Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 641154 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 00:43 - pre 67 meseci
Da da upraavo tako prije kupovine sam zahtijevao da mi slikaju i pošalju njegovu dokumentaciju što su i učinili i upravo je tako neto težina vanjske je 41kg a bruto 44kg i upravo je u njemu onaj spominjani kompresor GREE-DAIKIN znači provjereno to je to jer u skladištu nemaju još nego 2 komada 25ce iliti 9ke
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

1mario

Član broj: 335889
Poruke: 22
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 07:26 - pre 67 meseci
Jutros prvi defrost ove sezone. Vec je krenulo
Fujitsu 12 LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 11:29 - pre 67 meseci
I na kraju kakva je ustvari situacija sa kompresorima u gree klimama,sta zakljucismo.

1YC23AEXD
1GDY23AXD

Koja je ustvari razlika medju ovim kompresorima.
Koji bi trebao biti bolji medju njima.
Oba su u gree klimama ako sam dobro razumio.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 12:02 - pre 67 meseci
Tu dakle postoje 2 varijante, jedna sa boljim kompresorom koja je teška 34 kg i jedna sa slabijim kompresorom od 41 kg i verovatno masivnijim izmenjivačem. Vraćamo se na ono što je neko skoro pomenuo - ili veći i teži izmenjivač, ili kompresor koji se vrti brže. Biće da je nešto tako i ovde slučaj, mada je čudno što to onda nisu dva različita modela?

Korisniku je teoretski bolja varijanta sa kompresorom koji se vrti na manjoj brzini. Biće manje buke, a i ako crkne biće jeftiniji deo Uostalom, to što se vrti na manjoj brzini kompenzuje lošiji kvalitet izrade, tako da će verovatno trajati isto kao i Panasonicov
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 12:42 - pre 67 meseci
Uradjena fasada 15cm cekam zimu da uporedim racune za struju u odnosu na prethodnu sezonu bez fasade,javljam rezultat
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
+1

Isaak

Član broj: 339096
Poruke: 67
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 20:14 - pre 67 meseci
Pozdrav, voleo bih ako iko može da me posavetuje. Naime, želeo bih da se rešim loženja, pa razmišljam o inverter klimama i čitam forume već mesec dana. Želim da grejem prostor od oko 23 kvm (dnevna i kuhinja), kuća je u pitanju, a ne stan, pretpostavljam da je 12btu dovoljno. E, sad..., jedno vreme sam bio oduševljen sa midea msmbbu-12hrfn1-qrd0gw i sve je lepo, ali kako čitam za slične pare se nađe fujitsu 12 asyg llce, koja je dosta hvaljena. Pitanje je šta mislite koju uzeti i da li jedna od njih može da efikasno greje prostor, eventualni da se založi nešto ako ude - 15 ili - 20? 2 spoljna zida, omalterisan zid od blokova,bez druge izolacije, plafon betonska ploča na njemu 5cm mineralna vuna, visina prostorije 270cm.
Hvala unapred
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 20:39 - pre 67 meseci
Moj savet uradi izolaciju prvo pa onda 12 klima radi bez problema uzmi fujitsu licno iskustvo
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

Isaak

Član broj: 339096
Poruke: 67
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 21:26 - pre 67 meseci
Znam da je tako najbolje, ali trenutno ne postoji mogućnost. Da ložim drvo bez 2 kubika mesečno neću proći, a to je 12000,a valjda klima neće toliko potrošiti čak i uz gubitke koje imam zbog nedostatka izolacije, naravno nešto drva bih spremio za kritične temperature da pomognem klimi. Gledam da bude što čistije grejanje zbig bebe koja će boraviti tu.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 21:54 - pre 67 meseci
Citat:
Isaak:
Pozdrav, voleo bih ako iko može da me posavetuje. Naime, želeo bih da se rešim loženja, pa razmišljam o inverter klimama i čitam forume već mesec dana. Želim da grejem prostor od oko 23 kvm (dnevna i kuhinja), kuća je u pitanju, a ne stan, pretpostavljam da je 12btu dovoljno. E, sad..., jedno vreme sam bio oduševljen sa midea msmbbu-12hrfn1-qrd0gw i sve je lepo, ali kako čitam za slične pare se nađe fujitsu 12 asyg llce, koja je dosta hvaljena. Pitanje je šta mislite koju uzeti i da li jedna od njih može da efikasno greje prostor, eventualni da se založi nešto ako ude - 15 ili - 20? 2 spoljna zida, omalterisan zid od blokova,bez druge izolacije, plafon betonska ploča na njemu 5cm mineralna vuna, visina prostorije 270cm.
Hvala unapred


fujitsu 12llce je svakako najjaca u toj klasi cene, tj najduze ce ti posluziti u minusu s obzirom na losu izolaciju.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:19 - pre 67 meseci
Citat:
rovaccccc:
I na kraju kakva je ustvari situacija sa kompresorima u gree klimama,sta zakljucismo.

1YC23AEXD
1GDY23AXD

Koja je ustvari razlika medju ovim kompresorima.
Koji bi trebao biti bolji medju njima.
Oba su u gree klimama ako sam dobro razumio.


Ja koliko sam shvatio šta je skoplanj4e objasnio to je jedan te isti kompresor potekao iz iste fabrike i proizvodi ga daikin samo što je na insistiranje daikina da ga gree ne koristi kao reklamu da nebi poremetio prodaju i cijenovni rang daikina onda je promijenio naziv pa je umjesto YC dobio naziv GDY a sve ostalo je isto kao i prije pa jesu li jedna te ista fabrika ili nisu.

VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:32 - pre 67 meseci
Citat:
Cronnin:
Tu dakle postoje 2 varijante, jedna sa boljim kompresorom koja je teška 34 kg i jedna sa slabijim kompresorom od 41 kg i verovatno masivnijim izmenjivačem. Vraćamo se na ono što je neko skoro pomenuo - ili veći i teži izmenjivač, ili kompresor koji se vrti brže. Biće da je nešto tako i ovde slučaj, mada je čudno što to onda nisu dva različita modela?

Korisniku je teoretski bolja varijanta sa kompresorom koji se vrti na manjoj brzini. Biće manje buke, a i ako crkne biće jeftiniji deo :) Uostalom, to što se vrti na manjoj brzini kompenzuje lošiji kvalitet izrade, tako da će verovatno trajati isto kao i Panasonicov :D



Postoje 2 varijante 9ke Hansol odnosno sa 2 različita kompresora jedna je za neko drugo tržište ne za evropsko i ima PANASONIC -WANBAO ROTARY kompresor i vanjska jedinica je teška 34kg i to ni po čemu nije bolji kompresor ili varijanta jer mi je za nju skopljanc4e rekao da je ne uzimam i da je ignorišem
a za drugu varijantu 9ke Hansola koja ima GREE - DAIKIN ROTARY kompresor i vanjsak je teška 41kg je preporuka kupuj.

a u LOMOREGULAR jedinici za naša tržišta se izgleda nalazi isti kompresor kao i na HANSOL jedina razlika je što je na LOMO SWING IZVEDBA a na HANSOL ROTARY.

što se tiče ove manipulacije sa kompresorima pa to isto rade i ostali brand proizvođači npr. FUJITSU istražujući došao do zaključka da više modela 12ke poređanih po cijenovnoj klasi oristi jedan te isti kompresor samo je razlika u unutrašnjem i vanjskom izmjenjivaču kao i u elektronici jedna može da modulira precizno i nisko dok jeftinije ipak nemogu a uisti je kompresor tako da nisu samo kinezi manipulisali istim kompresorima već su i drugi japan brendovi isto to radili.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:32 - pre 67 meseci
I ja sam bio tako shvatio,al kontam da se nisam negdje preletio,jer sve mi malo postaje nelogicno.

Prvi sam smatrao da bi rado kupio za sebe gree hansol kad bi naletjela na nekoj akciji.
Jer mislim da je to dobra klima,velika vanjska,dobar izmjenjivac,kompresor twin rotary.
Ali u bosni joj je oduvijek cijena bila oko 1000€ i vise tako da mi nije bila logican izbor po toj cijeni.

Sad odjednom hansol 09 po povoljnoj cijeni,dok je hansol 12 i dalje oko 1000€.

A prije nekoliko mjeseci bio ovdje forumas driverxl ili tako nesto.
Kupio gree change za 360 € i to devet rata po 40 € mjesecno.
U toj njegovoj klimi dosao kompresor ni manje ni vise 1YC23AEXD

Ako taj kompresor dolazi u klimi od 360 €.
Kako se onda nasao u do skoro njihovom top modelu hansol.

Onda tek ispade da je driverxl kupio klimu povoljno.
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
87.116.175.*



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:42 - pre 67 meseci
Mozes da se grejes sa tom jednom ja sam celu proslu zimu izgurao bez izolacije kuce i nije bilo hladno bez dodatnih grejalica ako imas jos nesto novca dodaj za luca model
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:43 - pre 67 meseci
A tako ispada ,ali bar ti znaš da je kompresor samo jedna stavka jer i japanci isto prepliću sa tim koliko je bitan kompresor bitna je i elektronika kao i izmjenjivač ako se ne varam veći izmjenjivač daje kvalitetniju razmijenu temperature zavisno dali grije ili hladi pa onda kompresor može laganije da odradi posao odnosno kod većeg izmjenjivača može da se preciznije modulira i ne na maximumu da bi se dobila željena tempretura na izduvu unutrašnje tako da ti bar to znaš u detalje elektronika uparena sa kvalitetnim izmjenjivačem je dobitna kombinacija OSIM KOMPRESORA
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 22:46 - pre 67 meseci
@Skopljan4e.....i sta se desi sa modelom Hansol -- to mu dodje model LOMO sa dodatkom gvozdjurije .Da li to znaci da tvoja dosadasnja prica o modelu Hansol i twin Sanyo rotary kompresoru i svi oni tvoji podaci o superiornosti modela Hansol nisu tacni ???Jel' ti modeli poticu sa ALIBABA trgovine ,posto vidim da su cena dosta niske i krecu se u rasponu od 100 -- 200 $ ?


 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 23:19 - pre 67 meseci
A što se tiče politike cijena u BiH to je tek posebna priča konkretno i danas je ogromna razlika između 12ke i 9ke HANSOL hoću reči nesrazmijerna ,ali u priči oko kupovine od distributera sam doznao da su prodali ogroman broj HANSOL 12ke firmama za uređene zatvorene prostore , medicinska skladišta a extreman broj za servreske sobe pa stoga i potiče nesrazmijera cijene jer kad ide za firmu to obično prati tender pa tu treba da se neko i ugradi pa je onda nesrazmijera cijene 9 i 12 ,a i 9ka je donedavno do ovog sniženja bila ko paprika u jedinom distributeru deltronu ali sad je kraj godine ide zima i ove su prve na akcijskoj cijeni.
U potvrdu ovome ja sam čak razmišljao o nabavci iz hrvatske uz povrat PDV-a jer mi je blizu uz granicu pa čak sam i skopljan4e bio rekao da kad budu u Makedoniji ponovo na akcijskoj prodaji 12ke ( bile su u proljeće ove godine po 600€ u Makedoniji) da odem da ih kupim u Makedoniji po toj cijeni i da ne vraćam porez nego ih samo dovučem otamo jer mi je preko Albanije do prvog prodajno mjesta u Makedoniji samo 370km što za taku nabavku i nije neka kilometraža jer se dobrano isplati u odnosu na BiH tržište ali eto desio nenadeano ovaj popust pa sam pazario ovamo
.
Dalje istražujući cijene u Hrvatskoj koje su meni blizu našao sam na ulazu u Split sa autoputa iz pravca BiH veoma povoljne cijene jer evo ostaviću i link dolje da vidite prodavac na postojeću cijenu dava gotovinski popust od 10% i vraća PDV-porez u punom iznosu a to je u Hrvatskoj 25% pa po toj računici KLIMA HANSOL 9KA košta 550€ a HANSOL 12ka košta 620€
tako da zaključujući i analizirajući cijene ovi u BiH su ih nesrazmijerno raspodijelili jer 12ke su mnogo prodavali firmama i vjerovatno se tu neko u deltronu odlučio za takvu politiku cijena zbog veće zarade ili postoji još šansa da se loše sračunao mada je to minimalna mogućnost jer evo u Hrvatskoj je mala razlika a i cijene su normalne isto tako i u Makedoniji a površno gledajući i u Srbiji je mala razlika između 9ke hansol i 12ke oko 100€ cca grubo i na brzinu računajući i eto onda sam tako došao do tog zaključka što se tiče politike cijena u BiH a i sa razgovorom sa većim breojem distributera gree i daikin uređaja.

I još malo pojašnjenja oko politike cijena i u Hrvatskoj je generalni zastupnik kao i u BiH firma Deltron za Gree i Daikin, a dok je u Makedoniji slučaj da je direktno Gree iz Kine zastupnik prodaje i oni imaju svoje direktne prodajne salone što se vidi i iz slika gdje su kinezi bili na otvaranju svih većih prodajnih salona u Makedoniji, pa je i logično da je Makedoniji najjeftinja na balkanu jer nemau posrednika ai cijene su prilagođene kupovnoj moći stanovništva.

evo linka iz prodaje u HR

http://salonatech.com/gree-klima-uredaj-gwh12tb-s3dna2d.html

[Ovu poruku je menjao Trebinjac dana 27.09.2018. u 00:37 GMT+1]
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.telrad.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 23:42 - pre 67 meseci
Zna li ko da ponovo pitam ko šta o ovom mjeraču potrošnje ili možda da preporuči koji drugi u ovom cijenovnom rangu od 13 dolara




VERITAS VOS LIBERABIT
Prikačeni fajlovi
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 23:44 - pre 67 meseci
Citat:
Trebinjac:
Postoje 2 varijante 9ke Hansol odnosno sa 2 različita kompresora jedna je za neko drugo tržište ne za evropsko i ima PANASONIC -WANBAO ROTARY kompresor i vanjska jedinica je teška 34kg i to ni po čemu nije bolji kompresor ili varijanta jer mi je za nju skopljanc4e rekao da je ne uzimam i da je ignorišem
a za drugu varijantu 9ke Hansola koja ima GREE - DAIKIN ROTARY kompresor i vanjsak je teška 41kg je preporuka kupuj.

a u LOMOREGULAR jedinici za naša tržišta se izgleda nalazi isti kompresor kao i na HANSOL jedina razlika je što je na LOMO SWING IZVEDBA a na HANSOL ROTARY.


Ja sam njega shvatio da treba da ignorišeš tu klimu jer je nema na našem tržištuu, pa ne treba trošiti vreme pričajući uopšte o njoj.
Da je bolji kompresor, sam ja zaključio na osnovu toga što u slučaju da je ostao kompresor istih performansi, onda ne bi bili ludi da povećavaju troškove i težinu spoljne jedinice za 7 kg. Naravno, to je samo moje razmišljanje, ne znači da sam u pravu. Uostalom i rekao sam posle da taj "bolji" verovatno forsiraju na većim obrtajima da bi postigao istu snagu kao i ovaj sa 41 kg spoljnom, tako da cenim da im je vek trajanja isti. Sa moje tačke gledišta bolja je opcija sa "lošijim" kompresorom.

Druga moja procena je da, ako nešto crkne u inverteru, to će najpre biti elektronika :D

Što se tiče merača, ja imam onaj klasični Prosto PM001. Gde planiraš fizički da postaviš taj? U utičnicu, razvodnu kutiju?

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.09.2018. u 23:59 - pre 67 meseci
Citat:
Trebinjac:
Zna li ko da ponovo pitam ko šta o ovom mjeraču potrošnje ili možda da preporuči koji drugi u ovom cijenovnom rangu od 13 dolara


Bolji je broadlink sp3s.
Ali kosta 20$,ja sam na nekakvoj akciji platio 16$.

Sonoff prikazuje samo potrosnju po danima.



Dok broadlink na svakih pola sata prikaze tacku,pa onda od njih pravi krivu.




Jos bolji je xiaomi,ali tu treba kupit par uredjaja,pa izadje fino skuplje.
On prikazuje detaljno krivu u realnom vremenu.

 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.09.2018. u 00:05 - pre 67 meseci
Ima sad verzija Sonoff POW R2, koja prati struju i napon uživo, ali ne znam kako posle prikazuje statistiku.

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 641154 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.