Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 220432 | Odgovora: 2224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:17 - pre 49 meseci
Od S2 imam trenutno samo 2 PCI-e ctx 1924 kartice i rade za sve pare sa Dvbviewer i DVBJCAM_v0.0.0.8.



Dosta su matore, tako da nemaju T2, samo DVB T tuner + analogni + video IN.
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:29 - pre 49 meseci
Aj da gledamo dobre s2 tunere na kp :D ja merkam strong ili techni sat stim da je to za mene plafon al onako lep risiver mozda budem nekad
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:37 - pre 49 meseci
Ima toga sada mali milion.
Valjda ce se javiti neko ko je testirao vise tih uredjaja.
Ne znam da li je Commando jos aktivan ovde. On ih je testirao milion.

Negde je pomenuo onaj Amiko 82xx, kaze da je za tih 100eur, koliko je tada kostao, vrlo solidan.

Neka kaze Bordza kako mu radi cccam na tom malom Amiku. Koji sofware ima unutra i koji cccam/oscam ili sta vec.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:44 - pre 49 meseci
A kakvi su oni od po 300 do 800 dinara nigde nepise ni da su s a kamoli s2 a mozda? jesu? da uzmem da se ne jedim zbog para jedan

Humax PR 1000 HD DVB-S2 jedini ima jedini oznaku s2 kad kucnem s2 u trazilicu a meni glupo da pitam svakog po na osob jel s2 jos mogu da slazu a 1600 jos uvek nemam :D
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:46 - pre 49 meseci
Na koje konkretno mislis?

Ako nisu S2, oni su bukvalno neupotrebljivi i ne vrede ni za dzabe da ih uzmes.

AKo mislis na cenu od 300 do 800, to su mahom analogni risiveri i naravno, nisu sa S2 tunerom :D Vrede isto onoliko koliko ti sada vredi DialUp modem :D
Digitalni risiveri, ako nisu nekog renomiranog proizvodjaca isto ne vrede, jer ne mozes naci lisu transpondera za njih da ih eventualno ubacis, pa tako da ne mozes nista ni da nabodes sa satelita.
Neki imaju i rucno ubacivanje preko daljinca, ali opet, jako malo je kanala ostalo DVB S.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:52 - pre 49 meseci
E pa to mislim al dzaba mislio sam :D najbolji je strong valda ce biti da se kupi kad mi pare dospu a onaj satfinder jel ima neki opciju da pripisti na odredjeni satelit ili piste cim dune bilo koji transponder u lnb :D
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:53 - pre 49 meseci
Nemam pojma ni šta je to cccam jel to iptv ili? Imam cs na combo i to sasvim lepo funkcioniše. Ponekad prekida, trepće tu i tamo, nešto zapne... Ali je pristojno za tih par evra mesečno. Što je najbitnije ne opterećuje mi internet a mogu i da ga nosim sa sobom na drugu lokaciju gde mi je isto bitno da ne opterećuje net. Moglo bi i u vikendici da se gleda opet da ne vuče mnogo gprs.
Kod amiko combo jedino zameram to što glavi prvih 10-20 sekundi kada se upali tj mora se čeka da proradi daljinski.
Da su neki elektroliti ne znam koji kada ima eksterno napajanje?!??
Ima i t2 koji je kineska katastrofa. Jako loše hvata kao i orion t2 box.

Kako god obrneš isplati se valjda taj Amiko Hd 8260 ako dobro rade oba tjunera. Bolje imati jednu kutiju nego dve?
Kakav je amiko kombo android?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 16:57 - pre 49 meseci
Humax PR 1000 jeste HD i ima naravno s2 tuner, ali nema izlaz za net i ne znam koji software ima, tako da mozes jedino sa njim gledati FTA kanale. Cccam ne moze.
Imas tahvih uredjaja koliko hoces.

Za cccam je preduslov da uredjaj ima neki od Linux OS-a i da moze da se ubaci neka od cccam emulacija.
Zato je vrlo vazna softwerska podrska, u protivnom ako nije moguce ubaciti neki od imidza za cccam podrsku, tj. ako je zakucan tvornicki OS, batali.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:02 - pre 49 meseci
CCCAM/OSCAM ti je plugin/software preko kojeg uredjaj komunicira sa CS serverom i obezbedjuje ti kljuceve koji se menjaju na svakih 10-ak sekundi.

To sto daljinac proradi nakon 10-20 sekundi je mislim normalno. Nemaju oni bas tako jak hardwer da se ceo sistem digne za 5 sekundi. HD video ne koci jer vecim delom i GPU uzima procesorsku funkciju - HW dekoder. SVe su oni to upakovali da najmizerniji HW opet pusta HD.

amiko kombo android do sada nisam koristio, ali mislim da je to katastrofa.
Mogu zamisliti upotrebljivost nekog Androida sa jako slabasnim hardwerom. Gubljenje zivaca, rekao bih. Nema sanse da to radi kako treba.
Android samo 8+ i najmanje quad core sa 3 ili 4GB RAM je neki minimum.
Ja sam imao i na servisu vise tih Box Android sa toliko slabim hardwerom da 3X bolje i brze radi Android telefon iz 2009. godine nego taj Box. Bukvalno ne mozes ni kroz menu ko covek da ides, a kamoli da startujes Kodi...koji inace puca i zabada da to nije normalno.
Prodavani su pod quad core i 1GB DDR3. A ustavari imaju 512MB - 448MB upotrebljivo. Smesno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:05 - pre 49 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=yDf4wsGL_FI da dobar tuner a jel ih lista sat/tv ili sve u gomili?


Htip100 amiko tuner je extra dok android je malo slabiji ima samo 512mb ram a znaci moze iptv lepo al mora koristis lakse apk iptv ove kao sto je iptv extreme dok na tv u lagano moze perfectiptv a listanje pa jako lako upravljanje kanalima na tuneru brzo premesta kanale a da ih brzo pusta a to zavisi od jacine kvaliteta inace ja sam zadovoljan snjim android mu ima i gplay servis znaci mozes sta oces i legalno apk i krekovane apk

ima 2 usb ulaza 1 sdcard 1hdmi i av i 1 rj45 ja sam ga dobio sa jednim daljinskim tako da mi uvek treba mis kad ocu android da skinem aplikaciju ili da pustim yutube dok sad ima yt music koji moze daljiskim sto nije problem jer na njemu mi je sve podeseno pa cak cak daljincom izvedem kad ocu iptv
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:11 - pre 49 meseci
Za dobar odabir Sat risivera namanjen za cs je nabolje prelistati malo google i otici na nekoliko foruma koji se time bave i gledati sta ljudi danas koriste i za koji ima najbolja sw podrska i onda nema problema.
U protivnom, za neke leve starije ili kineske risivere ces naici na ugasene linkove ka sw i nigde nista i onda si u problemu.
Samo provereno i aktuelno se uzima i to je to.
Cena kakva da je, mora se odresiti kesa ako hoces da imas nesto sto dobro radi i za sta ce jos neko duze vreme biti podrske.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:12 - pre 49 meseci
Citat:
gilopile:
Humax PR 1000 jeste HD i ima naravno s2 tuner, ali nema izlaz za net i ne znam koji software ima, tako da mozes jedino sa njim gledati FTA kanale. Cccam ne moze.
Imas tahvih uredjaja koliko hoces.

Za cccam je preduslov da uredjaj ima neki od Linux OS-a i da moze da se ubaci neka od cccam emulacija.
Zato je vrlo vazna softwerska podrska, u protivnom ako nije moguce ubaciti neki od imidza za cccam podrsku, tj. ako je zakucan tvornicki OS, batali.

Prodaju krseve za ok cenu a ja prosetam oko mrcinista i smetlista sela i uzmem sa smeca antena koje ne lice ni nasta i sklepam 1 2 koje rade extra eto nekad a eto sad mogu da se za usi uhvatim kolko imam srece
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:15 - pre 49 meseci
Antena ko antena. Ako nije traktor presao preko nje, moze ona da se sredi da radi kao nova. :)
Loga je prakticno neunistiva, kontakti gde se spaja kabel moze da traje i 20 godina.
Mrezastoj je jedini problem sto nisu stavili alu srafove koje stezu pojacalce i ostvaruju kontakt na 2 sipke antene koje su od alu i njima nista ne moze da bude.
Srafovi zardjaju posle 2 godine i tu se izgubi kontakt i zato one vise ne rade.

Ja to ocistim, stavim nove srafove i premazem dobro mascu da sto duze traje i ne rdja.
Par godina ce sigurno izdrzati.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:15 - pre 49 meseci
Citat:
gilopile:
Za dobar odabir Sat risivera namanjen za cs je nabolje prelistati malo google i otici na nekoliko foruma koji se time bave i gledati sta ljudi danas koriste i za koji ima najbolja sw podrska i onda nema problema.
U protivnom, za neke leve starije ili kineske risivere ces naici na ugasene linkove ka sw i nigde nista i onda si u problemu.
Samo provereno i aktuelno se uzima i to je to.
Cena kakva da je, mora se odresiti kesa ako hoces da imas nesto sto dobro radi i za sta ce jos neko duze vreme biti podrske.

Jel dobar onaj strong i tehnisat na kp? daj neke koju su ok i cena da ne divlja sa kp :D ja idalje ne znam sta je cs
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:17 - pre 49 meseci
Citat:
gilopile:
Antena ko antena. Ako nije traktor presao preko nje, moze ona da se sredi da radi kao nova. :)

Zavisi od modela ako su suplje kosti nece moci a ako je neka loga mocice i posle traktora do 80ks :D mada moze se ispravi ako ne napukne a ako napukne samo uzmem istu takvu kocka cev i premostim :D

to mi dade ideju da i ja kontakte mrezastoj stavim tot mast a pitam se oce biti manji signal jel mast je derivat nafte odnosno vrsta plastike ne bas bliskog roda pa oce to da levati? :D pa znas kako ja sam od onda stavio nove ganc sarafe idalje se sijaju i lako okrecu skoro sam pritezao na jednoj mrezastoj ja sam svaki dan na tavan i onda ako nesto zaskripi ja skoknem i popravim pa i to gledam do sad ok



ovaj strong za to kazem ima i rj45 port moze da se kuva sta treba oko sw https://www.kupujemprodajem.co...oglas.htm?filter_id=156153184a tehnisat ovaj isto rj45 a ima i za modul karticu https://www.kupujemprodajem.co...-oglas.htm?filter_id=156153184



a kakav je ovaj?https://www.kupujemprodajem.co...-ths-811-HD-94027665-oglas.htm dosta ok cena verovatno ne moze modul kart?



inace imam samo jedan resiver s1 strong 6011

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 20.04.2020. u 18:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 20.04.2020. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:40 - pre 49 meseci
Gledas da ostavris dobar kontakt plocice pojacala srafovima na dve sipke nazad. Ili kad skines plocicu, sve jedno mora biti odlican kontakt izmedju kabla i tih dveju sipaka.

Onda sipke moraju imati dobar kontakt izmedju njih i leptira ( one V sipke ). One mnogo redje izgube kontakt jer su obe od aluminijuma. Ali nije zgoreg odvrnuti sraf na svakoj i dobro ocistiti, moze i smirgla vodobrusna i onda lepo stegnuti i svaku proveriti unimerom.

KAda to sve dovedes u red, antena je ko nova.

Kakve sam sve radio, bukvalno ne mozes da je skines, a ona se sva raspadne...Drzaci popucali, skoro se mreza odvojila...
Samo uzmem alu zice i sve uvezem i zavezem je na stub i to cepa u fulu :D

Najgore od svega je to da to ne mozes proveriti unimerom ( odole ) bez da dodjes do antene.
Unimerom mozes samo proveriti vezu koax kabla sa plocicom. I ako je to ok, opet ne mozra da znaci da plocica ima dobar kontakt sa antenom, sto je u 99% slucajeva i problem kada se jednostavno signal pocne gubiti. Kako god, pentranje ne gine.
Kod loge je drugacija prica. Mozes bukvalno unimerom proveriti i znati da li je sa kablom i spojem sve ok i onda problem traziti negde drugde bez planinarenja :)

Zato nije zgoreg prvo proveriti sve drugo, pa ako i dalje ne urodi plodom, onda kao krajnje pentranje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 17:59 - pre 48 meseci
To stoji kod loge uglavnom otpadne onaj plastični čep/vrh pa uđe kiša i oksidiše kontakt, kad je premeriš znaš gde ti je planinarska oprema. Hoće i kabl da se ureže sa vremenom na oluk, crep, lim itd. Zato sam ja odma dodavao silikona pa nema zime. I ja se spremam za neko pentranje na krov ukoliko mi nisu ukrali antenu a vido sam da su poskidali gotovo sve. Meni ide kabl do gore i i izgleda kao da se koristi (ide ispod roletne i tu je smotan ne vidi se)

Ovo sa pendrek antenom i 12 programa je ok za sada ali... Nikad se ne zna.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 18:06 - pre 48 meseci
Takva ti je zgrada da moze ko oce da se seta gore,Moja je sasvim druga prica lakse je dronom postaviti antenu nego penjati se jer je 87 posto rizicno po zivot i nisam cuo za sve godine da se iko pentro po krovu ja cu je staviti na terasu naravno jer na drugo mesto nisam ni mislio inace u selu kradu samo sto je na zemlji u avliji i to ako nemas besnog kucnog rundova.A i tu je jos pokriveno nazorom tkd PROBAJ LAKI :D
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 18:14 - pre 48 meseci
Ma nije problem ne može niko da se šeta gore imamo interfon i zaključana su vrata od terase/krova. Problem je kada su sređivali krov, pobacali su sve antene i kablove. E sad dal je moja preživela videćemo. Tj nije ni moja nego komšijska baja se tada doselio, platio servis da postavi 2 antene i posle par meseci uveli kablovsku. Ja se samo prešaltao. I bilo super sve mada ja nisam ni koristio. Zanimljivo je recimo da sam u nekim noćnim satima moga oda gledam i sbb kablovsku televiziju jer su kablovi negde bili blizu. Bilo i snega pa nisam gledao.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja20.04.2020. u 18:16 - pre 48 meseci
Lakse je unajmiti ekipu sa helikopterom da se spuste gore i instaliraju antenu nego to odraditi dronom :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 220432 | Odgovora: 2224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.