Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbiji nedostaju ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42024 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:06 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic

U vreme Tita je to bilo malo teže, mada se oragnizovano odlazilo u inostranstvo

To nije tačno!
U vreme Tita si na dnevnoj bazi mogao pasoš u džep i pravac Minhen/Trst/Beč bez viza/šengena i koječega.
Sutradan se vratiti na posao u novom odelu pravljenom od prirodnih materijala, što danas 90%+ srbijanske populacije uopšte ne zna da postoji jer znaju samo za kineske lastiže.


Citat:
bananaphone

niti mislim da nem je komunizam potreban da se kontrolise situacija sa alfatoksinom u mleku. Ali ne mogu da skontam cemu tolika zuc

Nije to žuč nego me boli stomak od aflatoksina.
U vreme komunista standardi su se poštovali. Tu i tamo bi neko podvalio neki procenat, ali 10x lošije to nije vidjeno sve do pojave demokratije, srbstva i praznoslavlja.

Ali nije to samo mleko otrovno, nego i ostalo je 10x lošije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:11 - pre 66 meseci
Citat:
bananaphone: Kao pretstavnik IT struke, mogu ti reci, da u odnosu na lokalni standard, prosecan IT-evac bolje zivi u Srbiji nego u NL, odnosno ja sam bojle ziveo, ali svakako taj standard je varljiva kategorija kad se stavi u siri kontekst.

Dok se ne razbolis ozbiljnije pa cekas na pregled koji je zakazan za 6 meseci a bolujes od bolesti od koje se umire za 4 meseca. Za to vreme se pitas da li doktor ima pravu ili SegaMega diplomu.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 25.10.2018. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:25 - pre 66 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
To nije tačno!
U vreme Tita si na dnevnoj bazi mogao pasoš u džep i pravac Minhen/Trst/Beč bez viza/šengena i koječega.
Sutradan se vratiti na posao u novom odelu pravljenom od prirodnih materijala, što danas 90%+ srbijanske populacije uopšte ne zna da postoji jer znaju samo za kineske lastiže.

A u Dubrovnik na kafu avionom. U jednom danu!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:25 - pre 66 meseci
Citat:
Shadowed: Dok se ne razbolis ozbiljnije pa cekas na pregled koji je zakazan za 6 meseci a bolujes od bolesti od koje se umire za 4 meseca. Za to vreme se pitas da li doktor ima pravu ili SegaMega diplomu.


Druga je percepcija, firma placa privatno osiguranje ili izvadis iz svog dzepa love za cenu jednog rucka u gradu (pogledaj restorane u Bgd-u, u fancy mestima ne mozes da nadjes slobodan sto) - ne cekas nista, svi se smeskaju, ako hoces, mozes da ides na pregled kod nacelnika odelenja na VMA...
Sve je super dok imas love - odnosno posao koji ti donosi lovu, kad razmisljas dugorocno ili kad dobijes decu krece drugacija percepcija, skolovanje, buducnost itd...
Inace - platis privatni vrtic - nema cekanja, tete ljubazne svi se smeskaju, platis nekog da ti cuva dete, on sretan sto ima posao, platis da ti posprema kucu, posaljes babu i dadu sa decom na Zlatibor za cenu njihovih 6-mesecnih penzija, ides u restoran na rucak - milina.
To u NL sa IT platom ne mozes da priustis ni priblizno u toj meri u kojoj mozes u Srbiji.
Ali onog trenutka kad zivot pocinje da ti se preplice sa sistemom - u zavisnosti od situcaije - stvari se komplikuju, ali daleko manje nego nekom ko ne moze da plati...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:41 - pre 66 meseci
^Shadowed

Pogrešan citat si mi pripisao. To je neko drugi napisao.


Citat:
DaliborP

A u Dubrovnik na kafu avionom. U jednom danu!

Svakako, ručak u srpskom Zagrebu, večera u srpskoj Ljubljani a doručak tamo kod Šida, zaboravio sam kako se zove restoran...

Nije da se danas ne može obići u jednom danu tri sela po svekolikoj Srbiji. Sve tamo od albanske granice pa do Horgoša.
Samo što je danas albanska granica severno od Kosovski Mitrovic.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:44 - pre 66 meseci
@DaliborP:

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:48 - pre 66 meseci
Sta treba tacno da mi kaze taj video?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:49 - pre 66 meseci
Citat:
DaliborP: Sta treba tacno da mi kaze taj video?


Sta ti tacno vidis u njemu?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 11:57 - pre 66 meseci
Ne komplikuj, ja sam tebe pitao, ti si ga postavio.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:08 - pre 66 meseci
Citat:
DaliborP: Ne komplikuj, ja sam tebe pitao, ti si ga postavio.


Nisi retardiran da sad neko treba da ti objasnjava ovaj video, imas anketu u kojoj ljudi koji su ziveli u SFRJ iznose svoje subjektivno misljenje o zivotu koji su imali u SFRJ i koji sad imaju oni i generacije koje su dosli posle njih. Sta tu ja treba da ti objasnim, hocemo da se nadjebavamo kako sad niko od njih nije leteo avionom u Dubrovnik na kafu?

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:13 - pre 66 meseci
Ja necu, ali cini mi se da ti hoces :)

I sta sa tim videom? Penzioneri koji se sa setom secaju mladosti i boljih vremena u odnosu na danasnja. Nevidjeno!

Da li je bio standard u Jugoslaviji da se ide u danu u Minhen po novo odelo ili u Dubrovnik na kafu? Nije. I zasto si meni onda tacno preporucio taj video? Ja i dalje nemam pojma sta si ti hteo da kazes.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:18 - pre 66 meseci
To ti kazem - zato necu ni da pokusavam :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:24 - pre 66 meseci
Pa covece postavio si video da ga pogledam, i sad neces da pricas o njemu, ne znam sta vise da kazem.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2699



+698 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:39 - pre 66 meseci
Nemoj samo 70-e, tada se SFRJ zadužila sa nekih 4.5 na oko 22 milijarde dolara, i opet je neformalno bankrotirala počekom 80-ih (nije bilo dovoljno novca za uvoz nafte, kafe...). To što je neko tada uzeo kredit i napravio kuću, a kredit pojela inflacija, ne znači da je država bila dobra.

Imali smo priliku i uslove da napravimo mnogo mnogo bolju i bogatiju državu, ali nismo, jer smo mislili samo od danas do sutra, i narod ima pravo na to, ali ako i oni koji vode državu ako razmišljaju, na duge staze ta država mora da propadne.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:46 - pre 66 meseci
Necu na takav nacin. Nisi otvorio nikakvu diskusiju, nego si docekao video na noz.
Postavio sam video u kom se iznosi subjektivna percepcija obicnih ljudi koji su ziveli u SFRJ i koji sad zive u BiH.
Ti u njemu vidis samo gomilu staraca koji zale za mladoscu ("nevidjeno") i ne vidis da je iko od njih mogao da leti avionom u Dubrovnik na kafu.

I dobro - moja percepcija onog sto vidim u tom vide-u je drugacija od tvoje, tu zavrsavam pricu...

 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 12:52 - pre 66 meseci
Ha-ha-ha... i mozak sa kačketom nije mogao slobodno da "misli" kada je imao deset godina. Tito bio rigorozan.
Sve i jednoj starini se usta razvuku u osmeh kada im pomeneš Titu i Jugu, a mozak i onaj bubuljičar na kraju su kao ozbiljni, oni su kao naučnici.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.static.avana.rs.



+10253 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 13:00 - pre 66 meseci
Ljudima, zapravo nije potrebna ni demokratija, ni slobodno tržište, ni ništa slično.

Samo rad, red i discilplina. Ali to nije floskula. To je stvarno.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 13:01 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic:
Nemoj samo 70-e, tada se SFRJ zadužila sa nekih 4.5 na oko 22 milijarde dolara, i opet je neformalno bankrotirala počekom 80-ih (nije bilo dovoljno novca za uvoz nafte, kafe...). To što je neko tada uzeo kredit i napravio kuću, a kredit pojela inflacija, ne znači da je država bila dobra.

Imali smo priliku i uslove da napravimo mnogo mnogo bolju i bogatiju državu, ali nismo, jer smo mislili samo od danas do sutra, i narod ima pravo na to, ali ako i oni koji vode državu ako razmišljaju, na duge staze ta država mora da propadne.


Ta prica mi se popela na glavu vise.

Sva ekonomija tadasnje drzave je bila drzavna, kad pricamo o zaduzenju SFRJ pricamo o zaduzenju svih sektora privrede, kad se pokrece bilo koji deo privrede - recimo gradi se fabrika, ko je gradi - pa drzava - i drzava dize kredit da bi izgradila fabriku, odnosno radi se o investicionom zaduzivanju gde postoji mogucnost da uz kvalitetno poslovanje fabrike - to zaduzenje krene da se otplacuje.

Danasnja drzava se zaduzuje - da bi servisirala tekuce troskove, plate u javnom sektoru i penzije.

Ti mozes da podignes kredit da bi pokrenuo nekakav biznis, recimo kupis traktor da bi se bavio poljoprivredom, i da - ti si se zaduzio, ali cilj je da uz to zaduzivanje ti postanes daleko efikasniji ekonomski nego sto si bio pre kupovine traktora tako da ces privredjivati vise nego pre + imati lovu da servisiras dug.

Ili mozes da dignes kredit da bi kupio stvari u supermarketu - koje ces pojesti za 3 dana - odnosno zaduzujes se da bi servisirao tekuce troskove - kao sto radi Srbija danas.


Preko pozicije duga koju svi uzimaju kao jedinu relevantnu - naravno treba da se izracuna ukupna neto pozicija nekog ko je zaduzen. Ako neko ima 20 eura duga, ali ukupna imovina kojom raspolaze je 200.000e to je svakako drugacije ako neko preko tih 20e duga nema nista. Tadasnja drzava je bila vlasnik sve privrede i svako je bila u mnogo boljoj neto poziciji od danasnje drzave. Prodajom nekoliko privrednih subjekata je mogla da servisira veliki deo tadasnjeg duga... Danasnja drzava nema vise sta da proda.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.180.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 13:03 - pre 66 meseci
Citat:
...gde postoji mogucnost da uz kvalitetno poslovanje...


U komunizmu? Kvalitetno poslovanje? Mora da se salis...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...25.10.2018. u 13:41 - pre 66 meseci
Citat:
bojan_bozovic: U komunizmu? Kvalitetno poslovanje? Mora da se salis...


Ne pravi se blesav, sva privreda je bila u vlasnistvu drzave, sva industrija, sve. Kad pricamo o zaduzenju drzave ne pricamo o isplati penzija nego o izgradnji citave privrede, kakva god ona bila.

Rafinerije, fabrike, rudnici, elektrane, pogoni, infrastruktura - sve je bilo drzavno i gradjeno je od drzavnih para. Pogledaj samo elektronsku industriju: EI NIS, Mehanotehnika, Radio Industrija Zagreb, Digitron, Iskra, Koncar, Rudi Cajevac, Obodin itd. To je sve izgradjeno od strane drzave.
Samo EI NIS je zaposljavao 10.000 ljudi, danas kad se otvori pretstavnistvo inostrane kompanije koja ce da zaposli 3000 ljudi u call centru - to se pretstavlja kao fantastican uspeh - https://www.b92.net/biz/vesti/...3&dd=21&nav_id=1242359

Da ne pominjem ove sprdnju oko Lidl-a. Imlek, Jafa, Juhor, PIK, PKB, Podravka, Dijamant - ma da ne nabrajam sta je sve bilo od prehrambrene industrije u vlasnistvu drzave - a sad je pobeda kad nam dodje neko i otvori supermarket. pomracenja uma.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42024 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.