Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297317 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 01:11 - pre 34 meseci
Pa ovaj M1 sto su ga stavili u Air i Mini. AMD 2700X, maks skor 3050 i to je za x86 fenomenalno, a ovo cudo 3900 :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:4155:25f..



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 01:17 - pre 34 meseci
Ja cekam samo da izadje verzija sa 64 GB RAM-a (zbog VM-ova) i ima da se resim odmah ove bede.

Na kraju sam ja licno popravio Dell - ne samo da sam sredio nemogucnost shutdown-a, nego sam resio problem Intel-ovog Smart Sound adaptera koji ne da sistemu da ide u S0iX spavanje, pljuckanje milion "OED" gresaka od istog drajvera.

A da, cek...

Ovo je jos previse - sad je ~0.1W - BOOYA! Tokom rada CPU jezgra regularno idu u C7 a CPU ceo u C10 - potrosnja procesora pada na 0.7W (ovo nije sleep).

Ni jednom se vise nije "budio" u rancu i dolazio do belog usijanja.

Poceli smo od ovog:



:(

Ovo nije nikakav stress test - nabodes 8K monitor i skrolujes neki GUI, BAM! Nema slike na sekundu.

Sta bi? Da nije DP1.4 link izgubljen (2 kabla idu u monitor) - nope, nego NVIDIA Optimus koristi Intel iGPU frame buffer.

Nope - nego CPU dostize katastrofalnu temperaturu i zaustavlja klok da se razladi... dok se to ne desi, i NVIDIA mora da se susi, dakle - black screen.

To je Comet Lake (mogu da zamislim kakav je Rocket Lake) - jos su Intel i OEM-i iskljucili undervolt zbog nekog 0day napada na nesto sto 99.99% ljudi ne koristi (Intel SGX)... procesor je ko mali reaktor, stize na TJMax bukvalno pre nego sto to mozete da izgovorite.

Zato - malo truda i ljubavi dati masini :) i... stici ovde:





Na slici je sitem koji prolazi MSFT "Modern Standby" kvalifikaciju - 10/10 :-) Vas laptop iz fabrike to ne moze vec vrlo verovatno ima neke pijavice koje vucaraju struju :((((

Da bi sistem bio upotrebljiv, morao sam hakovati i UEFI firmware i ponovo dozvoliti undervolt, a onda uneti offset od -0.175 volti (da, Comet Lake ne moze ovoliko, osim ako ne korstite novi MSR parametar koji vam omogucava da zadate pocetnu frekvenciju od koje se primenjuje ofset ;-) - sad se masina ne pregreva, a ni #PROCHOT ne vidis cesto.

Hak je bio potreban i da bi standby radio kako treba:

- ACPI je ostao u debug modu, sta qr - nek ide zivot valjda
- Iz neobjasnjivih razloga je firmware gasio PCIe ASPM power management za skoro sve
- NVME agresivni power management je isto bio OFF
- OC/Undervolt naravno zakljucani, mora to da se otkljuca boga ti

Lek za "OED - Code 19" Event Log spam kao i za Intel SST vucaranje struje u sleep-u je bio jednostavan: nadji u UEFI konfiguraciji gde da ubijes "Wake Word Detection" - Comet Lake i svi noviji imaju DSP (4 komada, zapravo) koji moze svasta - ukljucujuci i slusanje "Hey Cortana"... ubio sam ga ko zeca i nema vise parazitske potrosnje.

Necu patiti za Cortanom ;-) Posle neutralisanja jajaca DSP-u i sve ovo gore, idle potrosnja procesora koja je tavorila na 7-10W (!!!) sad pada na 0.6W dok radi (ceo sistem pada na ~4W minimum u aktivnom rezimu).

...

Sve u svemu, dobrih 7-10 dana posla i za*bavanja - da bi masina, zapravo, radila kako treba da radi. Isti problem muci i HP i Lenovo.

Zato sledeca masina... hello Apple & ARM.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 06:50 - pre 34 meseci
Ivane, ništa ja tebe nisam razumeo

-sa 64 GB RAM-a (zbog VM-ova), ja licno popravio Dell,
-koji ne da sistemu da ide u S0iX spavanje,
-milion "OED" gresaka,
-regularno idu u C7 a CPU ceo u C10,
-i skrolujes neki GUI, BAM!
-procesor je ko mali reaktor, stize na TJMax,
-sitem koji prolazi MSFT "Modern Standby",
-onda uneti offset od -0.175 volti (da, Comet Lake ne moze ovoliko, osim ako ne korstite novi MSR,
-a ni #PROCHOT ne vidis cesto,
-ACPI je ostao u debug modu,
-Lek za "OED - Code 19" Event Log spam kao i za Intel SST,
-nadji u UEFI konfiguraciji gde da ubijes "Wake Word Detection" ,
-Necu patiti za Cortanom ;-)
--------------------------------------

Ivane, Ti si Genije!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 10:01 - pre 34 meseci
Rekao bi da je Air, znaci 7-core M1? Sa 8GB RAM verovatno?


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 10:17 - pre 34 meseci
Code:
Hardware Overview:

  Model Name:    MacBook Air
  Model Identifier:    MacBookAir10,1
  Chip:    Apple M1
  Total Number of Cores:    8 (4 performance and 4 efficiency)
  Memory:    8 GB
  System Firmware Version:    6723.81.1
  Serial Number (system):    C02FMT8QQ6L4
  Hardware UUID:    41DA7931-91E9-5DAB-971C-D6E7A021AF3C
  Provisioning UDID:    00008103-0001754611B9001E
  Activation Lock Status:    Disabled

Jos 8 rama 30k dinara, mnogo bre. Nego ovo je prvi
laptop koji stoji ispred mene. a ne u ormaru :)


 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 12:26 - pre 34 meseci
Za par meseci ces doci da radis na njemu, a da imas x64 masinu koja stoji pored, za ssh/docker kad zatreba ;) Jos nabavis USB-C monitor, jedan kabl sve (i punjenje) i dobru tastaturu.... milina.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 12:51 - pre 34 meseci
Jedina je stvar što moram da calnem 70 evra za parallels jer vbox ne radi :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 13:18 - pre 34 meseci
Morao sam:

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 13:22 - pre 34 meseci
Citat:
nkrgovic: Morao sam:


Phahah... sace vrate 12gen sa 10 na 14nm :D 350w tdp, 6ghz.. koga briga...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 18:53 - pre 34 meseci
Meni samo nije jasno kako je Apple napravio ovako brz proc koji trosi ko upaljac...
Misilim ono imam laptop koji je brzi od dekstop-a, bruka...
Mislim nije ono zbog RAM-a, evo vozim non sse nbody bench gde Intel ima vreme
5-6 sec ovaj tera 3 sec ;)
A tek kad opalin asm u njemu ko zna sta ce biti ;)

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 20:09 - pre 34 meseci
Kako?

- Prvo su skontali da ne mogu da dobiji CPU za telefon
- Onda su kupili najbojli tim koji su mogli (DEC Alpha ekipu)
- Onda su poceli sa standardnom arhitekturom (Arm) - da prave svoj procesor za malu potrosnju
- Onda su skontali da im za telefon treba mnogo vise, a da potrosnja ostane mala - pa su krenuli da prave akceleratore.
- Paralelno su sklopili odnose sa fabrikama da imaju super-prvi prioritet za najbolje procese.
- Kad su dosli do "e, moze procesor za laptop? Imate 4x veci power budget" ... onda je bilo lako. :)

Mislim, glavne prednosti su :

- Novac
- Zapravo mnogo novca
- Mangement koji zna da potrosi novac.
- Jesam pomenu novac?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 20:21 - pre 34 meseci
Ja koliko negde pročitah, ti "nanometri" su dimenzije najmanjih detalja koje je moguće uraditi litografijom za određen proces, i da to ne znači da su svi detalji tih dimenzija, tj. svi gejtovi tranzistora ili rastojanja između susednih provodnika i sl.

Čak i kod Intel 14nm postoje detalji koji su na nivou 7nm tehnologija kod drugih proizvođača... prosta stvar, imamo i7-11700, koji koristi 14nm proces, zbog toga im nešto veću snagu od AMD 5800h (oko 50% nominalno, tj. 65W, mada kod AMD-a snaga ide i do 54W)... pa, mislim, taj 7nm i nije toliko dominantan u odnosu na Intelovih 14nm, možemo misliti šta bi Intel napravio sa 7nm.

Nije da hvalim Intel, jer da nije AMD-a, i dalje bismo gledali i7 procesore sa 2 jezgra u laptopovima od 1000€, a na desktopu bi i dalje dominirali procesori sa 2 fizička jezgra i HT ili 4 fizička jezgra bez HT. AMD jeste napravio odgoman skok, ali nije baš da je nokautirao Intel, nego Intel se "malo" pogubio umesto da za najbolje procesore još pre 5 godina ugovori proizvodnju kod TSMC kojima je to primaran i jedini posao. Ali, problem je što kritični vendori u SAD traže da za kritične sisteme procesori u njihovim sistemima budu proizvedeni u SAD (tipa Ministarstvo odbrane, NASA i sl.), tako da su u pregovorima da TSMC gradi fabriku u SAD (zajedno sa još nekim, Intelom ili već kime?).


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:cd3a:87e4:56c8:e759



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 20:42 - pre 34 meseci
Evo ti prevod :-)

Citat:
Living Light:
Ivane, ništa ja tebe nisam razumeo :)

-sa 64 GB RAM-a (zbog VM-ova),


Cekam M1 naslednika sa vise RAM-a. M1 je brz ko munja, tu nema sta da se kaze - ali to ne moze da nadomesti nedostatak fizicke memorije ako teras "jace" VM.

Citat:

ja licno popravio Dell,


Intel daje bedzeve i nagrade za uspesnu registraciju na forum - evo ja dodelih sebi jednu za ovo :-)

Citat:

-koji ne da sistemu da ide u S0iX spavanje,


S0iX zapravo nije "spavanje" u starom smislu reci - procesor i dalje izvrsava kod, ali mic po mic moze da se pogasi skoro sve, sto od periferije to i u samom procesoru. U teoriji bi trebalo da dobijes potrosnju / bateriju istu kao S3, ali sa mogucnoscu da bitni programi i dalje obavljaju svoje kriticne funkcije.

Na zalost, ima vise od 50 stvari gde svaka od njih znaci pojedinacno da CPU nece uci u najniza stanja potrosnje, PCH (Southbridge) nece da se ugasi bogati, PCIe magistrale ce ostati pod naponom, SSD ce da radi i dalje,i tako dalje, i tako blize...

Evo ti primer:

Code:

PCH SLP_S0 Debug (Blocking Reasons) Summary - Sampled: Ever Observed
IP State               , Blocking Reason                    , Ever Observed(Yes/No)
--------               , ---------------                    , ---------------------
AUDIO DSP D3           , Audio_DSP_Not_In_D3                , Y
LPIO D3                , Low_Speed_IO_Controller_Not_In_D3  , Y
OTG D3                 , USB_Device_Controller_Not_In_D3    , Y
SATA D3                , SATA_Not_In_D3                     , Y
SDX D3                 , SD_Card_Controller_Not_In_D3       , Y
UFS0 D3                , UFS0_Not_In_D3                     , N
UFS1 D3                , UFS1_Not_In_D3                     , N
XHCI D3                , USB_Host_Controller_Not_In_D3      , Y
eMMC D3                , EMMC_Not_In_D3                     , N
AON2 RING OSC GATED    , AON_Clock_Active                   , Y
AUDIO PLL OFF          , Audio_Clock2_Active                , Y
AUDIO ROSC OFF         , Audio_Clock1_Active                , Y
CLKACK DEASSERTED      , Clocks_Active                      , N
CRYSTAL OFF            , Crystal_Clock_Active               , N
HPET CRYSTAL CLKREQ    , High_Precision_Timer_Clock_Active  , Y
LPC CLOCKS GATED       , LPC_Clock_Active                   , Y
MAIN PLL OFF           , Main_Clock_Active                  , N
OC PLL OFF             , OC_Clock_Active                    , Y
PCIe CLKREQS Off       , PCIe_Clockreq_Active               , Y
PMC RING OSC SWITCH    ,                                    , N
SDIO PLL OFF           ,                                    , Y
USB2 PLL OFF           , USB2_Clock_Active                  , Y
ASLT GT THRES STS      , PCH_LTR_Not_Met                    , Y
CNV VNN REQ            , Integrated_Connectivity_Voltage1_On, N
CNV VNNAON REQ         , Integrated_Connectivity_Voltage2_On, Y
CSME Power Gated       , Security_Engine_Active             , Y
DYNAMIC FLEX IO        ,                                    , Y
GBE Disconnected       , Gigabit_Ethernet_Not_Disconnected  , Y
ISH VNN REQ            , Sensor_Hub_Voltage1_On             , N
ISH VNNAON REQ         , Sensor_Hub_Voltage2_On             , Y
MPHY Core Power Gated  , High_Speed_IO_Lanes_Active         , N
NPK VNNAON REQ         , North_Peak_Voltage_On              , N
PCIe in Low Power      ,                                    , N
PMC ARC IDLE           , PMC_Active                         , N
PMSYNC STATE IDLE      , CPU_PCH_Communication_Active       , Y
THERMAL SENSOR DISABLED, Thermal_Sensor_Active              , Y
USB2 SUS OFF           , USB2_Phy_Domain_Active             , N


Cvrc - u ovom slucaju ti komp nije u "sleep" modu, nego se malo izgubio i ugasio sliku, ali vuce struje kao da nema sutra.

I sve to kako bi mogao da primis Skype ili Teams poziv dok laptop "spava" - i da MS leci komplekse da im se sporije dize od Apple-a.

Tuzno, ali najveci izvor kompleksa nisu resili - a to je crpljenje 10% baterije svake noci. svaki neispravni S0iX je ovo :-)

Zasto 10% - pa zato sto Windows Power Manager onda odluci da sistem baci u Hibernate, da bi ostalo nesto od baterije sutra :-)

Citat:

-milion "OED" gresaka,


OED greske dolaze od DSP-a koji je Intel strpao u Southbridge.

Sto je najgore mislim da sam i provalio sta su greske - DSP kaze da nema vise resursa za sta god pokusavaju da mu bace (neki Audio efekti, BT procesiranje i sl.).

Zasto? Zato sto DSP ne trci neki pametni OS, pa je verovatno staticki particionisano koliko vremena sta dobija.

Citat:

-regularno idu u C7 a CPU ceo u C10,


Hoces da ti CPU package bude u C10 ako zelis da to bar malo lici na stari, dobri i funkcionalni S3 sleep. Jbt, ladno S3 zovem dobrim - da, toliko je lose :)

Primer: kod mene, sa C10 koji radi - potrosnja CPU pada na 0.6W u idle-u (i dalje radim).

Bez C10, dakle samo do C6 ili C7 - potrosnja ne pada ispod ~3.5W

A ako bas nemas srece, pa CPU ne ide ispod C3... gledas nekh 7-8W.

To je enormna razlika.

Citat:

-i skrolujes neki GUI, BAM!


Skrolujes GPU - i procesor se bukvalno zapali. To je zato sto su novi Intel procesori toliko blizu granice samo-topljenja, da to nije zdravo.

Citat:

-procesor je ko mali reaktor, stize na TJMax,


Pre nego sto kazes TJMax. Kod mene sibne do 105 stepeni u roku od <1s ako je toplo ;-)

Tj. tako bilo pre nego sto smo regulisali malo voltazu ;-)

Citat:

-sitem koji prolazi MSFT "Modern Standby",


= Cudo nevidjeno, nema ih puno - gledaj i divi se:-)

Citat:

-onda uneti offset od -0.175 volti (da, Comet Lake ne moze ovoliko, osim ako ne korstite novi MSR,


Kazes procesoru da smanji voltazu za -0.175v

Citat:

-a ni #PROCHOT ne vidis cesto,


Zato sto je P = f*c*V^2 ;-)

Citat:

-ACPI je ostao u debug modu,


= Proizvodjac zaposljava idiote

Citat:

-Lek za "OED - Code 19" Event Log spam kao i za Intel SST,


Ugasis problematicni HW (tj. funkciju), pa ni problematicni drajver ne pravi vise problem ;-)

Citat:

-nadji u UEFI konfiguraciji gde da ubijes "Wake Word Detection" ,


Dump-ujes BIOS (firmware) u fajl, dekompresujes, isparsiras nekim UEFI parserom, nadjes "Setup.efi" izvrsni fajl i dekompajliras ili izvuces IFR deo, koji lako konvertujes u citljiv tekst.

Citat:

-Necu patiti za Cortanom ;-)


Muke su to velike.

Citat:

Ivane, Ti si Genije!


To bi bilo mnogo lose po planetu - ako sam ja genije, sacuvaj boze kakvi su glupi onda.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 21:09 - pre 34 meseci
Hmm, meni su na starom laptop-u poceli 1 sec black-out-i na 4k monitoru i u opste mi nije palo na pamet da je mozda cpu poceo da 'cvrci'.

Nema veze, zato sam u medjuvremenu kompletirao lepu kolekciju display port kablova, na kojoj bi mi pozavidele i radnje.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)18.06.2021. u 21:42 - pre 34 meseci
U tzv. 14 nm procesu Nista nije 14 nm !

A takodje u TSMC i Samsung 7 nm Nista nije 7 nm .

Logicno je da ipak ponovim da u TSMC 5 nm i buducem 3 nm Nista nije i nece biti 5 i 3 nm !


Znaci bukvalno nijedan parametar ! Bilo koja dimenzija tranzistora , razmak izmedju dva susedna , nista sto postoji nije ono kakav je naziv !


Radi se iskljucivo o Umetnickim - Marketingskim imenima procesa !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)19.06.2021. u 21:35 - pre 34 meseci
Heh, neverovatno, svi macOS Intel programi rade bez problema na neku foru, i to bez vidljive potrebe
da se startuje emulator, koji verovatno postoji ali rade ono 100% bez problema. Pišem u Intel
assembleru, programi rade :)
Mislim ono do bola su dobro rešili :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)19.06.2021. u 22:23 - pre 34 meseci
E sad, ajde zamisli na sta ce da lici sledeca generacija tog procesora, koja podrzava npr. 64GB RAM-a?

I reci sebi "intel ima buducnost na desktopu", onako, sa uverenjem... ;)

Intel ima :

- Verifikovana resenja - sto znaci na nekim mestima (dok se nesto drugo takodje ne verifikuje)
- Brdo fabrika, koje su njegove - sto AMD i Apple (i ostali) nemaju - vec uzimaju sta ima TMSC.

Glavna prednost intela je sto moze da konkurise TMSC-u po tome koliko fabrike imaju "output volume". I to je jedno sto ih drzi.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)19.06.2021. u 23:02 - pre 34 meseci
Mislim da je količina RAM/a direktno vezana za to što treba da radi na 4266MT, a i to što im je jezivo skup.
Valjda će naći neko rešenje za one koji bi da voze virtualke...
No, zaista kako očigledno Intel programi rade, treba neko da vidi koliko se gube performanse. Ako nije
mnogo, Intel je u problemu....
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)20.06.2021. u 04:03 - pre 34 meseci
Auh kako može neko ovo da objasni:
Code:

./nbodysse2cppxarm 50000000  0.00s user 0.00s system 48% cpu 0.002 total
bmaxa@Branimirs-MacBook-Air nbody % time ./nbodysse2cpparm 50000000 
-0.169075164
-0.169059907
./nbodysse2cpparm 50000000  2.03s user 0.01s system 79% cpu 2.579 total
bmaxa@Branimirs-MacBook-Air nbody % time ./nbodysse2cppx86 50000000 
-0.169075164
-0.169059907
./nbodysse2cppx86 50000000  1.66s user 0.01s system 99% cpu 1.676 total

Dakle x86 emulacija brže radi ?
a ne, to je warm up:
Code:

bmaxa@Branimirs-MacBook-Air nbody % time ./nbodysse2cpparm 50000000
-0.169075164
-0.169059907
./nbodysse2cpparm 50000000  2.03s user 0.01s system 99% cpu 2.039 total

Inače na shootout sajtu najbrže i najbolje sa AVX optiizovani program
postiže 2.12, a ovo je neoptimizovani za vektorske instrukcije ;)

Inače evo ga moj:
Code:

bmaxa@Branimirs-MacBook-Air nbody % time ./nbodymysse2cppx86 50000000
-0.169075164
-0.169059907
./nbodymysse2cppx86 50000000  2.75s user 0.01s system 99% cpu 2.763 total

I to pod emulatorom...
inače na sajtu na x86 postiže 4.10 :)

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-46-235-100-36.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)20.06.2021. u 05:58 - pre 34 meseci
Auh, problem512 (project oiler ) mt resenje moje trepa mu minut i po, a 2700x 5 minuta sa 16 threadova.
Jezivo je brz. I to troši ko upaljač. I to ovo nema veze sa memorijom pošto je čista računica :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297317 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.