Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634445 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.50.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 22:29 - pre 57 meseci
Svima je jasno da postoji razlika kvalita u robi koja se prodaje u Evropi i ostatku................potrebno je teziti Evropskom kvalite a ne da se omalozava.Zato i treba teziti i postovati Evropski sertifikat.
Nije dovoljno samo kupiti neku opremu, vec treba da ispostujete i odredjana pravila.
Generalno Gree nema potvrdu Evropskog Evroventa a tu potvrdu nemaju ni TCL,Hisense,Vox,Tesla......jer sve su to slicni klima uredjaji.


[Ovu poruku je menjao mirkobatocina dana 28.06.2019. u 23:48 GMT+1]
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 23:24 - pre 57 meseci
Citat:
ACunit:
Ovo je hit sa hladjenjem u januaru, sta sve nece da se sete... :D

Eurovent testiranje nije onakvo kakvo vi zamisljate da jeste. Jel vi stvarno mislite da proizvodjac salje ceo kontigent klima u Belgiju, ili bilo gde drugde u Evropu, da bi dobio papir sa nekim podacima? Ili mislite da je dovoljan jedan uredjaj da se testira, i da taj sertifikat vazi za citav proizvodni vek?

Eurovent se bavi izdavanjem licenci, odnosno akreditacijom laboratorija. Prostije receno, izvrse se merenja i ukoliko oprema za testiranje zadovoljava kriterijume koje nalaze Eurovent oni dobijaju pravo na taj sertifikat, koji su prethodno platili.

Svkako od vas moze da kupi opremu i dobije taj sertifikat, i moze punopravno i ravnopravno da izdaje te sertifikate kao i bilo koji drugi proizvodjac.
Nijedna klima nije napustila Tajland, Tajvan, Maleziju, Kinu, Indiu i dosla u Evropu na ispitivanje. Ne kazem da je sertifikat los, nego hocu da vam kazem da se ti proizvodjacki podaci ne proveravaju nigde, nego se uzimaju zdravo za gotovo i objavljuju na Eurovent sajtu.





Kako onda vjerovati certifikatu koji dolazi iz laba u Kini ? Vjerovatno je taj certifikat slabije kvalitete ! Koja parodija ...dobro sam napisao da ovaj certifikat nije los ali da treba uticati s 5 % kod donosenja odluke o kupnji..
 
0

ACunit

Član broj: 337986
Poruke: 38



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 00:46 - pre 57 meseci
To kakvog je kvaliteta ne mozemo sa sigurnoscu da znamo. Moze da bude i bolji i losiji. Ja sam hteo da ukazem da ne postoji centralizovana laboratorija za testiranje, nego da svaki proizvodjac radi to nezavisno, te da lako moze doci do manipulacija pri testiranju.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
172.68.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 08:58 - pre 57 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Generalno Gree nema potvrdu Evropskog Evroventa a tu potvrdu nemaju ni TCL,Hisense,Vox,Tesla......jer sve su to slicni klima uredjaji.


[Ovu poruku je menjao mirkobatocina dana 28.06.2019. u 23:48 GMT+1]


A u kojoj si ti zabludi ,pa u isti koš ugura GREE sa ovim ostalim kao VOX TESLA VIVAX i ne znam koji sve ne još od tih niskobudžetnih modela , vjerovatno takvi stavovi potiču od neiskustva jer mi se čini da ti modele GREE nikad nisi sreo uživo i imao priliku da budeš na montaži njihovih unutrašnjih i vanjskih jedinica , jer evo ti samo jedan dokaz ka tome otiđi negdje i pogledaj samo ova 3 modela gree a krećem po cijenovnom rangu
AMBER pa HANSOL do U-CROWN da si uspio da jednom uživo vidiš U-CROWN ne bi ih trpao zajedno sa njima jer ta jedinica je kompletna unutrašnja i vanjska izrađena od aluminija i to sa kojom preciznošću izrade gdje su i krilca od alumunija, pa 3 redni izmjenjivač toplote u hansol jedinici i amber ,pa i da usput pogledaš i daljinske upravljače od ova 3 gree modela koji jesu vrh ponude ali takvu izradu daljinca nećeš naći ni na modelu URURU-SARARA.

ja kad bih gree na osnovu iskustva sa njima poređao odmah posle MITSUBISHI ,DAIKIN ,FUJITSU , TOSHIBA e tu bi odma posle stavio GREE i ostavio mnogo praznih mjesta pa stavio LG SAMSUNG a o ovim VIVAX TESLA brendovima koji se sklapaju od naručenih jeftinih kineskih komponenti negdje na prostorima balkana i ex-yu država to se nemože porediti iako idu sa zvučnom garancijom od 5 godina
ja ovo pišem na osnovu 4 gree uređaja koja imam ugrađena u mojim prostorima i na osnovu iskustva mojih prijatelja koji su ugradili iste, a kruna svega je kad sam preprošle godina na Palama vidio gree sistem sa toplotnom pumpom air to air i sa parapetnim jedinicama kako uspješno grije na Palama isto kao i takvi sistemi koje pravi mitsu i daikin, a nigdje nisam vidio da postoje toplotne pumpe i ovi sistemi od TESLE VIVAX VOX MIDEA i itd...

znači jedno je misliti a drugo je svojim očima vidjeti i on da donositi procjene gdje koji brand pripada i u koju grupu
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.154.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 10:38 - pre 57 meseci
Kinezi jako puno ulažu u marketing, što se i vidi. Ajmo ovako, Gree tvrdi da proizvodi najviše klima uređaja na svetu, slažem se u potpunosti. A jel vi mislite da su sve te klime Gree!? Naravno da nisu, to su upravo ti vivaksi, voksovi, bergeni, tesle, polari i ko zna koje sve marke, kad se svi saberu dobiješ najveću brojku.
Tvrditi da je Gree u rangu sa Tošibom, Daikinom, Mitsubišijem i Fujitsu je jako tendeciozno i pristrasno. Kad porediš onda porediš recimo Lomo regular sa Tošibom Mirai, Daikin siestom ili ftxbc, Mitsubishi DJ, Fujitsu LLCC. Kad kažeš Viola nju porediš sa Tošiba Suzumi, Mitsubisji electric SF, Daikn konfora, Fujitsu LU. Gree Amber porediš sa Fujitsu LT. Dok U crown taj od aluminijuma porediš sa Toshiba Desekai, Mitsubiši FH, Daikin Emura.
Stim da kad se rangiraju proizvođači po kvalitetu: prva tri mesta Daikin, Tošiba, Mitsubishi electric, pa onda iza njih Fujitsu, Panasonik i Mitsubishi heavi, pa onda LG i Samsung, pa tek ispod njih Gree i Midea.
Ne znam dali si ti uopšte svestan koliko idustrijskih objekata u Skandinaviji pokrivju LG, Samsung i Panasonic!? Kakav bre crni Gree na Palama, čoveče ove firme prave klime za najteže uslove i zahteve od vremena kad nije postojala ni fabrika Gree a ne njeni proizvodi.
Dobro ja znam šta je cilj ovih pisanja:
1. Opravdati visoku cenu Gree uređaja
2. Prikazati Gree kao bitno kvalitetniju klimu od Midea.
Tako da razumem aktivnost....
Gree je dobar kućni inverter ali ipak budimo ozbiljni....
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
+1

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
162.158.90.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 11:46 - pre 57 meseci
Djelimično se slažem, ali reci mi molim te sa kojom se to serijom LG i SAMSUNG što se tiče kućnih klima prosalvio iz 18 i ove 19-te ,ja naprotiv čujem dosta prigovora na tu klimu da se mnogo plati a ne dobije ništa veliko s tim da je i LG skoln nekim servisnim intervencijama pa i PANASONIC koja je to po oznakama klima na koju po mogućnostima i cijeni treba obratiti pažnju ja nešto na našem BiH tržištu nevidim da su tražene možda je drukčije u Srbiji ali ne znam koji su to modeli od ova 3 taiwan brenda za preporuku tipa 9-ka 12-ka 18-ka

a industrijsko hlađenje svaka čast tu panasonic igra kao ozbiljan igrač , mada kod nas svi veći objekti i poslovni centri su uglavnom bazirani na MITSU i DAIKIN

a skandinavci su uvijek posebni , a vjerovatno je pokrivenost servisom i prodajom u skandinaviji uslovila to na račun drugih koji ih možda ne percepiraju kao high priority tržište
ali ako daikin i gree mogu da u srednjoj i višoj klasi dijele kompresore ugrađuju iste sa različitim natpisima u srednju i višu klasu i mislim da je gree u pogledu elektronske modulacije i upravljanja inverter pulsnom frekventnom elektronikom daleko otišao od ostalih kineza.

malo je ko čuo za kineski brend i lider u razvoju baterija BYD a opet za njega se otimaju da ulože u razvoj baš po pitanju razvoja svi veliki proizvođači od BOSCH-a pa nadalje tako i gree ima veliko razvojno odeljenje koje može da mnogo ulaže u razvoj tehnologije a i kao najveći kineski proizvođač rashladne tehnike mislim da su daleko iznad ovih nižerangiranih koje si pobrojao.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.154.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 12:23 - pre 57 meseci
Druže što se tiče kućnih klima Samsung ne poznajem dovoljno a za LG imamo različite komentare i iskustva, bar u Srbiji. Atarijegeneraxije invertera LG baš se i nisu proslavile po pouzdanosti uglavnom elektronike. Ali imaju jaku servisnu podršku pa im to nije problem, al ove nove serije koliko čujem lepo rade i ne kvare se ma šta pričali ljubitelji japanaca, to sa novim serijama nije slučaj. Čak se neki korisnici i hvale sa njima. E sad pazi, to su sve uglavnom ljudi koji su imali on/off klime pa im sad taj novi onverter LG deluje kao vauuuu. Kod nas po fasadama svašta visi ali uglavnom vox, fox, Galanc, Midea i poneki Gree. Na forumu svi kupuju Fujitsu a ja iskreno osim kod mog drugara nisam video na zgradi Fujitsu, možda par komada za ovih nekoliko godina koliko zveram, što znači da navodni kupci po forumima u Srbiji lažu! Gde su im te tolike prodate Fujitsu klime. Inače siptomatično za bogate kuće dobro izolovane imaju uglavnom Midea invertere, razumljivo: sa takvom izolacijom ne treba ti neki besan japos od 1000 i kusur evrića....
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 13:08 - pre 57 meseci
Romele , malo si ti ovde zabrijao u pogresnom smjeru..

"Dobro ja znam šta je cilj ovih pisanja:
1. Opravdati visoku cenu Gree uređaja
2. Prikazati Gree kao bitno kvalitetniju klimu od Midea.
Tako da razumem aktivnost...."

Ja sam upitao za misljenje o konkretnom modelu Gree klime a dobio odgovore koji nemaju veze s tim pitanjem.. Odgovori su bili u stilu ovog gore tvog komentara.. Dakle skoro pa niko nije nista konkretno iznio o tom modelu osim ovakvih paranoicnih pisanja kao u citatu..
Ja sam cak i trazio da ako neko ima kakav smislen dokaz da iznese neka iznese kad već komentari idu u tom smjeru..
Dakle postavljeno je pitanje o konkretnom modelu a odgovori su zbilja u rangu teorija zavjere i slicno..

Treba biti svjestan koliko su danas firme tehnoloski i proizvodno uvezane pa se ne bi zamarali s raznim teorijama već bin se pricalo/prenoslio iskustvo cemu forum i sluzi ..
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
162.158.88.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 15:09 - pre 57 meseci
Citat:
Romel68:
Druže što se tiče kućnih klima Samsung ne poznajem dovoljno a za LG imamo različite komentare i iskustva, bar u Srbiji. Atarijegeneraxije invertera LG baš se i nisu proslavile po pouzdanosti uglavnom elektronike. Ali imaju jaku servisnu podršku pa im to nije problem, al ove nove serije koliko čujem lepo rade i ne kvare se ma šta pričali ljubitelji japanaca, to sa novim serijama nije slučaj. Čak se neki korisnici i hvale sa njima. E sad pazi, to su sve uglavnom ljudi koji su imali on/off klime pa im sad taj novi onverter LG deluje kao vauuuu. Kod nas po fasadama svašta visi ali uglavnom vox, fox, Galanc, Midea i poneki Gree. Na forumu svi kupuju Fujitsu a ja iskreno osim kod mog drugara nisam video na zgradi Fujitsu, možda par komada za ovih nekoliko godina koliko zveram, što znači da navodni kupci po forumima u Srbiji lažu! Gde su im te tolike prodate Fujitsu klime. Inače siptomatično za bogate kuće dobro izolovane imaju uglavnom Midea invertere, razumljivo: sa takvom izolacijom ne treba ti neki besan japos od 1000 i kusur evrića....


A vidi Romel kod nas je malo bolja situacija u BiH ,ali ne mnogo vidi se na stanovima i daikin i mitsu i fujitsu i gree ima malo više jer je hrvatski deltron koji jee ovlašteni za daikin i gree dobro zastupljen u BiH servisom i prodajom ali u poslednje vrijeme navala je prava na TESLU koji je ujedno i vaš brend i VIVAX kao HR brend masovno se kupuju jer ih daju u sklopu montaže i na rate i ljudima ispsiraju mozak sa 5 godina garancije .

inače tesla je mnogo agresivna kod lokalnih distributera sa svim kućanskim aparatima osim klima jer im daju dobre rabate samo da se plasira roba
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
172.68.154.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 15:28 - pre 57 meseci
Stvarno ja ne znam kako neko može da priča o nečemu što je ,možda,samo čuo:
"Ne znam dali si ti uopšte svestan koliko idustrijskih objekata u Skandinaviji pokrivju LG, Samsung i Panasonic!? Kakav bre crni Gree na Palama, čoveče ove firme prave klime za najteže uslove i zahteve od vremena kad nije postojala ni fabrika Gree a ne njeni proizvodi..."
Na jednom drugom forumu čovek sa nikom:mitar1982,koji živi u Skandinaviji i inače ima Panasonic klimu,detaljno je pisao o Gree klimama koje se tamo koriste,tzv.nordijske varijante sa grejačima tacne,oplate i sl. Najmanje spominje baš Samsung i LG,jer su one ,moguće u industrijskim sistemima,ali to nas kao obične korisnoke i ne interesuje!
Stižu i optužbe da posle Fujitsy lobija stiže i Gree lobi,a ja damo mogu reći da sam sa mojom Midea mission prezadovoljan,već treću sezonu!
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.154.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 17:26 - pre 57 meseci
Da, mislio sam upravo na privredne sisteme. Zašto sam to pomenuo, zato jer se po forumima valja priča kako LG ne zna da naprvi klimu, ma pazi bogati. Ne postoji klima koja se ne kvari, to je mit da se japanske klime ne kvare, kvare se ali mnogo manje ali zato kad se pokvari deo košta u majčinu. Ne daj bože da ti na Tošibi vrisne elektronika, neki kažu: ali ne crkava često. A ja kažem: nedaj bože da ti crkne ni prvi put a da ne pominjen dalje. Na žalost ni kinezi više nisu baš tako jefrini za popravku zato ker su sad i oni inverteri.
Tesla je generički kinez naše robne marke. Koliko sam čuo bel tehnika im radi ok ali za klime sam čuo da su dosta slabašne, ipak za neku ozbiljniju procenu mora proći bar 5 godina. Ali u jedno sam siguran, ako nekom treba klima samo za hlađenje i malo da dogreva u prelaznom periodu Tesla će taj posao odraditi bez pardona. Pogotovo ako je dobiješ za male novce, bolje Tesla inverter nego neka druga neinverter. Kod mene u firmi čovek ima Teslu ali on off evo već treću godinu hladi izolovano potkrovlje kod dece, kaže da je zadovoljan. Zato smatram da sa inverterom bi bilo još bolje.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.154.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2019. u 22:18 - pre 57 meseci
Citat:
Trebinjac:
A u kojoj si ti zabludi ,pa u isti koš ugura GREE sa ovim ostalim kao VOX TESLA VIVAX i ne znam koji sve ne još od tih niskobudžetnih modela , vjerovatno takvi stavovi potiču od neiskustva jer mi se čini da ti modele GREE nikad nisi sreo uživo i imao priliku da budeš na montaži njihovih unutrašnjih i vanjskih jedinica , jer evo ti samo jedan dokaz ka tome otiđi negdje i pogledaj samo ova 3 modela gree a krećem po cijenovnom rangu
AMBER pa HANSOL do U-CROWN da si uspio da jednom uživo vidiš U-CROWN ne bi ih trpao zajedno sa njima jer ta jedinica je kompletna unutrašnja i vanjska izrađena od aluminija i to sa kojom preciznošću izrade gdje su i krilca od alumunija, pa 3 redni izmjenjivač toplote u hansol jedinici i amber ,pa i da usput pogledaš i daljinske upravljače od ova 3 gree modela koji jesu vrh ponude ali takvu izradu daljinca nećeš naći ni na modelu URURU-SARARA.


Ovde ima ponuda za U - Crown, za -- opseg rada do - 30 C , 2-stage compressor ....za 200 $ za vecu kupovinu ( 100 Set/Sets ).Na kraju imas i ponudu za Amber ,U-- Crace , U Crown 2.....i ostalo ---200 $ , pa biraj........

https://www.alibaba.com/produc...ls.maylikehoz.2.6f426e026luhs9

Nemam nameru da ulazim u tacnost podataka i da tumacim trgovacku ponudu ali zelim da kao kupac iskoristim geografsku pripadnost Evropi i da se informisem i gledam sta kupuju Evropski potrosaci.Ja licno nikada necu dati 1200...+++ Eura za model Gree U--crown ili bilo koju drugu klimu koja nema Evropski sertifikat.Ovde smo diskutovali o klimi sa jednorednim izmenjivacem i Landa kompresorom..............mani me tog marketinga i Kineskih klima koje kostaju preko 1000 ++++ Eura , bez sertifikata.Jos sam pri zdravoj pameti.
Opet kazem da kod nas ljudi mogu biti i zadovoljni i klimom Vivax , Haier , Midea,Hisense , naravno i Gree i sl.To su klime bez Evropske potvrde -- sertifikata o tacnosti podataka.
Ja licno imam klimu Midea on--off i jako sam zadovoljan.Naravno da nikada mi nije palo na pamet da postavljam nekakav Service Manual , tabele i sl.Kupio sam Kinesku klimu za mene radi hladjenje extra i ja zadovoljan-- to je to.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
172.68.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 10:42 - pre 57 meseci
Jeste mikrobatočina sa tvoje tačke gledišta i tvoje potrebe za klimom kao sredstvom koje ti treba samo ljeti da hladi , to je OK ,ali meni u blažem klimatu je prevashodno da akcenat bude na grijanju i otud potreba za tim malo većim klasama kineza jer kad bi išao u daikin ili bilo koji drugi top brand koji će da grije u -10C trebalo bi mi bar 2000 ev rića i više za nju
e otud potreba za kvalitetnim kinezom koji pouzdano grije i sa niskom potrošnjom --modulacijeom grije stabilno

ja sam imao 2 panasonica stara iz 2003 godine koji su do prošle godine bez ikakvog kvara ili bilo kakve intervencije radili u stanu tokom ljeta skoro pa non stop svakog dana jedino bi ih gasio po noći stare on-off klime skinute ispravne prošle godine mogle su da griju u onom prelazu dok temperatura ne padne na +2 - +3 i tu je kraj ide u defrost non stop i slabo grije , jer grijao samse cantralnim sistemom na drva pa mi dosadilo da više čupam drva na sprat bez lifta , pelet kod nas preskup dođe skoro isto kao da se griješ na struju e iz tog potreba za kvalitetnom klimom koja grije.

prošlog oktobra uvezo iz hrvatske 2 x HANSOL 9-ku i sa vraćenim pdv-om došle me obadvije nešto malko manje od 1000 evrića i tokom prošle zime prezadovoljan kvalitetom rada grijanja 7 brzina ventilatora da ugodiš kako hoćeš grijanje , 3 redni izmjenjivač toplote omogućava da uvijek grije bez prekide i da ne ide u defrost jer u nas su suve i vjetrovite zime sa mnogo sjevernog vjetra nema nekog minusa ali jak vjetar stvara efekat prohlađivanja kao na -15c
posmatrao potrošnju preko wi-fi mjerača i prvih nekoliko minuta povuče oko 900W i kada se sabilizuje grijanje na zadatu vrijednost moduklira između 270w pa do nepunih 500 i uvijek puše toplo.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
172.68.154.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 11:17 - pre 57 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Trebinjac:
A u kojoj si ti zabludi ,pa u isti koš ugura GREE sa ovim ostalim kao VOX TESLA VIVAX i ne znam koji sve ne još od tih niskobudžetnih modela , vjerovatno takvi stavovi potiču od neiskustva jer mi se čini da ti modele GREE nikad nisi sreo uživo i imao priliku da budeš na montaži njihovih unutrašnjih i vanjskih jedinica , jer evo ti samo jedan dokaz ka tome otiđi negdje i pogledaj samo ova 3 modela gree a krećem po cijenovnom rangu
AMBER pa HANSOL do U-CROWN da si uspio da jednom uživo vidiš U-CROWN ne bi ih trpao zajedno sa njima jer ta jedinica je kompletna unutrašnja i vanjska izrađena od aluminija i to sa kojom preciznošću izrade gdje su i krilca od alumunija, pa 3 redni izmjenjivač toplote u hansol jedinici i amber ,pa i da usput pogledaš i daljinske upravljače od ova 3 gree modela koji jesu vrh ponude ali takvu izradu daljinca nećeš naći ni na modelu URURU-SARARA.


Ovde ima ponuda za U - Crown, za -- opseg rada do - 30 C , 2-stage compressor ....za 200 $ za vecu kupovinu ( 100 Set/Sets ).Na kraju imas i ponudu za Amber ,U-- Crace , U Crown 2.....i ostalo ---200 $ , pa biraj........

https://www.alibaba.com/produc...ls.maylikehoz.2.6f426e026luhs9

Nemam nameru da ulazim u tacnost podataka i da tumacim trgovacku ponudu ali zelim da kao kupac iskoristim geografsku pripadnost Evropi i da se informisem i gledam sta kupuju Evropski potrosaci.Ja licno nikada necu dati 1200...+++ Eura za model Gree U--crown ili bilo koju drugu klimu koja nema Evropski sertifikat.Ovde smo diskutovali o klimi sa jednorednim izmenjivacem i Landa kompresorom..............mani me tog marketinga i Kineskih klima koje kostaju preko 1000 ++++ Eura , bez sertifikata.Jos sam pri zdravoj pameti.
Opet kazem da kod nas ljudi mogu biti i zadovoljni i klimom Vivax , Haier , Midea,Hisense , naravno i Gree i sl.To su klime bez Evropske potvrde -- sertifikata o tacnosti podataka.
Ja licno imam klimu Midea on--off i jako sam zadovoljan.Naravno da nikada mi nije palo na pamet da postavljam nekakav Service Manual , tabele i sl.Kupio sam Kinesku klimu za mene radi hladjenje extra i ja zadovoljan-- to je to.

Pa nije baš da nemaju sertifikat Mirko. Midea mission,recomo ima Eurovent!
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.154.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 11:22 - pre 57 meseci
Trebinjac, kod nas imaš Amber to je izgleda zamena za Hansola. Cena Amber 9-ke u Srbiji iznosi 800 eura bez montaže, samo klima. A vidiš ti si nabavio dve klime za grejanke za 1000 eura, to je odlična kupovina. Kod nas dva ulazna japanca 9-ke koštaju oko 900-1000 eura, bez ugradnje naravno.
Ima ljudi koji imaju Ambere i lepo se greju na njih, ali ostaje činjenica da su ih nabavili kao neku kompezaciju a samo jednog korisnika znamo da je kupio. Čovek keširao i kupio ali 12-ku. Kaže da je zadovoljan jedino što mu klima ne modulira dobro, više radi kao on of klima a to je nedopustivo za klimu te cene. Ajde da mu tako radila u prelaznom periodu mada nebi smela ni tada jer nije izolovan, već mu tako radila celu zimu. Al eto ti kažeš da tebi rade super, onda sa njegovom klimom nešto ne valja....
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
172.68.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 11:51 - pre 57 meseci
Nije HANSOL isto što i AMBER jer na BiH i HR tržištu postoji AMBER u 2 varijente jedan je deklarisan do -12C a drugi AMBER ide kao NORDIC varijanta i deklarisan je do -25C što znači da on ima ovaj kako bi rekli južni AMBER pa zato slabo moduliše a ovaj NORDIC znam iz iskustva ljudi koji su ga uzeli da im kako kažu bez mjerenja jer su im računi struje nešto malo uvećani na grijanju i kažu da im ne isključuje i ne puše hladno

a HANSOL je predzadnji na vrhu iznad njega je U-CROWN i mogao sam ja da kupim i amber nordic ali sam na nagovor montažera ipak kupio nešto skuplju varijantu HANSOL i do sada veoma zadovoljan a možda bi bio sa amber nordic varijantom ali eto išo sam logikom ako ne znaš šta valja uzmi skuplje

i zamalo zaboravih koliko se sjećam obični amber ima jednoredni izmjenjivač i kapilarnu ekspanziju gasa , dok je kod NORDIC 2 redni izmjenjivač i EEV ekspanzija upravljana iz MB.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.154.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 12:41 - pre 57 meseci
Citat:
Trebinjac:
prošlog oktobra uvezo iz hrvatske 2 x HANSOL 9-ku i sa vraćenim pdv-om došle me obadvije nešto malko manje od 1000 evrića


Dve Hansol klime kostaju manje od 1000 Eura .... pa kod nas jedna kosta skoro kao te tvoje dve klime.
Zamisli da trebas kod nas da kupis dve Hansol klime i koliko ti para za to treba .Nije to malo para .Izbrojih toliko novca i dobijas informacije sa yuotube kako radi i kako greje--hladi.
U tvom slucaju za klimu Hansol koja kosta manje od 500 Eura i nije vazan sertifikat.Za 500 Eura se isplati rizikovati.Ja bih isto tako postupio za tu cenu.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
172.68.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 13:31 - pre 57 meseci
Jest , ali to je pogodnost jer živim od Dubrovnika 25km tako da su troškovi dovoza skoro zanemarivi, a uvijek se nađe način da prođe granicu i carinu bez da se naplati a od tamo pogodnost kupovine je slijedeća uobičajeni popust od 10% na čisti keš plus od te sume se oduzme 25% koliki je u HR PDV e tako i samo na taj način dođeš do povoljne kupovine

nešto slično kao što ljudi idu po samsung i lg tv u Mađarsku u Segedin samo je tamo malo veći trošak transporta i manji PDV procentualno

Mogao bih ja da kombinujem i sa Daikinom Ururu-Sarara ali kad sve ovo sabereš gotovinski popust i pdv opet ostaje brate mnogo para dati za takvu zvijer a znam da je sa njom zaboravi svu priču postavi uključi i nedriaj, ali što je mnogo mnogo je za moj i budžet većine koja radi za crkavicu od 500 evra mjesečno
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.154.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 14:06 - pre 57 meseci
Plata 500 eura crkavica!? Au braćala pa ovde većina ima 250-300, al ako pitaš našeg 'precednika' onda smo i mi tu negde sa vama. Tebi je sigurno Vučko neki rođak čim imaš plati 500 evrića :)
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
172.68.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.06.2019. u 16:33 - pre 57 meseci
A imamo i mi kopiju Vučka stalno vam je gore u BG neda se otjerat sa TV-a , nego kad dođe da vam ga ostavimo da nam ga ne vraćate, a nije baš tako crno za plate kako reče ja sam po struci elektrotehničar automatičar i radim u državnoj firmi sa 25 godina staža pa zato ta plata je crkavica ,kolega koji radi u HR isti posao ima crkavicu od 1200 evra,

malo smo u off teme , sorry
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634445 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.