Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602577 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.04.2020. u 22:10 - pre 48 meseci
Nije mu ništa.
To je još jedan cirkus magaraca politikanata
sa ciljem da se javnost mobiliše i stisne oko Kalifa.


Umesto cirkusa trebalo je one na državnim jaslama što ne rade a primaju platu
da se prevedu u godišnji odmor
što je oduvek poznato sredstvo kapitalista u situacijama smanjenog obima posla.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.04.2020. u 22:32 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss:
Hmmm. Primljen na infektifnu. To bi trebalo da znači da ima težu kliničku sliku. Da li on pripada nekoj od rzičnih kategorija?

Pomenuh ja, pre 3 dana je umro mladic u valjevu, do korone potpuno zdrav, za vreme lecenja pacijent sa najlaksim dimptomima (od svih na respiratorima) i odjednom totalno neocekivano - mrtav. Tako da je vrag odneo salu, nema vise podele na rizicne i nerizicne.

Ono sto ja nigde ne nadjoh - kako je predsednikov sin dobio koronu? Da li je moguce da na narod non stop penis u fazonu "vi ste idioti sto necete da ostanete kod kuce, sve cu vas pohapsiti" a ovamo sopstveno dete ne mozes da zadrzis u kuci?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.04.2020. u 23:38 - pre 48 meseci
Koliko sam shvatio, korona virus može biti fatalan i kod zdravih kod kojih imunitet reaguje preterano pa praktično izazove otkazivanje osnovne funkcije pluća (ne pomaže ni respirator), jer se u plućima nađe toliko antitela da praktično ometaju razmenu kiseonika i ugljen-dioksida.

Ispada da je bolje imati loš imunitet nego previše jak, mada najbolje prođu oni kod kojih virus nikad ne stigne do pluća.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 00:40 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
pre 3 dana je umro mladic u valjevu, do korone potpuno zdrav, za vreme lecenja pacijent sa najlaksim dimptomima (od svih na respiratorima) i odjednom totalno neocekivano - mrtav.

Darko, "pacijent sa najlaksim dimptomima (od svih na respiratorima)" nikako nije doba vest za nekog. Ako je bio na respiratoru to su već ozbiljni problemi. Možda su smatrali da ima najbolje šanse za oporavak zbog godina ... ipak

Citat:
Darko Nedeljković:
Ono sto ja nigde ne nadjoh - kako je predsednikov sin dobio koronu? Da li je moguce da na narod non stop penis u fazonu "vi ste idioti sto necete da ostanete kod kuce, sve cu vas pohapsiti" a ovamo sopstveno dete ne mozes da zadrzis u kuci?

Ćale mi kaže da je volontirao negde. Dal je tu neki spin ili šta se radi ne znam ... Ako se i sa tim zezaju... šta reći.


Citat:
Ali Imam:
Koliko sam shvatio, korona virus može biti fatalan i kod zdravih kod kojih imunitet reaguje preterano pa praktično izazove otkazivanje osnovne funkcije pluća (ne pomaže ni respirator), jer se u plućima nađe toliko antitela da praktično ometaju razmenu kiseonika i ugljen-dioksida.

Ispada da je bolje imati loš imunitet nego previše jak, mada najbolje prođu oni kod kojih virus nikad ne stigne do pluća.



To se zove citokinska oluja. Anitela nemaju veze. Izazva je preterana reakcija odredjenih belih krvnih zrnaca koja pokreću opet druga tako izazivaju lančanu reakciju imunog sistema. Odprilike kao alergijska reakcja.
Bila je veliki problem kod španskog gripa, izgleda sad se dešava se i kod korene. Zbog toga su pacijetima u Italiji davali lekove za suzbijanje imung sistema. Mada je izgleda ovo novo pošto ne znam da sam pročitao to zapacijente u Kini. Kužu da postoje 4 mutacije virusa.
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 01:51 - pre 48 meseci
Darko Nedeljković:
Citat:

Ono sto ja nigde ne nadjoh - kako je predsednikov sin dobio koronu?


Dete volontiralo zajedno sa sestrom (bar se tako AV hvalio pre neki dan)
Verovatno mu neki dedica dao pare za pazar a na njima - korona..

Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 07:04 - pre 48 meseci
Koliko zaradjuju korona volonteri?

 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 07:37 - pre 48 meseci
Svi govore da ce sirenjem virusa biti vise mrtvih.
Niko ne kaze da ce sirenjem virusa ekonomija kasnije proraditi i samim tim ce losije stajati.

Mozda izgleda da mrtvi i ekonomija ne mogu da se porede ali ako ekonomija ne proradi bice isto mrtvih.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 09:16 - pre 48 meseci
Mogući lek od istraživača iz Australije

Ovde podnosimo izveštaj da je Ivermectin, anti-parazitni preparat, koji je odobren od FDA ranije,- pokazao da ima široko-spektralnu antivirusnu aktivnost in vitro, inhibitor uzročno-virusnog virusa (SARS-CoV-2), sa jednim dodatkom Vero-hSLAM ćelije 2 sata nakon infekcije sa SARS-CoV-2 sposobnim da izvrše 5000 puta višestruku redukciju virusne RNA za 48 h. Ivermektin stoga garantuje dalja ispitivanja mogućih koristi kod ljudi.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 10:17 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:Koliko zaradjuju korona volonteri?


U paru isto kao i nosaci gajbica :D
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 10:43 - pre 48 meseci
Citat:
Grada22:
Darko Nedeljković:
Citat:

Ono sto ja nigde ne nadjoh - kako je predsednikov sin dobio koronu?


Dete volontiralo zajedno sa sestrom (bar se tako AV hvalio pre neki dan)
Verovatno mu neki dedica dao pare za pazar a na njima - korona..


Ako je nosio starijima namernice onda je ugrozio i njih. Nadam se da nije više kad je dobio simptome. Podseti me na onog mog drugara što dok im je nosio grlio babe i dede bez maske da bi se pohvalio na FB kako je human. Za ovog malog Vučka lične motive stvarno ne zanam ali očgledno da je otac imao želju da se pohvali time.
Citat:
adzo_:
Citat:
Ali Imam:Koliko zaradjuju korona volonteri?


U paru isto kao i nosaci gajbica


I ja sam hteo neku foru za gajbice da kažem.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 10:59 - pre 48 meseci
Nego šta kažete na izrazito povećan nivo drukanja u doba korone svuda u svetu? Čujm onomad za Španiju. Danas na RT pričaju kako je policija u Engleskoj pretrpana prijavama gradjana, kako je to normalno u ovakvim vremenima, ali se plaše da bi to moglo ljudima da udje u krv pa da nastvai i posle korone.

Mislim, meni je OK prjaviti nekog ko baš grubo krši uvedene mere na način da stvarno ugrožava sve druge, ali ako će neko prijaviti komšiju od 66 godina koji je izašo napolje jednom preko nedelje ... šta reći o takvim ljudima.

Ne kažu kakva je situacija kod nas. Dal je drukanje poraslo ili je "business as usual" pošto kod nas nema baš mnogo prostora za porast pomenutih aktivnosti.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 12:05 - pre 48 meseci
Šta ti znači "drukanje"? Ne slažem se sa mnogo pravila koje su uveli ali ih poštujem. Pretpostavljam da većina isto to radi. Ako pojedinci ne poštuju treba ih sankcionisati.
Svest našeg naroda je takva da je loše da prijaviš nekoga ko baca smeće u reku, ko krade struju itd.
Pre neki dan uveče, policijski čas oko 19h, prolazi tip ispred naše kuće, zakašlje se i istrese nos na trotoar. Ode dalje svojim poslom. Da sam znao kome odmah bih ga prijavio i snimio bih ga za dokaz ako treba. Ja treba da sedim u kući a da ne smem i prozor da otvorim zbog takvih debila?
Pravo da ti kažem voleo bih kada bi se ovakvo ponašanje u prodavnicama nastavilo. Mislim na poštovanje reda i držanje odstojanja (nekog pristojnog). Nadam se da će prestati ono čuveno "pusti budalu". Budale smo puštali da rade šta hoće pa zato svi pametni odlaze od nas. Da budali pokažemo njegovo mesto i kakav je red bilo bi nam svima bolje.
Što se tiče situacije, još jednom ponavljam, da je ovo sa policijskim časovima čista glupost i da su ovi na vlasti nesposobni da bilo drugo šta urade pa jedino što im je palo na pamet je metoda "nemam zdravstvo ali imam policiju". Da li zato što ne znaju ili nemaju resursa svejedno je. Imali su dovoljno vremena da obezbede resurse a ne da iste raspoređuju između sebe i sebi sličnima. Ali to ne znači da treba da bude anahrija... već verovatno repriza 5. oktobra...


"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 12:09 - pre 48 meseci
To sa sinom žvalavog je klasičan neosmradikalski predizborni spin. Smestiće ga u apartman na infektivnoj 10ak dana u izolaciju sa ps4 kako se slučajno nebi zarazio. Onda ćemo svaki dan 0-24h da gledamo žvalavog kako cmolji na televiziji.

drukanje je sasvim normalna pojava kod uplašene stoke sitnog zuba.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 12:29 - pre 48 meseci


Na mojoj top listi jos uvek
ubedljivo prvo mesto drzi vest i fotografija kako žvalavi cepa pitu zeljanicu u ganc novom helikopteru.

Jbte, sta sa onim mrvama sto su zapale u tapacirung i savove, oce to da iscackaju nekako, umastio nov helikopter :(

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 12:41 - pre 48 meseci
Citat:
kosmopolita:
Svi govore da ce sirenjem virusa biti vise mrtvih.
Niko ne kaze da ce sirenjem virusa ekonomija kasnije proraditi i samim tim ce losije stajati.

Mislis nesirenjem? Sto se pre svi zarazimo, pre ce ekonomija da proradi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 12:51 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss:

Mislim, meni je OK prjaviti nekog ko baš grubo krši uvedene mere na način da stvarno ugrožava sve druge, ali ako će neko prijaviti komšiju od 66 godina koji je izašo napolje jednom preko nedelje ... šta reći o takvim ljudima.

Evo, moj komsija izasao danas i pali zetvene ostatke. Ajd sto me dovodi u opasnost od pozara, ajd sto truje okolinu otrovnim gasovima, ali kad sam se setio da je on nedozvoljeno mator, odmah sam osetio zelju za zvanjem policije.
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 13:14 - pre 48 meseci
Cudi mi da nisi osetio zelju za budakom, dvocevkom a mogo si i kolac da iscupas iz tarabe da ga odma umlatis.

Ovde u lokalu,
krenula je zestoka mrznja prema starcima, beogradjanima, gastarbajterima...
sve tri kategorije imaju nesto zajednicko i dok vi skontate sta je to bice vam kasno, ima da ga pusite i tamo gde je zabranjeno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 14:28 - pre 48 meseci
U NEDJELJU u 21 sat na srbijanskoj televiziji Pink, koja funkcionira kao propagandni stroj srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića i njegova režima, kao gosti u talk showu su se pojavili premijerka Ana Brnabić, epidemiolog dr. Predrag Kon i pulmolog dr. Branimir Nestorović.

Bila je to još jedna epizode horor sapunice u koju se pretvorila pandemija koronavirusa u susjednoj državi: Kon je iscrpljeno piljio u prazninu, Brnabić se gubila u metaforama o bunarima i tunelima, a Nestorović je nezaustavljivo govorio o svemu i svačemu, potvrđujući još jednom da ga odgovorni mediji uopće ne bi smjeli pozivati u goste, a odgovorna vlast konzultirati.

Vučić i suradnici nisu u stanju upravljati sustavom

Bilo je mučno gledati tu za zdravi razum i dostojanstvo čovjeka uvjerljivu propagandu, na koju Vučić i njegovi najbliži suradnici usred pandemije troše više vremena nego na borbu protiv širenja koronavirusa. Istovremeno je to bila savršena ilustracija zašto je Srbija tako spektakularno podbacila u zaustavljanju širenja zaraze te zašto je u njoj već više od dvije tisuće testovima potvrđenih zaraženih i šezdesetak umrlih.

Aleksandar Vučić oko sebe u ovoj izvanrednoj situaciji nije uspio okupiti tim kompetentnih stručnjaka, ni kada je riječ o zdravstvenom aspektu pandemije, a još manje kada je riječ o ljudima koji su u ovoj dosad nezabilježenoj situaciji sposobni učinkovito upravljati državnim sustavom. Problem naravno nisu samo Vučićevi suradnici, nego i on sam, jer se još jednom pokazalo da predsjednik Srbije ne raspolaže kapacitetima za koje je uvjeren da ima, a i da je Superman, to nije dovoljno da se uspješno organizira borba državnog aparata protiv koronavirusa, a ni da se građane motivira na solidarno ponašanje i pridržavanje pravila.

Sve je počelo skandaloznom presicom krajem veljače

Dodatni je problem što Vučić svojim kontinuiranim verbalnim ispadima, prijetnjama, glumatanjem i samohvalom građanima Srbije konstantno šalje kontradiktorne poruke te proizvodi paniku koje u mnogo slučajeva uopće ne bi bilo da predsjednik opet nije izvalio nekakvu glupost.

Tragedija Srbije je započela krajem veljače, kada je Vučić sazvao konferenciju za medije na koju je doveo i Nestorovića, koji se već tada proslavio ponašanjem koje si jedan ozbiljan stručnjak u javnosti ne smije dopustiti.



Nestorović je koronavirus nazvao “najsmješnijim virusom u povijesti” te svoje sumanuto izlaganje okrunio sada već antologijskom izjavom: “Žene, slobodno odite u šoping u Italiju, tamo su sada najveći popusti, štiti vas estrogen.” Dok je tako bezbrižno lupetao, Nestorović je umirao od smijeha, a i Vučić koji je u tom trenutku stajao iza njega. Ministar zdravstva Zlatibor Lončar je pak izjavio da je “koronavirus dosta slabiji od obične gripe”.

Bilo je to 26. veljače, a u tom trenutku su dijelovi Lombardije već bili pod karantenom, Talijani su masovno odlazili u panični šoping, a talijanski liječnici shvaćali da se suočavaju s nečime dotad nezamislivim. Potvrđenih slučajeva zaraze je u Italiji bilo oko 400.

Dok se Hrvatska pripremala, Vučić je umirao od smijeha na seksističke fore

Hrvatska se već uvelike spremala na ono što slijedi dok se Vučić smijao Nestorovićevim seksističkim pošalicama i vodio njegovim šarlatanskim procjenama. Dalje je sve išlo nizbrdo za Srbiju i njene građane.

Sve što je od tada do danas Vučić učinio bila je serija manjih ili većih promašaja i propusta, od kojih su neki direktno doveli do pospješivanja širenja zaraze.

Otprilike dva tjedna nakon skandalozne konferencije za medije s Nestorovićem Vučić je promijenio ploču i krenuo s apokaliptičnom retorikom, usput tvrdeći da koronavirus nitko nije nazvao “najsmješnijim virusom u povijesti”. Predsjednik Srbije definitivno nije prvi državni lider koji je podcijenio opasnost koju predstavlja koronavirus, ali se zato već tjednima s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom natječe u tome tko će katastrofalnije za živote i zdravlje svojih građana upravljati nastalom krizom.

Glavni širitelj panike i kaosa u Srbiji je predsjednik države

Vučićeve verbalne akrobacije od kraja veljače do kraja ožujka maestralno je sažeo satiričar Zoran Kesić u svojoj emisiji 24 minuta.



>> Hit video: Satiričar objasnio kako je došlo do situacije s koronavirusom u Srbiji

Predsjednik Srbije je pandemiju u međuvremenu prvenstveno iskoristio za uvođenje izvanrednog stanja u Srbiji, suspenziju rada parlamenta i preuzimanje još veće moći u vlastitim rukama. Istovremeno je krenuo psihološko-policijski teror nad građanima Srbije kroz kombinaciju svakodnevnih javnih istupa i drakonskih mjera ad hoc ukidanja građanskih sloboda, a bez neke jasne strategije borbe protiv zaraze.

Vučićeve svakodnevne javne istupe s vremenom postaje nemoguće pratiti ako se želi zadržati zdrav razum, s obzirom na to da predsjednik Srbije stalno nekome prijeti, drži sulude monologe, plače, dahće, stenje, lupeta sve i svašta. Umjesto da se pokaže liderom kakvim se smatra, Vučić se iskazao kao glavni širitelj panike i kaosa u Srbiji, primjerice svojom najavom da će odjednom uvesti 24-dnevni policijski sat u cijeloj zemlji, što je onda izazvalo stampedo građana prema supermarketima, jer je Vučić ustvrdio da građani više neće smjeti ići u kupovinu.

Suđenja preko Skypea?!

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Da stvar bude još luđa, građanin Srbije koji je dan poslije Vučićeve izjave na Facebooku ostavio status u kojem najavljuje da se uvodi 24-satni policijski sat je ekspresno uhapšen zbog širenja panike. Uvedena su i skandalozna suđenja preko Skypea, a na jednom od njih je jedan građanin zbog kršenja mjere samoizolacije po hitnom postupku osuđen na tri godine zatvora. Ponovimo to još jednom: čovjek je preko Skypea osuđen na tri godine zatvora!

U jednom članku je premalo prostora za sve Vučićeve ispade proteklih tjedana, no svakako vrijedi spomenuti kako je u jednoj od napada logoreje priznao da je lagao Njemačkoj o broju respiratora koje Srbija ima kako bi pokušao nabaviti više, ali su oni koji su inzistirali da se javno objavi točan broj respiratora osujetili njegov suludi plan. Tu su i bizarne propagande akcije zahvaljivanja Kini, koje uključuju i da Vučić osobno na aerodromu dočekuje avion s medicinskim potrepštinama s Dalekog istoka, kao da predsjednik države nema pametnije posla usred pandemije.

>> Vučić pričao da je našao još love, Joksimovićeva žena mu se smijala: Odakle nam pare?

Potkapacitiranost kadrova Vučićeve vladajuće stranke

Koronavirus je razotkrio i razorenost institucija u Srbiji, kao i kolosalnu potkapacitiranost kadrova njegovog vladajućeg SNS-a da se nose s ovom nedvojbeno izazovnom situacijom. Za razliku od hrvatskog premijera Andreja Plenkovića, koji se može osloniti na iskusne aparatčike poput ministra unutarnjih poslova Davora Božinovića, koji je zanat upravljanja sustavom učio još u socijalizmu, Vučić je okružen skorojevićima, falsifikatorima doktorskih disertacija i alumnima Megatrenda, notornog privatnog sveučilišta poznatog po štancanju i veleprodaji diploma.

Počinjene su i brojne pacerske pogreške, poput toga da se koronavirusom zarazio cijeli garnizon vojske Srbije koji je sudjelovao u organiziranju karantena za građane Srbije koje su se vraćali iz inozemstva. To se moglo dogoditi samo ako vojnici nisu imali odgovarajuću zaštitnu opremu ili se nisu pridržavali potrebnih protokola, a oboje je katastrofa zbog koje bi u normalnoj državi ministar obrane Aleksandar Vulin odmah podnio ostavku.

Skandalozno uhićenje novinarke koja je pisala o nedostatku medicinske opreme

Srbija ne uspijeva provesti ni najbanalnije epidemiološke mjere, čega je najnoviji primjer masovno širenje zaraze u bolnici na beogradskom Dedinju: i dalje ne umiju utvrditi kako je koronavirus uopće ušao u bolnicu i kako se tako proširio.

U cijelom tom kaosu Vučić i premijerka Brnabić izvode skoro pa svakodnevne igrokaze koji vrijeđaju inteligenciju građana.

>> Srpska policija pustila novinarku, privedena zbog pisanja o manjku opreme u bolnici

Toga je možda najbolji primjer skandalozno uhićenje novinarke Ane Lalić, koja je pisala o nedostatku opreme u novosadskoj bolnici. Uhićenje je izvedeno na temelju odluke vlade Srbije, dakle formalno premijerke Ane Brnabić, dok je Vučić u javnosti naricao o tome da je molio Brnabić da tu odluku povuče.

Kao da je sve to išlo mimo njega i kao da se inače ne busa u prsa svojom apsolutnom dominacijom nad svakim aspektom života u Srbiji. Na kraju je Brnabić odluku povukla na traženje “šefa”, kako je rekla. Nakon toga se bacila na važan zadatak pokazivanja javnosti fotografija Vučićeve djece kako volontiraju.



Nemoguće je pobrojiti sve načine na koje Vučić i njegova svita istovremeno teroriziraju građane Srbije i podbacuju u borbi protiv širenja zaraze, no paradigmatski primjer toga je svakako stupidni dr. Nestorović, koji i dalje hoda po režimskim televizijama i nezaustavljivo prosipa laži i gluposti. Sinoć je tako Nestorović bio na Happy TV-u te muljao o tome da je on svojim gluparijama s kraja veljače zapravo želio spriječiti paniku u Srbiji. Izjavio je i nekoliko puta “Ja nisam debil”, što je rečenica koju nikad ne bi izgovorio netko tko nije debil.

>> Vučićev stručnjak koji je ismijavao koronavirus: Odjednom sam postao debil i [cenzurisana rec]

I dok se u drugim europskim državama, koje su reagirale na vrijeme i s kompetencijom, polako počinje razmišljati o trenutku kada će imati smisla postupno popuštati mjere zaštite, Srbiji tek slijedi katastrofa.

I dalje bez jasne strategije

Vučić ni nakon više od tri tjedna otkako je konačno shvatio razmjere opasnosti nije uspio organizirati funkcionalan sustav, nego se sve i dalje radi ho-ruk i bez jasne strategije. Pitanje je shvaćaju li građani Srbije da ih aktualni predsjednik svojim poremećenim ponašanjem i kaotičnom politikom u pandemiji koronavirusa vodi u propast, i mogu li se tome ikako suprotstaviti.

U svakom slučaju, jasno je da se Srbija u ovom trenutku suočava s jednom prijetnjom koja je opasnija od covida-19. Ta prijetnja se zove Aleksandar Vučić.

Izvor: index.hr
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 14:35 - pre 48 meseci
ovim tekstom karantenovci uriniraju po nama
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.04.2020. u 14:46 - pre 48 meseci
Citat:
Izjavio je i nekoliko puta “Ja nisam debil”, što je rečenica koju nikad ne bi izgovorio netko tko nije debil.

ahhahahahahahahahah :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602577 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.