Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa TA peći

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa TA peći

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13575 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa TA peći16.11.2019. u 07:57 - pre 53 meseci
Pozdrav svima. Imam problem sa ta peći Magnohrom 3.5kw. Često mi izbacuje sigurnosni termostat, to jest svako veče kad uključim da se peć dopuni, i to na 2.u početku je izbacivala na bilo koju jačinu preko 2, zamenio sam oba termostata, zamenio sve žice novim, očistio je komplet i stavio novu vunu. I opet, uključim punjenje na 2,kad ujutru tinjalica ne radi, otvorim lim sa strane, opet izbacio. Peć je trofazna ali prevezana da radi na monofaznu, dakle greje, zagreva se, ujutru je vrela i dugo drži toplotu kad ne duva. Jedino što nisam menjao to su grejači, mada u pokazali da su ispravni ispitivanjem. Da li može da se desi da su oslabili ili da je jedan oslabio pa se druga dva pregrevaju? Peć je vruća na strani gde su instalacije, dok je na drugoj mlaka, skoro hladna.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 08:14 - pre 53 meseci
"Peć je vruća na strani gde su instalacije, dok je na drugoj mlaka, skoro hladna. "

Crko grejac izgleda. Ja imam neku stariju od mene a ja imam 50 godina, pa vremenom crkne pokoji grejac.
Zamenis grejac i pici dalje...
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 08:29 - pre 53 meseci
Unimer pokazuje da su grejači ispravni
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 08:31 - pre 53 meseci
Ne verujem da je crko grejac, mozda je pec lose slozena, pa jedna strana grejaca lebdi u vazduhu ( tamo gde je pec hladnija ). I samim tim se grejac usijava vise nego sto treba i tu gde je teromo sonda sigurnosnog, dostize kriticnu temperaturu i izbaci.
Naravno, ovo je samo moje misljenje logicki razmisljajuci.
Da je crko grejac, ne bi ni grejao, da je prespojio na masu, to bi se primetilo, ne daj Boze.
Mozda sama sonda sigurnosnog nije na adekvatnom mestu, mozda je isuvise blizu grejaca.

Raskaci zabice sa grejaca i unimerom premeri omski same grejace ( moraju isto ili bar priblizno da pokazuju ) i premeri svaki ka masi. Ne sme da provodi ni malo na masu, koristi omsko podrucje MOhm za ispitivanje ka masi.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.11.2019. u 09:50 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 08:54 - pre 53 meseci
Sigurnosni je nalegajuci, nije sa sondom. Gornji grejač je malo klimav to sam sad uočio, moguće da sam prilikom slaganja cigala slučajno jednu okrenuo naopako. To bi resilo problem grejanja druge strane, ali ne i sigurnosnog. Kad izvučem sondu radnog termostata, vrela je, a očigledno da sigurnosni odradi pre nje. Negde sam na forumu pročitao da je lik stavio parče pertinaksa između sigurnosnog i lima, da li je sigurno da se odradi to? Omski su grejači ispravni, iako pokazuju veliku vrednost pretpostavljam da je do slabe baterije na unimeru.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 09:00 - pre 53 meseci
Pa to da stavis parce pertinaksa da, naravno da ce da resi problem, ali ti moras da ustanovis zbog cega ne tom mestu zagreje toliko do iskakanja tog zastitnog termostata. Kako god da okrenes, on tu nabije 95C ili koliko god da je bazdaren taj sigurnosni, sto nije ok.

Nesto tu nije OK, cim ti je jedna strana hladnija, a kada je ona hladnija, to znaci da se sa grejaca ne rasporedjuje ravnomerno temperatura po svim ciglama, mozda zato nabije vecu temperaturu tu gde nabije.

Kada na celu povrsinu grejaca ravnomerno dodju cigle, onda on sam ne moze da nabije toliku temperaturu niti da se zazari toliko u tom delu da bi odreagovao sigurnosni. Jednostavno cigle tu toplotu sa grejaca upijaju i nedaju mu da se pregreje.

Mozda jesi lose slozio, cim se taj grejac lako pomera, sto znaci da nema dobar kontakt sa ciglama i greje ustvari vazduh, te se i sam pregrejava.

Nisam do sada rastavljao TA pec, pa neka mi neko kaze, da li postoji neko vezivno srestvo, kao malter koji se stavlja ispod i iznad grejaca da bi sa njega bolje provodilo na cigle? Ili cigle se samo bace na njega i to je to?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 09:16 - pre 53 meseci
Cigle imaju zlebove gde samo legne grejac, nema vezivnog sredstva, grejac je knap sa ciglama. Otvoricu da proverim, kad se malo prohladi, mozda to pravi problem.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 11:35 - pre 53 meseci
Proveri SVE kontakte u i oko TA peći: i kontakte viljuške (utikača) i utičnice u zidu, i sve žabice (buksne) na krajevima kablova u peći, kao i sve spojeve sa šrafovima. Može se desiti da neki od tih spojeva ima slab kontakt i da se sigurnosni termostat dodatno zagreva pa odradi (isključi) iako ne treba. Proveri i kakve su žabice (buksne), ako su mesingane zameni ih čeličnim.

Sondu radnog termostata gurni još malo u onu rupu u kojoj je sada, pa bi trebalo da radni termostat isključuje pre sigurnosnog, naravno ako je radni termostat namenjen TA pećima a ne neka zamena. Takođe, da li je radni termostat ispravan? Proveri da li "cakće" (radi li bimetal), a unimerom proveri i da l su svi kontakti unutar termostata ispravni (da li ima ili nema prekida između parova kontakata).
Citat:
Peć je vruća na strani gde su instalacije, dok je na drugoj mlaka, skoro hladna.

Ovo nije baš najjasnije... Ako misliš na bočne stranice peći, ne obaziri se na to, možda je na strani suprotnoj od instalacije bolja izolacija. Međutim, ako je cela jedna strana peći hladnija, verovatno je na toj strani više izolacije a na onoj toplijoj manje ili se pomerila pa slabije izoluje šamotne cigle.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 16.11.2019. u 12:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 12:54 - pre 53 meseci
Termostat je nov, zamenio sam oba termostata. Problem je postojao i pre zamene, tako da sam prvo na njih posumnjao. Sonda je skroz do kraja gurnuta, onda da probam da je malo izvucem, mada kažem vrela je sonda, dakle na dobrom mestu očitava. Termostat cakće, proverio sam glimericom kad je isključen, izlazni kontakti nemaju napon, kad se uključi na 1 napon ide na grejače. Ali mi i dalje nije jasno, uključuje se na 1 čak i kad je peć vrela,i evo duva još od jutros i dalje je poprilično topla, a termostat se ne pomera od 1. Jeste za ta peć taj termostat, 50-230c. Neka smešna sitnica me zaj..... ali ne mogu da uočim koja.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 13:05 - pre 53 meseci
Citat:
Milos.kostic:Peć je trofazna ali prevezana da radi na monofaznu,

Miloše, molim te, dozvoli jedan TEST.

A to je: Za prvo, okreni monofaznu viljušku, i tako ubodi u Šteker na zidu.

Usnimi,

-Da li se cela skalamerija ponaša isto?

Molim Te...aj ne bilo Ti teško.

Uzdravlje.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 13:21 - pre 53 meseci
Pa će tako sigurnosni da bude vezan na nulu tj nakon radnog, grejači dobijaju fazu neprekidno a nulu kad se uključi radni? To je i moja ideja bila, ali nije rešila problem. Okrenuo sam opet svakako, pa ćemo da vidimo sta ce večeras da kaže punjenje.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 13:50 - pre 53 meseci
Miloše,
Ovo nije nikakvo moje Filozofiranje,

-Več je to provera grejača sa "Obe strane", sa "Fazom" ili eventualnim probojom na masu,
nadam se da razumeš o čemu pričam.

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 14:12 - pre 53 meseci
Nisam ni hteo da kažem da filozofiras, razumem o cemu pricas, probao sam i to, i probao da otkacim nule sa grejaca, uključim peć i na klemi gde je nula glimericom ispitam da li faza "stiže" na drugu stranu, i to je prošlo. Jedino mi ostaje da čekam da se ohladi i onda je otvorim i proverim cigle.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa TA peći16.11.2019. u 15:27 - pre 53 meseci
Proveri ti cigle man.
Nema tu sta, ono sto je sigurno je to da se na to mesto gde dolazi sigurnosni usijava. Ne moze biti ni do mase, ni do faze, ni do krca palca, moze samo biti da grejac iz nekog razloga tu postize visoku temperaturu, a razlog moze biti jedino lose slozene cigle i grejac ne moze celom povrsinom da isporuci toplotu, vec se usijava jer lebdi.
Jednostavana skalamerija.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 11:22 - pre 53 meseci
Poslednji red cigala je bio naopako, rešeno, sad termostat pokazuje tačnije, ne pali se i gasi više na 1 već na oko 2 jer se punila pec noćas. Ali opet izbacio sigurnosni 😂
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 11:49 - pre 53 meseci
Sad je to ok oko radnog.
Napisi tacno specifikaciju sigurnosnog termostata.
Mozda je takav, izbacuje na nizoj temperaturi i nije bas predvidjen za tu pec ili montazu na tom delu.
Ima raznih, mozda je taj 130C a treba 150C...
Uglavnom ako pec ok greje, slobodno ugradi taj sa visom temperaturom okidalja ili taj, kako si vec zamislio, odvoji malo sa pertinaksom.

Izmeriti prvo temperaturu gde taj termostat naleze i onda usporediti. I onda se tacno moze zakljuciti koji je pogodan za to mesto.
Napuniti pec na MAX i onda meriti temperaturu na tom limu gde sigurnosni naleze i traziti pogodan termostat.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 15:37 - pre 53 meseci
Ovaj je 130, i stari je bio 130. Probaću da premostim ovaj, da se napuni do trojke da vidim dal će da isključi radni, probaću i sa 150.
 
Odgovor na temu

vstamenovic4
Borland

Član broj: 325786
Poruke: 10
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 16:52 - pre 53 meseci
Opterecenje!Ukljuci trofazni utikac u trofaznu uticnicu!Mozda ce resiti problem.
 
Odgovor na temu

Milos.kostic

Član broj: 341406
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 17:15 - pre 53 meseci
Da je opterećenje onda bi verovatno i viljuška bila topla, ili iskocio osigurač. Nemam trofaznu u toj sobi, zato je na monofaznu.
 
Odgovor na temu

vstamenovic4
Borland

Član broj: 325786
Poruke: 10
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problem sa TA peći17.11.2019. u 17:33 - pre 53 meseci
>
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa TA peći

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13575 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.