Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
*.static.avana.rs.

+9263 Profil

icon Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 08:59 - pre 4 meseca
Razmišljao sam da li da temu nazovem "Zajebah se - kupih Candy" ali sam na kraju rešio da se pozabavim konkretnim pitanjem.

Elem, kažem, PONEKAD neće da krene u centrifugiranje. Možda oko 3-4 puta od deset. Nije malo. Najčešće se to dešava kad je mašina puna, ali nije 100% pravilo. Da li neko možda zna zašto, šta je u pitanju? Zvao bih ja servis, al' jbg kad majstor dođe, ova će garant da pokrene centrifugu.

Inače, model je GVS4 117 DC3. Mašina je skoro pa nova, nema još godina dana. Kupljena u maju prošle godine.

Uzgred, kupio sam Candy, zadovoljan trajanjem i radom prošle Candy mašine. A sad - katastrofa.

- Piše da je za 7 kg veša, ali u mašinu jako teško može da se ugura 5 kg. (mereno digitalnim kantarom) Možda bih teoretski mogao da uguram 6 kg, lepo sklopljenog veša, ali 7 kg suvog veša nikako ne može da stane, fizički.
Jednostavno, bubanj nije dovoljno veliki. Šta su onda koji moj pisali 7 kg, deklarisalii gluposti?!
- Programi - izbor i funkcionalnost - užas.
- Bučna ko sam đavo. Ona stara je bila maltene "nečujna" za ovu.

Nažalost, prilično je lepa na izgled, što je bilo presudno mojoj gospođi pri izboru.
Pametni ljudi su uvek puni sumnji. Samo su budale uvek savršeno sigurne.

Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
*.dynamic.sbb.rs.

+198 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 11:30 - pre 4 meseca
Moguće da se istego kaiš...

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
*.static.avana.rs.

+9263 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 12:07 - pre 4 meseca
Da je kaiš, ja bih čuo promenjeni zvuk motora. Ali, ne. Ova ni ne započinje, nego jednako vrti bubanj laganica levo desno.

Odgovor na temu

zwischenberger

Član broj: 325390

+14 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 13:42 - pre 4 meseca
Imam sličan problem ali sa Beko mašinom. Doduše, kod mene se dešava da neće da centrifugira kad je malo veša. Kao da krene pa se predomisli, doda još vremena na displeju, pa kad dodje vreme za centrifugiranje ponovo krene, pa odustane i tako u krug. Imam osećaj kao da ima neki senzor koji detektuje povećano ljuljanje bubnja, pa kada malo veša disbalansira bubanj ona stane.

Do sad što sam probao je da uvek koristim programe sa (približno) tačnom količinom veša za koji je predviđen. Kod mene makar, različiti programi su namenjeni za različitu kilažu. Ne znam da li bi ti to pomoglo.

Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

89.216.107.*

+198 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 21:35 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
Da je kaiš, ja bih čuo promenjeni zvuk motora. Ali, ne. Ova ni ne započinje, nego jednako vrti bubanj laganica levo desno.

Evo ja ti zamenim kaiš i garantujem od 10, 8 će da prodje. Pod uslovom da ne pereš jastuke, otirače itsl.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

+2624 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira04.04.2019. u 21:50 - pre 4 meseca
Pa zbog candya sam otvorio onu cuvenu temu na ovom forumu...

Njoj je svako malo nesto falio, ja sam moju takodje vrlo novu prodao jer me strasno nervirala, i posle se komsija koji je kupio naljutio na mene i ako sam mu rekao kakva je...

vidim da se nista nije promenilo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+9263 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira06.04.2019. u 17:10 - pre 4 meseca
Citat:
test1234:
Citat:
Java Beograd:

Evo ja ti zamenim kaiš i garantujem od 10, 8 će da prodje. Pod uslovom da ne pereš jastuke, otirače itsl.

Vidi, mogu ja i sam da zamenim kaiš. Ali, objasni koja je logika i kako može kaiš da se istegne za 8 meseci?
A takođe, nije poenta u procentima. Ništa nisam postigao malo boljim procentom.

A sve i da ti zameniš kaiš, kako ja da ostvarim "garanciju" ako prođe samo 7 od 10?

Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

89.216.107.*

+198 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira06.04.2019. u 19:05 - pre 4 meseca
Regulacija centrifuge ide preko struje motora, kada je istegnut kaiš, remenica motora hoce pomalo da proklizava, to elektronika vidi kao neravnomerno opterećenje i neće da da kreme sa centrifugom sve dok ga baš dobro ne olakša i ne ujednači. Nov dobro zategnut kaiš jedno vreme nema ta proklizavanja.

Ja to rešavam tako što umesto original kaiša, recimo J4 stavljam J6 ili umesto H6 stavljam H8, znači kanal, dva više, što rezultira da gotovo nema proklizavanja.

Ovo uvek daje rezultate, naravno problem je garancija.

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
*.static.avana.rs.

+9263 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira11.04.2019. u 11:58 - pre 4 meseca
Mislim da je tehnička logika potpuno suprotna.

Ako remenica proklizava, onda se nejednakost opterećenja bubnja UBLAŽAVA i ne odražva na motor 100%. A ako kaiš ne proklizava uopšte, onda se svaki pomak bubnja u potpunosti prenosi na motor.

Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

*.dynamic.sbb.rs.

+198 Profil

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira12.04.2019. u 06:32 - pre 4 meseca
Evo ja predlažem da stavimo neki kaiš po mom izboru, da probamo, a ti posle vrati stari zbog garancije, čisto da vidimo...

Odgovor na temu

bukel
ex YU1KNO

Član broj: 313514

icon Re: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira12.04.2019. u 17:29 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:

Ja (moja zena) imam Indensit 71600,kad satavlja jastuke,cebe, jorgan ili nesto slicno,
pre centrifuge, zna i po pola sata (manje vise) da ljulja sadrzaj dok se ne ocedi dovoljno da bi
mogla da krene centrifuga bez velikih vibracija.Mozda je to isti slucaj !

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Candy Grand Vita - ponekad neće da centrifugira

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.