Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642510 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 15:01 - pre 68 meseci
dok god je tbiv različit tdesignh - pdesignh je čisti lažnjak
a to ne vidiš iz eu naljepnice
da ga podignu mogli bi se pozdraviti sa plusićima
ali koliko god ga dignu ili spuste u velikom broju slučaja je lažnjak
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 19:54 - pre 68 meseci
Naravno da bi mogli da se pozdrave sa plusićima i zato to i ne rade. Baš zato i nije lažnjak.
Uostalom, već smo objavljivali tabele i znamo projektna temepratura za sve gradove nije ista, a i ne iznosi tih -10 °C , tako da je neophodno pretpostaviti dodatno grejanje.
A svaka, pa i najmanja grejalica može da pokrije tu razliku od par stostina vati između (uglavnom) -7 °C i -10 °C. Problem je kad padne mnogo niže.





[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 27.08.2018. u 21:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 20:37 - pre 68 meseci
Ako hoces da znas koja je klima jaca izmjeris najvecu konstantnu potrosnju na -15*C i bude ti dosta tog jasno.

Postoje 12-ke koje na -15 ne mogu da potegnu vise od 1100w.
Neke 12-ke mogu da griju na -15 pri potrosnji 1600w.
A neke na -15 rade i na 2000w i vise.

Ja imam daikina koji na oko -15 ne ide preko 1150w ni naopako.
On ima dosta lijepih osobina ali to mu je kraj snage,kapak :)

Moj fujitsu na -15 moze i do 2500w i do 3000w ako mu otpustim kocnice :)

Eurovent mjeri plusice i lijepi naljepnice.
Ljudi vole plusice.

Nedavno nas ubjedjuje strucnjak kako daikin klima sa pdesignh 2,5kw trosi tri puta manje struje od fujitsu klime sa pdesignh 3,2kw.
Cak je poredio podatak na euroventu o godisnjoj potrosnji te dvije klime sa razlicitim pdesign vrijednostima.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 20:41 - pre 68 meseci
Toshiba RAS-13PKVPG-E traži back up heating 0,65kw,a RAS-16PKVPG-E čak 1,11kw,ali zato ima silne plusiće.

Uređaj je top,ali...
















 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 21:17 - pre 68 meseci
Citat:
Cronnin:
Naravno da bi mogli da se pozdrave sa plusićima i zato to i ne rade. Baš zato i nije lažnjak.
Uostalom, već smo objavljivali tabele i znamo projektna temepratura za sve gradove nije ista, a i ne iznosi tih -10 °C , tako da je neophodno pretpostaviti dodatno grejanje.
A svaka, pa i najmanja grejalica može da pokrije tu razliku od par stostina vati između (uglavnom) -7 °C i -10 °C. Problem je kad padne mnogo niže.


akreditirani savetnik eurovent ti poznaje samo 3 grada, više nisu učili u školi
usput su savetovali eu komisiji da će kontrolirati čiji pdesighn je lažnjak a čiji nije, naravno ne za džabe i svečano obečali da će uložiti grdu paru u marketing tak da će svaka baba znati za njihov certifikat a djeca će ga čitati u trećem razredu za lektiru
a ako griješ veći prostor sa grijalicom od par sto watta se možeš slikati

 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 21:33 - pre 68 meseci
Citat:
EAP:
Ja sam to shvatio na slijedeći način

Daikin je bio u dilemi kako održati profitabilnost na duge staze s obzirom na jeftinu konkurenciju
Mogli su se koncetirrati samo na high end proizvode ali:

If advanced technologies or added-value products are your only selling points, your rivals are likely to catch up and overtake you

i tu su po meni potpuno u pravu

onda su odlučili ići se boriti protiv jeftine kineske konkurencije i to:

- pozicija na tržištu (br. 1) omogučila im je da utječu na regulatora (dakle opet privani kapital) da poveća ekološke standarde
- time su njihovi inverteri kao enegetski efikasni postali interesatni drugima koji su morali pratiti novu regulativu a nisu imali sa čime
- ušli su u deal sa Gree na način da im prodaju svoju invertersu tehnologiju a od njih uzmu jeftine komponenete i dijelove čime su postali jeftiniji
- uzeli su još onog nekog malezijca da bi imali proizvodnu linija koja može puno proizvoditi i zadovoljiti potražnju
- tako su ušli u segment jeftilena i natječu se uspješno na tržištu protiv jeftine kineske konkurencije od koje su tek neznatno skuplji, a masovna proizvodnja im je omogučila da zadovolje količinu potražnju
- gree je prodao njihovu invertersku tehnologiju drugima....

dakle ulaskom u segment jeftinih proizvoda daikin je osigurao opstanak na tržištu, da se koncentrirao samo na premium proizvode netko bi ga s vremenom kupio jer sa premium proizvodima nemožeš održati profitabilnost i rast

sada je valjdo jasno zašto daikin i toshiba ulaze u segment jeftilena.....
preduvjet je da njihova tehnologija postane interesanta drugima, a to je postala tek onda kada je zakonski okvir to naložio nakon njihovog lobiranja

i sad vidite kakve igranke se igraju

tako su uveli taj scop i potpuno zakomplicirali stvar s tom energetskom efikasnošću
promiču te scopove i plusiće, a prosečan kupac ništa ne razume osim čim više plusića to bolje
izračun zakomplicirali maksimalno, čak uveli i organizaciju koja će to testirati - eurovent- to testiranje se naravno plaća
eurovent je postao svhra samom sebi, osigrali si konstatan izvor prihoda ...čak se eto ni ne trudi promicati te svoje certifikate, pa tko opće od kupaca zna za to'

a slažem se s makedoncem, naljepnica je bezveze
kupac ništa ne razume, kupuje uređaj od 3,5kw, a na naljepnici piše 2,2 KW a nigdje ne piše da je to na -10 i da vrlo vjerojatno nema na -10 ni tih 2,2 kw nego manje radi bekao grejača.....
kupac nezna šta je pdesignh, šta je tbiv, niti to igdje piše na njemu lak dostupnom mestu


Kakva prazna prica za siroke mase !!!
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 21:57 - pre 68 meseci
Citat:
EAP:
akreditirani savetnik eurovent ti poznaje samo 3 grada, više nisu učili u školi
usput su savetovali eu komisiji da će kontrolirati čiji pdesighn je lažnjak a čiji nije, naravno ne za džabe i svečano obečali da će uložiti grdu paru u marketing tak da će svaka baba znati za njihov certifikat a djeca će ga čitati u trećem razredu za lektiru

Pazi, niko tebe ne tera da uopšte gledaš i čitaš Euroventove tabele i nalepnice. Sve to isto i bez Euroventa rade sami proizvođači.
EV testiranje služi da potvrdi to što proizvođači pišu. Ako ti veruješ Toshibi, nema potrebe da gledaš EV.

A da nema kontrole, siguran sam da bi u jednom trenutku krenulo lažiranje podataka. Najpre od nekih no-name proizvođača iz Indije ili Pakistana. A onda bi potrošači počeli da ih porede sa Toshibom ili Daikin jer bi nudili iste performanse za 2x manje novca . A onda bi Toshiba i Daikin, u nameri da povrate svoj deo tržišta i ne dozvole raznim prevarantima da im podrivaju posao, pokušali da osmisle i organizuju neki sistem kontrole koji bi prevarante postavio na svoje mesto. A onda bi... čekaj, pa to već postoji. Zove se Eurovent....

Citat:
a ako griješ veći prostor sa grijalicom od par sto watta se možeš slikati

Pa ako isključiš klimu tada kada je -10 °C, onda ćeš se slikati.

Citat:
kibo68:
Toshiba RAS-13PKVPG-E traži back up heating 0,65kw,a RAS-16PKVPG-E čak 1,11kw,ali zato ima silne plusiće.


Situacija je obrnuta. Da su izbacili to dodatno grejanje, onda bi imali još više plusića. Tu se radi jednostavno natezanje oko toga da li da ideš na veći Pdesign ili veći SCOP.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.08.2018. u 22:50 - pre 68 meseci
uveli te naljepnice, i zadužili proizvođače da sami testiraju i pišu podatke na naljepnici
testiranje na euroventu je - dobrovoljno, dok nije obvezno ništa od te priče
mogli su komotno zakonski odrediti da je testiranje obavezno, ali nisu
tko zna zašto

zato jer nekome i to odgovara.
sve dok nekome ne nagaze na žulj

pa će uvesti neke bijesne carine na kineske klime kao što su to napravili na hrpi druge robe
ali neće ni to, jer se klime baš nešto i ne proizvode preivše u eu pa radna mesta nisu ugrožena
a profitira potrošač jer ima jeftini proizvod na raspolaganju, tržišna utakmica se igra, ekologija proforma zadovoljena, svi neke plusiće imaju
koliko su ti plusići stvarni možda će isplivati jednog dana kao što je kod automobila, a možda i neće
vidjet ćemo


a što je tiće daisekaija, da nema taj grejač od čak 1,11 kw imao A plus beskonačno, to nema smisla, to nisu predvideli...nastala bi pomutnja na tržištu
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.08.2018. u 16:14 - pre 68 meseci
Baš me briga za Pdesign,h,seer,scop...Klima kad radi na skupu struju je u rangu drva.Toliko sam skapirao,na vašim raspravama, i nema jeftinije od drva.Kad su minusi potpalim kotao na drva,tih10-20 dana i opet klime.Imam sistem na drva malo sofisticiraniji,štedljiviji,a od klasike(bosanskog)je klima ubedljivo jeftinija.
Tek sam proletos instalirao dve klime inverter Vox i Vivax i mislim da ću se ogrejati.
Za hlađenje mi vrši posao Vivax On-off u potkrovlju i hladan vazdu siđe i na sprat,sve zajedno oko 60m2 i mi zadovoljni.Zimi će toplota ići gore i opet,valjda,dobro.
Ali ne remetite se ova rasprava je dobra.
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.09.2018. u 11:57 - pre 68 meseci
Kako bese dezinfekcija ide? Isprska se sace i pusti se pola sata na najmanju temperaturu da radi i najslabije duvanje jel tako?

[Ovu poruku je menjao mrbakero dana 01.09.2018. u 13:20 GMT+1]
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.09.2018. u 13:18 - pre 68 meseci
Koliko se ja secam poenta je da se ne nadišeš sredstva za čišćenje.

1. isprskaš sredstvom
2. ostaviš da deluje neko vreme
3. ispiraš sa vodom
4. pustiš klimu da sama ispira vodom - uključiš da radi jače hlađenje i pobegneš iz sobe (bitno je da se uhvati kondenzat na izmenjivaču i da sa sobom odnese hemikalije)
5. isključiš klimu, otvoriš prozore i izluftiraš

[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 01.09.2018. u 14:51 GMT+1]
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.09.2018. u 23:36 - pre 68 meseci
Citat:
Goranto:
Baš me briga za Pdesign,h,seer,scop...Klima kad radi na skupu struju je u rangu drva.Toliko sam skapirao,na vašim raspravama, i nema jeftinije od drva.Kad su minusi potpalim kotao na drva,tih10-20 dana i opet klime.Imam sistem na drva malo sofisticiraniji,štedljiviji,a od klasike(bosanskog)je klima ubedljivo jeftinija.


Bas tako......nista bez vatre i pecine.Mozda i nismo zasluzili nista pametnije............nisu Evropljani jos dorasli Balkanskoj inteligenciji i umetnosti sece nasledjenih suma.Lako je tim Evropljanima pa uvazavaju tekovine svoje civilizacije i postavljaju Eurovent kao standard civilizacije -- nazalost ovde ljudi ocigledno jos uvek nemaju informacije da i Japan,Amerika isto tako imaju slicne sertifikate.
Kako mogu da primetim ovde su najglasniji Edgard iz Hrvatske kao zastitno lice za Toshiba klime i Skopljanka iz Makedonije trgovac za GREE u cilju omalovazavanja sertifikata i novom nacinu u definisanju Energetske sfikasnosti za uredjdje.Sve to slicno funkcionise i u Japanu,Americi -- mozda je sledece da se omalovazavaju i uspostavljeni sertifikati i standardi u Japana,Americi....???




[Ovu poruku je menjao mirkobatocina dana 04.09.2018. u 00:52 GMT+1]
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.09.2018. u 07:03 - pre 68 meseci
Citat:
mirkobatocina: Bas tako......nista bez vatre i pecine.Mozda i nismo zasluzili nista pametnije............nisu Evropljani jos dorasli Balkanskoj inteligenciji i umetnosti sece nasledjenih suma.



Ne možeš očekivati od radnika sa 20 000 din plate da kupuje Japanske Invertere.To što se daju podatci o prosečnoj plati…..Nisam u kategoriji veoma ugroženih ali sam radnik.
Poslovica kaže:Kad glad zakuca na vrata ljubav pobegne kroz prozor.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
212.200.132.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.09.2018. u 09:24 - pre 68 meseci
Kad poredite klimu i drva samo da kažem da ženin ujak,inače iz Bosne,koji je ceo život ložio, radio po pilanama i sa drvima,kaže da mu bolja stvar od Fujitsu klime nije ušla u kuću.Čovek sve objasnio.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.09.2018. u 22:08 - pre 68 meseci
Citat:
Goranto:
Baš me briga za Pdesign,h,seer,scop...Klima kad radi na skupu struju je u rangu drva.Toliko sam skapirao,na vašim raspravama, i nema jeftinije od drva.Kad su minusi potpalim kotao na drva,tih10-20 dana i opet klime.Imam sistem na drva malo sofisticiraniji,štedljiviji,a od klasike(bosanskog)je klima ubedljivo jeftinija.
Tek sam proletos instalirao dve klime inverter Vox i Vivax i mislim da ću se ogrejati.
Za hlađenje mi vrši posao Vivax On-off u potkrovlju i hladan vazdu siđe i na sprat,sve zajedno oko 60m2 i mi zadovoljni.Zimi će toplota ići gore i opet,valjda,dobro.
Ali ne remetite se ova rasprava je dobra.


Kada se ogrejes sa takvim uredjajima Vivax,Vox ,-- javi, pa prenesi iskustvo i potrosnju drva.Nije mi bas jasno zasto si izabrao Vivax--Vox .....mozda si mogao TCL I AUX ?
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.09.2018. u 22:10 - pre 68 meseci
Nije Zorane svako u mogucnosti da kupuje uredjaje preko firme bez PDV-a.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER06.09.2018. u 22:45 - pre 68 meseci
Citat:
mirkobatocina: Kada se ogrejes sa takvim uredjajima Vivax,Vox ,-- javi, pa prenesi iskustvo i potrosnju drva.Nije mi bas jasno zasto si izabrao Vivax--Vox .....mozda si mogao TCL I AUX ?


Računao sam neku godinu ranije potrošnju energije iz drva pa kombinaciju noćne struje i drva a sad ću i ovu trojnu kombinaciju:struja za klime,jeftina tarifa za grejače i još drva.Toplotna energija će biti ista ili slična,možda malo ušparam neki dinar i dobijem veći komfor.
Ljudi se grejali i na On-off klime.Koliko posto,ceniš,je naj bolji Japanac bolji od naj goreg Kineza na 0°C spoljne temperature(da su iste snage koju vuku iz mreže).Nemoj mi samo one tablice postavljati


 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.09.2018. u 18:57 - pre 68 meseci
Neki kinezi, i to ne najgori, kod mene na poslu nisu ni grejali na nula stepeni,ili nisu izlazili iz defrosta.Sad ti vidi pa izracunaj procenat.Inace ja sam prezadovoljan kako moj najgori Daikin greje na -10.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.09.2018. u 20:19 - pre 68 meseci
Citat:
peca259: Neki kinezi, i to ne najgori, kod mene na poslu nisu ni grejali na nula stepeni,ili nisu izlazili iz defrosta.Sad ti vidi pa izracunaj procenat.Inace ja sam prezadovoljan kako moj najgori Daikin greje na -10.


Ne pričamo o neispravnim uređajima.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.09.2018. u 20:25 - pre 68 meseci
Ni ja ne pisem o neispravnim.Ovi lepo greju na 7-8 stepeni, kad dodje oko nule i ispod dovidjenja.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642510 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.