Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839224 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 17:39 - pre 41 meseci
Citat:
Stingray75:
Drage kolege odjavljujem se sa foruma, kome bude trebala neka informacija vezana za problematicne Muse klime neka me slobodno kontaktira na PP ako mu ista znace nekakvi podaci sa mojih klima..isto tako cu se osecati slobodnim da kontaktiram ovde najiskusnije i objektivne clanove ako imam neki problem (Alen, rovac, gfx ..itd), samo ne dozvolite da vam se forum pretvori u rubriku " nije se desilo" kao sto se onaj drugi neki forum pretvorio..svako dobro i hvala svima za sve, zivi bili.

Imas iskustvo nemoj dozvoliti da drugi nalete na minu kao što si ti naleteo...podeli iskustvo..nemoj dozvoliti da se drugima desi kao i tebi,forum je "pijaca"a tu britki na jeziku u ocima naivaca deluju kao "stručnjaci" ostani zarad drugih i samo opusteno
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 17:49 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:
Citat:
Alen23:
Još nm napiši kolika je T na ispuhu i s kojom brzinom fana radi..Pa da vidimo ..Eh da , i veličinu sobe...


Temperaturu izduva ne znam, nije mi ni bitna.Ventilator je na drugoj brzini, a soba je 16m².
Alene, mnogo je bolja opcija da klima duva mlako, ali konstantno nego da se isključi i ne duva nikako po 10-15 minuta.
Vlasnik sam Muse, ali sam objektivan, nije onaj prethodni post bio navijački, samo realan...


Sad valja definirati šta je mlako , meni je mlako 38° npr...
Na 33° je hladno , za moj pojam. Zima je za grijanje.
Moja isto on/offira kad je u plusu , puno bolje mi odgovara kad 10 minuta puše s T ispuha od 50° pa se ugasi nego s 33-34 da mi puše konstantno.. Razlika jee ogromna , unatoč on/off imaš toplo ve oko sebe jer upumpava vruć zrak od 50°..
Opisao je kolega @gfx razliku imao obe vrste klima...
Isto mišljenje / doživljaj imam i ja...

Pazi moj lomo na fix moze puhati s 35° i trošitii 400w na -4 , jednom sam probao i ne svidja mi se ni malo..
Više volim 500-550 i T na ispuhj 40°...

Opet valja znati i šta kupuješ , gree ima modele kao lomo eco ili lomo bestbuy r32 koje mogu ići nisko do 170w , imam ih ja dvije pa kome paše tako to mu je bolja opcija... Takodjer za sobe manje ide ova klima ,koja forsira nizak ispuh...

Ja sam pisao xy puta da ova klima ne forsira nizak ispuh već visok , nije da gree ne zna da napravi klimu koja će da radi s 100w na grijanjeu (hansol npr ) ili 170 ( lomo QB ) ..





 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 17:51 - pre 41 meseci
@gfx ne mogu da citiram pa ću ovako

Temperatura izduva jeste bitna ako klima duva na tebe.Ako se nalazi na suprotnoj strani sobe i duva u drugom pravcu, potpuno je nebitna jer tad osećaš samo temperaturu prostorije.
Da, ta klima jeste u 16m², ali duva tačno prema vratima od najveće prostorije i pomaže ovoj drugoj.Dakle, nije sve tako crno i belo, to je funkcionisalo besprekorno 3 prethodne zime.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 17:59 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:
Mrzi me da tražim podatke, ali grubo to ispada da su ti gubici oko 30W po m² na -10⁰C?
I ti kažeš da tom jednom klimom greješ objekat od 95m² cele zime?


Tu negdje , cca 2700w pri sobnoj 24 , imam dvije , do sada je samo jedna radila ..Klime je pozicionirana da puše ka hodniku , iz kojeg se ide u kuhinju , spavaću i kupatilo , druga klima je pozivionirana u sobi pored te klime , isto da puše ka hodniku...
Drzao sam ih obje upaljene , samo jedna je radila , bila je dovoljna da se ova druga ne pali , bez veze je radila konstantno u monitoringu s toga sam ovu drugu i ugasio , sad radi samo jedna ..Najniza vanjska je bila -5 od kako imam ugradjene ove klime...
Zadana 23 , u sobama nema velike razlike , mozda pola stepena ...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:05 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:
@gfx ne mogu da citiram pa ću ovako

Temperatura izduva jeste bitna ako klima duva na tebe.Ako se nalazi na suprotnoj strani sobe i duva u drugom pravcu, potpuno je nebitna jer tad osećaš samo temperaturu prostorije.
Da, ta klima jeste u 16m², ali duva tačno prema vratima od najveće prostorije i pomaže ovoj drugoj.Dakle, nije sve tako crno i belo, to je funkcionisalo besprekorno 3 prethodne zime.


Niak ispuh nije problamatičan ako klima puše oko sebe ili u quiet i nekom low modu ili brzini , no ako puše s nekom večom brzinom pri niskim T ispuha to baš nije ugodan osjećaj... Taj hladan zrak se osjeti po sobi u tom slučaju..

Osjećaj grijsnja s 40° na ispuhu je jednostavno nezamjenljiv , to je prava ugodnost grijanja....

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:13 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
gti2:
Mrzi me da tražim podatke, ali grubo to ispada da su ti gubici oko 30W po m² na -10⁰C?
I ti kažeš da tom jednom klimom greješ objekat od 95m² cele zime?


Tu negdje , cca 2700w pri sobnoj 24 , imam dvije , do sada je samo jedna radila ..Klime je pozicionirana da puše ka hodniku , iz kojeg se ide u kuhinju , spavaću i kupatilo , druga klima je pozivionirana u sobi pored te klime , isto da puše ka hodniku...
Drzao sam ih obje upaljene , samo jedna je radila , bila je dovoljna da se ova druga ne pali , bez veze je radila konstantno u monitoringu s toga sam ovu drugu i ugasio , sad radi samo jedna ..Najniza vanjska je bila -5 od kako imam ugradjene ove klime...
Zadana 23 , u sobama nema velike razlike , mozda pola stepena ...


Eto vidiš, ja u kući sa 4 sobe imam tri klime. Ta treća se pali samo uveče i to kad su baš niske temperature (preko dana se greje indirektno).
Kod kupovine Muse nije trebalo mnogo da se računa pošto je kupljena sa namerom da radi kao toplotna pumpa vazduh-voda.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:30 - pre 41 meseci
Znam da si je uzeo za tu namjenu , kontam da i tu treba neka računica , ta klima moze da grije puno izolovanih kvadrata , plus ne forsira nizak ispuh , naravno da će da ima visok minimum...
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:38 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:

Temperatura izduva jeste bitna ako klima duva na tebe.Ako se nalazi na suprotnoj strani sobe i duva u drugom pravcu, potpuno je nebitna jer tad osećaš samo temperaturu prostorije.


Da li je isti osecaj temperature prostorije u kojoj duva klima sa izduvom 44-45C (kao recimo GTech) ili recimo 32-33C (Midea Mission 12-ica, modulira ispod 300W, u 22m2, sa zadatih 24C u AutaFan modu)? Toliko je nebitna T izduva?

Mislim da je komentar podjednako neozbiljan, kao i konstatacija da je temperatura izduva bitna ako klima duva u tebe.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:45 - pre 41 meseci
Citat:
Vuk099:
Citat:
Stingray75:
Drage kolege odjavljujem se sa foruma, kome bude trebala neka informacija vezana za problematicne Muse klime neka me slobodno kontaktira na PP ako mu ista znace nekakvi podaci sa mojih klima..isto tako cu se osecati slobodnim da kontaktiram ovde najiskusnije i objektivne clanove ako imam neki problem (Alen, rovac, gfx ..itd), samo ne dozvolite da vam se forum pretvori u rubriku " nije se desilo" kao sto se onaj drugi neki forum pretvorio..svako dobro i hvala svima za sve, zivi bili.

Imas iskustvo nemoj dozvoliti da drugi nalete na minu kao što si ti naleteo...podeli iskustvo..nemoj dozvoliti da se drugima desi kao i tebi,forum je "pijaca"a tu britki na jeziku u ocima naivaca deluju kao "stručnjaci" ostani zarad drugih i samo opusteno


Ova klima grije 40+16m2 na 24° pri potrošnji od cca 500w (su ukljucenim grijačima ?) na vanjskoj od -3°Za to je i kupljena predpostavljam...Ako ovde ima šta problematično ne znam onda ...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:46 - pre 41 meseci
@ gfx
Znaš šta kažu za mišljenje, svako ga ima...
Meni nije namera da se raspravljam ovde sa vama.
Činjenica je da je dotični model sa greškom, to potvrđuje i više korisnika sa foruma koji su ga zamenili.Ne znam zašto je to teško priznati.Imam je i ja i priznajem, ništa ne boli...
Može Fujitsu da greje i sa višom temperaturom pri trenutnim uslovima ako mu smanjim jačinu ventilatora, ali meni zbog rasporeda prostorija ovako odgovara.
Ko voli on-off režim, neka na svakih 20 minuta isključi klimu na 10 minuta, osećaj je odličan.
Što se tiče neozbiljnosti, neozbiljno je pričati priče kako je klima snažna i zbog toga ne može da se spusti ispod 30% snage.
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:46 - pre 41 meseci
Imam Gree muse 12 , za prostor od 35kv, s tim sto otvaram vrata i direktno bije u hodnik i drugu sobu. (te dve prostorije jos 30kv)
Prilicno lepo ugreje, ali mi se na temperaturi ispod 0 step gasi na svakih 40 min i pali posle 10. Duva hlano 1min i nastavi toplo i vruce.
Ali mi se za tih okvirnih 9 do 11 min, i ohladi sve, pa se juri da to nadoknadi
Trosi oko 1kw
Da li kupovinom jos jedne muse za drugu prostoriju cu dobiti manju potrosnju struje, tipa obe da onda trose po 0.75. i redje da se gase ?
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:47 - pre 41 meseci
Do prije mjesec se raspravljalo sta je bolje,da klima radi skroz nisko,ili da se gasi ispod 300w ko sve normalne klime.
Nismo ni slutili o cemu ce se pisat mjesec kasnije :)

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 18:54 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035:
Imam Gree muse 12 , za prostor od 35kv, s tim sto otvaram vrata i direktno bije u hodnik i drugu sobu. (te dve prostorije jos 30kv)
Prilicno lepo ugreje, ali mi se na temperaturi ispod 0 step gasi na svakih 40 min i pali posle 10. Duva hlano 1min i nastavi toplo i vruce.
Ali mi se za tih okvirnih 9 do 11 min, i ohladi sve, pa se juri da to nadoknadi
Trosi oko 1kw
Da li kupovinom jos jedne muse za drugu prostoriju cu dobiti manju potrosnju struje, tipa obe da onda trose po 0.75. i redje da se gase ?

Kupovinom još jedne Muse ćeš dobiti još češće gašenje jer će svaka od njih trebati da nadoknadi manje toplotnih gubitaka.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:14 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:
@ gfx
Znaš šta kažu za mišljenje, svako ga ima...
Meni nije namera da se raspravljam ovde sa vama.
Činjenica je da je dotični model sa greškom, to potvrđuje i više korisnika sa foruma koji su ga zamenili.Ne znam zašto je to teško priznati.Imam je i ja i priznajem, ništa ne boli...
Može Fujitsu da greje i sa višom temperaturom pri trenutnim uslovima ako mu smanjim jačinu ventilatora, ali meni zbog rasporeda prostorija ovako odgovara.
Ko voli on-off režim, neka na svakih 20 minuta isključi klimu na 10 minuta, osećaj je odličan.
Što se tiče neozbiljnosti, neozbiljno je pričati priče kako je klima snažna i zbog toga ne može da se spusti ispod 30% snage.



Ja samo ako smijem kratko se osvrnuti na ovaj post i reći da je to prilično hrabra izjava da je muse model s greškom...
Naručito ako se uzme u obzir da klime kao Lomo regular , fairy , Lomo lclh , gtech , u crown , amber nordic , fairy nordic , vjerovatno i novi soyal imaju viši minimum...
Dakle 8 modela iz gree palete modela , svi neispravni , s greškom ? Smjela izjava ili mozda treba bolje poznavati rad ovih modelq s grijačem...


Eh da , da nebi ta priča " više koridnika zamjenilo model " otišla u mitologiju reću ću samo da to nije istina i nema potrebe da sd ta priča širi...
Svjedoci smo svi ovde manje više šta se desilo s tim klimama , sigurno niti jedna nije zamjenjena radi " klima neće da mi modulera " sindroma..
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:15 - pre 41 meseci
Citat:
gti2:
Činjenica je da je dotični model sa greškom, to potvrđuje i više korisnika sa foruma koji su ga zamenili.Ne znam zašto je to teško priznati.Imam je i ja i priznajem, ništa ne boli...


Nije ni LUCA model bez greske, korektno bi bilo i to reci, pretpostavljam da ni to nista ne boli...






 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:20 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035:
Imam Gree muse 12 , za prostor od 35kv, s tim sto otvaram vrata i direktno bije u hodnik i drugu sobu. (te dve prostorije jos 30kv)
Prilicno lepo ugreje, ali mi se na temperaturi ispod 0 step gasi na svakih 40 min i pali posle 10. Duva hlano 1min i nastavi toplo i vruce.
Ali mi se za tih okvirnih 9 do 11 min, i ohladi sve, pa se juri da to nadoknadi
Trosi oko 1kw
Da li kupovinom jos jedne muse za drugu prostoriju cu dobiti manju potrosnju struje, tipa obe da onda trose po 0.75. i redje da se gase ?


Ispod nule je defrost zona , tebi se klima gasi jer obavlja uobicajenu funkciju odmrzavanja vanjske jedinice a dešava ti se često jer imaš velike gubitke što se vidi iz potrošnje od 1kw ...
Naravno radi velikih gubitaka kuća ti se brzo ohladi i osjećaš hladno ...
S još jednom klimom ova bi radila dosta rasterećenije i dosq rijedje bi išla u defrost... Za to vrijeme druga klima bi radila i smanjio bi se uticaj ishladjivanja prilikom defrosta...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:21 - pre 41 meseci
@gfx
Nije bez greške, naravno.Skoro svakoj klimi se da zameriti nešto.
Ja nisam trgovac, ali nisam ni navijač tako da mi nije problem da budem objektivan.Pisao sam i ja i drugi korisnici Fujitsua o "neposlušnosti" ventilatora npr.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:30 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:

Ja samo ako smijem kratko se osvrnuti na ovaj post i reći da je to prilično hrabra izjava da je muse model s greškom...
Naručito ako se uzme u obzir da klime kao Lomo regular , fairy , Lomo lclh , gtech , u crown , amber nordic , fairy nordic , vjerovatno i novi soyal imaju viši minimum...
Dakle 8 modela iz gree palete modela , svi neispravni , s greškom ? Smjela izjava ili mozda treba bolje poznavati rad ovih modelq s grijačem...


Eh da , da nebi ta priča " više koridnika zamjenilo model " otišla u mitologiju reću ću samo da to nije istina i nema potrebe da sd ta priča širi...
Svjedoci smo svi ovde manje više šta se desilo s tim klimama , sigurno niti jedna nije zamjenjena radi " klima neće da mi modulera " sindroma..


Ja sam uvek voljan da naučim nešto novo pa bih te zamolio da me edukuješ malo o radu tih klima sa grejačem.
Samo da ti skrenem pažnju da modeli sa grejačem postoje već jako dugo i spuštaju se nisko.

Što se tiče tih zamenjenih tj vraćenih Muse-a pa onda kupljenim GTech modelima, zbog čega su vraćeni ako ne zbog loše modulacije?
Pa bar to može da se pročita u ovoj temi.

Inače, Muse se sledeće godine menja drugim modelom, neće se prodavati par godina kao Viola.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:55 - pre 41 meseci
Gti kolega igras se vatrom.
Ne smijes tako pisat :)
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter02.12.2020. u 19:57 - pre 41 meseci
Primetio sam da mi se od ove teme proređuje kosa tako da ću je napustiti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839224 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.