Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!

[ Pregleda: 9793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!08.09.2019. u 18:11 - pre 55 meseci
Pre par dana sam ugardio klimu. Komšija je danas došao da me obavesti da nikako tu ne može da stoji jer je to zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade. Ja se u to ne razumem, ali serviser ništa nije pominjao. Živim u stambenoom bloku i pre ugradnje sam razgledao ostale zgrade.. Doduše niko je tu nije stavio, ali radi se o manjoj sobi koja se zbog zastakljene terase nenoramlno ugreje tokom leta. Sad ovo oko uzemljenja... Pomislio sam da mu smeta spoljašnja jedinica jer je blizu njegovog prozora, mada nije okrenuta prema prozoru i prilikom ugradnje je protestno spustio roletne; serviser samo što nije pao sa merdevina... On je inače i prepravljao svoj stan... proširivao sobu na terasu... pa je klima zapravo blizu... (zaista ne nešto previše blizu) prozora gde je ranije bila terasa... Ne znam šta da radim.... Ima li ovo smisla.. koga da pitam.. zgrada je iz 60-tih... :(
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!25.09.2019. u 15:06 - pre 54 meseci
Uzemljenje je deo instalacije koja prolazi do svakog stana i sigurno nije na zidu dnevne sobe, uglavnom kod ulaznih vrata. Besmislen mu je fazon da izrazi svoje nezadovoljstvo. Verovatno je par dana smišljao šta da kaže.

Opet treba razmišljati i o komšijama, nikako okretati klimu prema njima ako je to spavaća ili dnevna soba a blizu vazdušnom linijom. Opet i ako je neka jeftina klima sutra će da tandrče i škripi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!25.09.2019. u 16:17 - pre 54 meseci
kazi komshiji da si ovim za 30% poboljsao uzemljenje zgrade.

 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!27.07.2020. u 08:54 - pre 44 meseci
Zašto ne mogu da pošaljem poruku ? :(
 
Odgovor na temu

Absolute beginner

Član broj: 54732
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!27.07.2020. u 08:55 - pre 44 meseci
Hvala svima na odgovorima. Dugo niko nije bio odgovarao, pa se nisam ni logovao. Došlo je leto, dakle vreme kad se klima intenzivno koristi... I novi problemi sa komšijom. Nakon što sam pokušao da mu objasnim ovu besmislicu sa uzemljenjem, on je naveo kao razlog što je spoljašnja jedinica klime okačena na zid tako da je jedim delom i na zidu "njegovog stana. Prva polovina je na mojoj strani stana... kako ovo zvuči. Naveo je još... parafraziraću... nije to neka kvalitetna i skupa klima (čest argument kod novopečenih bogataša) i vibracija se prenosi na zid njegove spavaće sobe. Kada se ista vibracija ne oseća u mojoj sobi, jer je spoljašnja jedinica i na jednom polovinom na zidu moje sobe (sa spoljašnje strane naravno). Takođe mi je "dobronamerno" savetovao da po najnovijim propisima (inače bzvz da spomenem da je ponavljao u srednjoj školi dva puta, nisam siguran da je diplomirao, ali se u propise opasno razume) neće biti moguće da spoljašnja jedinica klime bude postavljena "prema javnoj površini" ?! što mi nije bilo najjasnije, elem to mu je značilo da ćemo svi mi morati klime da postavljamo u sklopu recimo terasa... što se valjda tretira kao
"neizloženost javnoj površini"... Nimalo mi nije prijatna ova situacija, naročito besno psovanje svaki put kad uključim klimu ili besno spuštanje roletne recimo...
Pominjao sam već da je on svoj stan prepravljao... rušio dva zida da bi od dve sobe napravio jednu, sklonio vrata od terase i proširio sobu na tu terasu. To je radio sam.. u periodu od 6 meseci kad se vrati sa posla... Da li bih negde mogao da proverim je li on dobio odobrenje za to (misim da je potrebno za tako krupne prepravke u stambenoj zgradi? Molim vas odgovorite mi što ranije...

Elem okačiću dve slike, nadam se da je ok. Moj stan je ovaj iznad ulaza u gradu, a njegova ovaj sa belim roletnama na terasi (tačnije onome što je nekada bila terasa). Razgovarao sam sa majstorom da se klima eventualno premesti na poziciju na drugoj slici, pošto očekujem i nameštanje prozora iznad.





Na poslednjoj slici se vidi koju površinu spoljašnjeg zida njegovog stana zauzima spoljašnja jedinica.

[Ovu poruku je menjao Absolute beginner dana 28.07.2020. u 08:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Absolute beginner dana 28.07.2020. u 08:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Absolute beginner dana 28.07.2020. u 09:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Absolute beginner dana 28.07.2020. u 09:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2025
87.116.166.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!27.07.2020. u 15:36 - pre 44 meseci
tesko je dokuciti sve pravne nebuloze, tj da li je nesto dozvoljeno ili ne. po meni, ako je klima delom na njegovom stanu, onda je svakako premesti da bude celom povrsinom na tvom stanu. sve ostalo ne umem da komentarisem tj mislim da si onda cist ako bude zvao neku inspekciju.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!27.07.2020. u 16:43 - pre 44 meseci
Greska.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 28.07.2020. u 06:39 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima postavljena na zid kroz koji prolazi uzemljenje zgrade?!

[ Pregleda: 9793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.