Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja

elitemadzone.org :: TechZone :: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23292 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja17.01.2020. u 20:34 - pre 51 meseci
Jedino nisam probao ove pohovane smrznute stvari. Nekako mi se čini da ovo dobro peče samo smrznute namirnice, smrznuti pomfrit ispada bez greške ali bajo moj 150-200 dinara kilo preskupo. Nekom drugom prilikom ću da se igram ponovo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja18.01.2020. u 03:18 - pre 51 meseci
Danas vidim to čudo na vazduh u Maxi-ju, Delimanov, 15000 din., oni nisu normalni.

A za to zamrznuto... kupovao ja jedno vreme, uz gomilu drugih stvari, ono nemačko (ili belgijsko) povrće koje ima u Tempu, ima tipa Bungur, Qinoa, i slično... dok nisam video da košta 400 dinara (oni natrpali gomilu papirića za 100 neki stvari u zamrzivaču, pa nisam ni video koliko to čudo košta).

Onda vidim da je na svim mestima recimo povrće za đuveč i neke te slične varijante ispod 200 dinara, često i 120 din., a recimo kineska smeša povrća (npr. za piletinu u voku) je preko 250, nekad i 300 dinara. Pravo dranje, tako da je bolje kupiti sveže povrće, ono ionako ne traži dugu termičku obradu.
Jedino što ne mogu da napravim su oni začinjeni krompirići u Lidlu (potato wedges), još se dodaju pileći kroketi...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja18.01.2020. u 12:28 - pre 51 meseci
To povrće što je deleze, belgisjska mlada boranija, brokuli i slično je sjajnog kvaliteta. Probaj to da odmrzneš i nešto frikomovo pa ćeš da vidiš kako od frikoma ostane šaka jada, sama voda.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja18.01.2020. u 13:09 - pre 51 meseci
15000, majko mila, ludih li ljudi. To ne vredi realno ni 3000.

Ovo je mama:


https://www.tehnomanija.rs/bel...ini-sporeti-i-pec-kf-6125.html

Mala, zgodna i pece u fulu.

Ja skoro kupih ono zamrznuto povrce za francusku salatu, a unutra sam krompir, dva zrna graska i nekoliko kockica mrkve :D Predrgli se, zali Boze bacenih para. Bukvalno 200 din me izasao jedan osrednji krompir.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja18.01.2020. u 15:07 - pre 51 meseci
Naravno da je 15.000 din Ludilo od cene . Nije ni ovo Bordzijino bas jeftino :

https://www.winwin.rs/friteza-...s-css-5006b-1500w-1164688.html

Ali je ipak dosta manje od 15.000.

Krompir koji se kupuje - pomfrit zaledjen , je vec polu przen ! Zato ispadne solidan u ovom sokocalu . Ziv ispadne jadan .

Prosle godine u ovo vreme je bila Nestasica krompira pa je bio 100 din. svez ! Tada se isplatilo kupiti ove zaledjene po akcijama . Danas kada je krompir na dzak od 10 KG 35 din , zaledjeni krompir je preskup .

Od povrca je povoljan i kvalitetan Grasak ! Naravno na akcijama . Evo gledam u ponedeljak ce biti u Lidlu domaci 1.25 KG za 140 din . Grasak je kvalitetan i jeftin , ali on se ne pece
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja18.01.2020. u 16:21 - pre 51 meseci
Citat:
bordzija:
To povrće što je deleze, belgisjska mlada boranija, brokuli i slično je sjajnog kvaliteta. Probaj to da odmrzneš i nešto frikomovo pa ćeš da vidiš kako od frikoma ostane šaka jada, sama voda.

Znam, nego kažem da je cena oko 400 dinara... ima 3 vrste, koliko sam video: Bulgur, Quinoa i Linzen, ali sa piletinom je fenomenalno. Takođe je imala 4. varijanta, nešto "Gegrilde groenten", i to je odlično sa piletinom, a mislim i da je i nešto jeftinije.
Ima smisla kad se podeli na 2-3 obroka, ovako ako sve spremim odjednom jer me mrzi da stavljam u zamrzivač kad otvorim kesu, definitivno se ne isplati, a nije ni zdravo za liniju :)
Ali, koliko košta kesa toga, nije ni mnogo koliko košta ona varijanta smeše za kineski vok i slično (kineski mix). Sve to kad se kupuje sveže na kilogram, može da se dobije bar 5 puta veća količina za istu cenu, a sada čak ima dosta specijalizovanih prodavnica koje prodaju samo voće i povrće.


Citat:
gilopile:
Ovo je mama:
https://www.tehnomanija.rs/bel...ini-sporeti-i-pec-kf-6125.html
Mala, zgodna i pece u fulu.

Kad sam kupovao jedan, da može da se "šeta", ipak sam uzeo MBS iako je bio "malo" skuplji, ima duplo staklo na vratima i sa zadnje strane neku izolaciju. Jedina "mana" je što ima dve ringle, dok ti neki kineski modeli imaju 3, odnosno imaju onu malecnu za kafu.

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 01:31 - pre 50 meseci
Ja sam taj colossus kupio preko kp i izašao me 4800 dinara plus ptt :D
Inače taj pekač na vrući vazduh možete i sami da napravite od pištolja za guljenje farbe, samo se doda termostat hehe a može i da kokiča po potrebi :)

Jesi siguran da taj mbs nije isto iz kine?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 02:50 - pre 50 meseci
Ma kakve Kine, kad je onaj beli emajliran koji prodaju već 100 godina. Da su dali kinezima da im to prave, imala bi slična varijanta pod kineskim nazivom :)

Al' najbolje što se desilo sa njim je "kvar" da nigde nema napona na ringlama i rerni iako svetle lampice. Jedva ga nekako rasklopim, kad ono tanke žice kao da su ringle od 100W, a ne tipa kilovat i više. Proverim voltmetrom, napona ima svugde i oko 230V, ali ne greje...
Uglavnom, skinuo žice i očistio one stopice/buksne na krajevima zbog eventualne oksidacije... ponovo uključim, sve normalno, ima odgovarajući napon i svi grejači se greju... ludilo.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 12:13 - pre 50 meseci
To sto pise @mjanic je obican sporet samo minijaturni ! Ja imam takav domaci " Sloboda " dok je jos postojala fabrika u Bajinoj basti .

Znaci klasicni sporet samo ima sve malo , klasicna rerna itd !

Ovo sa Giletovog linka je Kineska mini rerna , koja ima Kvarcne grejace kao sto ih imaju peci ! Nista tu nije klasicno . Ova rernica sa linka i nema Ringle !

Evo linka o cemu on pise :

https://www.emmi.rs/mini-%C5%A...4%8Dni.11.html?productId=65980

A ovo je slicno kao ovo Giletovo :

https://www.emmi.rs/mini-%C5%A...4%8Dna.11.html?productId=68495

Kada se uporedi vidi se jasna razlika .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 13:49 - pre 50 meseci
Imali mi isto slobodu čačak, kupili novu i svi kablovi tanki morali odmah da nosimo kod električara da zameni kompletnu instalaciju. Posle toga je furao 30 godina i ja ga prodam sa napuklim ringlama za 50 evra :P
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 16:12 - pre 50 meseci
Ma ja imam tu najjeftiniju sto Mare postavi link, bez ringla.
Radi odlicno, s obzirom da se vidi da je kvalitet krs. Lagana ko pero, nema nikakvu izolaciju, pa mozes dobro da se opeces gde god da je dotaknes. Sva se usija :D

Ali pece i radi za sve pare. Evo vec skoro godinu dana cepa, a koristi se bukvalno svaki dan.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 17:10 - pre 50 meseci
Ubaci ti malo šamota u nju pa da vidiš kako će da radi kao krematorijum :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 17:17 - pre 50 meseci
Razmisljam :)
Mora da je otvorim pa da vidim sta moze da se ubaci da ne rasipa toliko toplotu napolje. Sva se usija, jer je lim malo deblji od alu folije :D Preterase stvarno.
Dobro je sto su grejaci u samoj rerni, tako da moze nesto da se ubaci u limariju.

Jel valja da ubacim staklenu vunu unutra svuda okolo? Isto kao i kod sporeta?

Fali bar jos nekih 50C da moze da ugreje. Po termostatu, gasi negde na 240C max. Ispece ona pizzu lepo, ali kada bi nabio jos malo vecu temperaturu, bilo bi skroz ok. Pizza bi bila bar upola kao prava :D
Za ostalo je vise nego odlicna.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 17:45 - pre 50 meseci
Pazi ne verujem da može staklena vuna otrovčina, možda si mislio na mineralnu ili kamenu vunu? Valjala bi ti presovana i sa alu folijom. Tu imaš i drugi problem, termostat koji opet gasi na 240 znači i to bi trebao da apgrejduješ :P
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 17:50 - pre 50 meseci
Ebem li ga. Moze bilo kakva vuna, samo da odradjuje posao.
U stare sporete je isla staklena, to znam 100%, jer sam se znao sav ispeckati s njom. Ne znam koliko je i da li je uopste stetna, ali ona ne bi bila u dodiru sa hranom, jer je kazan skroz zatvoren, samo bi se nabila unutra po stranicama.

Upgrade isto ne bi bio los, samo bi trebao naci odgovarajuce jace grejace sto nije niti malo lako, jer su neki cudni okrugli i vode u desnu stranu. Prvi put vidim takve. Mislim da ima da se kupe, ali opet iste snage.
To bi onda trebalo da bude bas budzenje malo jace da stavljam one koji ne odgovaraju dimenzijama i strani kacenja zabica.

Ako je staklena toliki krs, koju onda vunicu staviti, jel moze ta minteralna?
Mislim da bi dosta dobio na toplini kada bi je vunirao.

Ne, termostat je na 350 valjda, a hteo sam reci da ona ne gasi jer ne moze da postigne visu temperaturu od 240C koliko god da radila, jednostavno tu joj je granica. A imam i raznih termostata, istih, samo razlicite temperature. Ma to mi je namanji problem.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 18:12 - pre 50 meseci
Mora da trpi visoku temperaturu u svakom slučaju.
A da kupiš ti lepo neku ugradnu polovnu rernu koja ima i pirolizu? a to sokoćalo prodaš za 50 evra.

A možeš i da sipaš glinu i uključiš rernu, ona se lepo zapeče i imaš turbo rernu :)
https://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0amot

Parna rerna Miele 45 evra
https://www.kupujemprodajem.co...arna-rerna--89470405-oglas.htm
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja20.01.2020. u 20:20 - pre 50 meseci
Zas kuvanje na pari postoje manji aparati, nema potrebe tolika rerna, jedino ko ima kuhinju kao prosečna američka kuća.

Sad setih da sam takođe u Maksiju video "sito" od bambusa za kuvanje na pari, 1700 dinara - oni nisu normalni, da je bar sito na 2 ili 3 sprata, nego samo ono jednostruko, može da se stavi 2-3 šargarepe i još nešto sitno...

Uostalom, za tu zapreminu imam onaj lonac sa dodatkom za testenine (polulopta od inoksa sa rupicama), ubacim povrće i stavim poklopac sa onom rupicom.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja21.01.2020. u 05:33 - pre 50 meseci
Ova friteza sa početka teme ima to kuvanje na pari, sipaš vodu do linije sa onom unutrašnjom posudom pa potrpaš šta ćeš da "bariš". Nisam stigao sve da probam žena i tašta me poterale iz kuhinje Tu poluloptu imamo svi i zovemo je cediljka :D

Meni je poenta cele priče pomfrit za koji trebaju ogromne količine otrovnog zejtina ili masti. Ako može još nešto usput da se napravi zašto da ne.
Gledam šta sve prave u mikrotalasnoj da padneš u nesvest, peku kolače. Ja jednom eksplodirao jaje i viršlu i od tada samo podgrevam.

Zanimljivo je i da u kuvalu za vodu ljudi kuvaju jaja, viršle i još štošta. Meni to bilo genijalno kada sam probao u tuđini.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.versanet.de.



+2509 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja21.01.2020. u 06:28 - pre 50 meseci
Citat:
bordzija: Ja jednom eksplodirao jaje i viršlu i od tada samo podgrevam.


Jaja u mikrotalasnoj
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja21.01.2020. u 13:27 - pre 50 meseci
Fora je da jaje bude u čaši vode kada se kuva i onda nema problema. Ostalo mora da bude poklopljeno. Inače sve ušljiska.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Friteza na vruć vazduh, priprema hrane bez ulja

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23292 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.