Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ručni sat mala baterija kratko traje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ručni sat mala baterija kratko traje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36878 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 09:51 - pre 46 meseci
Sve je to stvar i samog sata.
Postoji tu i malo elektronike pored onog namotaja.
Cest je slucaj da sat vise ne drzi batt kao kad je bio nov.
Mozda je potrebno i ciscenje ili sta vec.

Uglavnom to sto ako kazaljke idu teze i zapinju, ne bi trebalo da se odrazava na samo trajanje baterije.
Sklop je vrlo jednostavan, namotaj elekto magnet koji pokrece klatno, tako da nema tu nekog utjecaja, sem da je namotaj kratkospojio i vuce vise batt nego sto treba. Al to ne verujem da je slucaj, jer zasto bi se to desilo.
Mozda jednostavno kondenz napravio otpor i crpi vise bateriju...ko zna.
Kada uzmes u obzir kapacitet tih baterija i samu potrosnju sata, jako malo treba da se nesto desi da vuce malo vise batt i da ona umesto 5 godina traje godinu. Vrlo pipavo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 09:59 - pre 46 meseci
Ama čoveče sat kupljen nov, baterija nije sastavila ni godinu dana! Posle toga sam stavio kinesku batt koja je trajala 4 meseca pa sam batalio sat. Sad pre neki dan uzmem stavim drugu batt kad ono traje 2 dana. Đubre baterije a i francuski kvalitet je upitan.
Realno šta očekivati od kineza prevaranta i baterije koja košta 20 dinara?

Danas idem u potragu za baterijom i sijalicom za frižider po centru beograda! Poželite mi sreću!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 10:53 - pre 46 meseci
Citat:
bordzija

Poželite mi sreću!

Srećno!

Pazi se psi po ulica. Otišla korona vratili se kučkari.

Obavezno ponesi voltmetar i izmeri napon na licu mesta.
Ako je napon manji od deklarisanog odmah traži novac nazad.

Baterija kojoj je 15-20% manji napon od deklarisanog
ima skraćen radni vek 5-10 puta.

Pozdravi Kinez.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 11:42 - pre 46 meseci
Onda je takva autonomija. Godinu dana traje i to je to.

Kupi kod sajdzije i videces koliko traje, pa ako sastavi godinu - super. Menjaj je na toliko i cao zdravo, laku noc i dovidjenja :D

Srecno sa kupovinom!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.static.isp.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 12:10 - pre 46 meseci
Citat:
gilopile:
Batt kupljene kod kineza ne valjaju ni za k.
Zavisi i od sata koliko koji trosi, neki modeli guraju 5, 6 godina sa kvalitetnom baterijom, a neki godinu.

Dobru, kvalitetnu bateriju ces moci nabaviti jedino kod sajdzije, oni znaju sta valja i nabavljaju najkvalitetnije baterije.
Cena je paprena, al bar znas sta si stavio i da ce trajati.

Vidiš, ja razmišljam isto kao i ti (kupujem kod sajdžije), ali sam jednom odstupio, i nisam se prevario.

Radilo se o bateriji za daljinac za auto. Bio bih je i kupio kod sajdžije (cca 500 din), ali je trenutno nije imao, a meni se žurilo. Otišao sam do prvih Kineza i bateriju platio celih 50 din. Evo je još u daljincu, ne znam koja je godina za redom.

Izgleda da je sa kineskim baterijama prilična neizvesnost.

Naš sajdžija baterije nabavlja iz Švajcarske i garantuje za trajanje. Sećam se da je jednom otvarao neki sat da zameni bateriju, i usput proverio trajanje prethodne (zapiše nekako na njoj ili kućištu sa unutrašnje strane). Trajala je nekoliko godina.

Citat:
Java Beograd:
Ja se dan-danas sećam da mi je originalna Casio baterija trajala 12 godina!
Nije šala, nije greška!
[...]

Isti slučaj! CASIO kupljen u Mađarskoj neke tamo okvirno 1994... Bog zna koliko godina je baterija trajala, nikad menjana. Menjao sa kaiševe, ali bateriju jok. Na kraju mi je sat dosadio.

Ono što je zanimljivo je da sam na tom satu imao mogućnost alarma, posebno "po danima", i redovno je bip-kao da me budi za predavanja, što je sigurno povećavalo potrošnju.

Kakve li su to baterije bile?! Toga više izgleda da nema...

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 15:29 - pre 46 meseci
Takodje u starom panasonikovom bezicnom telefonu prva baterija je uz razgovore 15-20min dnevno imala stand-by oko 7 dana bez spustanja na bazu, nakon toga ni jedna nije ostvarivala toliko period, uglavnom mozda 4 dana maxx. isti deklarisani kapacitet i kvalitetni proizvodjaci.

Btw donela drugarica dugmaste baterije iz lidl-a, nisam ih jos koristio pa ne znam koliko ce trajati



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 16:36 - pre 46 meseci
Ako ti nije problem izmeri napon baterije pa nam javi.

Na deklaraciji stoji 230mAh što znači da baterija treba
na opterećenju od 15kΩ radi 3833 časova odnosno 160 dana.

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 21:56 - pre 46 meseci
Ja kad sam u nekoj radnji gledao satove onako usput, dok sam čekao prodavačicu da donese kutijicu za neki nakit koji sam uzimao za poklon, posle pitam šta imaju od boljih modela, ono 200-1000€, svejedno da li je mehanički ili na baterije. E sad, ko hoće nekog "švajcarca", mora prvo dobro da se inofrmiše, da ga ne zadesi "kinez" koji je 99.9% identičan na oko.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje26.05.2020. u 23:40 - pre 46 meseci
@Ali Imam

Prvo sam izmerio neku novu, koju sam kupio pre par meseci u nekoj nasoj radnji. Veceras je izvadio iz pakovanja cr2016... AgfaPhoto GmbH (ali napravljena u Kini), njen napon je 2.936V.

Onda sam uzeo jednu od ovih iz Lidl-a, prvo cr2032 i njen napon je 3.366V. Onda sam i jednu cr2016 iz istog paketa... Njen napon je 3.325V.

Rok trajanja za ove Tronic... je do 12/2022god.
Proizvodjac im je:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 00:48 - pre 46 meseci
^SASA M.

To je "Lidl Hrvatska".
I u deklaraciji piše da su proizvedene u Nemačkoj.
Dakle, ne moram u Minhen, mogu u Vinkovce po baterije.


Ja sam komentarisao AAA baterije koje je pomenuo
Citat:
bordzija

Ja kupujem one "alkalne" aaa baterije u lidlu za daljince izguraju jedva 2 godine sobzirom da se koriste jedva 3 meseca godišnje.

Te AAA baterije su pakovane u Srbiji.
Ne znam zašto pišu "Zemlja porekla Nemačka"
umesto "Proizvedo u Nemačkoj"?
Ali da im je napon do 1.25V i manji provereno.
To je za 16% manji napon od deklarisanog.

I da ne zaboravim one Kinezove CR2032, napon 2.5V umestio 3V.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 01:05 - pre 46 meseci
Ne , na baterijama ne pise zemlja porekla Nemacka !

Pise proizvodjac , pa neka adresa i neka firma to se vidi na slici .

Uvoznik je Lidl Srbija , ovo sto pise Lidl Hrvatska , to je za njihovo trziste , a i kod nas nije stigao Lidl Nemacka , vec Lidl Hrvatska . Lidl HR je u stvari otvorio ovaj ovde , mada je naravno " Parent " kompanija Nemacka . To se vidi po robi vise ima u Beogradu Hrvatske , nego Srpske robe , a katalog akcija kasni 7 dana u odnosu na Hrvatsku ! Sa ostalim drzavama katalog nema mnogo veze . Menadzeri su isli na praksu u HR itd. itd.

Da se vratimo na Baterije . Zemlja porekla Kina ! Baterije su ocaj tipicni Kinezi na kilo . CR 2032 . Druge nisam kupovao niti cu .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 01:47 - pre 46 meseci
DURACELL SPEC BAT 377

Zamena za sledeće modele baterija::
SR626SW, SR66, SR626, SB-AW, 280-39, BA, V377, D377,
606, S626E, GP377, AG4, AG-4, 377, L626, SG4, LR626,
LR66, SR628SW, E377, E377CA, LR626SW, 377A, SR262SW,
377X, 377S, GP177, SR6265W, 377/376, E377A, SR66SW,
SR625SW, 377BA, CR626SW, AG4/377, AG04,



Dal je MOGUĆE da su ovoliko zagnojili slinav posao oko baterijica?!??

I kako ja sad da se odlučim koja meni treba??!??? Katastrofa idiotizma!
https://www.gigatron.rs/baterije_i_punjaci

Vidim ima 1,5v i 1,55v?!?? Koja je razlika?!???

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 27.05.2020. u 03:04 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 06:53 - pre 46 meseci
Evo malo bolja slika koja ce nadam se razresiti sve dileme


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 07:14 - pre 46 meseci
Pa kina šta si mislio, lidl to samo umota u neke fore munje, osmišljeno, pakovano, prolepšano u gmb dmb rb dn china. Možda imaju jednu osobu u kini koja kao kontroliše kvalitet ali i to je diskutabilno sobzirom da mi se pola kuhinjskih uređaja pokvarilo već nakon prvog korišćenja. Obučem nove bermude i da sednem u auto, pocepaju se od učkura gde je kaiš skroz dole do kraja i spadne mi kompletna guzica sa celim gaćama ne možeš ti nikako da kontrolišeš kineze

Ja i dalje ne znam šta ću za batt pošto sam shvatio da prethodna koju mi je prodao kinez može da bude 1,55v ili 1,5v pa se zato brzo potrošila idem ja lepo tu kod sajdžije da me guze ne mogu više da se smaram.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 10:06 - pre 46 meseci
Ja ne znam sta se vi furate, pa naravno da su lidl baterije iz kine kao i svi njihovi ostali tehnicki proizvodi...

baterije iz nemacke?
kad bi video bateriju iz nemacke ja bi se ozbiljno zapitao kakav je to kvalitet.
Najveci proizvodjaci baterija su iz kine, bez obzira gde su maticne fabrike.

Tako da kineskih baterija imate od najjeftinijeg krsa do najboljih na svetu, pa birajte.

Bolje da ste diskutovali o tome kako prepoznati kvalitetnu bateriju nego sto mlatite praznu slamu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 11:15 - pre 46 meseci
Evo ja sam ih ko klinac testirao tako što ih liznem i ako pecka odlične su! A vidiš danas smeš da ih diraš samo u rukavicama i jedva sastave godinu dana.

Zamena baterije kod sajdžije 500 din sve sa tom violetom ili kako se već zove. Ako to ne traje barem godinu dana onda stvarno treba zabraniti satove kao inače odavno prevaziđene uređaje. Možda kao modni detalj i tu je kraj priče.

Ovu veću 3v batt ću da kupim u mikroprincu za 110 din varta neka. Ti hronometri mi ionako ne trebaju.

Ovu violeta batt i slične kao malo bolje sam našao jedino na novom bgd ili banjici što mi ništa nije usput. Ne pamtim kada sam gluplje potrošio vreme tražeći besmislice.

Čuj baterije nemac pravi pa taj sada sve proizvodi u kini

Koja je razlika između batt 1,5 i 1,55v.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 16:22 - pre 46 meseci
Ima renate i GP da se kupe i na drugim proverenim mestima, ne moras kod sajdzije ako vec hoces da menjas sam.
nisu cak ni nesto skuplje od ostalih, verovatno do max 150din.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 18:59 - pre 46 meseci
Pa gde ima u centru bg? Ae pomoć prijatelja sa foruma :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.static.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 21:05 - pre 46 meseci
Da i ja dodam malo ulja na vatru, imam jako dobra iskustva sa Panasonic baterijama. Kod nas su malo skuplje od ostalih, npr CR 2032 košta malo iznad 4 evra, ali nikad nisam naišao na ološ od baterije. Ne znam, možda je to samo sreća.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Ručni sat mala baterija kratko traje27.05.2020. u 22:03 - pre 46 meseci
Citat:
bordzija:
Pa gde ima u centru bg? Ae pomoć prijatelja sa foruma :D

Imas battery shop u kojem si vek kupovao baterije za makitu mozes da krenes odatle, oni sasvim sigurno znaju i za Renatu i za GP

a i google je tvoj prijatelj, ne verujem da ce ti biti problem da izguglas...

najgore ti je kupiti na pijaci i drugim sumnjivim mestima duracell, sony, toshibu ili neke druge baterije koje se fejkuju u ogromnim tirazima pa je veca sansa da kupis laznjaka nego original.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ručni sat mala baterija kratko traje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36878 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.