Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56130 | Odgovora: 379 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji06.12.2019. u 22:27 - pre 52 meseci
švapska
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 00:03 - pre 52 meseci
To
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 08:04 - pre 52 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Cccc, u kakvom okruženju si ti rastao, na kakve ljude si nailazio, i kakav si ispao, tuga božja... Mislim, ako su tvoji rođaci, porodica, komšije, prijatelji i kolege sa posla i iz škole takvi da konvergiraju ka nivou krupne stoke, ni ti nisi daleko od toga. Tim pre što je, po tvojem mišljenju, takav prosek.

Ja takve ljude (koji intelektualno konvergiraju ka nivou krupne stoke, ili kako onaj što kaže da je prosečnom Srbinu nebitno sve osim podriguse, brlje, desavanja u Zadruzi i Parovima i svecke (ako ne i kosmicke) zavere protiv Srbije i velikomucenog precednika...) nisam u životu sreo i upoznao, dok nisam "sreo" vas sa interneta. Moja slika prosečnog Srbina mnogo je bolja od vaše, ali to valjda ima veze i ko je kakvim ljudima bi okružen i ko je kakav postao.

Ok. Precutacu ti ovo do prvog maja, a onda ocekujem da takav stav dokumentujes fotografijama sa sveopstih protesta radnika u Srbiji, zbog ugrozenih radnickih prava a ja cu da ti dokumentujem fotografijama mase sa zivotinjskim instinktima po parkovima i javnim povrsinama.

Ili, zasto bih ti precutao - sta se konkretno sa tobom desava, jesi li ceo zivot proveo u podrumu pa nikad nisi video ljude i njihove aktivnosti, ili znas da sam u pravu nego me malo za'ebavas? Ne moramo da cekamo prvi maj. Mozemo veceras da fotografisemo. Ja cu da krenem po gradu i fotografisem narod po javnim mestima kome je glavna opsesija da jede, da pije, da sedi u zadimljenim prostorijama i da eksponira sise i zadnjice. Dokumentovacu i sta se u to vreme emituje na nacionalnim televizijama. Od tebe ocekujem fotografije ljudi sa protesta koji se bore za ugrozena radnicka prava. Ne za neka nova, nego za ona koja su civilizacijska tekovina vec decenijama unazad.

Evo primera nekih od radnickih prava koja su civilizacijska tekovina vec decenijama, uz to i zakonska obaveza, a ljudi u srbiji ih cesto nemaju:
- pravo na radno vreme od 40 sati nedeljno (5 radnih dana, dva slobodna)
- pravo na penzijsko osiguranje u punom iznosu, a ne deo plate na crno
- pravo na godisnji odmor od 4 ili vise nedelja godisnje
- pravo na pravilnu ishranu u toku rada
- pravo na adekvatnu zdravstvenu zastitu
- pravo na zastitu od mobinga
- pravo na otpremninu ako budu otpusteni

Toliko za sad mogu da se setim. U Srbiji ima najmanje milion radnika kojima je ugrozeno jedno ili vise ovih prava. Na sve to, postoji totalna sprega kriminala, korupcije i vlasti, kojom se sistematski pljackaju poreski obveznici, pa bi bilo za ocekivati da se pridruzi jos milion onih kojima gore nabrojana prava nisu direktno ugrozena, ali indirektno trpe zbog nedostatka vrtica, parkinga, zbog rupa na putevima, nekvalitetno realizovanih javnih radova, zbog zagadjenog vazduha i zbog svih drugih problema obicnog coveka koji nastaju kao posledica loseg rada nadleznih institucija. Izvoli, dokumentuj svoj stav fotografijama sa masovnih protesta i dokazi mi da beogradjani ne konvvergiraju intelektualnom nivou krupne stoke koja me prezadovoljna ako stala ne prokisnjava, ako ima hrane u jaslama, pica u pojilu i eventualno ako ima neka prilika za trenje genitalija jednih kroz druge.
 
+5

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 09:21 - pre 52 meseci
Hmm, radnička prava?
Koga to interesuje? Sad je kapitalizam, pravoslavlje i demokratija a komunizam je propao.

Očigledno nisi u toku. Nikakvih protesta za prvi maj neće biti.
Zašto? Zato što je sad glavna tema Račak.
Da li si čuo za Račak?
Nisi! Pa naravno da nisi jer Račak i ne postoji.
Račak je Google docrtao na mape čisto da napakosti Srbima.
A kad nešto ne postoji onda se nije moglo ni desiti bilo šta u tome što ne postoji. Prema tome u Račku se nije ništa desilo nego je sve iskonstruisano.

Sva ta izmišljotina je pod kodnim nazivom "Račak" i po diktatu "vladara iz senke" a CIA sunula lovu.

To ti je glavna tema a ne tamo neki izdajnički protesti.


Ajd uzdravlje!


 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 09:24 - pre 52 meseci
Citat:
Sad je kapitalizam, pravoslavlje i demokratija a komunizam je propao.

Pa sto pricas meni, idi obavesti ove francuze i nemce sto svako malo protestuju. Oni su sebi uvrteli u glavu ideju da obicni mali ljudi treba da imaju nekakva prava. Ja kazem da su ljudi zadovoljni nivoom prava koji ima krupna stoka - da im das da jedu, piju i naskacu na drugu krupnu stoku i da ih ne bijes i to je to.
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 09:26 - pre 52 meseci
@Darko Nedeljković

Ma šta ti od mene očekuješ da ti dokumentujem koji k'rac?! Šta si ti, društveni hroničar, a ja tvoj šegrt?!
Zamisli, mali Srbin malo privirio u svet pa se zaprepastio kakvih sve čudesa tamo ima, i odma' se osetio manje vrednim pred tim svetom ali više vrednim pred svojim zemljacima pa došao na forum da nam deli packe i lekcije kako treba da živimo.

Čuj, za Prvi maj ljudi u Srbiji organizuju uranke i tamo se provesele, počaste i pojedu i popiju, sve onako vijuškom boc! A Švaba, Englez i Amerikanac za to vreme demonstriraju i nit jedu nit piju, ma ni ne kake ni ne piške, samo se bore za radnička prava! Ali malo morgen!

Mi smo demonstrirali i štrajkovali kada je trebalo, i izborili smo se za radnička prava. Čak smo i revoluciju digli i oterali ugnjetače i njihove pomagače, legionare i fašiste, ay Carmela! I onda smo na naš praznik, nekako zgodno podešen u proleće, pobedu nad buržoazijom, kulacima i nepoštenom inteligencijom slavili na prvomajskim urancima gde smo se okupljali, pevali revolucionarne pesme, igrali užičko kolo i krkali i pili, jer smo bili u mogućnosti.

Za to vreme, Švaba, Englez i Amerikanac kao demonstriraju, kao traže svoja prava, kao bore se za međunarodnu pravdu prema radničkoj klasi (a rovare i mrze prvu zemlju koja je garantovala ta radnička prava, veliki SSSR), pa se posle demonstracija okupe ppo pivnicama pabovima i uroljaju se onako momački! I već sto godina kao protestVuju, i k'rac, ništa od toga.

A mi ovde, tako nedostojni tih ideala, iznesmo revoluciju, obnovu, industrijalizaciju, elektrifikaciju i osmu ofanzivu na svojim plećima, uz ogromne žrtve. I treba da teferičimo, zaslužili smo.

Nego hajde kada si već tako svestan hroničar, reci nama ovde, je l' Švaba, Englez i Amerikanac ne jedu, ne piju, nemaju tako neke dane kada se opuste pa izađu u prirodu i raspale roštilj, popiju po bure piva i polome jedan drugome nos, onako slavljenički? Hoćeš reći da se za Dan zahvalnosti svi samo zahvaljuju plemenim Indijancima (koje su nakon toga zahvalno istrebili), ništa ždranje i pomor ćurki, da se Švaba za Božić i Uskrs samo moli i čini bogougodna dela (recimo - bombarduje gradove po Evropi), a da na stolu nema ni piva ni kupusa ni kobasica ni prasetine? Da niko od tih na koje tebi gaće padaju same nema kulturu okupljanja i proslavljanja života, zajedništva, da nema normalnih, običnih ljudi nego su svi revolucionari i anarhisti (komunisti su zabranjeni u većini zapadnih zemalja, čini mi se, ali neonacisti nisu)?

Zašto se ovde ne demonstrira i ne traže radnička prava?
Pa demonstrira se. Ko to ne zna ili ne priznaje, ili je neupućen ili je zlurad. Samo, ne demonstrira se u toj meri kao u Francuskoj. Zato što smo mi svoja prava već jednom izborili, krvavo, a Francuzi još nisu iako ih onoliko izađe na ulice. E sad, činjenica je da smo mi ta prava vremenom izgubili, zahvaljujući domaćim lopovima i ugnjetačima i njihovim domaćim pomagačima, ali i francuskim, švapskim, engleskim i američkim legionarima i fašistma, ay Carmela. Takođe je indikativno da se svaki pokušaj demonstracija u Srbiji (od radnika Pošte, preko Kontrole leta, do gej parade) od sugrađana dočeka na nož, svi bi da mogu da prođu a ovi što štrajkuju neka to rade na Ušću ili u Ovči ili u svoja četiri zida... Tolika kurcobolja za sudbinu drugih nije nam svojstvena već je uvezena sa indivindualističkog zapada gde je najnormalnije da ne znaš s kim deliš zajednički zid stana. Toga ovde nije bilo dok se nismo pokondiril, bar neki od vas.

I zato, ne tupi kako su Francuzi i Englezi i Finci ovakvi, a ružni i zli Srbi onakvi. Normalno je da nismo isti, i normalno je da si i ti ove gore list, ma kako o sebi imao lepše mišljenje.
 
+1

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 09:28 - pre 52 meseci
Šta hoćeš da kažeš?
Da su oni u zakone ugradili komunističke ideje o radničkim pravima?
Ma nemoj da pričaš!
Ko bi to rekao?

I sad tako razmaženi, čim im se nešto ćefne,
idu u rušilačke demonstracije?


To se u srbijici neće desiti jer kod srbstva je svest na daleko višljem nivoju.

No pasaran!

 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 10:08 - pre 52 meseci
Citat:
SlobaBgd:
... Zato što smo mi svoja prava već jednom izborili, krvavo, a Francuzi još nisu iako ih onoliko izađe na ulice. ...


Eto ti ga sad, nego za sta se to demonstrira u Francuskoj? O cemu se radi?
 
+1

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 10:42 - pre 52 meseci
Citat:
SlobaBgd:

... Normalno je da nismo isti, i normalno je da si i ti ove gore list, ma kako o sebi imao lepše mišljenje.


Kakav spektakularan u seleccionado stilu zakljucak, prevaziso naciste i ostala über alles gomna.

Eto, sta sve ima da se procita kad kad kamilja dlaka progovori.


 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 10:49 - pre 52 meseci
Kamilja dlaka progovori?!?
Šta si ti, neki Dilat Larat ili tako neki ISILovac?

Prikačeni fajlovi
 
+1

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 10:53 - pre 52 meseci
A šta ti Francuzi ima da demonstriraju po ovoj 'ladnoći kad još nije Prvi maj? Nekad se znao red. Prvi maj je dan za štrajk. Ostalih dana se radi. A uopšte nije tačno da se kod nas ne štrajkuje. Pa jel ima negde na svetu da se više blokiraju putevi nego kod nas? Malinari, taksisti, nezadovoljna vlast... Trenutno je štrajk poštara, evo čekam već nedelju dana da mi stignu neki delovi. Ja sam lično sasvim zadovoljan količinom štrajkovanja. Oni koji nisu zadovoljni mogli bi da se priključe poštarima umesto što bleje po forumu (jesu li ovce krupna ili sitna stoka?). Ako nemate vremena za poštare zbog posla ne sekirajte se, ubrzo će neki novi štrajk.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 11:10 - pre 52 meseci
Citat:
I već sto godina kao protestVuju, i k'rac, ništa od toga.

Kako mislis nista?! Oni su se izborili za sva gore nabrojana radnicka prava. I tokom narednih sto godina izborice se za nova. A mi cemo i za sto godina biti na nivou prava krupne stoke. Kad ne trazis, sto bi ti neko sam davao prava...



Citat:
Zato što smo mi svoja prava već jednom izborili, krvavo, a Francuzi još nisu

Zahvaljujem na objasnjennju da li me za'ebavas ili si ozbbiljan. Sada vise nema takve dileme.

 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 11:31 - pre 52 meseci
U pravu si, ja sam pogrešno objasnio, zato me ni ne razumeš... Probaću da budem jasniji:

MI smo se već izborili za sva pobrojana prava, a VI koji gazdama ljubite dupe i koji im krečite stanove i nosite espap sa pijace gazdinoj staramajci ste urušili sva ta prava i obesmislil radničku borbu.
MI smo ti koji pamtimo kako je to biti poštovan radnik, kako je biti dostojanstven i zadovoljan, a VI ste ti koji su zarad masne guzice bacili i dostojanstvo i prava, i koji ste od svih učesnika klasne borbe našli da šiljite kur na najnezaštićenijem sloju, radnicima i seljacima. Zašto? Zato što ste pizde i što ne smete da udarite na jače. Francuzi su utoliko časniji i hrabriji što znaju ko im je oponent (ne država već kapitalista), a vi se borite za radnička prava pljujući radničku klasu. Mizerno par ekselans.

Dakle, tema o kojoj diskutujemo malo prevazilazi tvoje kapacitete. Ne zato što si glup, jer nisi, naprotiv vrlo si pametan. Samo polaziš od stava da istorija počinje od tebe i da niko pre tebe ništa nije ni uradio ni izborio ni žrtvovao, i da si ti bogom pozvan da nam otvoriš oči i da nas izvedeš na pravi put.
Još kad bi znao koji je to put...
 
0

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 11:46 - pre 52 meseci

Ma da,
samo odabrani imaju pravo da pamte i pisu istoriju, sa njima sve pocinje i sve se zavrsava,
samo oni znaju ko je glup a ko pametan i sta je pravi put.

Cirkus, pravi cirkus. Javlja mi se da ce neko opet otvoriti fabriku cetki u sred evrope.
 
0

sneguljko
Sneguljko doo

Član broj: 341399
Poruke: 51
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://sneguljko.com


+6 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 12:28 - pre 52 meseci
A to što kinezi kopaju rovove i tunele, a ćutimo...
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 17:27 - pre 52 meseci
Juče je Vučić svečano pustio u javnost vest da će graditi neku neverovatnu magistralu kroz srbijicu.
Ne znam da li je sam crtao linije kuda zamišljaju da ide autoput ili je to neko uradio za njega ali o tome se toliko pričalo i brujalo po dnevnicima svih "uglednijih" televizija srbijice.
Nisam ni film mogao na miru da gledan.

Uzgred je pomenuto da je donet novi zakon o penzijama po ugledu na "švajcarski model".
Na stranu sad krediti u "švajcarcima".
Pretpostavljam, da su iz švajcarskih zakona o penzijama prepisani delovi najnepovoljniji za penzionere.
Ali ovako dobro zveči "po ugledu na Švajcarsku".


Meanwhile, nisu se Srbi nikad izborili za radnička prava.
Tito se za Srbe izborio i omogućio Srbima da malo dišu.
Tita je pokrio korov a kao posledica korov je pokrio i radnička prava Srba.

Ili srpskim rečnikom rečeno "dabogda imali pa nemali".


 
+1

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
87.116.176.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 17:56 - pre 52 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
- pravo na penzijsko osiguranje u punom iznosu, a ne deo plate na crno

Za ovo ne bih rekao da predstavlja uskraćivanje prava od strane poslodavca, nego da radnici sami tako žele. Prijaviće tebi poslodavac platu u kom god iznosu hoćeš, s tim da se doprinosi odbijaju od tvog dela a ne da ih on plaća dodatno; ne vidim zašto poslodavac ne bi želeo da to uradi. Međutim, radnik bi radije da dobije sve preko minimalca u kovertu, umesto da se od toga plate doprinosi pa da njemu ostane manje. Moguće je i da grešim, pa bih u tom slučaju voleo da znam gde.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 18:57 - pre 52 meseci
Mozda gresis jedino sto ne objasnis zasto kad taj nas radnik ode u nemacku ne primeni i tamo istu domisljatost, nego takve ideje ostaju na horgosu, sa nase strane. Mozda u firmi koja ima 2-3 radnika moda se pregovara o takvim stvarima, ali kad dodjes u vecu firmu tamo te niko nista ne pita, nego prihvatis pravila i obicaje kompanije, ili ne prihvatis. Imao bih ja jos sta da dodam o dolasku u firmu. Kad dodjes, u polovini firmi je obicaj da prvo radis odredjeno vreme bez ikakve prijave na penziono i zdravstveno i cak invalidsko osiguranje. Ako se u tom periodu povredis i ostanes invalid recice ti, kako ono kaze nas predsednik - sta se tu moze, desava se, u USA svakih pola minuta neko ostane invalid a da nije osiguran. Potom, nakon perioda proporciolnog bezobrazluku firme, bivas primljen na odredjeno vreme. Radni odnos na odredjeno vreme je po zakonu predvidjen za nesto totalno deseto, tako da je i to protivzakonito. Tek posle pola godine ili godinu zapocinje normalan legalan radni odnos.
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
87.116.176.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 20:23 - pre 52 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Mozda gresis jedino sto ne objasnis zasto kad taj nas radnik ode u nemacku ne primeni i tamo istu domisljatost

Zato što se tamo posluje po zakonu, i svima je jasno da je to jedini moguć način, pa stoga tu ne preostaje nikakav prostor za improvizaciju. Dok će ovde naš tipičan sunarodnik rado podržati kršenje zakona sve dok on tu nalazi za sebe neku računicu, a setiće se zakona tek kad se nađe oštećenim. (Prethodna rečenica se zapravo ne odnosi isključivo na radno pravo, nego na manje-više bilo koju životnu sferu.)
Citat:
Darko Nedeljković:
Imao bih ja jos sta da dodam o dolasku u firmu.

OK, ne osporavam ništa od toga svega, niti generalno osporavam tezu da poslodavci krše zakon na štetu radnika u raznim pogledima. No i dalje me zanima ona konkretna stvar iz prošle poruke: zašto je bilo kom poslodavcu više u interesu da prijavi radnika na minimalac a ostatak daje u kovertu, nego da ga prijavi na onoliku platu koliku radnik realno ima? Izvesno imaš više iskustva od mene s ovakvim stvarima, pa mene zbilja zanima odgovor ako je to stvarno tačno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.178.*



+557 Profil

icon Re: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji07.12.2019. u 21:32 - pre 52 meseci
"zašto je bilo kom poslodavcu više u interesu da prijavi radnika na minimalac a ostatak daje u kovertu, nego da ga prijavi na onoliku platu koliku radnik realno ima?"

Valjda ako su svi doprinosi penziono, zdravstveno, socijalno naštelovani na 40%, a kad odeš u penziju nemaš od čega da živiš, ne smeš da se razboliš i socijalno oduzima tuđu decu jer je siromaštvo šikaniranje dece, a smesti ih u hraniteljsku porodicu koju plaća onda: Ako te prijavi na platu 1000e mora da da još 400e za doprinose ukupno 1400 ode na tebe, a ako te prijavi na 200e mora da da samo 80e za doprinose ukupno 280e na tebe za sada, i doda ti u kovertu 900e ukupno 1180e, ti si dobio 1180e a to je više od 1000e, on je platio 1180 a to je manje od 1400, obojica ste "profitirali" i pri tom zajebali državu koja je zajebala vas. Ostaje još samo da se poslodavac glupira da objasni de je nestalo onih 900e što ti je dao u kovertu to pravda rashodima crko mu kompjuter, ti da se glupiraš da ti je dobro a penziju ne moš da sanjaš, i država da se glupira da neće da joj narod živi dobro nego loše, al imamo lidl i nabavili smo helikoptere.

A tvoj neki predlog je da ti poslodavac da 1600 pa kad daš 40% za doprinose da ti ostane 1000, ili da ti da 1000 pa kad platiš doprinose da ti ostane 600, i to samo zato da se neko igra terminologijom plaća se "od tvog dela, od mog dela.." prvi slučaj ne odgovara poslodavcu, drugi ne odgovara tebi.
Nemoj da pricas?
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Protesti u Francuskoj - muk medija u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56130 | Odgovora: 379 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.