Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbiji nedostaju ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 41656 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 07:40 - pre 65 meseci
Nisam isao ni na kakav intervju covek mi poslao ponudu rekao neto cifru i pitao me da li sam zainteresovan. Mator sam za selidbu a i zena i dete
nisu radi da se u to upustaju.Sto se tice freelancinga isto tako covek mi poslao ponudu pitao kolko trazim ja rekao kolko dajes, i on kao placa oko 4400 dolara i to u Srbiji. Ali nemam toliko vremena i nisam zainteresovan za kratkorocne poslove.
U svakom slucaju tu izmedju 1000 i 2000 evra je za normalan posao, nista ono da pregoris i da drhtis da li ce da te plate sledeci mesec.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 07:58 - pre 65 meseci
Branimire - ajde prilazimo realnosti - 1000 do 2000 je plata u IT-u u Srbiji za normalan posao - to sam upravo i ja rekao. Seniori imaju 1500+, i preko 2000 nije neka teska prica, bar za network inzenjere koje ja poznajem...

$4400 ponuda za freelancing u Srbiji je BRUTO ponuda (nudi ti ±$50k bruto - sto je otprilike pola plate koju bi morao da ti da na zapadu), ti bi trebao da otvoris firmu u Srbiji i da izvlacis lovu iz te firme uz izbegavanja placanja doprinosa i poreza - i tu bi bio dobar tu negde oko 3000+e neto - ali to je freelance, mogu da te odhebu danas za sutra, mogu da te jednostavno ne plate, nemas bolovanje, nemas placen odmor, nemas nista od benefita koje imas na trenutnom poslu, tipa obuke, konferencije, sluzbena kola - a radis kao konj. Zato nisi pristao, kao sto mnogi matori inzenjeri poput tebe i mene ne pristaju, a mnogi mladji pristaju na ovakve price...

A 'reko mi jedan 'coek - ponuda, je upravo za slavske price :D. Jel to ugovor za stalno ili projekt, jel to bruto ili neto iznos, jel to ukljucuje zdravstveno, ili ce firma dodatno da ti place zdravstveno, penziono i ostale benefite? Shvatas - suplja prica, nedorecena, koja samo stvara mit u Srbiji o nekom nerealnom zivotu na zapadu...
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.exe-net.net.



+191 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 08:15 - pre 65 meseci
U NL je upravo srednji sloj najjaci i najzastupljeniji. Procentualno je malo 'siromasnih' a jos manje bas onih bogatih. Bas zbog toga u raznim strukama je raspon plata slican. Pored toga, vecina struka ima svoje kolektive, koji podrazumevaju kolektivne ugovore - pa je i povecanje plata 'dogovoreno' unapred. Manje i startup IT firme odstupaju od ovoga, u srednjim i velikim postoje ugovori i to je to.

Ivan je tacno rekao, da IT odlazi u inostranstvo najvise zbog potrage sigurnosti, stabilnosti i dugogodisnjih planova. Kome to nije primarni cilj, a ima dobru platu (za sada) u Srbiji, taj ni ne razmislja o odlasku.

Bananphone, upravo taj 'zamisljeni' zivot na zapadu jeste nesto gde nasi mnogo grese. Kao neko ko je 18+ godina u NL, a sticajem okolnosti sam proveo jedan duzi period u Nisu, mogu da zakljucim sledece. Iz IT odlaze uglavnom mladji. Branislav je odlican primer, po meni zdravog razmisljama za Srbiju. Nije realno da on sada izmesta celu porodicu, to je visegodisnji projekat sa previse rizika - a premalo dobitka. Ako mu deca 'sutradan' budu zelela da idu van, on moze da ih podrzi.

Non-IT odlaze uglavnom medicinari i profesionalni vozaci. Medjutim, ono sto je meni zapalo za oko jeste da je nasim ljudima vaznije da li ima kafana i pevaljki tamo gde ce ici, nego li stvari poput bruto/neto odnosa, penzije, benefita, lokalnih pravila i slicno. Vec u startu beze od integracije na bilo kom nivou, cak i jezik uce preko one stvari. Bitno im je da mogu da nastave srpski nacin zivota - van Srbije. Jedno, po meni, do te mere izvrnuto razmisljanje. Ali opet, razumem to - tako su ziveli poslednjih 30-tak godina ovde i tesko im je sada da razmisljaju drugacije. Zbog toga uglavnom mladi odlaze.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 08:21 - pre 65 meseci
OK, apsolvirali smo plate u NL, brzo dolazi do zasićenja krive rasta plate sa napredovanjem pozicije čim se pređe 100k (bruto), pa ne nosi svaka viša pozicija 50% višu platu.

Pomenu neko SAD... al' tamo kupiš auto sa 450ks za relativno smešne pare u odnosu na Evropu, ovde je čak i onaj jači 2.0tdi neki luksuz (mada i u SAD većina auta sa tim jačim motorima ima neku taksu na potrošnju goriva, ali ne i recimo Ford F150 i slična vozila, kojih danas ima u poprilično luksuznim izdanjima za relativno pristojan novac). Al', kad odeš preko bare, većini je misaona imenica da svake godine dolaze u posetu Srbiji. Ne znam da li je razlog što nema mesec dana odmora kao u Evropi, već je više tipa 2 sedmice... ako ima neko otud, neka potvrdi/opovrgne, i generalno navede neke činjenice vezane za sve ovo.


A za plate medicinske sestre u NL, Nemačkoj... pa kad su drastično više cene stanova, logično je i da ta sestra ima veću platu, da može da plati stan i mesečne troškove, a ne kao u Srbiji. Ovde su plate takve da se maltene podrazumeva da svi imaju nasleđen stan ili kuću, sređen prostor tip-top sa kvalitetnim nameštajom i belom tehnikom, i treba plate da budu takve samo da mogu da se plate računi i kupi minimalno hrane da se preživi.
Logika privatnika, a i države - ako nećete za ovu platu, ima ko hoće. Ali, kako je krenula bežanija odavde, videćemo za 10 godina ko će ostati u Srbiji.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 08:57 - pre 65 meseci
@mozdasamjaamozdainisam - ± se slazem. Ko odlazi u IT struci, odlazi zbog kompletne slike, a ne zbog love, od tog je i krenula ova smesna rasprava.

@mjanjic - nisi 100% pohvatao - ali dobro ides u pravom smeru. Zivot u USA je DRUGACIJI od zivota u zapadnoj EU. Ako hoces iole normalno zdravstveno - moras debelo da platis, ako hoces normalnu skolicu za dete - ne mozes da ga saljes u drzavnu skolicu, fakultet - puffff, krece se sa stednjom za fakultet kad se dete rodi, dobar fakultet u NL je dostupan bukvalno svim socijalnim slojevima, vise nego u Srbiji, dok je dobar fakultet u USA uzasno skup. Ali zato za mladog IT profesionalca koji stremi ka vrhu, Amerika je najbolje trziste, ponuda kvalitetnih poslova, startapi, plate, sve sto ima IT u nazivu krece iz Amerike. U USA kao i u Srbiji postoji velika disproporcija u platama, pa covek u USA sa dobrom platom moze sebi da priusti vise nego sto bi mogao u Europi...

Recimo prosecna plata u SF-u je 2x veca od prosecne plate u Amsterdamu, a u Amsterdamu je taksi duplo skuplji nego u SF-u :). Imao si situaciju u SF-u da Uber vozaci kad im zavrsi smena - spavaju u automobilima, posto ne mogu da priuste sebi zivot u SF-u, nego 4-5 dana rade u SF-u spavaju u kolima, a onda vikend provode sa porodicama koje su satima udaljene... Pa neko ko radi u IT-u u NL ne moze bas da se vozika kad hoce taksijem, dok neko ko radi u SF-u u IT-u moze sebi taksi da priusti mnogo cesce.

Dakle sve je drugacije i izmedju dve zemlje na zapadu, i ako je nama to sve kao isto...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 09:11 - pre 65 meseci
https://www.dw.com/bs/ako-vam-...i%C4%91a-ajd-zdravo/a-45910799

„U struci kojom se ja bavim - inžinjerstvo i IT sektor posebno - sa gledišta standarda on je čak u Srbiji možda veći nego negdje drugdje, imajući naravno na umu postojeće plate i troškove života. U toj struci posla ima i plate nisu male. Od onih IT inžinjera koje ja poznajem, a koji su otišli, otišli su onda kada su djeca bila spremna za školu. Željeli su da im djeca rastu i žive u jednoj pristojnoj zemlji u kojoj postoji normalan sistem vrijednosti, i u kojoj se sve ne rješava korupcijom i preko veze", kaže Srbijanka Turajlić.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 09:27 - pre 65 meseci
Ko je Srbijanka Turajlić?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 09:44 - pre 65 meseci
Malo google? A vi-kako-te? :)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 10:05 - pre 65 meseci
Preporučuješ mi guglanje, ni manje ni više! Batice, zar ti zaista misliš da j ne znam ko je pomenuta persona?

Mirođija za svaku čorbu, šizofrenija koja ne zna da li je profesor univerziteta ili političar u pokušaju, nije odmakla dalje od prosečnog forumaša koji probleme socijuma posmatra kroz konjske snage, metre lima ili bankovne račune. Plebs se prima i misli da ona ima šta pametno da kaže, a u stvarnosti je ispušena muštikla, odavno.

P.S. Smanji malo doživljaj, ne dobacuješ daleko iako ti se možda čini drugačije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 10:17 - pre 65 meseci
A vi-kako-te? Znam da znas ko je i znam zasto si 'potavio pitanje tako kako si ga 'potavio i ne zelim da ulazim u polemiku o njoj, a narocito ne sa tobom, zato si na glumpavo pitanje dobio odgovarajuci odgovor... I brigu o meni prepusti Slobi, on je zaduzen za brigu o mojim dometima :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 14:24 - pre 65 meseci
Citat:
mjanjic
Pomenu neko SAD... al' tamo kupiš auto sa 450ks za relativno smešne pare u odnosu na Evropu, ovde je čak i onaj jači 2.0tdi neki luksuz (mada i u SAD većina auta sa tim jačim motorima ima neku taksu na potrošnju goriva, ali ne i recimo Ford F150 i slična vozila, kojih danas ima u poprilično luksuznim izdanjima za relativno pristojan novac). Al', kad odeš preko bare, većini je misaona imenica da svake godine dolaze u posetu Srbiji. Ne znam da li je razlog što nema mesec dana odmora kao u Evropi, već je više tipa 2 sedmice... ako ima neko otud, neka potvrdi/opovrgne, i generalno navede neke činjenice vezane za sve ovo.


Ok, tacno, u USA za iste pare mozes da kupis vise stvari i, ako pricamo o IT-u i urbanim centrima plate su svakako vece nego u vecini zapadne Evrope. Plus dodatna kompenzacija u vidu udela u firmi je normalna stvar dok je u nekim zemljama zapadne Evrope to otezano nepovoljnim poreskim tretmanom takve vrste kompenzacija.

I sve je to u redu - cak i kao prosecno placen IT-ovac mozes da kupis auto od 450ks (samo ne znam sta ces sa njim da radis tamo, ali OK) za koji bi te odvalili u DE/NL/UK, ALI pazi sad, jednog dana ti pozli.

Dodje hitna pomoc, odvede te u prvu bolnicu koja nije u "mrezi" tvog zdravstvenog osiguranja ili jeste ali pumpaju profit tako sto te satro obilazi ponekad doktor "ugovorac" koji, pogadjas, "nije u mrezi". Anesteziolog i radiolog isto, sve same sitne stavkice na racunu od po nekoliko hiljada $ koje ti osiguranje nece pokriti.

I tako tebi lepo stigne racun od $150K na kucu, osiguranje kaze - mi placamo $50K a za ostalo se ti snadji bato. Ode tebi bajo i tvoj auto od 450ks i kuca i sve zivo. Najbolje je sto neke od tih stvari mogu da se dese dok nisi svestan i nemas apsolutno nikakvu moc odlucivanja.

Zvuci nemoguce? Citaj malo horor price:

https://khn.org/news/tag/bill-of-the-month/

Citat:

That’s A Lot Of Scratch: The $48,329 Allergy Test


A pazi ovaj:

Citat:

https://khn.org/news/the-109k-...at-about-other-surprise-bills/

The $109K Heart Attack Bill Is Down To $332. What About Other Surprise Bills?


Spustili cenu sa $109 hiljada na $332 (ne, nije greska) i to samo zato sto je covek otisao na TV stanice, da nisu bili alavi toliko i trazili "samo" $20-$30K verovatno bi nesrecnik platio iz svog dzepa. Covek inace osiguran, samo ga je hitna liferovala u pogresnu bolnicu.

Citaj malo dalje, videces kako se CEO bolnice zali na medije da suvise "ohrabruju" pacijente da se, strasno!, bune. Kako samo smeju.

A 15 somica za 4 srafa? Ko zna, mozda je metal za srafove stigao sa Meseca.

Citat:

https://khn.org/news/sticker-s...nt-15076-for-four-tiny-screws/

Sticker Shock Jolts Oklahoma Patient: $15,076 For Four Tiny Screws


I tako dalje, i tako blize.

Jesu IT plate vece, ali zdravstveni sistem im je bukvalno u feudalnom stadijumu, a pre ili kasnije cemo svi mi da se razbolimo od necega.





[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.10.2018. u 15:35 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 14:42 - pre 65 meseci
Ili ovo, ovo se ne granici sa kriminalom, ovo je kriminal i to legalizovani i debelo zasticeni kriminal u belom mantilu.

https://khn.org/news/bill-of-t...lege-students-17850-drug-test/

Citat:

Medical treatment: Moreno had a disc removed from her back in December 2015. Her surgeon prescribed an opioid painkiller, hydrocodone. At a follow-up office visit in mid-January 2016, the staff asked her to leave a urine sample, which she figured was routine. In March 2017, over a year later, the lab sent her a bill for $17,850 for testing her urine for a slew of drugs, including cocaine, methadone, anti-anxiety drugs and several other drugs she had never heard of.

...

Moreno’s insurer, Blue Cross and Blue Shield of Texas, refused to pay any of the bill, arguing that the lab was out-of-network and thus not covered. Had it chipped in, it would have covered the service at $100.92, according to an explanation of benefits the insurance company sent to Moreno.

...

Resolution: Fearing damage to his daughter’s credit rating, Moreno’s father, Dr. Paul Davis, paid the lab $5,000 in April 2017 to settle the bill. A retired doctor, he also has filed a formal complaint about the bill with the Texas attorney general’s office, accusing the lab of “price gouging of staggering proportions.” The lab’s attorney said he was not aware of the complaint. A Texas attorney general’s spokesperson confirmed to KHN that the office had received complaints about the lab, but declined further comment.


Bukvalno bi se malo ko sazalio da jednog dana doticni "doktor" ostane bez kolena i sa prelomima lobanje.

Ali nazad na temu, dzaba ti 30% veca IT plata kad bukvalno moras da ides sa timom advokata u svaku posetu zdravstvenoj ustanovi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 14:59 - pre 65 meseci
@Ivan - meni takva situacija stvara stanje stalne neuroze, mislim o previse stvari moras da razmisljas kad su obicne stvari u pitanju... Dete uci da vozi bicikl, i ti sad kontas, sta ako padne, koja je najbliza bolnica, jel mi tu pokriva osiguranje ili mora neka druga, sta mi pokriva osiguranje od povreda, hebote zivot, hocu da izadjem i da vozim biciklo sa detetom a ne da mi mozak pregori...

A dugorocno da ne pominje, veliki je pritisak da se monetarno uspe i da se napravi dovoljan stek da moze da se izdrzi bilo koja nedaca koja moze da zadesi tebi ili tvoju familiju - ajde bre, u NL kao socijala, moze da se zivi pristojno, jos jednom-dva puta nedeljno ofarbam nekom ogradu i bice i za odmor i deci za skolu i fakultet i za auto i mozda i mali stek...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.speed.planet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 16:00 - pre 65 meseci
@bananaphone, ma i meni je to isto suludo i ne bih voleo da moram da zivim zivot tako a znam ljude kojima je to sasvim normalna stvar, stavise i pravdaju pljacku u fazonu "moraju da pokriju gubitke zbog onih koji ne placaju" iako da bukvalno uzmu digitron videli bi da to nema veze sa mozgom (neplaceni racuni su par desetina miliona $ naspram nekoliko >tri<liona zdravstvenog trzista).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 20:35 - pre 65 meseci
Ivane

Sve je to lepo, samo nema potrebe upotrebjavati reč horor. Ovaj forum boluje od jedne tipične boljke savremenog sveta, a to je da većina ljudi sebe vidi kao centar sveta, kao u onoj reklami. Imamo i u Srbiji slučajeve lekarske greške i neodgovornosti, malo malo pa izbije nešto na površinu, ali retko kada i sudski epilog. Hoćeš kvalitetnu uslugu u domu zdravlja ili bolnici, a lekari rade za 500 evra. Neće moći, ne može i jare i pare. Dakle, ili praviš društvo sa što manjim socijalnim razlikama i ravnomernom raspodelom bogatstva ili sve stavljaš na tržište pa kom opanci tom i džeri. Postoje primeri za obe krajnosti, pa kome god se ne dopada uvek može da promeni okolnosti u zemlji u kojoj živi ili da menja mesto prebivališta.

Dakle, svi bi da se hebu, a da im ne uđe.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 21:12 - pre 65 meseci
Znam za tu priču o zdravstvu u SAD, bila je i vest kako je trudnici preminula beba pred porođaj, jer nisu hteli da je prime u najbližu bolnicu ("nemamo ugovor sa vašim osiguranjem") i morali su da je voze na drugi kraj grada...

Ali, kad bi se digla "kuka i motika"... međutim, tamo su ti lobiji, zdravstvo-farmacija-"a la Monsanto i ekpia" najjači i ne žale da plate najbolje pravnike.
Ide se po sistemu APP, npr. poture osiguranicima obrazac u kome, između ostalog, moraju da navedu istoriju bilo kakvih bolesti. I onda ljudi zaborave da navedu tipa male boginje iz detinjstva ili nešto tako, pa sutra kad im treba operacija srca, pravnici osiguravajuće kuće iskopaju podatak da je osiguranik "lagao" i onda im ne priznaju osiguranje.
Tu je kriva država što dozvoljava takav lopovluk, ali boli njih uvo kad konstantno uvoze svežu krv, u to samo one zdrave i prave.

Ne znam kako je u Kanadi, bilo je super do pre deceniju-dve, ali i tamo počela s vremena na vreme neka pucanja na ulici.


Generalno, posebna priča je na temu da li je bolja liberalna ili socijalna država. U Srbiji bi ljudi oboje prema njihovim afinitetima, tj. zavisno odakle se gleda - privrednici i građani bi da bude liberalna kad plaćaju poreze, a onda bi svi da bude socijalna kad im treba neko lečenje. A niko ne konta da ne može oboje, jer neko na kraju mora da plati sve te troškove.



Kad bih sad mogao da biram šta da radim, najradije bih bio neki šumar ili lovočuvar na severu Norveške/Švedske/Finske.
Da odmorim mozak :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 21:26 - pre 65 meseci
Citat:
Bradzorf012
Sve je to lepo, samo nema potrebe upotrebjavati reč horor.


Kako bi ti nazvao situaciju da ti stigne racun veci od ukupne imovine koju posedujes >iako< si kompletno zdravstveno osiguran zato sto lokalna bolnica trci semu za maksimizaciju profita kroz "gostujuce" lekare, anesteziologe i sl. personal koji te je pregledao dok nisi bio svestan i nisi uopste ni mogao da se pitas da li zelis takvu uslugu?

Jednog dana sve OK, drugog dana moras da das u zalog svoju kucu/stan, da se odreknes normalnih stvari za svoju familiju zato sto je mafijas narucio bateriju nekonvencionalnih testova od par desetina hiljada $?

To je bukvalno horor, nesto sto je apsolutno necuveno na evropskom kontinentu a cesta stvar u USA.

A nije da su doktori, bar u zapadnoj Evropi, lose placeni.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 21:46 - pre 65 meseci
Aj' sve za plate, i treba da budu dobre, posebno za izuzetne hirurge, ali gde Majkl Mur nađe ovog:


Aj' 85-100k funti i nije nerealno, al' bilo pre 11 godina kad je funta bila duplo jača od dolara.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...30.10.2018. u 22:14 - pre 65 meseci
Ivane

Većina ljudi ima razne prioritete, ali će svi gledati da brinu o svom zdravlju i spremni su da plate koliko se traži samo da reše problem.

Koliko me sećanje služi, ti si prvi koji likuje kada se objavi vest kako kapital napušta neku zemlju jer se povećavaju porezi. Rekao bih da je nešto slično bilo u Francuskoj pre koju godinu, kada su njihovi tajkuni počeli da iznose kapital iz Francuske. Vidiš, svaka akcija ima reakciju. Zato:

Reč horor nema mesta u onome o čemu govoriš, a voleo bih i da mi kažeš kako su to doktori u zapadnoj Evropi "dobro plaćeni". Da se razumemo, verujem ja da je tako, ali ima jedan mali problem. Svako prodaje svoj rad po ceni po kojoj mu odgovara. Da li je horor da neko spava pod mostom ili nema šta da jede? Ima takvih svuda, diljem planete. S druge strane tik pored njega ili u neposrednoj blizini ima i onih koji voze skupa kolica, jedu egzotičnu hranu i/ili poseduju skupe nekretnine. Daklem:

Postoji više tipova država/društava s obzirom na ekonomsku/socijalnu politiku. Na primer Norveška, gde su ujednačene plate i ravnomerna raspodela bogatstva, kao i progresivni porezi. Ne možeš da se obogatiš i imaš kamione i avione, ali nećeš biti ni gladan ako ti loše krene. Druga krajnost je USA, gde ako si zdrav i ako te krene, može da te "usere" samo tako, ali isto tako ni državu ni bilo koga drugog neće zanimati ako ti loše ide, pa nemaš šta da jedeš.

Možda ćeš ti da se složiš sa svojim poslodavcem da ti je plata dobra, a možda i nećeš, ali ste slobodni i jedan i drugi da pregovarate o istoj. Zamisli kada bih ja rekao da je horor što niko od mene neće da kupi tošibu staru šest godina za hiljadu evra. Meni lova treba za zimovanje, a niko ne da pare. Znam reći ćeš, ne može se porediti sokoćalo i zdravlje. Jeste, tako je, ali ni lekar ne želi da radi za kikiriki i gledaće, kao i svako drugi da svoj rad naplati što više može. U tome nema nikakvog horora, osim ako se ne pridržava ugovora koji je potpisao sa osiguranikom.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...31.10.2018. u 04:29 - pre 65 meseci
Samo je smrt siguran posao....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 41656 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.