Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje Olimpik zamena lezajeva

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje Olimpik zamena lezajeva

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefa18
BeoGrad

Član broj: 339009
Poruke: 10
212.69.21.*



Profil

icon Gorenje Olimpik zamena lezajeva06.03.2019. u 17:04 - pre 61 meseci
pozdrav
zanima me kako da na staroj ves masini Gorenje Olimpik zamenim lezajeve obzirom da dosta huji prilikom rada centrifuge plasim se da mi ne oseti osovinu bubnja ili da ne procuri na kraju i strada motor od toga
Zvao sam dva majstora oni su mi trazili 50 eur za taj zahvat zamene lezaja , realno cela masina ne vredi toliko a koliko znam kod ove masine sve se nalazi u krstu iza remenice tako da nema potrebe za vadjenjem celog kazana -kade iz sasije -kucista masine

Da li bi neko od iskusnijih majstora mogao da kaze koji lezajevi i semering idu za Olimpik i da mi malo detaljnije pojasni proceduru zamene koji mi alat treba i ostalo
Hvala
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva07.03.2019. u 07:00 - pre 61 meseci
Lezajevi su 6206 i 6205 a za semering sam nažalost zaboravio. Znaju u prodavnici koji ide za Olimpik.

Za nekoga ko nije radio ovo, nije baš prosto.

Sećam se da sam imao 4-5 pravljenih alata baš samo za zamenu ležajeva na "Olimpiku".

Inače na ovoj mašini obavezno uz ležajeve treba menjati amortizere i nožice, plus verovatno i svi gumeni delovi.
 
Odgovor na temu

stefa18
BeoGrad

Član broj: 339009
Poruke: 10
212.69.21.*



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva08.03.2019. u 20:22 - pre 61 meseci
prvo hvala na odgovoru
drugo ne razumem zasto bi menjao amortizere kad je masina savrseno stabilna i mirna tokom rada (dakle amortizeri su OK) takodje gumeni delovi su svi dobro ,recimo tunel guma je menjana pre par godina a ostala creva (dozirna kada i kada pumpa su u korektnom stanju .To bi me izlozilo nepotrebnom dodatnom trosku samo !

trece da li bi neko mogao u par recenica da mi da neke smernice oko zamene.Predpostavljam da mi trebaju gedora kljucevi za to i sta jos od alata ?
realno postupak bi trebalo da bude sledeci .Skinem zadnji poklopac otkacim kablove-buksne sa termostata i grejaca skinem remen odsrafim remenicu onda krst se drzi na nekoliko srafova koje treba da odsrafim i da skinem isti sa osovine ?? e sta sad dalje ???
ae neka mi neko malo pomogne kojim savetom sutra je vikend pa bi se pozabavio time
hvala
 
Odgovor na temu

prkacro

Član broj: 339043
Poruke: 49
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva11.03.2019. u 15:25 - pre 61 meseci
poštovanje,

stefa18, zamjena ležajeva i semeringa nije sveto pismo već malo alata i puno dobre volje i strpljenja...
prije svega veš mašinu isključiti iz struje, skinuti zadnji poklopac, remenicu, seger osigurač na osovini bubnja ( potrebna seger kliješa ) trokraki nosač ( ima 6 šarafa), vratiti šaraf na osovinu bubnja i udariti čekićem da se bubanj oslobodi iz ležajeva (uđe malo unutra)...
zatim se ponovo skine šaraf sa osovine bubnja, svuče trokraki nosač i položi na dvije letvice, skine stari semering, izbije ležaj sa jedne strane pa ležaj sa druge strane, očiste dosjedi ležaja i ugradi sve novo obrnutim postupkom...
bitno: ako je osovina bubnja nagrižena i oštećena nema daljnjeg popravka već zamjena sa ispravnim bubnjem...
nadam se da sam pomogao...

lp
carpe diem
 
Odgovor na temu

stefa18
BeoGrad

Član broj: 339009
Poruke: 10
212.69.21.*



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva17.04.2019. u 19:50 - pre 60 meseci
Hvala svima na odgovoru i izvinite za kasnjenje
Kada sam krenuo u posao zamene dosao sam do razocaravajuceg zakljucka da problem zapravio nije bio u lezajevima bubnja nego pogonskog motora .Cim sam skinuo kais sa remena bubnja i okrenuo bubanj on je bio besuman dok okretanjem remenice motora sam ustanovio da su izgleda otisli lezajevi na samom motoru i da on stvara taj zvuk hujanja -brujanja prilikom rada a ne lezajevi na bubnju.Eto jos jednom za nauk da treba sve ispitati pre nego sto se bacis u kupovinu novih delova
Elem evo novog problema vezano za motor.Naime uzeo sam stari ispravni motor sa neke komsijine Gorenjeve masine (PS 620) koji ima isto kacenje i isto pet kontakata kao i ovaj moj Olimpik medjutim ustanovio sam da je remenica na motoru za santimetar kraca u obimu ,sad masina ima ono setajuce stelovanje na kazanu tako da bi se kais spustanjem malo na dole mogao zategnuti koliko treba, medjutim ono sto me vise brine je ona izlazna cev iz motora na koju je namontirana remenica motora ona je kraca isto za santimetar od stare .Stara je dakle duzine 8cm a ova na ovom motoru je duzine 7cm
Evo postavio sam sliku dole da vam bude jasnije o cemu govorim

https://ibb.co/74tCphd

Sad zanima me da li ce taj santimetar sta smetati kaisu u radu i da li moze taj santimetar nekao da se nadomesti recimo stavljanjem neki hosafova kod nosaca motora tako da motor izadje za taj santimetar napred ?
svaki savet je dobrodosao
Hvala



[Ovu poruku je menjao stefa18 dana 17.04.2019. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prkacro

Član broj: 339043
Poruke: 49
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva17.04.2019. u 20:11 - pre 60 meseci
Poštovanje,
Da, potrebno je poravnati obadvije remenice u protivnom dolazi do vibracija kao i do trošenja remena po rubu i pucanja istog…
lp

carpe diem
 
Odgovor na temu

prkacro

Član broj: 339043
Poruke: 49
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva17.04.2019. u 20:14 - pre 60 meseci
pokušajte podbaciti podložne pločice na sve šarafe dok ne dobijete poravnanje a ako šarafi kratki stavite duže...
lp
carpe diem
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva18.04.2019. u 09:53 - pre 60 meseci
A što ne zameniš ležajeve na original motoru?
 
Odgovor na temu

prkacro

Član broj: 339043
Poruke: 49
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Gorenje Olimpik zamena lezajeva18.04.2019. u 15:07 - pre 60 meseci
da, opcija ima puno a s obzirom da je u pitanju jako stari tip veš mašine, moguća je i opcija koju je predložio test1234 s tim da je poželjno imati radapfiger za izvlačenje ležajeva sa osovine...pa sad birate ono što vam je lakše, brže, jeftinije....
lp
carpe diem
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje Olimpik zamena lezajeva

[ Pregleda: 4917 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.