Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642410 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 09:31 - pre 69 meseci
Citat:
Moraš imati razumevanje za prodavce klima, na benču zavladala banovina. I gde će sad trgovci, tamo gde se to sme na elite


Jel mozemo jednom javno da demistifikujemo te trgovce, ili barem privatno da se prijave poruke koje aludiraju na cisto trgovacku sadrzinu.


Citat:
Tačno, al ovo i nije trgovački forum nego tehnički. A zašli ste diskusijom u opasne vode, da EV nije evropski dokument kao što se to nama predstavljalo već neka druga priča...


Pogresno.
Diskusija je isla u smeru ka tome sta EV meri ili potvrdjuje, a ne ka negaciji kao obaveznoj istog.
Nije se vrsilo diskreditovanje podataka na bilo koji nacin, a da to dovede nekog u razmisljanje da li su ti podaci istiniti.


Citat:
od onih hiljada postova u kojima se citira merenje sa EV kao dokaz superiornosti samo jednog proizvođača.



Pogresno,opet.
Zastupljenost prodaje odredjenog brenda je
rezultat cena/kvalitet odnosa, nikako tumacenjem EV 10-15 korisnika ovog foruma.


Mislis da su klime oupsteno japanskih proizvodjaca u prodaji blizu 50% ukupno prodatih.
Ja ne mislim, a to zbog svih onih koje forumi ne interesuju i ne citaju ih. Bitno je da na klimi pise inverter!!!

A tebe ako kao buduceg korisnika, samo EV test u kombinaciji sa odredjenim modelom zanima, naravno da ne treba da odustajes od svojih zamisli zbog diskusije na forumu.
Ali ako ta diskusija razjasni i predstavi te rezultate merenja u razumljivom obliku tebi kao korisniku, kao sto bih rekao da jeste i to bas od nekog za koga se potencira trgovacka mantra, to moze biti samo + za tebe.

A ako si korisnik koji se vodi mislju da mu treba klima 12ica, obicno sa parama koje ima kupi sto jeftiniju a lepsu vizuelno.
Forumi i EV takvog ne interesuju, a u vecini su.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 13:18 - pre 69 meseci
Pogrešno si i ti mene razumeo, ja EV ne shvatam kao negaciju već da sam razumeo da EV ne izdaje ni jedna zvanična EU institucija, kao što sam do sada bio ubeđen da jeste. Već EV sertifikat izdaje organizacija koja je sasvim sigurno privatna fondacija. Ali ja nemam problem sa tim da i to prihvatim kao nešto gde podaci nisu lažirani već su tačni. Moj način gledanja na EV se promenio jer shvatam da klima ne mora da ima EV sertifikat da bi bila dobra, do sada sam mislio suprotno od toga. Ako klima ima EV što neko reče onda je to plus pa bez obzira ko je prizvođač: Fujitsu, Daikin, Midea, Gree, Vox....onda je to potvrđeno. Zanimljiva je i priča oko LOT 10, koliko sam razumeo i oni testiraju na isti način ali to mora da imaju sve klime u EU, znači to je zvaničan dokument a EV je samo potvrda više da je to stvarno tako. Eto tako sam ja to shvatio, jedino što mi nije jasno kako ne mogu da nađem LOT 10 za Gree i Mideu iako se prodaju u EU al ajd da ne talasam.

Pozivanje na EV dobijene vrednosti jeste bio primer marketinga, tu nema spora. Podatak da Fujitsu najviše daje toplote je stalno forsiran. Sada dolazimo do zanimljivog saznanja da to nije sasvim tačno. Nije ista temperatura izduva na 750 kubika i 550 kubnih metara vazduha. Nije ni isti osećaj niti konfor ali je ukupna energija dobijena na taj način ipak manja u odnosu na jak izduv. Meni se lično nameće rešenje da svaka prostorija u odnosu na svoje gubitke ima i potrebe za hlađenjem odnosno grejanjem.

Skoro sam bio kod drugara, uzeo neku klimu nije inverter, klima je na spratu ali deo sprata je stepenište ka dole. Veoma zanimljivo mesto montaže i rezultat toga je da bar 50% hladnog vazduha koje klima izduvava ide upravo dole niz stepenište i hladi donji hodnik a tek manji deo stigne do dve sobe sa strane. Ali porodica je presretna, oooo da nam nije klime umrli bi od vrućine u potkrovlju. Njegova supruga kaže da je klima jako dobra i da displej svetli na maski (to pokazuje svima koji dogu :) ). O meraču struje nema ni govora, kakav crni servis pa to ni ne postoji! Pali gasi i teraj dok ide. Jesi komšija probao da greješ pred zimu sa njom, veli da jeste: da, dobro greje. Dali greješ hodnik ili i sobe dobiju malo? UH, ne znam al deca se stalno igraju po hodniku pa za sobe ni nema veze. Ovo je bio opis prosečnog kupca klime u Srbiji, dakle preko 80%.

A ja na temu jeftinog grejanja klimom gledam ovako:

Cena ulazne inverter klime 60 000
Cena godišnjeg servisa, bar prvih 5 godina zbog garancije, 1500 dinara * 5 = 7500
Cena malo boljeg servisa-pranje, 4000 dinara. Da kažemo da u toku radnog veka od 10 godina to se radi 3 puta. 4000 * 3 = 12000
Montaža, kvalitetna: 10 000
Razni filteri za 10 godina ukupno 4500 dinara.
Nisam računao kvarove ni struju.
Ukupno za 10 godina troškovi bez kvarova i struje: 94000

94 000 delimo na 20 kvadrata dobijamo 4700 dinara po kvadratnom metru bez energije. Ali kako bilo izađe 9500 dinara godišnje bez struje. Ako ćovek hoće celu kuću od 4 sobe da greje na klimu to mu izađe oko 35000 godišnje samo za 4 klime i njene troškove. To uopšte nije malo.

I da se razumemo, klima japanska i da traje 10 godina bez kvarova. Znači 94000 za 20-25 kvadrata prostora. Naravno leti za hlađenje možda i duplo veće površine. U mom slučaju bio bih zadovoljan da ohladi i 55 kvadrata puna kapa, valjda može toliko. Zato sam odustao od opcije grejanja preko cele zime, ok za hlađenje i dogrevanje u nekim prelaznim periodima do 0 stepeni, nakon toga kresnem TA peć na jeftinu tarifu i mirna bačka. Zato mi se dopao taj Daikin, jer verovatno traje na takvom režimu desetak godina.

Razmišljao sam i o on/of kinezima, jeftiniji su duplo. Nema servisa osim onih redovnih da produže garanciju, montaža jeftinija, ne kvare se, ma milina. Al šta vredi kad nisi načisto šta može. Kod mene će raditi bilo koji kinez ali koliko on traje? 10 godina ne verujem i nek za to vreme nešto i crkne....eto gubitaka koji polako dižu troškove. Dobitak invertera u struji je nešto mizerno. Više troše 100kw/h mesečno, što je mizerija. Jer ako Daikin potroši danas 4 kilovata za hlađenje a Midea on/of 6 razlika je 2. Mesečno je 60-100 kilovata, to je smešno. Ali kad se sve uračuna za tih 10 godina samo na osnovu troška struje on/of je pojeo svoju prednost i košta isto ako ne i skuplje nego inverter. Za grejanje je sasvim druga priča u koju nebih da ulazim jer je prosto nepristojna. Znači, kupujem inverter samo zbog trajanja i konfora. Al kupiću merač pa i ja da okačim svoj rezultat :)
Jel ima neki Fi Wi merač? ili samo onaj Prosto?

Eto tako ja na to gledam.... :)






Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 14:11 - pre 69 meseci
Ok, pogresno sam te shvatio. Izvinjavam se zbog toga.

Sa prvim delom gore napisanog se uglavnom slazem sa tobom. Po svemu sudeci se EV svodi na potvrdu LOT10,barem se meni tako cini.

Da li je EV potezan u svrhe marketinga, mislim da nije.
Za svaki je ozbiljniji uredaj bio potezan, a da je isti spominjan na forumu, bez obzira na brend.


Sa opisom drugara kao prosecnog korisnika se slazem,vec sam rekao to da i sam smatram da je takvih korisnika najvise.


Na temu licne kalkulacije i investicije,nemam pravo da se mesam i opravdavam ili opovrgnem licne mogucnosti.
Ali jedno je sigurno, konfor je uvek kostao vise.
Kao neko ko je ~90mkv tri zime grejao na TA peci,znam da tu konfora nema,bez obzira na cenu.
A ako se radi o potrebi grejanja 20mkv, to moze maltene bilo koji ulazni inverter da radi.
Koliko ce trajati, pa to ne zna niko ni za daikin-mideu-gree-fujitsu-toshibu-fox-vox-vivax. Uglavnom se ljudi uzdaju u iskustva drugih i poverenje u brend.

A meraca ima na aliexpresu, stvarno za birati.
Ja sam svoj sonoff merac uzeo tako, 9€. Wifi on/off,sa mogucnoscu podesavanja tajmera i ocitvanjem ukupne i trenutne potrosnje, 16A model.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 15:18 - pre 69 meseci
Citat:
Romel68:
Pogrešno si i ti mene razumeo, ja EV ne shvatam kao negaciju već da sam razumeo da EV ne izdaje ni jedna zvanična EU institucija, kao što sam do sada bio ubeđen da jeste. Već EV sertifikat izdaje organizacija koja je sasvim sigurno privatna fondacija.


Nisam baš siguran da rade nezavisno od EU:
http://ec.europa.eu/transparen...;memberID=15742&orig=group

Citat:
Romel68:
I da se razumemo, klima japanska i da traje 10 godina bez kvarova. Znači 94000 za 20-25 kvadrata prostora. Naravno leti za hlađenje možda i duplo veće površine. U mom slučaju bio bih zadovoljan da ohladi i 55 kvadrata puna kapa, valjda može toliko. Zato sam odustao od opcije grejanja preko cele zime, ok za hlađenje i dogrevanje u nekim prelaznim periodima do 0 stepeni, nakon toga kresnem TA peć na jeftinu tarifu i mirna bačka. Zato mi se dopao taj Daikin, jer verovatno traje na takvom režimu desetak godina.


Ispada da za svaku sobu od 6x4 metara treba po jedna 12LUCA. To možda važi na Balkanu, gde su u modi narandžaste fasade sa sivim ukrasnim linijama.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 16:05 - pre 69 meseci
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Eurovent
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 19:33 - pre 69 meseci
Cronin, kažeš da nije dobro i svaku sobu po LUCA, ajde nauči me. Kako bi ti to rešio? A odakle ti ideja za LUC kad sam ja rekao Daikin ftxb35c. Da čujem tvoj predlog, ja sam otvoren za predloge.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 19:48 - pre 69 meseci
EAP, ne znam šta hoćeš da kažeš sa time.

EC kaže da je Eurovent registrovan kao član tima ekspertskih grupa.
http://ec.europa.eu/transparency/regexpert/

EV kaže da Ensures compliance to latest European standards.
http://eurovent-certita-certification.com/index_en.php


Citat:
Romel68:
Cronin, kažeš da nije dobro i svaku sobu po LUCA, ajde nauči me. Kako bi ti to rešio? A odakle ti ideja za LUC kad sam ja rekao Daikin ftxb35c. Da čujem tvoj predlog, ja sam otvoren za predloge.

Ti napisa 94 'iljade, pa ja reko LUCA. Ček da vidim...
Nego, ako treba 100 hiljada za 25 kvadrata, onda za normalnu kucu treba bar pola miliona dinara, a to onda znači podno grejanje
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 20:46 - pre 69 meseci
Wikipedia kaze da je eurovent trade asossiation, i tko su clanovi/osnivaci te udruge
Ja nevidim da sama EU ili neko njeno telo ima ikakve veze s time
Znaci eurovent ti dođe nesto kao UEFA u fudbalu ili evropski savez lovaca na medvede
Nije nikakva eu institucija

Ok, kao evropska udruga nacionalnih saveza imaju ugovor s eu komisijom za savetovanje, i sta sad?
Savetuju EU da jos ne pomaknu granicu za scop A sa 4,0 na 5,0 jer bi izgubili stotine milijuna dolara :)
Bolje da jos par godina zagađuje okolis

Prednost eurovent certfikacije jest da je one stop solucija za recimo projektante. Certificiraju se mnogo ozbiljnije stvari od klima uređaja - profesionalna oprema od toplotnih pumpi do rashladnih komora i neki projektanat moze za svaki ozbiljni model naći osnovne pouzdane podatke koji mu trebaju za projekt

Pise da je certificiranje na volonterskoj, dobrovoljnoj bazi. Dakle moze se a ne mora
Dok je tako to je bezveze
Sta nekog divljeg kineza briga za to. Ima samo trosak. A kupca bas briga, glavno da je jeftino.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 21:02 - pre 69 meseci
Citat:
EAP:
a vidimo da i tri najveća kineza - gree, midea, haier...imaju eurovent certifikat....


Samo su problem oznake u modelima kod Kineza Midea,unutrasnja--spoljasnja jedinica.Zato i Eurovent zasluzuje svaku pohvalu i donosi mnogo vise informacija za kupca.
Ipak je Eurovent prihvacen od mnogo ozbiljnih proizvodjaca klima uredjaja a to ima svoj znacaj i vrednost.Moze svako na forumu da omalovaza i pokusava da umanji znacaj Euroventa ali ozbiljni proizvodjaci su prihvatili Eurovent sertifikat .Samim tim dobija dodatne informacije o uredjaju koji zeli da kupi,odnosno potrosi svoj novac.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 21:13 - pre 69 meseci
Koje dodatne informacije
Pa svi ti podaci su lako dostupni na stranicama proizvodjaca klima

Koji novi podatak daje eurovent da isti vec nije dan od proizvodjaca?

Ajd reci bar jednu informaciju koje daje eurovent a da je proizvodjac vec nije objavio na svojim stranicama?
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 21:32 - pre 69 meseci
Citat:
EAP:
Wikipedia kaze da je eurovent trade asossiation, i tko su clanovi/osnivaci te udruge
Ja nevidim da sama EU ili neko njeno telo ima ikakve veze s time
Znaci eurovent ti dođe nesto kao UEFA u fudbalu ili evropski savez lovaca na medvede
Nije nikakva eu institucija

Nije EU institucija, ali su ih oni autorizovali da da vrše te testove.

Citat:
Ok, kao evropska udruga nacionalnih saveza imaju ugovor s eu komisijom za savetovanje, i sta sad?
Savetuju EU da jos ne pomaknu granicu za scop A sa 4,0 na 5,0 jer bi izgubili stotine milijuna dolara :)
Bolje da jos par godina zagađuje okolis

Kao da je to bitno. Nema nikakve veze sa zagađivanjem. Ne savetuju zbog toga, nego zbog zabune koja će nastati kada se promeni standard obeležavanja. Još može da se desi da neko kupi uređaj u klasi A+++ koji je manje efikasan od uređaja u klasi B.

Citat:
Prednost eurovent certfikacije jest da je one stop solucija za recimo projektante. Certificiraju se mnogo ozbiljnije stvari od klima uređaja - profesionalna oprema od toplotnih pumpi do rashladnih komora i neki projektanat moze za svaki ozbiljni model naći osnovne pouzdane podatke koji mu trebaju za projekt

Dobro, ali to je nama nebitno. Što se tiče EV interesuje nas samo potvrda snage i efikasnosti uređaja.

Citat:
Pise da je certificiranje na volonterskoj, dobrovoljnoj bazi. Dakle moze se a ne mora
Dok je tako to je bezveze
Sta nekog divljeg kineza briga za to. Ima samo trosak. A kupca bas briga, glavno da je jeftino.

Sami proizvođači su inicirali to dobrovoljno testiranje i učestvovali u definisanju standarda. EU komisija sigurno nije imala koga kompetentnijeg da konsultuje od samog EV-a.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 22:19 - pre 69 meseci
Citat:
EAP:
Koje dodatne informacije
Pa svi ti podaci su lako dostupni na stranicama proizvodjaca klima


Eurovent i proizvodjaci su poceli u isto vreme da primenjuju smernice za informisanost kupaca i javno dostupne informacije za trziste Evrope .Cak je moguce pre naci informacije na Euroventu a proizvodjac kasnije ucini dostupne informacije za trziste Evrope.To je realno.
Drugo, kod nas u Srbiji se prodaju modeli Kineskih klima za koje nije moguce naci podatke na Euroventu !!! To je nasa realnost ovde.Tako da uvek mozes da sagledas kao kupac da li sertifikat jos uvek vazi ili model klime sa odredjenom oznakom nema Eurovent sertifikat !!!
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.08.2018. u 22:41 - pre 69 meseci
Evo potrazih podatke za Midea klime .............pDesign i ostalo za neke oznake modela klima uredjaja.Kupci mogu da pogledaju koje su vrednosti za pDesign za modele 12 - 18 BTU i tacne oznake unutrasnja -- spoljasnja jedinica.

http://www.eurovent-certificat...ffiche=43&indice_affiche=2

Licno mislim da je dobro da svi koji prodaju klime na trzistu Evrope ,prihvate Eurovent sertifikat.Ako nista drugo da bar informacije budu dostupne na jednom mestu.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER25.08.2018. u 05:19 - pre 69 meseci
Citat:
]Cronnin:

Nije EU institucija, ali su ih oni autorizovali da da vrše te testove./[/


Krivo
Gdje si to procitao
Gdje to pise
Nema nikakve autorizacije

Citat:

Kao da je to bitno. Nema nikakve veze sa zagađivanjem. Ne savetuju zbog toga, nego zbog zabune koja će nastati kada se promeni standard obeležavanja. Još može da se desi da neko kupi uređaj u klasi A+++ koji je manje efikasan od uređaja u klasi B.


Neefikasan uredjaj trosi vise struje. Vecina struje proizvodi se iz neobnovljivih izvora. Dolazi do zagadjenja. Jednostavno. Iako je ovo bila ironična izjava s moje strane

[quote]
Dobro, ali to je nama nebitno. Što se tiče EV interesuje nas samo potvrda snage i efikasnosti uređaja./quote]

U principu nema potvrde snage, samo efikasnosti
Sve su to dizajnirani kapaciteti ne stvarni

Citat:

Sami proizvođači su inicirali to dobrovoljno testiranje i učestvovali u definisanju standarda. EU komisija sigurno nije imala koga kompetentnijeg da konsultuje od samog EV-a.


To je tacno


Mirko
Srbija nije EU i na trziste dolazi svašta. I ono što ne prolazi u EU, od nekih sumnjivih invertera do fix klima koje su odavno zabranjene u EU. Kao i obične zarulje. Čitam, uskoro će i halogene zarulje biti zabranjene
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER25.08.2018. u 16:20 - pre 69 meseci
Kako nema? EV ima sertifikat i po evropskim i po međunarodnim standardima.

https://eurovent.me/files/Euro...ion-The_European_Reference.pdf

As a certification body accredited by Cofrac-Accreditation 5-5017-Eurovent Certita Certification
fulfils the requirements of the EN ISO/CEI 17065:2012 standards.

Cofrac is a signatory of the European co-operation for Accreditation (EA) Multi-lateral
Agreement, that is recognised at an international level by the IAF (International
Accreditation Forum). This means that the accreditation delivered by Cofrac to
Eurovent Certita Certification is also recognised by the signatories of the IAF
.


Što znači da iza EV akreditacije stoje sve ove države:
https://www.iaf.nu//articles/IAF_MEMBERS_SIGNATORIES/4
E, sad, ako živiž u BiH ili Kroaciji, onda EV za tebe nije legitiman :D

Dakle, EV je ovlašćen od viših akreditacionih institucija da izdaje sertifikate laboratorijama koje proveravaju energetsku efikasnost uređaja.

________________________________________

Maksimalna snaga se potvrđuje na TOL i Tbivalent, to jasno piše i to nalazimo i u tabelama.




[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 25.08.2018. u 17:35 GMT+1]
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER25.08.2018. u 19:55 - pre 69 meseci
Nije mi bas najjasnija diskusija i mislim da nema potrebe za omalovazavanjem Eurovent sertifikata.I u industriji hrane (HACCP sertifikat ) i u ostalim delatnostima je to prisutno i predstavlja realnost.U muslimanskim zemljama zbog svoje veroispovesti postoje drugaciji sertifikati....itd.....naravno, da sve to prate i "organizacije,firme,drustva" ...-- kako god da ih nazovete i zamislite da neko na forumu trazi greske i nedostatke za recimo " HALAL " sertifikat koji je za drzave muslimanske veroispovesti ..... itd.....!!!
Svima je valjda vec jasno da je Eurovent sertifikat prihvacen u Evropi !!! Za neku godinu dolazi i nesto bolje i sa vise informacija za buduce kupce.
Generalno, sada ima mnogo vise informacija i kupac koji ima zelju da se informise moze da dobije ipak nesto od merodavnih detalja o uredjaju koji planira da kupi i nije u rukama TRGOVCA koji mu servira marketing.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.08.2018. u 08:36 - pre 69 meseci
Tuzno je kada se omalovazava bilo sta a jos je tuznije kada se zbog oskudnog znanja omalovazava nesto o cemu se nazalost mnogo malo zna.Pominje se kao postapalica za EV sertifikat HACPP standard - sertifikat, a smeo bih da se opkladim da skoro svi vi ovde ne znate da je nekadasnju JUS standard bio daleko, daleko stroziji od tadasnjih zapadnih standarda a narocito od danasnjeg proceduralnog HACCP-a koji se eto i ovde medju temi o klimama zdusno afirmise.E pa onda bi trebalo znati ( toga nema na netu ) da su zbog tada vrlo strogih JUS standarda srpske klanice ( danas ind.mesa) , od sredine sezdesetih i sedmadesetih godina proslog veka, bile najveci izvoznici najkvalitetnijeg mesa za trziste usa i njihove vojske na teritoriji zapadne Nemacke.Toliko o tome.
Nismo mi nikada bili tehnicki nepismeni kao narod nego smo zahvaljujuci raznim "umovima" olako i za sacicu para gazili i unistavali svoje prave vrednosti zarad mnogo "tanjih i losijih" lepo upakovanih zapadnih tzv. standarda i vrednosti.Danas smo po pitanju tehnickih standarda nazalost samo losi prepisivaci i jos losiji primenjivaci cak i tih lose prepisanih i nametnutih eu standarda i zato imamo poplavu tehnickog bofla svake vrste i to za vrlo pristojne novce.
I kada smo vec kod euroventa koji uopste nije neko sveto pismo kako nam se pokusava ovde predstaviti , treba reci i znati da iza tih zapadnih udruzenja pa i eurtoventa stoji iskljucivo privatni interesi i privatni kapital i zapitajte se koliko samo takvih "relevantnih" organizacija u svim narocito tehnickim oblasitma, postoje u eu i na zapadu uopste?Dajte dokaz da iza euroventa stoji drzava pa da nastavimo dalje?
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.08.2018. u 14:53 - pre 69 meseci
Nije bitno ko stoji iza Euroventa, već iza Eurovent Certita Certification. A iza njenih akreditacija stoje sve relevatne institucije. I zašto uopšte pričamo o tome toliko?
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.08.2018. u 15:20 - pre 69 meseci
Pa iza ECC-a stoji eurovent a iza euroneta privatni kapital
Dok god je u igri privatni kapital eurovent ne moze biti nepristrani telo jer ce uvijek promicati privatni a ne javni interes. To je valjda jasno?

A koliki je dometneuroventa u svakodnevnom zivotu znamo. Nikakav. Prosecni kupac nikad cuo za njega. Pitaj prvih deset kupaca u radnji na koje naiđeš i onih pet sto prođu pored nje.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.08.2018. u 15:53 - pre 69 meseci
Citat:
A koliki je dometneuroventa u svakodnevnom zivotu znamo. Nikakav. Prosecni kupac nikad cuo za njega. Pitaj prvih deset kupaca u radnji na koje naiđeš i onih pet sto prođu pored nje.


Najverovatnije da je tako.

Ali, da li je dobro imati EV potvrdu, pa jeste bar po meni.
Da li je danas bilo sta oslobodjeno upliva privatnog kapitala, verovatno da nije.
Da li bi bilo dobro da je OBAVEZAN za sve proizvodjace koji hoce da prodaju na teritoriji Evrope, naravno da bi bilo dobro.
Da li je neophodan krajnjem kupcu, pa i nije bas jer prosecan kupac se vodi uglavnom sumom koju je spreman da izdvoji za nesto, a ne sertifikatima i potvrdama.
A smatram potrebnijom sertifikacijom svih onih koji hoce da budu rukovaoci freonskim uredjajima, znaci tehnickih lica a ne korisnika, nego samom potrebom da se ima EV.



Vidim da je od skora na jednom domacem sajtu uvoznika, pored modela istaknuto i mogucnost skidanja EV potvrde za taj model. Cini mi se da je to nesto od skoro, nek me ispravi neko ako gresim.
Kod drugih nisam video. Mozda pocnu i oni da prate taj trend.


@EAP

Jel primecujes da imas pp?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642410 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.