Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611132 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 16:03 - pre 45 meseci

Darko,

Preterujes sa stopom smrtnosti od vakcine..
Lepo ti Adzo rekao dva posta iznad, ti opet i dalje 1% smrtnost !??

(ili nam bar kazi/dokumentuj odakle ti ta brojka)
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 16:19 - pre 45 meseci
@Darko, ima li sanse da prestanes da lazes na ovoj temi?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 16:42 - pre 45 meseci
Citat:
adzo_:
Citat:
Darko Nedeljković:Zaboravio sam sad, da li se vakcina smatra dobrom ako od nje umre 1% ili 0.1% ljudi. Znaci drugim recima - od dobre vakcine teoretski moze da umre isti red velicine kao i od prave bolesti. Od lose vakcine koliko moze to tesko moze da se predvidi, jer kad se primeti smrtnost veca od standardne vakcina mora biti povucena iz prodaje.


Ovo naprosto ne moze da bude tacno. Da je smrtnost od vakcina makar i ovih 0.1% na stotine dece(deca + osnovci) u SRB bi umrli svake godine samo od vakcinisanja.
Ako se godisnje rodi ~65.000 dece a vakcine se intenzivno primaju do neke 12-te godine, to znaci da godisnje vakcinu primi preko 200.000 dece. 0.1% je 200 dece po svakoj vakcinaciji. Mala deca primaju cak i nekoliko vakcina u prvoj godini zivota sto znaci i sa 0.1% pricamo mozda i o hiljadama umrle dece.


Banalizuješ, ne umire se odmah nego se dugo, dugo živ raspadaš i imaš Milion raznoraznih problema sa svim mogućim organima redom. Dok te doktor leči od problema sa recimo bubrezima neće nikad da kaže eto primili ste vakcine paaa. Umire se i od posledica vakcine lečenjem kortikosteroidima, raspadaš se živ polakoali sigurno, svest ti se iskrivi, postaneš agresivan i nasilan.
Danas medicina mnogo toga "rešava" na brzaka i aj ćaos, kupuj grobnu parcelu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 17:25 - pre 45 meseci
Svaki lek ima neki efekat i oštećuje organizam ali ... možeš da ne primiš vakcinu i navučeš neku gadnu boljku i umreš odmah ili primiš vakcinu i ona te malo ošteti. Ipak imaš vremena da se oporaviš. Da se neki odavde pitaju, odavno bi ukinuli sve moguće vakcine a i lekove. I živeli zdravo i dobro ... sve dok se ne razbole.

Idete li vi nekad kod lekara i prihvatate li savete? Ili odete kao Nole na bosansku piramidu, ispružite ruke i upijate zdravlje??
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 17:46 - pre 45 meseci
Živim u Srbiji i zdravstveno nemam poslednjih 20 godina od pojave demokratije tačnije, uglavnom se pazim i gledam šta jedem, kada baš moram idem privatno kod doktora i platim. Usput neke sitnije probleme rešavam telefonskim konsultacijama sa drugarom koji je doca.

Neke vakcine i slično ne dolaze u obzir, rađe odem dam krv na analizu i pojačam ishranu i fizičku aktivnost.

Zdravstvo je inače za gnjiloguze i lakoverne.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 18:28 - pre 45 meseci
Kakva je razlika izmedju " drzavnog " i " privatnog " doktora , kada su to u 99% slucajeva jedni te isti ljudi koji rade pre podne kao drzavni i obrnuto ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 18:53 - pre 45 meseci
Citat:
adzo_:
Ovo naprosto ne moze da bude tacno.

Ja pricam o industrijskim/medicinskim standardima i to moze da se nadje na google. Znaci, standard propise koliko % ljudi sme da umre a da vakcina ne mora da se povuce sa trzista kao losa. Isto kao sto naprimer propise koliko % automobila moze da ima problem sa kocnicama i ako se pokaze da problem ima vise od tog % onda se cela serija povlaci iz upotrebe. Citaj pazljivo - ne tvrdim da toliko MORA da umre od vakcine, nego da je maksimalno toliko dozvoljeno, a minimum naravno nije propisan.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 19:00 - pre 45 meseci
Citat:
whitie2004:
@Darko - Cekaj, cekaj .... Jel ti to meni preporucujes da se namerno razbolim da bi bio siguran da se necu razbolim ? Nesto mi tu nije logicno - verovatno se jos nisam probudio.

Ocekivao sam da ce ljudi brze da kapiraju... Imas polovinu godine kad su disajni organi 10x osetljiviji od druge polovine. Imas virus koji ako napadne drugi put je 100x manje opasan nego prvi put. Kad uzmes digitron, videces da imas mnogo bolje sanse ako se planski zarazis u za tebe povoljnoj polovini, nego ako to uradis u random trenutku.

Ne ocekujem da ljudi prestanu da osporavaju ovo glediste, ali ocekujem da razumeju sta pisem.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 19:05 - pre 45 meseci
Citat:
Grada22:

Darko,

Preterujes sa stopom smrtnosti od vakcine..

Moguce, bilo bi dobro da neko iskopa zvanicne uslove za pustanje vakcine u promet, da ne nagadjamo da li je 1% ili 0,1%. Ja sam to bio nasao, nego nemam bas toliko dobro pamcenje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 19:08 - pre 45 meseci
Citat:
Shadowed:
@Darko, ima li sanse da prestanes da lazes na ovoj temi?

A ima li sanse da ti prestanes da budes ped... pardon, gej?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 19:17 - pre 45 meseci
Citat:
calexx:
Idete li vi nekad kod lekara i prihvatate li savete? Ili odete kao Nole na bosansku piramidu, ispružite ruke i upijate zdravlje??

Sto se lekara tice, naprimer hirurgija je mnogo korisna stvar. Ostalo, ne mogu da se setim da su mi nekad neki problem resili. Naprimer, te probleme sa disajnim organima sam imao sve cesce i sve intenzivnije sto sam vise koristio usluge lekara. A problem sam resio veoma lako kad sam odvojio nekoliko nedelja i samostalno proucio hrpu elektronske i papirne literature. Prethodno sam imao probleme sa organima za varenje, isto godinama trajali dok nisam uzeo da se time licno pozabavim. Da nisam to uradio, u oba slucaja bih do smrti bio covek sa hronicnim problemom i vrlo dobra musterija farmaceutske industrije.

Dalje vakcinacija - uzrokovala mi je velike probleme i uticala mi na smanjenje kvaliteta zivota tokom nekoliko meseci. Ako mogu da smislim alternativni nacin imunizacije, vrlo rado cu da izbegnem vakcinaciju.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 21:13 - pre 45 meseci
Pa vidi, tu se ne slažem sa tobom. Praktično mi je hirurg ubio majku, umesto da joj stavi stomu zbog nekih problema, a po preporuci pokojnog doktora Laze koji je lično objasnio ovom hirurgu šta da uradi, ovaj joj je otvorio stomak i nešto čačkao sa tankim crevom. Od toga joj je uništena crevna flora, tri meseca organizam nije uzimao tečnost i za ta tri meseca se bukvalno istopila i umrla. Inače je tri nedelje posle te prve operacije prihvatio da je pogrešio i onda stavio stomu ali je bilo kasno.

Mnogo ranije, kada je majka pala i slomila kuk, operisao je lekar za koga sam kasnije čuo da mu je viskić omiljen i da ne može bez njega. Majka posle toga nikad nije prohodala a ja sam par nedelja po operaciji slučajno čuo od doktorke sa rehabilitacije gde je tada bila da je ovaj nakrivo ušrafio veštački kuk i da neće moći više da hoda. Razgovarala sa drugom lekarkom, a ja bio iza paravana i sve čuo.

Eto ti te korisne hirurgije. Između ove dve operacije je bilo i sređivanje katarakte i to je odrađeno bez greške i bez povlačenja veza. Mnogo pre svega ovoga je operisana od raka materice, operacija uspešna, posle sledilo zračenje i šta već ide i potpuno su je izlečili od toga. Sve dok nije došla u ruke hirurzima.

Inače i ja imam sličnu praksu kao bordzija, par decenija ne idem lekarima osim što sam pre ~desetak godina overio zdravstvenu knjižicu da odradim MRI kolena kada sam saznao da je propalo i da nema lečenja. Posle toga nisam overavao a nemam ni ovu novu zdravstvenu, nikad vadio. Imam prilično drugara lekara i povremeno mi nešto pomognu, mada nije bilo potrebe bar 3-4 godine unazad. Od lekova imam pri ruci samo poneki analgetik i acisal/andol/ambol ili nešto slično. Vakcinu protiv korone, ako i kad je naprave, ću svakako da primim a za grip ću da razmislim, njega se nekako manje bojim.
Hm, kad malo razmislim, ja se i ne sećam da sam nešto išao lekarima osim jednom davno kada mi je Buđevac operisao meniskus.
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 21:32 - pre 45 meseci
Citat:
ademare
Umesto da zive u lepim , svetlim cistim stanovima , svakom pojedincu po 15-20 kvadrata , oni zive po nekim rupcagama , nabijeno ko zna koliko njih u male stancice , Jedan se razboli , odmah svi dobiju , ostalih 10


Tesko da ces ti u Svedskoj da nadjes neke rupcage.
Jedini problem mogu da prave prihvatni centri za migrante i to u nekoj maloj meri.

Citat:
nemaju novca da se zdravo hrane , jedu losu hranu , rade prljave poslove koje Svedjani nece itd .


Nemaju novca da se zdravo hrane ali ga imaju dovoljno da ne preturaju po kontenjerima.
Nije bitno da li su siromasni ruke svako zna da opere.

Sto se tice Bugarskih i Rumunskih nemaca to opet ne govori mnogo.
I oni su isto s***e kao i mi. Pre bi mu ispalo oko nego dinar iz dzepa.
Jede najgoru hranu i pusi najgoru krdzu, kod zubara ide samo kad dodje na odmor.
Ali zato selo mora da vidi nov audi, bmw, bazen kucu, telefon ...

Citat:
Darko Nedeljković
U opstem slucaju smrtnost od bolesti bi trebala da bude visoka. Problem sa ovom bolescu je veoma niska smrtnost.


Nije % smrtnosti jedini faktor valjda tu ima jos nesto.
Po tvojim procenama kolika treba da bude velika smrtnost da opravda proizvodnju i upotrebu vakcine.
Slab si mi mnogo sa teorijom da ce me prirodni imunitet i samo prirodni imunitet odbraniti kako danas tako i u buduce.
Tok bolesti nije predvidljiv dosta mladih umire koji nisu imali zdravstvenih problema.
Da li je njih mogla da spasi vakcina jer imunitet nije odradio svoje ?

Koliko ti treba vremena da prepesacis 20km ?

Citat:
calexx
Hm, kad malo razmislim, ja se i ne sećam da sam nešto išao lekarima osim jednom davno kada mi je Buđevac operisao meniskus.


Nisi imao potrebe da ides, sacekaj jos koju godinu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 22:21 - pre 45 meseci
Mog oca su ubili vakcinom protiv tetanusa, preventivno kako su rekli. Potpuno zdrav čovek je posle mesec dana pao u krevet sa totalnom upalom kompletne muskulature pa čak i jezik. Posle lečenja kortikosteroidima i antibioticima se povratio i postao hronični bolesnik do kraja svog napaćenog života. Zdravstveno muje poslalo poziv za bolnu i tešku smrt.

Zato nemojte olako da prihvatate sve što vam farmacija i zdravstvo nude. Dobro razmislite pre nego što pristanete da vas bodu i truju!

Ja danas pravim kompromis, ipak je 21 vek i nešto može ali puno toga ne dolazi u obzir!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 22:23 - pre 45 meseci

Gde odoste..
Antivakcinasi nastupaju , samo tako..
Zdravi se trse da im doktori ne trebaju..
Ne daj Boze da vam zatrebaju..
Niko ne misli koliko je doktora i sestara umrlo lececi obolele od Korone..

Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 23:15 - pre 45 meseci
Citat:
Kix:
Da li je njih mogla da spasi vakcina jer imunitet nije odradio svoje ?

Kako je mogla kad ne postoji?

Citat:
Koliko ti treba vremena da prepesacis 20km ?

5h
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 23:23 - pre 45 meseci
Citat:
Grada22:
Niko ne misli koliko je doktora i sestara umrlo lececi obolele od Korone..

Cenim da nije nista veci % nego u bilo kojoj random profesiji. Cak je ocekivano da ih je umrlo dosta manje. Medicinski radnici i druge profesije koje celog zivota svakodnevno dolaze u kontakt sa velikim brojem zarazenih ljudi su vremenom razvili izuzetno jak imunitet, oni su po default-u bili asimptomaticni rasadnici virusa. Svakako mozes naci par suprotnih primera ako se potrudis, ali generalno je tako.

I nisam ja rekao da mi medicinski radnici ne trebaju. Trebaju mi, narocito hirurzi - ako angazujem njih imam neke sande za pozitivan ishod, a ako secem sam onda nemam nikakve sanse. Trebaju mi i u slucaju iznenadnih bolesti i povreda. Ono sto sam jedino naveo kao licno iskustvo je da ako bolest predugo traje, onda postizem neki rezultat jedino tako sto samostalno proucim moguce uzroke i eliminisem ih, dok je medicina fokusirana na sasvim drugu stranu - na privremeno ublazavanje posledica. I opet, ja za to imam puno razumevanje - ako bi lekar nekom rekao "treba da promenis posao, da se preselis, da promenis ishranu i da razjuris neke negativne ljude od sebe", siguran sam da 99% ne bi poslusalo, nego bi trazilo neke sarene pilule.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1916.07.2020. u 23:37 - pre 45 meseci
I ja sam apsolutno za pešačenje, kada sam imao problema sa stomakom (helikobakterija) svaki dan sam pešačio po 5 km min i osećao se puno bolje. Umesto autom, obavljao sam sve nogama. Normalno konsultovao sam i docu, posle ispijanja beskorisnih ruskih kapi, zakazao pregled na privaznoj klinici, gastroskopiju i popio terapiju. Kasnije sam promenio ishranu i uz svakodnevne šetnje, pojačanu ishranu, vratio organizam u normalu. Pošto sam leti izuzetno fizički aktivan nisu mi zimi potrebne dodatne preterane fizičke aktivnosti pa nemam većih problema sa muskulaturom (posle 40te se ubrzano sušimo)

Zato kažem da treba napraviti kompromis između medicine izdravog života. Onog trenutka kada suu apotekama počeli da nude još sto stvari uz ono po šta ste došli, znao sam da imam posla sa trgovcima. Onog trenutka kada sam saznao kako ide sistem lečenja sa tabelama antibiotika doneo sam odluku da nislučajno ne prepuštam svoj život u ruke velikim korporacijama.

Bolje živeti umereno i umreti prirodnom smrću nego se zamajavati sa farmakomafijom.

U doba SFRJ sam imao apsolutno poverenje u zdravstvo ali danas su potpuno druga vremena. Verujem da će mnogo sirotinje da pomre zahvaljujući koroni ali indirektno.

Iza svega toga se valja nešto jako mračno što ne žele da javnost detaljno sazna. Zato se i spinuje ovoliko!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1917.07.2020. u 07:43 - pre 45 meseci
Zašto bih se trudio da se namerno zarazim ako postoji mogućnost da se ne zarazim nikada?
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1917.07.2020. u 08:39 - pre 45 meseci
Citat:
Zurg

Zašto bih se trudio da se namerno zarazim ako postoji mogućnost da se ne zarazim nikada?

Ti u društvu čija je svest na nivou plemenske zajednice
a sredstvo prestiža (po ugledu na holivud) obedovanje za istim stolom sa kerovima i psima
očekuješ da se ne zaraziš?
Buhahaha
Pusti kraju i idi negde meditiraj zašto je nebo plavo?
Ako ništa drugo bar ćeš biti podalje.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 611132 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.