Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić

elitemadzone.org :: MadZone :: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljkovicsd
miljkovic darko
nezaposlen
smederevo

Član broj: 277711
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić27.10.2018. u 22:21 - pre 66 meseci
Kupio sam polovan i pohaban aparat za čeono zavarivanje tračnih testera. Aparat ima snagu i veću nego što je meni potrebna. Tri dana sam se mačovao sa pohabanim vođicama na mehanizmu za spajanje testera i nakon probe na testerici od 10mm i 0,6mm debljine ,zaključio da je preterano jak i na najslabijem režimu rada. Uspeo sam da spojim testerice na slaboj st
ruji ,na prekidaču za otpuštanje testerice. Sad mi pravi problem da zavarenu testericu na nižoj struji otpustim.
Palo mi je na pamet da pokušam da aparat priključim na potenciometar od usisivača i da mu njime smanjim struju na primaru ALI aparat ima elektroniku i plašim se da mu nešto ne spržim il pe.ebem.
Evo linka koji je aparat u pitanju a Vi me posavetujte nekim korisnim savetom.
https://www.youtube.com/watch?v=nhwKwsTy0qw
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić27.10.2018. u 22:57 - pre 66 meseci
Ispod snimka piše da aparat ima fino podesavanje struje zavarivanja u cetiri stepena regulacije kao i fino podesavanje.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

miljkovicsd
miljkovic darko
nezaposlen
smederevo

Član broj: 277711
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić28.10.2018. u 07:33 - pre 66 meseci
Pa piše i sve to funkcioniše na debele testere ali za 6 i 8 mm to je i suviše jaka struja.
 
Odgovor na temu

miljkovicsd
miljkovic darko
nezaposlen
smederevo

Član broj: 277711
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić02.11.2018. u 08:23 - pre 66 meseci
Povezao sam aparat na potenciometar i na smanjenje napona elektronika ne reaguje i aparat zuji. Ništa nije crklo (dobro je). Pokušaću da ubacim još jedan prekidač koji će davati napon na trafo preko potenciometra a da zaobiđe elektroniku .
 
Odgovor na temu

miljkovicsd
miljkovic darko
nezaposlen
smederevo

Član broj: 277711
Poruke: 3
*.internet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić20.11.2018. u 22:28 - pre 66 meseci
Pošto uglavnom diskutujem sam sa sobom evo da dodam još po nešto.
Otvorio sam aparat i potražio izlaz sa najslabijom strujom ne bi li ga potenciometrom uštrojio a da zaobiđem elektroniku. Nisam uspeo ništa da uradim jer je aparat toliko jak da je na maksimalnom umanjenju preko potenciometra pregoreo testericu.Motan je bakarnim flahom 30 *5 mm. Izgleda da ga elektronika štroji - umanjuje snagu ali nedovoljno.
Šta mi je činiti !?
Da ubacim manji trafo u ogromnu kutiju i povežem ga paralelno sa ovom grdosijom i da služi samo za odgrevanje!?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić21.11.2018. u 00:33 - pre 66 meseci
Da testerice od 10mm i 0,6mm, te 6 i 8mm variš na neki drugi način, a taj aparat koristiš za ono za šta je namenjen: testere 4 cm, 6 cm, 8 cm +..?

Inače imam sličan aparat kući, hvala za lep i poučan snimak, nisam imao pojma da ima i ovu drugu funkciju i podešavanje odgrevanje testere, mislio sam da je samo za varenje :)

Eto tek da ne diskutuješ baš sam sa sobom
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

miljkovicsd
miljkovic darko
nezaposlen
smederevo

Član broj: 277711
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić29.11.2018. u 22:55 - pre 65 meseci
Hvala na uključenju MajorFatal i što ne diskutujem sam sa sobom.
Danas sam izmenio poruke sa proizvođačem ovog aparata i dao mi je neka uputstva kako da rešim problem jake struje ali ja sam tanak sa tim znanjem.
Evo šta mi je proizvođač napisao.
Moze se ubaciti regulacija u primaru putem autotrafoa ili step down teansformatora i tako mu se smanjiti snaga , ili elektronska regulacija za punkt aparat ili spoter.
Tražio sam po oglasima autotrafoe da vidim o čemu se radi i toga ima ALI šta meni treba ja ne znam.
Transformator u aparatu je jačine od 2KW ,na čeljustima daje 2 zarez nešto Volta. Valjda je 1000A struje.
Ako je neko zainteresovan za pomoć , rado ću postaviti slike unutrašnjosti aparata, nebi li mi neko napisao GDE da povežem i koji autotransformator.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Aparat za čeono varenje trakastih testera -problemčić

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.