Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje i klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83

[ Pregleda: 166554 | Odgovora: 1647 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
*.static.corp.blic.net.

+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 13:57 - pre 1 dan i 20h
@Alen23
Ne pratim nešto cijene , ali mi liči na "špic sezone" i nešto veću potražnju.
Balkan je skup malih rascjepkanih tržišta gdje ponašanje samo jednog uvoznika može značiti ogromne oscilacije u cijenama.
Sjeti se samo limuna koji je koštao 7-8 KM/kg :-) .
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Klima Inverter MITSUBISHI MSZ-SF42VE

Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
87.116.181.*

+24 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 14:48 - pre 1 dan i 19h
@maks-rs

Hvala na brzom odgovoru.. Ako ti nije problem , reci mi koje su to klime i koliko kostaju. Nisam pre cuo za rekuparatore, da li se oni ugradjuju posebno po sobama ili kao jedan centralni sistem kroz celu kucu?
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC

Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 16:23 - pre 1 dan i 17h
Kao što neko reče klime koje mešaju spoljni bazdih sa unutrašnjim su jako skupe i proizvodi ih samo Daikin, koliko ja znam a možda i još neko al ja ne znam za njih. Rekuperator vazduha se koristi ma zgradama gde je izolacija debljine 10 cm i više. Zašto? Zbog vlage koja ne može da izađe dovoljno brzo kroz omotač zgrade i onda se vazduh obrađuje bez gubitaka unutrašnje temperature. To jest ima gubitaka ali mnogo manje nego kad otvoriš prozor. Al to kažu trgovci a mi normalni ljudi kažemo da se sobe ne luftiraju sat vremena nego na par minita se napravi promaja i zatvoriš. Normalno to radiš pre svega da uđe kiseonik a izađe ugljen dioksid, naravno ako si snob ti kupiš rekuperator i hvališ se komšijama. A ako si normalan čovek i pri zdravoj pameti lepo otvoriš prozor....pa ti biraj. Ka sam to njesra omao u Cirihu pre dvadeset godina i to su bačene pare u porodičnim kućama i stanovima. A odkud to ovde na Balkanu? Pa videla žaba da se konj potkova pa ajde i ona.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.

Odgovor na temu

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 16:35 - pre 1 dan i 17h
Ako ti bazdi vazduh iz klima, uradi ti lepo servis prvo...😉

Odgovor na temu

mirkobatocina

Član broj: 337310
*.dynamic.sbb.rs.

+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 20:06 - pre 1 dan i 13h
Od Toshibe se moze nesto ovako i ocekivati.Pismeno i transparentno.Service Manual po meri Toshibe --- compressor speed--revolution RPS i ostali tehnicki detalji.Sve dostupno, transparetno i pismeno .... 135 strana je napisano za osnovni-- ulazni model Toshiba klime.Za svaku pohvalu .

https://www.toshibaclim.com/Po.../sm_svm-19004_svm-19004_en.pdf

Odgovor na temu

mirkobatocina

*.dynamic.sbb.rs.

+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 20:16 - pre 1 dan i 13h
Citat:
dusan.savkovic:
Ako ti bazdi vazduh iz klima, uradi ti lepo servis prvo...😉

Servis je potreban ali nekada Kinesku plastiku je tesko oprati.Sam kvalitet plastike i kvalitet materijala isparivaca,premazi.........itd.Sve ima svoj miris i cenu.

Odgovor na temu

mirkobatocina

*.dynamic.sbb.rs.

+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 20:39 - pre 1 dan i 13h
Tu su i novi modeli Fujitsu sa oznakama ...KPCA , KMTB , KMTA , kombinacija unutr.spolj.KMTB -- KMTA , KGTB -- KGCA , KMTA(B).....itd.Veliki izbor novih uredjaja i razlicita slova i brojevi u oznacavanju klima uredjaja.

Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514

+407 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2019. u 21:26 - pre 1 dan i 12h
Citat:
Romel68:
Normalno to radiš pre svega da uđe kiseonik a izađe ugljen dioksid, naravno ako si snob ti kupiš rekuperator i hvališ se komšijama. A ako si normalan čovek i pri zdravoj pameti lepo otvoriš prozor....pa ti biraj. Ka sam to njesra omao u Cirihu pre dvadeset godina i to su bačene pare u porodičnim kućama i stanovima. A odkud to ovde na Balkanu? Pa videla žaba da se konj potkova pa ajde i ona.

Za ventilaciju ti ne treba rekuperator, vec ventilator.

Sve normalne zemlje imaju building code-ove gde je definisano koliko cesto mora da se promeni vazduh u prostoriji, automatsim sistemom za ventilaciju, samo se Balkanac pravi pametan, pa ventilaciju vrsi od oka, otvaranjem prozora. Insekti i buka mu ulaze u stan, ali boli njega, on je faca,a ovi u svetu su bolidi, sto bacaju pare na poboljsanje kvaliteta i komfora zivotne sredine. Jos ako se komsija drzne, pa kupi rekuperator umesto ventilatora, celih 5% pismenih komsija, koji uopste znaju sta je to rekuperator, ce ga ismevati sto baca pare na budalastine.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje i klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83

[ Pregleda: 166554 | Odgovora: 1647 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.