Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609955 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:b0d7:5b3..



+7174 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.11.2021. u 11:35 - pre 29 meseci
U USA alkoholicar mora biti trezan 6 meseci, onda moze transplant. Mada to je ostro napadano sa gomilom kontra dokaza - ali da ne ulazimo u tu pricu.

Problem je sto tamo imaju 3000 jetri na 64000 pacijenata godisnje valjda, sto znaci da nema teorije da svako dobije organ i zbog toga moraju da imaju rankiranje.

Blanko iskljucivanje alkoholicara nije OK samo zbog toga, ali ako je neko nepopravljiv tezak alkos i to je vidljivo po unistenju/ostecenju organa, tesko je prioritizirati ga u odnosu na druge zato sto je jasno da ce verovatno nastaviti sa takvim zivotom i posle, i opet s*cati jetru u najbrzem roku.

Postoji granica gde pomoc nema smisla... jos kad imas jednu jetru na 21 pacijenta i moras da odlucis ko ce da je dobije, taj sto nepopravljivo unistava organe da li je zasluzuje pre nekog ko to ne radi? Nezgodno.

Ali nisu svi alkoholicari u tom stanju + ima i drugih situacija koje su ekvivalentne po pitanju izgleda za dug zivot.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+635 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1921.11.2021. u 14:48 - pre 29 meseci
Citat:
madamov:
Citat:
plague:
Sto se mene tice ja bih skroz ok bio da nema nikakvih uslova.
S tim da se promeni da ljudi koji su vakcinisani i da ljudi kojima treba intenzivna nega iz drugih razloga imaju prednost nad ljudima koji nisu vakcinisani.


Vakcinisan sam i ne slažem se. Hajde onda da prednost za zračenje ili hemoterapije imaju oni koji ne puše, ne jedu meso i ne konzumiraju alkohol. Ili da ja sa svojih 128 kila moram da sačekam za ugradnju stenta ili čišćenje arterija ako me strefi čuka. Ima već par stotina godina kako neko ko završi medicinu položi tamo neku zakletvu koju bi prvo trebalo ukinuti. A ako nju ukineš, koliko dugo ćeš čekati da ti budu uskraćene medicinske usluge na osnovu boje kože, klasnog statusa, da li si glasao za određenu stranku, …? Ne dugo.

To o cemu pricas postoji nije nikakva distopijska buducnost, vec nazalost surova realnost, u kojoj je nivo i kvalitet medicinskih usluga koje dobijes direktno srazmeran debljini tvog novcanika. Da, dobro si procitao, u dobrom delu ove planete mnoge medicinske usluge se uskracuju ljudima koji nemaju para da ih plate. Tacka. I to nije nista novo. To sto smo mi ziveli u crvenom Matriksu u kome je takva stvar bila nezamisliva - to je nas problem. Otreznili smo se tek kada smo sami rasturili taj Matriks, jer smo hteli da se pravimo Englezi. :-)

I zato sada pomenutu surovost osecaju mnogi u Srbiji. Recimo, imas ljude kojima je potrebna npr. MRI, pregled koji se na drzavnoj klinici ceka 2-3 meseca, a kod privatnika ako platis moze i za 2-3 sata. Sad, neko ima para, platice tog privatnika i doznace svoju dijagnozu za nekoliko sati. A neko drugi ko nema cekace par meseci, dotle stanje moze i da mu se pogorsa. Ali koga je briga? Jedni imaju. Drugi nemaju. Imati i nemati. Prosto.

Ali ima i mnogo surovijih primera. Recimo, roditelji one jadne dece kojoj su potrebni neki egzoticni i skupi lekovi ili neke slozene intervencije koje se rade samo u nekom tamo Hajdelbergu ... i placaju se 6-cifrenim evro-iznosima. Oni prose okolo za te pare ... dok gledaju kako njihova rodjena drzava daje milione tih istih evra zdravim momcima, cija je jedina zasluga za naciju to sto sutiraju nekakvu sarenu lopticu po zelenoj travi.

A tek o Americi da i ne govorimo. Tamo kada ti doktor kaze "hi" to te vec kosta $500, ako nisi osiguran ili nemas da platis - tvoj problem. A ako jesi osiguran, kada dodjes u tu bolnicu sestra na ulazu ce te pitati za osiguranje, ti ces joj pruziti karticu i onda ce uslediti hladan tus: "Zao nam je, gospodine, ali ova bolnica je samo za clanove Gold Cross Premium osiguranja, a vi imate Silver Cross Basic ...". I posalju te preko puta, u radnju pored benzinske pumpe koja se samo zove "pharmacy", a gde su 90% robe torbe, automobilske gume, trenerke, patike ... i samo na jednom salteru prodaju neke "over-the-counter" placebe koji su na nivou nase bogojavljenske vodice (video sam takva mesta licno kada sam bio u USA ... nekoliko puta).

Nazalost, u godinama koje dolaze, medicinske usluge ce postati sve skuplje i sve teze dostupne mnogima, jer broj ljudi na planeti raste, uprkos svemu. Tada ce jaz izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju postati mnogo dublji. Na jednoj strani imaces bolnice za obicnu raju gde ce te umesto medicinskih sestara docekati neki 3PO ... ili mozda i zloglasni HAL 9000 koji ce odbiti da ti otvori vrata ako mu cip ugradjen u tvoje telo pokaze da ti je saldo na bankovnom racunu negativan ... ili ako tvoje osiguranje upisano na taj cip ne odgovara onome koje se prihvata u bolnici. A umesto doktora ce te docekati R2D2 ili samo neko parce softvera koje su pisali neki priuceni indijski seljaci, koje ce obaviti kompletnu dijagnostiku, preporuciti automatski generisanu terapiju ... a eventualno posle 2-3 takve bezuspesne "terapije" neki doktor od krvi i mesa koji sedi 10000 km daleko od tebe ce iz komfora svoje vile, na svom laptopu pritisnuti na "Modify" dugmence i korigovati tvoju terapiju, bez da te uopste i vidi. I to pod uslovom da jos uvek mozes da mrdas u tom trenutku, nakon svih tih "terapija".

Na drugoj strani, imaces klinike sa zlatnim wc-ima i gomilom pravih medicinskih radnika od krvi i mesa koji ce obigravati oko svakog pojedinacnog pacijenta. Samo, ulaznica za takva mesta ce biti 1M dolara ... ili evra. Pa ti vidi.

Kao sto rekoh - imati i nemati.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 05:49 - pre 29 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
nerminz
Molim?
Hoćeš da kažeš da ljudi čiji je test pozitivan nisu zaraženi?


Ne. Sta sam hteo da kazem, to sam i napisao.

Evo jos prostije: kada imas bolest koja se brzo propagira kao npr. delta soj SARS-CoV-2, u momentu testiranja mozes biti samo siguran (unutar mogucnosti samog testa) da si pozitivan ili negativan - >u tom momentu<.

Ako uzmes u obzir moguc period inkubacije i visoku infektivnost, taj podatak nije dobar prediktor da li si bolestan ili ne. Bolji je od nicega, ali kao alatka za kontrolu epidemije se nije pokazao.

Cak i sa karantinom i negativnim PCR testovima se desavalo da se provuce neko. "Spot" testiranja bez karantina kao nekakva metoda za minimizovanje zaraze su pozoriste. Fakat da nikome nije uspelo da time zaustavi COVID, ukljucujuci i ostrva koja su od sebe pravila staklena zvona, pokazuje neprimerenost te metode.

Citat:

Misliš da je DOBRA ODLUKA, TESTIRANE izložiti riziku da budu zaraženi od strane VAKCINISANIH?


Testirani kao nekakva kategorija nisu relevantni - testiranje je samo alatka sa ogranicenjima, ne zamena za dijagnozu.

Do sada se skupilo sasvim dovoljno rezultata da se zna da je testiranje nepouzdan indikator kada je delta soj u pitanju.

Citat:

Pa zar nije očigledno da se tu u stvari štite jedino VAKCINISANI, koji bi po pravilu trebalo da su vakcinom već zaštićeni.
Ako ovdje ne vidiš očiglednu GLUPOST, onda se (bez uvrede) zapitaj, kojoj od grupa koje pominješ, ti pripadaš.


Nema nikakve gluposti, samo si ti proizvoljno poistovetio testiranje sa dijagnozom tamo gde podaci pokazuju da je to neupotrebljivo.

Cilj zdravstvene politike je smanjivanje fatalnih i teskih prognoza koje bi izazvale kaskadu efekata ako budu van kontrole.

U tom smislu, prioritizacija vakcinisanih i prirodno imunih (prelezali COVID) je jedina smislena strategija zbog nepostojanja pouzdane dijagnoze na licu mesta.


Prijatelju, ti, očigledno, svjesno ili nesvjesni previđaš da se govori o ZVANIČNIM informacijama a ZVANIČNO se TEST prihvata kao RELEVANTAN. Ja ne govorim o tome da li je TEST realno pozdan ili nije, to je stvar STRUKE. Ja govorim o BESMISLENOSTI ODLUKA koje se donose. I nelogičnostima koje nam se serviraju kao FAKTA.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 06:11 - pre 29 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Misliš da je DOBRA ODLUKA, TESTIRANE izložiti riziku da budu zaraženi od strane VAKCINISANIH?

Izgleda da je sada postalo opsteprihvaceno ono sto ja vec mesecima pricam, samo to niko ne sme javno da prizna:
One koji ne zele da se vakcinisu treba sto pre prirodno imunizirati, a ako su jednom imunizirani imunizirati ih iznova i iznova prirodnim buster dozama sto cesce :D


Ne bih rekao.
Ako bi to bilo tačno, nebi uvogili covid propusnice negobi ljude pustili da se slobodno kreću i ŠTO VIŠE ŠIRE ZARAZU.
Zar covid potvrde ne dokazuju upravo suprotno. Njima se pokušava smanjiti širenje zaraze a time i prirodne imunizacije.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 06:25 - pre 29 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Znaci ako ti je 60%, 70%, 80% stanovnistva vakcinisano, bas me zanima koji ce to politicari doneti odluku da zatvaraju vakcinisane kako bi nevakcinisani bili zasticeni od njih.


Ne razumijem šta hoćeš da kažeš.
Pa takvu odluku niko, nigdje, nije ni donio.
To bi bila jedina moguća BESMISLENIJA odluka od ovih koje inače donose.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 07:56 - pre 29 meseci
Citat:
bordzija:
Citat:
nerminz
Hoćeš da kažeš da, kad 90% vakcinisanih (ne računajući prirodno imunizirane), daje više zaraženih nego 0 vakcinisanih i 0 imuniziranih u stvari ne govori ništa.


Tačno znaju u glavu koliko će ljudi nestati sa zemaljske kugle zahvaljujući korona virusu i igranki koju vode :)


To je možda tačno, samo, ja ne govorim o tome nego o nelogičnosti.
Ako vakcina i prirodna imunizacija imaju efekta onda bi logično bilo da se broj zaraženih smanjuje srazmjerno povećanju broja vakcinisanih i imuniziranih a vidimo da je u stvari obratno.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.95.117.pool.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 07:57 - pre 29 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pazi, u zemljama gde je to uopste i nesto bitno ili predmet mera, odnos vakcinisanih : nevakcinisanih je obicno na strani vakcinisanih.

Znaci ako ti je 60%, 70%, 80% stanovnistva vakcinisano, bas me zanima koji ce to politicari doneti odluku da zatvaraju vakcinisane kako bi nevakcinisani bili zasticeni od njih.

Zvuci kao odlicna platforma za prevremene izbore :)

Sa druge strane, ako se nesto ne promeni sa sojem virusa - nevakcinisanih a ne-zarazenih nece biti beskonacno u vecim kolicinama.

Ali zato mozes da zatvoris i jedne i druge kao austrijanci od danas. U Bejernu ce od srede biti prakticno slicna situacija tamo gde je inzidenz preko 1000, a kako su im reakcije totalno predvidive za par dana ce biti svuda bez obzira na inzidenz. Ja ni u najgorim snovima nisam mogao da sanjam da cemo se ponovo vratiti na lockdown nakon sto smo dosli u posed vakcina koje funkcionisu. Drugaru danas istice 6 meseci od druge doze, dobio termin za buster za 17.12. Sve je otislo dodjavola.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 08:03 - pre 29 meseci
Koliko ja uspijevam da primijetim, veliki problem ljudi KOJI MISLE DA ZNAJU je taj, da zbog toga ŠTO MISLE DA ZNAJU, zanemaruju logiku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.185.*



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 08:16 - pre 29 meseci
Citat:
nerminz:
Zar covid potvrde ne dokazuju upravo suprotno. Njima se pokušava smanjiti širenje zaraze a time i prirodne imunizacije.

Na mom licnom primeru nije tako. Objasnio sam pre nekoliko poruka - vec sam prirodno imuniziran pre devet meseci i nema sanse da se zarazim, probao sam. A ukida mi se sloboda kretanja da ne bih sirio zarazu, WTF?! Sa moje tacke gledista su te covid propusnice samo marketing za vakcinu. Veoma agresivan marketing kakav u istoriji civilizacije nije vidjen, ali marketing. Mrcvariti i muciti potencijalne potrosace sve dok ne pristanu da budu potrosaci njihovog proizvoda. Tebe su ubedili da si od vakcinisanog zasticen, a od mene ti preti opasnost, a ustvari je obrnuto. Ja se prirodno opirem tome, smatram takav marketing ilegalnim i protivnom zakonu o zastiti potrosaca. Poceo sam da trazim nacin kako oslabiti sopstveni imunitet da bih se ponovo zarazio i tako dosao do propusnice. Ali, citam sinoc o jednom britanskom istrazivanju, gde im se potkrala jedna za mene interesantna recenica - kazu virusu je potrebno 10 godina mutiranja da bi imunitet prestao da ga prepoznaje. Znaci 10 godina necu uspeti da se zarazim, to je uzasavajuca vest za mene. Mislim da ne mogu toliko dugo da zivim bez propusnice.Ako jos neki izvori potvrde da nema sanse da se zarazim 10 godina pocecu da primam vakcinu. Tako da u svakom slucaju, svrha covid propusnica je da se nevakcinisani ljudi nateraju da se imunizuju cesce nego sto je to realno potrebno, na prirodan ili vestacki nacin.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 22.11.2021. u 09:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.185.*



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 08:42 - pre 29 meseci
Citat:
nerminz:
Prijatelju, ti, očigledno, svjesno ili nesvjesni previđaš da se govori o ZVANIČNIM informacijama a ZVANIČNO se TEST prihvata kao RELEVANTAN.

Moram da se umesam da objasnim - od danas pojedine drzave ne priznaju vise test u smislu prava na slobodu kretanja, a neke druge se pripremaju za skoro uvodjenje te odluke. Tako da i sto se srbije/bosne tice racunaj - danas jeste prihvacen, ali verovatno "sutra" nece biti.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+635 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 15:17 - pre 29 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pazi, u zemljama gde je to uopste i nesto bitno ili predmet mera, odnos vakcinisanih : nevakcinisanih je obicno na strani vakcinisanih.

Znaci ako ti je 60%, 70%, 80% stanovnistva vakcinisano, bas me zanima koji ce to politicari doneti odluku da zatvaraju vakcinisane kako bi nevakcinisani bili zasticeni od njih.

Pa, recimo zemlja iz koje si potekao na svim restoranima ima ovakve table (a koliko vidim, ove "stone" varijante se prodaju za kancelarije - ne mogu da verujem da u kancu jos uvek pusite):



Dok zemlja u kojoj zivis skoro vise da i ne treba da ima ove table ispod, jer se podrazumeva da se nigde, pa ni u kaficima, vise ne pusi:



Sada se verovatno pitas kako su te crne table, koje su inace predmet podsmeha stranaca po drustvenim mrezama, zavrsile na vratima i stolovima beogradskih kafica? Veoma lepo. Svaki pokusaj da se uvede zabrana pusenja u ugostiteljskim objektima u Srbiji zavrsi se jednom i samo jednom recenicom, citiram:

"Nepusaci neka idu napolje da se luftiraju ako im smeta, nama ne pada na pamet da izlazimo zimi na -20 da pljugamo napolju"

I tako ... teror vecine nad manjinom.

Tako da me ne bi zacudilo da se u Srbiji uvede upravo mera koju si opisao - da se vakcinisani zakljucaju kako bi nevakcinisani bili zasticeni od njih ... :-)))

P. S. - Jos kada bi stranci umeli da procitaju ovo "Ministarstvo zdravlja" napisano cirilicom, mislim da bi smeh bio jos jaci. Ministarstvo ZDRAVLJA ti dozvoljava da pusis. OMG ...
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 21:53 - pre 29 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Prijatelju, ti, očigledno, svjesno ili nesvjesni previđaš da se govori o ZVANIČNIM informacijama a ZVANIČNO se TEST prihvata kao RELEVANTAN.

Moram da se umesam da objasnim - od danas pojedine drzave ne priznaju vise test u smislu prava na slobodu kretanja, a neke druge se pripremaju za skoro uvodjenje te odluke. Tako da i sto se srbije/bosne tice racunaj - danas jeste prihvacen, ali verovatno "sutra" nece biti.


Slažem se, ali to ništa ne mijenja na stvari.
Odluka koja je na snazi je GLUPA, kao i sve dosadašnje.
Ako se promijeni onda možda neće biti glupa. Vidjećemo.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 22:03 - pre 29 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Zar covid potvrde ne dokazuju upravo suprotno. Njima se pokušava smanjiti širenje zaraze a time i prirodne imunizacije.

Na mom licnom primeru nije tako. Objasnio sam pre nekoliko poruka - vec sam prirodno imuniziran pre devet meseci i nema sanse da se zarazim, probao sam. A ukida mi se sloboda kretanja da ne bih sirio zarazu, WTF?! Sa moje tacke gledista su te covid propusnice samo marketing za vakcinu. Veoma agresivan marketing kakav u istoriji civilizacije nije vidjen, ali marketing. Mrcvariti i muciti potencijalne potrosace sve dok ne pristanu da budu potrosaci njihovog proizvoda. Tebe su ubedili da si od vakcinisanog zasticen, a od mene ti preti opasnost, a ustvari je obrnuto. Ja se prirodno opirem tome, smatram takav marketing ilegalnim i protivnom zakonu o zastiti potrosaca. Poceo sam da trazim nacin kako oslabiti sopstveni imunitet da bih se ponovo zarazio i tako dosao do propusnice. Ali, citam sinoc o jednom britanskom istrazivanju, gde im se potkrala jedna za mene interesantna recenica - kazu virusu je potrebno 10 godina mutiranja da bi imunitet prestao da ga prepoznaje. Znaci 10 godina necu uspeti da se zarazim, to je uzasavajuca vest za mene. Mislim da ne mogu toliko dugo da zivim bez propusnice.Ako jos neki izvori potvrde da nema sanse da se zarazim 10 godina pocecu da primam vakcinu. Tako da u svakom slucaju, svrha covid propusnica je da se nevakcinisani ljudi nateraju da se imunizuju cesce nego sto je to realno potrebno, na prirodan ili vestacki nacin.


To o čemu ti govoriš nije ništa drugo nego još jedna GLUPOST.
Od početka pandemije vlasti LUPETAJU GLUPOSTI.
Prvo o virusu nisu znali ništa a za vakcine su govorili da nema šanse da se vakcina pojavi na tržištu za manje od 2-3god.
Pojavila se nakon par mj.
Sad kad ponešto znaju o virusu, primjenjuju iste mjere i koriste isti način informisanja, iako mjere provjereno ne donose očekivana rezultate a način na koji informišu javnost ih je doveo dotle da im niko ne vjeruje.
Informacije kojim nas bombarduju se svjesno fabrikovane na način da situacija izgleda mnogo gora nego što realno jeste. (pisalo se o tome na početku teme).
Onda smo dobili vakcine koje nisu dovoljno testirane i mnogo je nepoznanica vezano s vakcinama.
Uvode policiski sat naveče od 22:00 kad je osim u kafanama, najmanje ljudi na okupu.
Prihvataju, kao relevantne, testove za koje znaju da nisu pouzdani.
..... mogao bih ovako nabrajati do sutra....
I onda se čude što im ljudi ne vjeruju.

Ne znanje ne isključuje korištenje LOGIKE i ZDRAVOG RAZUMA.
Ne treba biti nikakav stručnjak za bilo šta da bi se vidjelo da broj testranih; broj zaženih i broj umrlih, međusobno upređivani na bilo koji način ne znače ništa!

Jedino bi broj umrlih mogao biti relevantan kad bi se znalo ko je tačno umro od covida i kad bi se taj broj poredo sa brojem stanovnika ili sa ukupnim brojem umrlih ud svih bolesti zajedno.
Ali tako prezentirani podatci bi kod gledalaca stvorili sliku koja bi bla sasvm suprotna onoj koju oni prokazuju...
Očito im je cilj da pandemiju prikažu u što gorem svijetlu i pri tome ne biraju sredstva pa čak zanemaruju i logiku.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 22.11.2021. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1922.11.2021. u 22:19 - pre 29 meseci
Evo Austrija najavila donošenje zakona po kojem će kažnjavati one koji se ne vakcinišu.
IzvoR: N1
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+635 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 10:48 - pre 29 meseci
Citat:
nerminz:
Informacije kojim nas bombarduju se svjesno fabrikovane na način da situacija izgleda mnogo gora nego što realno jeste. (pisalo se o tome na početku teme).
...
Jedino bi broj umrlih mogao biti relevantan kad bi se znalo ko je tačno umro od covida i kad bi se taj broj poredo sa brojem stanovnika ili sa ukupnim brojem umrlih ud svih bolesti zajedno.

Mislio sam da smo to vec odavno apsolvirali, ali nije lose ponoviti:

Nisu problem ljudi koji umiru. Njima nakon toga ionako vise nece biti nista.

Problem su ovi koji zatraze pomoc lekara i zavrse na intenzivnoj nezi. Pacijent koji tamo zavrsi zauzima jednu IC-garnituru, koju cine krevet i svi neophodni aparati. Tih garnitura nema beskonacno mnogo, stavise one su izuzetno ograniceni resurs jer kostaju previse. Kada se taj broj popuni nema mesta za nove bolesnike, cak ni za one koji nemaju koronu. Na primer, respirator treba i hronicnom plucnom bolesniku. Treba i nekome ko dozivi infarkt itd. Kada se IC popuni bolnica mora da vrati ljude. Ili da kada se neko mesto uprazni odlucuje ko ce dobiti taj krevet, a ko ne. To je scenario koga se svaka vlast ovog sveta plasi, jer je to situacija koja moze da dovede do zesceg socijalnog bunta.

A u takvoj situaciji, gde lekari u svoje ruke uzimaju ulogu bogova koji odlucuju ko treba da zivi, a ko ne - najgore je bas njima. Oni su na prvoj liniji fronta i oni su ti koji njihovim bliznjima moraju da saopste gorku istinu da za njihovog oca, majku ili ne daj boze dete nema mesta u bolnici. To nece saopstiti ni ministar ni premijer. Vec taj u belom mantilu. On je taj koji ce trpeti uvrede, pretnje, a neretko ce dobiti i batine od strane ozlojedjenih pacijenata ili njihovih srodnika. A ne njegov direktor ili ministar koji je postavio tog direktora i koji su zapravo krivi sto nema dovoljno IC kreveta. Nisu lekari i medicinske sestre krivi za to. A ni pacijenti. Pacijentima se svest u jednom trenutku toliko suzi, kada shvate da vise nemaju sta da izgube. Kao pacov koga steras u cosak. Kako ostati priseban i kontrolisati bes u takvom trenutku? A kako opet ovaj u belom mantilu da ostane normalan pored svega toga?

Kada bi se od korone umiralo samo po kucama kao u 19. veku od tuberkuloze i kada tim bolesnicima ne bi bila (tako masovno) potrebna ni IC, ni lekari, ni drugo medicinsko osoblje - nikoga ne bi bilo ni briga. Bas kao sto ni u 19. veku nikoga nije bilo briga za tuberane. Svako bi dobio svoje lekove od svog doce iz doma zdravlja, podigao bi ih u apoteci na recept, pa ko prezivi ... bas kao dijabeticari danas, sto gutaju gluformine i jedu pecenja i masne torte nakon toga ... u inat medEcini ... :-)

A isto tako, kada bi korona bila kao ebola, gde je ishod uvek sigurno fatalan, gde inkubacija nije preduga i gde nema te lutrije u smislu da ces mozda imati lakse ili nikakve simptome - ljudima ne bi bile potrebne nikakve mere, sami bi se povukli u svoje kuce i grad bi bio pust kao Beograd u avgustu 1999. kada je bilo pomracenje sunca i kada su ljudi sami sebi uveli policijski cas. Boze, kad se setim tih praznih ulica, hahahahaha ... :-)))
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 11:04 - pre 29 meseci
A i to "ko je umro od kovida" nije crno-belo.

Ima ih koji su umrli od svojih bolesti, ubrzano zbog kovida. Jel od kovida? Nije. Jel zbog kovida? Jeste.
Ima ih koji su umrli od svojih bolesti, ubrzano zbog ne lečenja jer su bolnice pune kovid pacijentima. Jel od kovida? Nije. Jel zbog kovida? Jeste.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 11:17 - pre 29 meseci
Ma da bas je tako .

Danas su javili , a preminuo je pre par dana decko od 16 godina valjda iz Leskovca u Niskoj bolnici .

Ej 16 godina , bio na respiratoru i ode . Dete .

Nikakvih bolesti nije imao .

Juce je preminila beba na respiratoru !!

Pre neki dan devojka od 25 godina , u Beogradu Mladic isto toliko .

Sve su to " starci " koji bi umrli za 40-50-60 godina da nije Korone .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 11:21 - pre 29 meseci
Nesumnjivo da ima preminulih od korone, i samo od korone. Niko to ne spori.

Ali, kažem, imaš gomilu slučajeva gde nije jednostavno odrediti. Od korone, sa koronom, zbog korone.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 11:30 - pre 29 meseci
U cemu je tu razlika ?

Smrt je smrt i tih ljudi vise nema !

Da nema korone bili bi zivi !

Kako bas da je Srbija , u Zlatnom dobu u samom svetskom vrhu po rastu smrtnosti ?!


Postali smo jako Los narod ! Ne mislim na tebe ili bilo kog pojedinca , vec na vecinu ! Ceo narod !

Bezosecajnost , Sebicnost , Uskogrudost , Licni interes , Zlovolja , za sve osim za sopstvenu zadnjicu !

Nije ranije ovaj narod bio takav !

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7174 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1923.11.2021. u 11:36 - pre 29 meseci
Pa i ne mozes definitivno, ali cilj tih podataka nije nalazenje apsolutne istine vec prikupljanje statistickih podataka koji su korisni raznim strukama i koje mogu da tolerisu greske.

Svaki od podataka koji se prikuplja (broj testova, broj zarazenih, broj hospitalizovanih itd.) - ima svoju svrhu i oni koji te podatke koriste bez losih namera razumeju ogranicenja tih podataka.

Ista stvar za specificnost i osetljivost raznih testova tipa rt-PCR, LAMP, itd. , efikasnost vakcina, broj umrlih.

Problemi nastaju kada se tih podataka dokopaju ljudi koji ih ne razumeju i/ili ljudi sa losim namerama - od neukih novinara, aktivista kojekakvih, politicara - onda se tu moze cuti sve i svasta, ali nista od tih stvari ne menja sustinu.

--

Na zalost, vec na samom pocetku se u sumu od arlaukanja utopila poruka da je jako tesko imati pouzdane cifre u ranim fazama epidemije, da je potrebno jako puno vremena i saznanja da se moze pouzdano pricati o procenjenoj smrtnosti bolesti koja je bliska pravoj.

U pitanju je pokretna meta koja pocinje kao potpuna nepoznanica, i koja se polako popunjava znanjem - sa slepim ulicama, pobedama i svim sto uz to ide. Da, na pocetku niko nije mogao da kaze da li ce vakcina biti nadjena za 1, 2, 3, 5 ili nikad godina. Zato sto je to jedini iskren i tacan odgovor: pre zavrsetka klinickih testiranja je nemoguce reci.

Sto se COVID19 tice - te vakcine su bile velika pobeda i imali smo srece sto je SARS-CoV-2 dovoljno blizak SARS-u da su godine istrazivanja i razvoja ulozenih u SARS mogle biti primenjene. Pobeda su i zato sto sa njima COVID19 prestaje da biva potencijalna katastrofa. Kada se na to dodaju antiviralni lekovi koji se sad ubacuju u sistem, to bi trebalo da stavi pod kontrolu slucajeve sa najgorom prognozom, pod uslovom da vakcine i lekovi budu siroko dostupni i korisceni.

Sve ostalo nije pod nasom kontrolom. Zbog ljudi koji imaju fobiju od nemanja kontrole i postoji vecina budalastina i nelogicnih politickih odluka, ali sta je tu je.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609955 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.