Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823204 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 12:49 - pre 40 meseci
Evo par novih videa rada Muse klime..U opisu ima vanjska , zadata..
Rad na +3c s 380w je baš " problematičan "

https://youtu.be/umCocK4t95o

https://youtu.be/cYkPpgK1OFY
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 12:55 - pre 40 meseci
Citat:
Jelencom:
Pozdrav svima,ima li ko iskustva sa gree lomo regular 2020,oznaka je GWH12QC-K6DNA5D/I. Interesuje me da li ima tih pod navodnicima problema sa modulacijom kao MUSE,ili je kao starija regular koja se ponasala "dobro" po forumskim iskustvima.U pitanju je stan od 60 kvm,nova gradnja,sa jedne duze strane je komsijski stan kao i dole i gore,i oni ce se grijat,ostalo su vanjski zidovi,izolacija dermit 8 cm,suncana strana drugom duzom stranom gdje ima dosta prozora i 2 balkonska vrata.Spojeni su dnevna i kuhinja(27 28 kvadrata) i tu planiram 1 Regular,,a u hodnik,mada znam da to nije neko rjesenje idealno,drugu regular da hladi i grije 2 manje spavace i kupatilo u koje se ulazi iz hodnika koliko je to moguce.
Ima i elektricno etezno grijanje,hodnik i kuhinja podno,ostalo radijatori,po potrebi bih u djecjoj sobi i kupatilu koristio na nekoj niskoj temperaturi vode,ili ako zagusti normalno i svuda.Sta mislite?



Ima " nažalost " ..Ja imam taj model , prvi sto su stigli u BiH isto rade kao Muse...Moguče da je to zato sto su Muse i Lomo regular i Fairy iste klime , pa zato..

Evo nekoliko režima koje mozes očekivati počev od viših vanjskih ka nižim u uvjetima kad je sobna dostignuta tj na odrzavanju sobne.. Auto fan..
Čisto da ne bi mislio da ti je klima pokvarena jer neće da radi s 200w na +15 ili 10


Rad u režimu s konstannim ispuhom od 50° cca 10 minuta pa pauza 20-30 , potrošnja cca 700w / 1000w , fan krene s 1 ili 2 pa spušta do quiet

Rad s promjenjivim ispuhom 50-45° potrošnja 800 spušta se do 500 ili 700/400 rad 10 minuta pa pauza , fan krene s 2 pa spušta do quiet

Rad s ispuhom od 45-40° , potrošnja 480-560w , sat vremena pa pauza fan 1 ili quiet

Konstantan rad s promjenom T ispuha 40-45° s istom brzinom fan , uglavnom quiet , bez pauza potrošnja 450-550-650

Konstantan rad s cca 38-43° s promjenjivom brzinom fana od quiet do 1 ili 2 , bez pauza , potrošnja 400-500w ..


E sad s obzirom na opisani prostor i izolaciju Lomo regular ti je ok za tu kvadraturu od 30m2 s tim da neće raditi konstanto pri nekim višim T..
Druga klimaza hodnik je skroz pogrešno ali ako nemaš drugo rješene onda bolje da ideš na lomo economical , Lomo regular nikako u taj hodnik..
 
Odgovor na temu

MatejkoMaki
BiH

Član broj: 343354
Poruke: 29
*.res.bb.93157193206.dslon.ws.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 12:57 - pre 40 meseci
Zdravo Jelencom... Ja imam upravo takav Gree lomo regular te oznake koju navodiš. Dakle, za BiH tržište. Po ijekavici rekao bih da si iz BiH. I ja sam. Ja sam klimom prezadovoljan. Te probleme koje spominju za Muse ja nisam primjetio. Doduše, nemam mjerač potrošnje pa ne mogu precizno navesti koliko nisko može modulirati. Ali evo bar ovi podaci i mislim da ti mogu pomoći.
U prelaznom periodu, kada su vanjske temperature bile više, isključivala se i uključivala. Da odmah napomenem da mi to nije smetalo i nisam obraćao pažnju na to. Jer brzo se vraćala u rad te tako nije bilo osjećaja prevelike oscilacije temperature. Ono kada počneš osjećati da ti je hladn. Grijem s njom 36 kvadrata potpuno otvorenog prostora. Stan je u staroj zgradi, bez izolacije. Stolarija vrlo dobra. Zgrada je s obzirom na sve to poprilično topla. Stan je na južnoj strani i kada obasja sunce dnevni boravak u po decembra meni skoro pa i ne treba grijanje sve od 11h pa do trenutka kada sunce polako počne zalaziti. No, takvih dana je manje. Uglavnom su dani magloviti i oblačni. E kako je dobro zahladilo u novembru gotovo pa i nema isključivanja i uključivanja. Što bi rekli ono radi kao on/of klima. Znači kad se temperatura približila 0, s maglom i niskom oblačnošću. Stan ima samo dva vanjska zida orijentisana ka jugoistoku, jugu. Oko mene su stanovi i grije se u njima. Podešena temperatura je 19, 20, a u tom prostoru termometar pokazuje 21, 22. Evo upravo radi na 20, auto fan i na termometru je gotovo 22 stepena. Ne isključuje se (Ali i ako se isključi veoma brzo se vrati u rad i mnogo duže radi nego što bude isključena, tako da se ne osjeća promjena u temperaturi prostora. E sad... Možda bi neko i osjetio. Šta ja znam... Dosta je to individualno. Mi ne volimo pretoplo). Radi tako neko vrijeme. A tokom noći i sve do 13h je radila na 19 podešenoj temperaturi. Vazduh koji izduvava je uvijek topao. Manje ili više. Da li radila na 19 ili 20. Nema onog hladnjikavog duvanja o kojem neki pišu. Meni je to super. Grijanje za novembar me je koštalo manje nego da sam vatru ložio. Ne vrijedi da sada pišem otprilike. Ali po računu za struju i po pretpostavci koliko bih utrošio drva, mogu slobodno reći da sam grijući stan sa klimama potrošio manje za novembar.
Nadam se da sam pomogao.
 
Odgovor na temu

Jelencom

Član broj: 345879
Poruke: 6
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6

Jabber: Jelencom


Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 14:31 - pre 40 meseci
Hvala puno na odgovorima,jeste Bosna je u pitanju,Posavina.
Znam da ne valja klima u hodnik,probacu mozda da promijenim i uzmem tu ekonomikal u hodnik ako budem mogao posto sam rezervisao te 2 klime jos dok se svuda pisalo kako je Regular ekstra,a sad dodje ta pometnja sa MUSE" neModulacijom".
Nisam siguran ni koliko ce mi to smetat,takav rad.
Ovaj model ima grijac tacne cini mi se?
Kako li izgleda ovaj model na hladjenju,valjda i tu nece se ponasati tako da ne duva "toplikavo" pa opali sa 2 kw neki zrak od 0 stepeni u kucu,pa da mi pingvini umru od zime
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
*.dyn.telefonica.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 14:37 - pre 40 meseci
Na hladjenju radi jako nisko, ne puse prehladno kad odrzava. Ja sam je na 100nak wati hvatao ako ne laze mjeraac. Doduse ja sam samo 2-3 stepena hladio, recimo sa 28 na 25 ili 26, vise da izvuce vlagu. Podignes krilca skroz gore, upalis quiet i zaboravis da radi. Na grijanju radi kako su ti vec opisali.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 15:09 - pre 40 meseci
Citat:
Jelencom:
Hvala puno na odgovorima,jeste Bosna je u pitanju,Posavina.
Znam da ne valja klima u hodnik,probacu mozda da promijenim i uzmem tu ekonomikal u hodnik ako budem mogao posto sam rezervisao te 2 klime jos dok se svuda pisalo kako je Regular ekstra,a sad dodje ta pometnja sa MUSE" neModulacijom".
Nisam siguran ni koliko ce mi to smetat,takav rad.
Ovaj model ima grijac tacne cini mi se?
Kako li izgleda ovaj model na hladjenju,valjda i tu nece se ponasati tako da ne duva "toplikavo" pa opali sa 2 kw neki zrak od 0 stepeni u kucu,pa da mi pingvini umru od zime



I dalje se piše da je regular ekstra klima , i a jeste , kolega etnapr se friško druži s jednom i kaze za klasu bolja od viole , koja je inače jako dobra klima...
Klima modulira i te kako , s jako toplim ispuhom i imaš stvaran osjećaj grijanja i toplog prostora , on/off rad je prisutan samo kod viših vanjskih temperatura kad u biti to nije ni grijanje već neko lagano dogrijavanje ,....Dolaskom na nize vanjske klima ulazi u kontinuiran rad ... Ima grijače vanjske jedinice.. Imaš gore 2 svježa videa Muse klime od kolege
@ Stingraya kako radi i pri kojim vanjskim pa pogledaj...
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 18:33 - pre 40 meseci
Pitanje za dobre poznavaoce ALEN i ostali...
Na drugom forumu je neko pomenuo da je po ceni od oko 980e fujicu ASYG 12LTCA mnogo isplativije resenje od Amber gree klime
Manja potrosnja ,tisi rad, dobra modulacija.
Ako vi znate sta bi se dobilo jednom u odnosu na drugu klimu, napisite mi.
Pripremam za sledecu god prostoriju oko 35kv , novogradnja dobra izolacija, pa bi ubacio jedan od gore navedena dva modela. Dosta sam citao ovde o Amber, ali me zanima vase misljenej uporedno za obe

Inace imam, muse i g tech,
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 18:42 - pre 40 meseci
Sad ce ti Alen napljuvat ambera i pohvalit taj drugi brand :)
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:a83f:9a90..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 18:55 - pre 40 meseci
35 dobro izolovanih kvadrata? Tu su ti obe te klime previse, realno mozes jeftinije proc :)
Amber je jaca, LTC je ipak bolja kad se sve sabere, ipak je pnajbolji model Fujitsua(ne brojim nocriu x).
Jedino nez da li nosi istu manu kao LU model(budjanje unutrasnje), nisam jos vidio da se na LTC neko zalio iako isti panel imaju.
U toj situaciji na tvom mjestu bih ja licno isao na LT kad bih birao bas izmedju te 2 klime. Kad bi bio siri izbor onda ne bih ni jednu od te 2 za dobro izolovanih 35 kvadrata. Moze se povoljnije proci.
Da me ne shvatis krivo, Amber je dobra klima, al ne ide da je ubacis u takav prostor. Prejaka je. Treba malo predimenzionirat, al ne valja ni previse.
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 19:01 - pre 40 meseci
@@@marcomania035,

Nisi zadovoljan radom G Tech?
Imaš viška 400 €?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:29 - pre 40 meseci

ZoranObradovic
G Tech je mnogo fleksibilnija od MUSE. Da ne sirim temu o tome, mnogo se pricalo ovde.
Zadovoljan sam, ali njom grejem 25 kv, i ugradio je bre 20 dana, (inace je postavljena na mestu gde je bila muse, a muse je postavljena sad u spavacoj i g tech za sada , po meni bar 40% radi bolje, a i izduv mu je mnogo topliji, bukvalno vruc na zadatoj temperaturi 23stepena
Ovo ce mi biti veca prostorija, zato sam pitao. Ako G Tech zavrsava posao, a budem zadovoljan njom ove zime, dolazi i ona u obzir.
Ali vredi se posavetovati i sa vama na forumu
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:31 - pre 40 meseci
Citat:
EmaXX:
35 dobro izolovanih kvadrata? Tu su ti obe te klime previse, realno mozes jeftinije proc :)
Amber je jaca, LTC je ipak bolja kad se sve sabere, ipak je pnajbolji model Fujitsua(ne brojim nocriu x).
Jedino nez da li nosi istu manu kao LU model(budjanje unutrasnje), nisam jos vidio da se na LTC neko zalio iako isti panel imaju.
U toj situaciji na tvom mjestu bih ja licno isao na LT kad bih birao bas izmedju te 2 klime. Kad bi bio siri izbor onda ne bih ni jednu od te 2 za dobro izolovanih 35 kvadrata. Moze se povoljnije proci.
Da me ne shvatis krivo, Amber je dobra klima, al ne ide da je ubacis u takav prostor. Prejaka je. Treba malo predimenzionirat, al ne valja ni previse.


Pa to me i cudi, AMber je jeftinija od fujicu za oko 100e, a citajuci komentare, jaca je, a fujicu ima bolji rad. E sad treba naci balans...
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:35 - pre 40 meseci
Ja sa G Tech grejem nešto preko 40 m². Jedino što je "problem" što je spavaća soba malo zaklonjena pa nije ista temperatura kao u dnevnoj.
To mi u stvari i odgovara za spavanje.
E sad, pitanje je kakav je raspored kod tebe.
Da li je to jedna prostorija, više prostorija,gde bi bila unutrašnja jedinica...?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

MatejkoMaki
BiH

Član broj: 343354
Poruke: 29
*.res.bb.93157193206.dslon.ws.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:45 - pre 40 meseci
Iz Posavine... E lijepo... :) I ja sam. Onda znaš kakve su nam zime. Kad se u novembru spusti magla a niski oblaci se navuku sunca podugo ne vidimo. Takvih dana što je bilo kod nas lomo je odlično odradio. Defrosti nisu česti. Brzo odradi. Pitanje je kako bi bilo da je kao u januaru prošle zime. Uh... Kako je tada gusta magla bila i dugotrajna. Ne ponovilo se. Ja sam lomo regular kupio samo zato što sam čuo mnogo pozitivnih iskustava što korisnika iz BiH, što od korisnika iz Hrvatske. Doduše, nisam ju kupio da mi bude primarno grijanje. Imam kamin, drva su spremna za jaku zimu. :) Da sam htio da se samo grijem klimama kupio bih nešto drugo. Meni je sad najvažnije da ne ložim dok su ovakve blage zime ili kao što je bila prošla.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:56 - pre 40 meseci
Haha , jok rovac , za napljuvati trebaš biti zadovoljan ili nezadovoljan klimom a da bi to bio moras da je imaš, kako ja nemam niti jednu od te dvije znači nema ništa od toga...
Mogu samo napisati mišljenje neko svoje...
Sad što se tiče snage obe su prejake tj i više nego ti treba za tvoj prostor , opet ne znam gdje ziviš i kakve su zimske T kod tebe, pa može biti i da su ti taman, što se tiče potrošnje obe će da troše slično / isto ( vidi energetsku klasu oba uredjaja za avarage zonu ) što se tiče modulacije nema grijanja na 300w , to kolega dobro upamti , u ovim periodima dogrijavanja amber će da radi on/off s toplim ispuhom , fuji će da radi duze s hladnjikavim ispuhom , sad kako kome paše , u hladnijim danima kad se grije i amberov minimum je više nego dovoljan...

Obe klime imaju i svoje posebnosti , pisalo se o njima na forumu pročitaj pa presjeci...

PS , u koliko m2 su ti muse i gtch
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 20:59 - pre 40 meseci
@@@marcomania035

Koliko trenutno kvadrata greješ sa Muse a koliko sa G Tech?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter14.12.2020. u 23:48 - pre 40 meseci
ZoranObradovic Za prostor ne znam tacno, bice ili jedna celina ili ce biti 15kv jedan nivo 25 drugi. Videcu na prolece oko prepravke.
A sto se tice drugog pitanja, muse mi je bila u 30kv, ali pre dve nedleje one vlage i magle, nisam bio zadovoljan, tj bilo je toplo, ali je cesto isla u deforst, pa posle toga 1 - 2 min duvala hladno, dodatno ohladila prostor, pa dok zagreje velika potorsnja i tako u krug. U spavacoj sam isto hteo muse, gde je 14kv, ali posto nisam bio zadovoljan , skinuo s0ma iz dnevnog 30kv i prebacio je u spavacu, a za dnevnu uzeo G tech, koja sad odlicno radi i na nuli i duva dosta topliji vazduh. Doduse jos nije bilo maglovito i vlazno vreme. Videcu

Alen..Sto se tice spustanja potrosnje, nije mi vazno. Bitno je da je toplo, a neka trosi ona i 20kv na dan. Dve klime 35kv ili oko 1000kw mesecnoo, to je oko 65e Struja za njih, a sve je toplo. x 6 meseci oko 400e grejanje non stop na 23, to je ok po meni. Svaka druga vrsta grejanja, je veca obaveza, ulaganje i sve ostalo
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.12.2020. u 00:45 - pre 40 meseci
@@@marcomania035

Slaba ti je računica. Izađe to više para.
Izračunaj koliko ti je kWh u plavoj tarifi pa ćeš videti.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.12.2020. u 01:54 - pre 40 meseci
ZoranObradovic
Ja imam jednotarifno broilo gde nema skupa jeftina. Cena je 5.26 u zelenoj i 7 .89 u plavoj. 350x 5.79 - 2026.00 i 650x7.89- 5128.00
ukupno 7150 x 117
preracunato u evro 61.1 euro.
U pravu si. Rekao sam 65e a 61e je racun za grejanje
 
Odgovor na temu

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter15.12.2020. u 05:39 - pre 40 meseci
Citat:
marcomania035:
ZoranObradovic Za prostor ne znam tacno, bice ili jedna celina ili ce biti 15kv jedan nivo 25 drugi. Videcu na prolece oko prepravke.
A sto se tice drugog pitanja, muse mi je bila u 30kv, ali pre dve nedleje one vlage i magle, nisam bio zadovoljan, tj bilo je toplo, ali je cesto isla u deforst, pa posle toga 1 - 2 min duvala hladno, dodatno ohladila prostor, pa dok zagreje velika potorsnja i tako u krug. U spavacoj sam isto hteo muse, gde je 14kv, ali posto nisam bio zadovoljan , skinuo s0ma iz dnevnog 30kv i prebacio je u spavacu, a za dnevnu uzeo G tech, koja sad odlicno radi i na nuli i duva dosta topliji vazduh. Doduse jos nije bilo maglovito i vlazno vreme. Videcu

Alen..Sto se tice spustanja potrosnje, nije mi vazno. Bitno je da je toplo, a neka trosi ona i 20kv na dan. Dve klime 35kv ili oko 1000kw mesecnoo, to je oko 65e Struja za njih, a sve je toplo. x 6 meseci oko 400e grejanje non stop na 23, to je ok po meni. Svaka druga vrsta grejanja, je veca obaveza, ulaganje i sve ostalo

35m2 = 400e grejanje....gde to moze da bude prihvatljivo po kom osnovu ???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 823204 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.