Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sloksik
Slobodan K
Resnik

Član broj: 55289
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja09.08.2018. u 19:28 - pre 68 meseci
Poštovani forumaši i kolege.
Imam veš mašinu Siemens wm14s790 ili S14-79.
Mašina u poslednje vreme sve češće prilikom uključenja "zabode", da se tako prosto izrazim.
Kada iz 0(nultog) položaja okrenem onaj točak za izbor programa u bilo koji položaj, tj izaberem bilo koji program, mašina jenostavno na displeju samo napiše logo "SIEMENS" i tako ostane.
Dešavalo se da posle par uključenja i isključenja proradi i onda funkcioniše normalno par pranja.
Interesantno je to da u tim trenutcima kada zablokira, vi možete da udjete u servisni mod.
U tom modu mogu da se isčitaju greške (kojih ovde nema ni u poslednjih 7 pranja)
Mogu da se probaju svi aktuatori, ventili, motor, pumpa, senzori... Sve funkcioniše naj normalnije.
Ali kad izadješ iz menija opet zabode.
Menjao sam elektrolite u napajanju, misleći da brlja zbog napajanja, radila mesec dana normal o i evo opet isto.
Ima li neko iskustva ili bar neku ideju.
Hvala.
[/url]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja10.08.2018. u 07:43 - pre 68 meseci
Moguće je da imaš kombinaciju dve ili tri stvari polu ispravne. Uzmi dobru lupu i dobro prekontroliši ploču, mora da ima još nešto na njoj.

Sumnjam i da grejač megaomski “curi”. Pusti da mašina napuni/pokvasi grejač pa ga meri megaomski, ako ima manje od 100 mega oma menjaj ga. Ili jednostavno spolja okači nov grejač radi probe. Gledaj da grejač bude “Ternowat” ili “IRCA”. Dešava se i da novi grejači imaju mali megaomski.

Motor hoće da zeza, izduvaj ga dobro i malo obradi kolektor.

Bravica mu je jako osetljiva i skupa, ima onaj dvostruki okidač.

Ta mašina ima i senzor/zaprljanosti vode/optokapler, moguće je da je zaprljan.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 10.08.2018. u 08:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sloksik
Slobodan K
Resnik

Član broj: 55289
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja11.08.2018. u 21:27 - pre 68 meseci
I sve ove stvari mogu da se manifestuju kako sam opisao?
Da odmah zablokira prilikom izbora bilo kog programa, pre startovanja.
Samo prikaže logo.
Ako to prodje, sve radi savršeno.
Ali proveriću sve što ste naveli, malo mi je brava sumljiva dešavalo se da zatvorim vrata, a ostane da piše "open door".
Pa ću sve navedeno da pretresem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: VesMasina Siemens WM14S790 Blokira prilikom startovanja

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.