Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10246 Profil

icon Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 12:28 - pre 72 meseci
Svako malo, kad se nešto dešava oko ZOBS, ili oko saobraćaja generalno - eto Damira Okanovića na nekoj od TV. Nešto mrsi, "mudro zbori", namrštena lica.

On je navodno direktor "Komiteta za bezbednost saobraćaja". WTF ?! Pazi direktor !
Pretragom u APR, vidi se da je "Srpski komitet za bezbednost saobraćaja" registrovan kao "Udruženje". Verovatno se podrazumeva udruženje građana, ali u APR ne piše tako. Tab "članstvo" - prazno. Zvaničan web sajt - nema, nego ima FB stranicu.

Budući da već imamo vladinu, državnu "Agenciju za bezbednost saobraćaja" realno se postavlja pitanje: koga zapravo predstavlja Damir Okanović ?

On je stalno u nekom odelu, kako i priliči direktoru, ali opet, kome on to direktoruje ? Ko njega poziva da gostuje svaki drugi dan na nekoj TV ? Ko je zaključio da Damir uvek ima nešto "mudro" da izjavi povodom saobraćaja ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 13:03 - pre 72 meseci
Nisam proveravao, ali meni je on oduvek delovao kao neko ko je registrovao udruzenje (gde je on i osnivac i predsednik i clan) samo da bi se pozicionirao u toj oblasti. Iz istog razloga kako rade i razliciti analiticari (politicki, ekonomski i vojni).

Mozda sam samo prvi put kad sam ga video, pomislio da predtsavlja neko zvanicnu, drzavnu organizaciju.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 13:24 - pre 72 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ko njega poziva da gostuje svaki drugi dan na nekoj TV ?


Kad shvatiš da to važi za većinu ljudi koji negde gostuju to znači da je vreme da se isključi TV. Postoji cela armija ljudi koja ništa drugo ne radi nego eto gostuje po televizijama i za to prima platu.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 13:32 - pre 72 meseci
Mislim da njima gostovanja sluze za samoreklamiranje, kako bi negde drugde imali prihode, a da od samog gostovanja ne dobijaju nista. Npr. vecina politickih analiticara su profesori. Za jednog ekonomskog analiticara znam da je u svoju siromasnu biografiju, kao aktivnosti stavio gostovanja u RTS-ovoj emisiji "Oko", umesto naucnih radova, recimo :)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 15:02 - pre 72 meseci
Ovaj iz tog "komiteta" verovatno zarađuje tako što naplaćuje od države razne "savetodavne uloge" i sl. po pitanju donošenja novih propisa i sl., a procenat daje zna se kome.

Uostalom, za pojedine stručne stvari država više i ne sme da favorizuje državne agencije i institucije, već mora da raspisuje tendere i javne nabavke, i eto tu šanse raznim tim stručnjacima koji vode razna stručna udruženja, a u stvari su praktično udruženja građana - samo, nisam siguran da li su klasična udruženja građanja, jer postoje i sportska i strukovna udruženja (kao što je AMSS neko strukovno ili kako već udruženje, a ne obično udruženje građana).

Uglavnom, našli rupu u zakonu i lepo žive od toga.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!10.04.2018. u 18:40 - pre 72 meseci
Pa znate kako - "demokratija" , nije moguce svu bracu,rodjake , kumove smestiti "na drzavne jasle" pa
su prilagodjeni zakoni i uredbe i izmisljene agencije i komiteti "za ovo i ono"...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!05.12.2018. u 09:08 - pre 64 meseci
Danas se ladno pojavio jos jedan clan Komiteta za bezbednost saobracaja, dakle, ipak Damir Okanovic nije jedini clan :)

Citat:
Milan Božović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže za Jutarnji program TV Prve da pešaci pretrčavaju kolovoz na nebezbednim mestima, ne gledaju da li idu tramvaj, automobil ili autobus, a tada rizikuju da se nađu na zaustavnom putu automobila, odnosno u onom trenutku kada vozač ništa ne može da uradi.

Na pitanje ko je kriv, pešaci ili vozači, Božović objašnjava da je najčešći propust na strani pešaka

Pešaci nisu "zakon" VIDEO


Ja ne vozim, vec u saobracaju ucestvujem samo kao pesak (u poslednje vreme svuda idem sa detetom) i moje iskustvo je da se ovaj gore izlupetao samo tako. Vozaci su najcesce bahati (sto jaci auto, bahatost veca), ne propustaju pesake (pisao sam negde kako zamalo da nastradamo na pesackom), pa cak i prilikom parkiranja znaju da prave namerne greske (tesko da su i za to pesaci krivi). Opet, da sam vozac, mozda bih imao drugaciju percepciju, mada sumnjam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komitet za bezbadnost saobraćaja - WTF ?!

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.