Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Buducnost fiksnog telefona pa i adsl

elitemadzone.org :: MadZone :: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11120 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Buducnost fiksnog telefona pa i adsl03.04.2018. u 19:15 - pre 72 meseci
kako vam se cini ?

Znam da je fiksni vec odavno out i da je kablovski potisnuo dosta ADSL ali sad sam vieo neku ponudu i samo za Wireless internet flat (da ne reklamiram gde). Konacno bih mogao da odjavim fixnu liniju i aDSL i ustedim oko 1200 dinara.

Nije mi jasno i zasto su razvlacili OPTIKU po gradu do rezidencijalnih korisnika ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl03.04.2018. u 19:32 - pre 72 meseci
Ne bih ja tako lako otpisivao fixni, pogotovu ne adsl. Mnoge firme posluju preko fixnog, mnogo je adsl korisnika u ruralnim delovima. Po gradovima su kablovski sistemi i optika na prvom mestu i uglavnom je njihova usluga najpovoljnija. Ali čini mi se da u Srbiji vise nema analognih centrala, sve su digitalne i omogucavaju adsl i eto interneta.

Medjutim, kolko se vidi 4g internet se razvija punom parom a smislja se i mehanizam za 5g. Skoro cela Srbija je pokrivena 4g signalom. Signal je dobar, jak, stabilan a brzine mnogo veće nego sto to adsl nudi. Opet sve je stvar izbora. Pored mts i telekoma postoje i postojace druge firme koje ce da koriste fixnu infrastrukturu da ponude neke pakete, tipa televizija internet telefon i slicno.

Medjutim danas izgleda da je lakse, jeftinije i bolje pustiti bezicni signal nego kroz bilo koju mrezu, vece su brzine, sto je malko smesno... tipa tolike bandere i kablovi, mobilni provajderi sve rade bezicno i ispade brze :)
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl03.04.2018. u 19:38 - pre 72 meseci
ali bazne stanice su ipak povezane kablovima tj optikom.

Kad sam pokrenuo topic mislio sam na adsl za rezidencijalne korisnike.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 09:42 - pre 72 meseci
Citat:
Jamajca:
kako vam se cini ?

Znam da je fiksni vec odavno out i da je kablovski potisnuo dosta ADSL ali sad sam vieo neku ponudu i samo za Wireless internet flat (da ne reklamiram gde). Konacno bih mogao da odjavim fixnu liniju i aDSL i ustedim oko 1200 dinara.

Nije mi jasno i zasto su razvlacili OPTIKU po gradu do rezidencijalnih korisnika ?


Ako ti je jedini kriterijum cena onda nije ni cudo sto ti nije jasno :)

Kod bezicnog sistema prenosa svi korisnici koriste zajednicki medijum za prenos podataka - etar. Tako da to nikad nece biti kvalitetno kao kabl. Cak i kod 5G, 6G, koji god hoces G, uvek ce da bude ta sitnica da su svi na istom i veoma ogranicenom medijumu dok kod kabla nisu. Hardverska brzina na kablu se moze povecati (najgori scenario - dodas jos jedan kabl) a kod etra ne moze - jer ne mozes da uvedes jos jedan etar ili da postojeci prosiris nadogradnjom :)

Ako mene pitas koriscenje bezicnog interneta u stacionarnim uslovima je cista zloupotreba resursa i ja bih to zabranio.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 10:00 - pre 72 meseci
ADSL... hmmmm, da. Po meni, postoje samo dva problema sa ADSL vezama kod nas, relativno visoka cena, i mala brzina slanja podataka za novac koji ste dali.

Ja sam uz računar barem 10 sati dnevno (da nije zdravo, nije, znam, znam), a sam računar je online barem 20 sati dnevno i primetio bih bilo kakav downtime. Desi se, u toku jednog meseca, da na po nekoliko minuta ne bude konekcije, ali to je sve. Koristim 50/2 Mbps vezu i radi veoma dobro (ispod 100m kablova od mene do najblize centrale).

Kao backup koristim VIP uređaj, 40/6 Mbps, i sa ta dva šansa da budem offline kada mi treba internet (a treba mi uvek, haha) je gotovo nula. A ako ta dva i stradaju u usto vreme nekom magijom, tu je treća opcija, mada sam tu limitiran mesečnim protokom, ali ipak postoji kao opcija.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 11:16 - pre 72 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Jamajca:
kako vam se cini ?

Znam da je fiksni vec odavno out i da je kablovski potisnuo dosta ADSL ali sad sam vieo neku ponudu i samo za Wireless internet flat (da ne reklamiram gde). Konacno bih mogao da odjavim fixnu liniju i aDSL i ustedim oko 1200 dinara.

Nije mi jasno i zasto su razvlacili OPTIKU po gradu do rezidencijalnih korisnika ?


Ako ti je jedini kriterijum cena onda nije ni cudo sto ti nije jasno :)

Kod bezicnog sistema prenosa svi korisnici koriste zajednicki medijum za prenos podataka - etar. Tako da to nikad nece biti kvalitetno kao kabl. Cak i kod 5G, 6G, koji god hoces G, uvek ce da bude ta sitnica da su svi na istom i veoma ogranicenom medijumu dok kod kabla nisu. Hardverska brzina na kablu se moze povecati (najgori scenario - dodas jos jedan kabl) a kod etra ne moze - jer ne mozes da uvedes jos jedan etar ili da postojeci prosiris nadogradnjom :)

Ako mene pitas koriscenje bezicnog interneta u stacionarnim uslovima je cista zloupotreba resursa i ja bih to zabranio.


naravno daje cena svima bitna. A vecini je protok neces verovati sasvim sporedan jer ga ne koriste u profi svrhe vec da procitaju vesti i posalju koji poziv i poruku.

Kako mislis to etar je veoma ogranicen medijum ?

Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 11:26 - pre 72 meseci
Ne znam kakva je sad situacija u Srbiji. Dok sam živeo u Srbiji, Telekom Srbija je bio monopolista, svi su koristili njihov server pa time i cene interneta.
Koliko vidim, još uvek u Srbiji niko ne nudi 1:1 brzine DL i UL?
UL je u Srbiji misaona imenica. 4mbps reklamiraju kao High End?
O cenama interneta je tek suvišno pričati.
Mislim da će ADSL još dugo biti pojam interneta u Srbiji.
Sećam se, među prvima sam u Srbiji imao ISDN priključak u stanu i tada 128kbps! ADSL tada nije niko nudio pa sam za korisnike običnog Dial Up bio pojam.
Kasnije su krenuli opcije ADSL, kablom, bežično ali su UL brzine ostale pusti san kao i normalne cene.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 11:55 - pre 72 meseci
malo veci UL ti se smatra profesionalnom vezom, a ne namenjenom rezidencijalnim korisnicima, narodnim masama takoreci ! To sto neki nece da se otvore za UL, to je njihov problem.

A ima sad i Kablovska osim aDSL.

pogledaj malo sta ima https://www.mts.rs/poslovni/in...odataka/internet/velike-brzine
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:06 - pre 72 meseci
A i realno, meni kao "rezidencijalnom korisniku" upload i treba 10x manje, taman koliko je i manji u ADSL-u.

Mislim, nisu ADSL izmislili Srbi u Lelekomu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:12 - pre 72 meseci
Citat:
Java Beograd: A i realno, meni kao "rezidencijalnom korisniku" upload i treba 10x manje, taman koliko je i manji u ADSL-u.

Mislim, nisu ADSL izmislili Srbi u Lelekomu.

Nije bitno da li tebi treba ili ne nego zašto je UL ograničen u Srbiji i zašto su cene visoke?
Godinama koristim cloud i u Srbiji, aploudovati veći sadražaj traži vreme.
Da ne ulazimo u to koliko to nekome treba ili ne, po tom pitanju Srbija je u XXI veku samo kalendarski.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:15 - pre 72 meseci
jel ti znas sta je aDSL ili se zezas ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:18 - pre 72 meseci
Citat:
mb57:Godinama koristim cloud i u Srbiji, aploudovati veći sadražaj traži vreme.
Pa ako si uz'o ADSL 10/1 onda je logično da će upload većeg sadržaja da traje.
Što reče Džamajka, zato se i zove Asinhroni DSL.

Za široke narodne mase ADSL 10/1 omogućava komotno surfovanje običnih sadržaja, čak i stream ne-HD video sadržaja. Kome treba više - on uzme više.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:25 - pre 72 meseci
Citat:
Jamajca: jel ti znas sta je aDSL ili se zezas ?

Ti ne čitaš ili ne umeš da čitaš?
Lepo sam napisao da će ADSL još uvek biti pojam u Srbiji jer je Srbija samo kalendarski u XXI veku.
Kada sam napisao da niko ne nudi brzine 1:1 DL-UL, to govori da niko ne nudi bolju opciju od ADSL i kabla a da je finansijski prihvatljivo.
Ne znam kakva je sada situacija sa mobilnim provajderima (brzina, pokrivenost, cena, količina mb-gb).
Ako sada ne kapiraš, jbg, odustani.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:27 - pre 72 meseci
pa koliko bi ti bio spreman da platis 40/40 ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:33 - pre 72 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
mb57:Godinama koristim cloud i u Srbiji, aploudovati veći sadražaj traži vreme.
Pa ako si uz'o ADSL 10/1 onda je logično da će upload većeg sadržaja da traje.

Uzeo sam ono što se jedino i nudilo.
Zato i kažem, ne znam kakva je sada situacija u Srbiji, da li se nešto promenila na bolje.
U Rusiji, gde živim, internet je džabaka kako fiksni tako i mobilni.
U stanu imam 100/100mbps za 200 rubalja ili oko 350 dinara a na telefonu, paket koji se prenosi (350 min razgovora i 10gb interneta) za 300 rubalja ili nekih 550 dinara.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 12:43 - pre 72 meseci
ej ajd pliz odje8i VISE u troskocima sa tom tvojom Rusijom i nemoj vise da trolujes temu.

Valda je jasno da govorimo o SrbijiTM
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 13:02 - pre 72 meseci
Citat:
Jamajca: ej ajd pliz odje8i VISE u troskocima sa tom tvojom Rusijom i nemoj vise da trolujes temu.

Valda je jasno da govorimo o SrbijiTM

Ajde smoru sa više naloga, ti oladi. Tebi se priviđa Trocki a ja navodim samo podatak sa brzinom i cenom interneta.
Da sam napisao da je to u nekoj zemlji zapada, šta bi onda napisao?
Upravo i govorim o internetu i o tome da u Srbiji nema volje da se nešto promeni na bolje.
Rekoh, dok sam bio u Srbiji, Telekom je bio monopolista sa svojim serverom.
Niko da kaže, ima li sada ima konkurencije ili i dalje svi koriste server Telekoma.
Ako i dalje koriste, onda je ADSL ostao pojam interneta.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 13:50 - pre 72 meseci
Citat:
mb57
Rekoh, dok sam bio u Srbiji, Telekom je bio monopolista sa svojim serverom.
Niko da kaže, ima li sada ima konkurencije ili i dalje svi koriste server Telekoma.


Koji server Telekoma, na šta misliš tačno?
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 13:58 - pre 72 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Koji server Telekoma, na šta misliš tačno?

O servru koji mi je omogućavao internet, vezu sa svetom.
U to vreme sve je išlo preko Telekoma.
Kasnije je, mislim telenor nešto najavljivao ali sam već otišao pa ne znam.


 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl04.04.2018. u 14:04 - pre 72 meseci
em sto si trol i ruski bot, em sto nemas pojma o telekomunikacijama, pa da li si ti normalan covece vise ?

Na svakoj temi urnises forum sa tvojim glupostima. idi bre napravi sajt rusijanajnajzemljasveta.ru pa pisi do mile volje.

Ti kazes hocu adsl 1:1 ?! Pa to je kao da kazes dajte mi motocikl koji je traktor. ADSL je Asimetricna linija.

Ako ti je mali UL pa nazovi marketing sluzbu nekog provajdera i reci treba mi evci i oni ce izaci sa nekom ponudom.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Buducnost fiksnog telefona pa i adsl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11120 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.