pre 74 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
mb57

Srecni smo sto takvi poput tebe ne vode drzavnu politiku, jer u politici nista nije crno-belo vec postoji samo interes. Kao sto SAD imaju interese ima i Rusija, i njeni interesi nisu mir na ovim prostorima, vec stvaranje krize koju ce EU i SAD da resavaju preko nasih ledja.
Ove godine Emanuel Makron dolazi u Srbiju povodom sto godina okoncanja prvog svetskog rata, i to je prilika, koju Vucic nece propustiti, da poboljsa odnose i sa Francuskom, kako bi i ona radila u nasem interesu.

Već sam video da o istoriji nemaš pojma a sad vidim da se i u politiku razumeš kao Marica u...
Čuj, Rusija stvara krize a USA i NATO rešavaju?
Jbt, kako te nije sramota te napisane gluposti?
Umesto što pišeš nebuloze, odnosno, oridinarne gluposti, proguglaj malo i vidi kada je amerika rešila da se razbuca SFRJ i zašto.
Ko je forsirao priznavanje unutrašnjih, administrativnih granica kao državne (a sem C.Gore i Srbije niko nije imao državu pri stvaranju zajedničke. Uneli maglu a izneli države a mi uneli državu a izneli maglu, Rusija kriva?
Zreo si za tim sa braksijem, ssi-jem, nemamstan i ostalom bratijom.
Strašno!

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?10.03.2018. u 19:39 - pre 74 meseci
ceo forum je protiv tebe i za Ameriku !

haha, odustani bolje !
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?11.03.2018. u 07:31 - pre 74 meseci
Citat:
mb57:
Iz belgijske banke nestalo preko 10 milijardi evra Libije koji su zamrznule UN:
https://www.libyanexpress.com/...sappeared-from-euroclear-bank/

Nije li i taj novac bio povod za uvođenje demokratije u Libiju?


“Stečajni upravnik” ima pravo da pdigne za razne potrebe uz dozvolu “stečajnog sudije”.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?11.03.2018. u 09:47 - pre 74 meseci
Da, upravo je i reč o tom stečajnom upravniku. Previše je bahat, misli možemu se sve.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?11.03.2018. u 09:51 - pre 74 meseci
jeste zapadu bas treba Libijski novac. Malo vam se zaleteo vas Moamer kad je krenuo da podrzava teroriste. Sorry..
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?11.03.2018. u 10:37 - pre 74 meseci
Braxi, upravo je novac i povod agresije na Libiju!
Gadafi se zalagao za uvođenje zlatnog novca i izbacivanje petro dolara.
Silne milijarde Libijskog novca su ostale zarobljenen u zapadnim bankama, a kako se situacija odvija, taj novac nestaje sa računa.
Samu u SAD-u je Libija imala pohrasnjeno preko 30 milijardi dolara. Dao je i silne pare Sarkoziju za kampanju kao i novac za ublažavanje krize 2008. koje su proizvele SAD.
Mogu još da pišem o tome šta je prethodilo divljačkom napadu na Libiju ali je to bespredmetno takvima kao ti.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?11.03.2018. u 12:04 - pre 74 meseci
Citat:
mb57: Braxi, upravo je novac i povod agresije na Libiju!
Gadafi se zalagao za uvođenje zlatnog novca i izbacivanje petro dolara.
Silne milijarde Libijskog novca su ostale zarobljenen u zapadnim bankama, a kako se situacija odvija, taj novac nestaje sa računa.
Samu u SAD-u je Libija imala pohrasnjeno preko 30 milijardi dolara. Dao je i silne pare Sarkoziju za kampanju kao i novac za ublažavanje krize 2008. koje su proizvele SAD.
Mogu još da pišem o tome šta je prethodilo divljačkom napadu na Libiju ali je to bespredmetno takvima kao ti.


STA ?

Stavio 30 milijardi u Ameriku i jos toliko u NATO Evropu pa krenuo da rusi petrodolar ?!

Bas je bio pametan Gadafi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Nestalo preko 10 milijardi evra, novca Libije?

[ Pregleda: 12496 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.