Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!

[ Pregleda: 22020 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!12.03.2020. u 23:44 - pre 49 meseci
Imamo veš mašinu Gorenje sigurno 10 godina staru, sve radi super i ja juče odlučim da je očistim, sredstvom protiv kamenca naprskam žleb gume od vrata, okolo naokolo, posudu za prašak, očistim onaj donji deo, onu tanku linijicu prelivnu koja je bila zapušena pa voda curi tj preliva ispod vrata za prašak.

Posle sam pustio 90 stepeni ciklus sa kašikom sode bikarbone.

E rekoh danas ću filter da otvorim i očistim, odvrnem ja onaj crni čep i samo njega izvukoh. Onaj drugi deo filtera ostao unutra i neće da izađe. Ide napred nazad po 3-4 mm i to je to. Vratim ja onaj crni čep, zašrafim on na pola krcne i spoji se sa drugim delom filtera i to je to.

Jel ima neka fora da se izvuče ovaj drugi deo filtera? Polomih nokte pokušavajući!


Mašina normalno funkcioniše ali kapiram da je unutra kamenac zaglavio?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 06:28 - pre 49 meseci
Klasičan problem kod Gorenja.
Premali je zazor između filtera i kućišta pa kamenac i gips odrade svoje.U 90% slučajeva se slomi filter prilikom vađenja.Kupi nov, ionako nije skup.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 08:32 - pre 49 meseci
Taman je vreme (10 g.) da sve komplet zameniš, pumpu, kućište i filter.

Inače ako već stavljaš sodubikarbonu, da znaš, da bez 100 gr nema efekta, jedna kašika, kao da nisi stavio ništa.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 11:00 - pre 49 meseci
Stavio sam veliku kašiku supenu da kipi, trebalo bi da bude kako treba. Pre toga sam oprao na 90 stepeni i sa jednim litrom alkoholnog sirćeta. Verovatno su otpali komadi zaglavili. Da ne veruješ.

Radi sve ok samo ne mogu da izvučem taj drugi deo filtera ništa nije slomljeno iz dva dela je filter :/

To je ista ova veš mašina, samo kupljena kod nas:


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 11:14 - pre 49 meseci
Uvrni šraf u filter, uhvati kleštima i iščupaj ga napolje.Nemoj ga vaditi na "polugu" jer ćeš oštetiti nalegajuću površinu na kućištu pa će posle da curi.Posle kupi nov filter pa zameni.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 11:42 - pre 49 meseci
Ako je tako radikalno rešenje, neka radi dok ne crkne :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pera top

Član broj: 341391
Poruke: 26
*.oriontelekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 14:28 - pre 49 meseci
totalno bespotrebno bacanje para kupovina cele dekle nove (i maltretiranje prilikom ugradnje) kad je moguce kupiti samo filter za 3x manje novaca !
inace masina se cisti sa sodom bikarbonom ili limuntusom ili sirecetom ili kombinacijom ova dva ,prvi put cujem da neko koristi alkohol za ovu namenu !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 15:02 - pre 49 meseci
Citat:
bordzija:Imamo veš mašinu Gorenje sigurno 10 godina staru, sve radi super i ja juče odlučim da je očistim ...


Ubuduće: ne popravljaj ono šta nije pokvareno!



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Proza_1
Beograd

Član broj: 168036
Poruke: 168



+33 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!13.03.2020. u 21:05 - pre 49 meseci
Baš si "top". Zar ne razlikuješ alkoholno sirće od alkohola.
Možda nisi čuo ni za vinsko sirće.
 
Odgovor na temu

pera top

Član broj: 341391
Poruke: 26
*.oriontelekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 01:10 - pre 49 meseci
da proleteo mi je taj deo sirce jer sam brzinski citao temu .....ucinilo mi se da je napisao alkohol ....moja greska !
inace tunel gumu na vratima ves masine isto jako dobro cisti tarpetin gotovo da joj vrati stari sjaj i boju
fioku za prasak od naslaga i skorelina deterdzenta najbolje skine potapanje iste u sonu kiselinu tokom noci
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 01:10 - pre 49 meseci
Ima i jabukovo sirće sa vinskim čistim kuvala za vodu (imam ih desetak i jednom mesečno idem po kući i čistim ih. Prst sirćeta, uključim da provri i ostavim da se ohladi pa isperem par puta sa kuvanjem i budu ko novi.

U metrou sam kupio kilo sode bikarbone za 200 dinara. Leti jednom mesečno čistim veš mašine (dve od po 8 kg) koje stalno rade otprilike 6 meseci. 3 meseca peru svaki dan po 1-2-3 ture a druga tri uglavnom po jeftinoj struji operu obe.

Ova gorenje nije nikada čišćena otkad je kupljena. U gumi od vrata sam našao pravi mali rudnik.

To je sve otpalo i sišlo dole, naročito sa grejača. Inače sam začuđen da se ništa ne kvari tolike godine.

Eto higijena i odmah problemi. Rekao bih da je filter loše projektovan.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 01:13 - pre 49 meseci
Zanimljiv je i slivni kanal u kadi za prašak, ima toliko uski prosek da ga kamenac i prašak brzo zapuše i onda preliva posuda za prašak. Jel može to da se razbuši burgijom?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 06:18 - pre 49 meseci
Jedini način da očistiš filter i posudu je ovaj na slici.

Skineš irastaviš posudu za prašak, takodje i pumpu, kućište filtera i filter i sve to sem pumpe zagnjuriš u rastvorenu limunsku kiselinu, zagreješ do jedno 80*C i ostaviš jedno 2-3 dana.

Svašta sam probao, jedino ovo očisti i bude kao novo, a nije opasno.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 10:35 - pre 49 meseci
To mi je suviše radikalno nemam vremena a i nebi nešto mnogo da se motam oko veš mašine pa da mi se posle prebacuje da sam pokvario. Uzmem da operem frižider - ti hoćeš da ga pokvariš. Takve su žene danas. Ćiste i uredne.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!14.03.2020. u 19:30 - pre 49 meseci
Citat:
bordzija:  - ti hoćeš da ga pokvariš. Takve su žene danas.

Izgleda da te zena odlicno poznaje
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!15.03.2020. u 23:56 - pre 49 meseci
Nije nego misli da ja to čačkam da pokvarim kako bi se kupio novi frižider što mi i jeste namera 😁
Frišider koji drži namirnice na 5° +- a ne da radi ceo dan, ohladi recimo na 3-4° pa ne radi dok temp ne pređe 10°

Em se hrana kvari em guta struju. Vrata jesam naštelovao, odledio i oprao iznutra i otpozadi isparivač ali krš ostaje krš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina Gorenje ne može filter da se izvuče!

[ Pregleda: 22020 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.