Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55791 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 05:54 - pre 45 meseci
Kako bre južni Srbi i Vojvođani nemaju nikakve veze kada su Vojvođani došli sa juga tokom velikih seoba Srba? Kasnije su se malo mešali sa Bosancima i ostalim našim narodima i narodnostima, tako da u Vojvodini žive isti Torlaci i Šopi kao i ostatku Srbije, Bugarske i Jugoslavije. Evo ti fotografija iz vremena seobe ako mi ne veruješ. Ovaj na čelu je 100% Torlak.



Kažem ti, samo neka se Bugari odreknu imena azijskog plemena i zavladaće mir u svetu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 06:18 - pre 45 meseci
Ma fora je u narecju. Po toj logici Kinezi sa severa i juga su dva naroda, posto se po jeziku ni ne razumeju :P
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 07:06 - pre 45 meseci
U Kini živi više naroda koji govore različitim jezicima. Ono što ih sve povezuje je pismo. Jedan tekst pisan kineskim pismom različito se čita na različitim jezicima, a ima isto značenje.

Kad smo već kod Kineza... Čuo sam za jednog Kineza koji je našao drugaricu iz Koreje i onda ga je ona ubedila da je on (kao i ostali Kinezi) Koreanac. On je sav oduševljen otrčao na forum da podeli svoje saznanje sa celom Kinom. Nažalost, oduševljenje je brzo splaslo jer je ostao neshvaćen. Čak su počeli i da mu se podsmevaju. Inače, on voli Evropljanke ispod 18 godina i sad svaki put kad krene da priča o korejskim korenima neko mora da se uhvati za te Evropljanke. Pokušavao je i sa temama kao što su: da li bolje razumete japanski ili koreanski, ali ništa nije vredelo. Hteo je on da ode na korejski forum, ali pokazalo se da ga tamo ne razumeju baš najbolje, jer je na korejskom znao pravilno da kaže samo "batko". Za njih je on bio samo Kinez. Eto, tužna priča, život piše romani.

*Svaka sličnost sa stvarnim ljudima i događajima je namerna.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 12:41 - pre 45 meseci
Vidi se da ništa nisi ukapirao. Ja sam državljanin SFRJ, i po nacionalnosti Južni Sloven (Jugosloven+Bugarin). Oduvek bio. Tako da tvoja blebetanja o Kini i Koreji nemaju nikakve sličnost samnomi.

Ova primitivna "međunacionalna" prepucavanja ograničenih zaluđenika me nikada nisu zanimala, a kao dobro informisana osoba sam anonimni član nekoliko nacionalističkih internet grupa na balkanu (Hrvatskih, Srpskih, Bugarskih) a imam dodira i sa muslimanskim nacionalistima... Svi oni imaju potpuno isti mentalni sklop samo je ime nacije drugo. To je jedina razlika među njima, i to im je jedini razlog da se mrze.

Odavno proučavam ljude, više nego što neki ovde imaju godina, i jedini zaključak koji mogu da donesem je da imaju enormno ograničenu svest. Ja sam u poslednje vreme bar mali delić uspeo da izađem iz tog ograničenja ljudske svesti.

Ah, dok sam se kamenicama borio sa Miloševićevim kordonima pre 20+ godina, meni je jedan lik (poštovalac lika i dela svetske Masonerije) rekao "onaj koji ga je doveo na vlast taj ga i ruši". Tek nekih desetak godina posle toga sam u potpunosti shvatio značenje te rečenice, i tačan mehanizam po kome se manipuliše masama ograničene svesti. Italijani, Švajcarci, Nemci... svi oni mogu da žive ujedinjeni, samo na Balkanu ljudi ne mogu da se ujedine nego serendaju ograničene gluposti po forumima
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:08 - pre 45 meseci
Bugare i Makedonce razumem,
u meri da se nekako sporazumemo.
Ni u Bugarskoj ni u Makedoniji nema sanse
da se izgubim.

Ali u "SLO dezeli" ima sanse , ako lupe neki dijalekt
koji ne kapiram.

I ja sa SFRJ dete,
tako da, nemam pojma sta dalje.
_____________________
Bio u Bugarskoj na letovanju,
a pored obale stand sa drvenim priborom za kuhinju.

YBT, nisam mogao da verujem,
ja pricam srpski, ON bugarski,
i sve smo se razumeli!

Da ne verujes.

Sjajno!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:13 - pre 45 meseci
Sta je " pisac " htao da kaze

Ko zna , a i nije vazno , cak je nejasno i ovaj deo oko Milosevica !

Ne mora neko da bude Mason pa da ti otkrije ono sto vise nije nikakva tajna ! Amerika je iskesirala oko 1 Milijarde US$ za rusenje Milosevica !

Javno su se u dokumentarnim emisijama hvalili Djindjic , Covic itd . koliko su imali naoruzanih ljudi i batinasa ! Njih valjda neko mora da plati ?

Plus dogovori Djinjdjica sa Legijom i Buhom o ponasanju Policije . I to je valjda neko morao da plati prvo novcem , a onda glavom ?

Znaci kada Amerika odluci ili neko drugi ko moze da iskesira dovoljno novca , onda ce se srusiti bilo koja vlast !

Trenutna vlast Odgovara kako Americi , tako i Francuskoj i Nemackoj , sto smo i videli poslednjih dana . Pa nema bojazni da ce vlast biti srusena .
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:14 - pre 45 meseci
Citat:
pisac:
Tako da tvoja blebetanja o Kini i Koreji nemaju nikakve sličnost samnomi.


Naravno da nemaju. Mislim da je to očigledno i da nema potrebe posebno naglašavati.

Citat:
pisac:Ja sam u poslednje vreme bar mali delić uspeo da izađem iz tog ograničenja ljudske svesti.


Ja sam izašao odavno i otišao toliko daleko da mi malo fali da napravim pun krug i da se vratim na početak.

Citat:
Ja sam državljanin SFRJ, i po nacionalnosti Južni Sloven (Jugosloven+Bugarin).


Bugari (oni pravi) ne postoje već 1000 godina, a SFRJ od '92.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:19 - pre 45 meseci
Zurg,
Ako si u inostranstvu,
i ako ti je tamo dobro,
i možes da prehranis porodicu ,
ostani tamo.

Nisam nacionalista,
nisam pedofil,
nisam ni protiv ni za koga,


ali brate ovde postaje "tesno"!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:22 - pre 45 meseci
Nisam u inostranstvu, mogu da prehranim porodicu i zato ostajem ovde. Sunce tuđeg neba neće me grijat ko što ovo grije; Grki su tamo zalogaji hljeba gdje svoga nema i gdje brata nije.

 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 13:53 - pre 45 meseci
Zurg,
Ti znas da sam madjar.

Ove u BG ambasadi bi mogao ja da ih proispitujem,
a ne oni mene!

Ali necu da radim kod Andjeline,
jer je tamo 12 sati dnevno,

+je u nedelju do 15h.
Ubistvo, tela i duha.

Nek to rade "Wier machen DASS" ---Talibani.

Ja nemam toliko zivota.ž
A enerjije imam da izgradjujem SRBIJU!
A ne DE.

e eve im ga Q!

Srbiji ne treba EU, sve je to politika.

Docice dan kada cemo arapima da prodajemo cistu vodu
i to transakcija = 1L vode za 3 litara peskovite nafte!
--nepreradjene.

Zurg, evo malo dodatka, nadam se da ne smeta:

https://www.youtube.com/watch?v=iPW6bwPFNe0

pOz


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:03 - pre 45 meseci
Ajd' ja da proširim i dopunim:



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:09 - pre 45 meseci
.......................................................
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:26 - pre 45 meseci
Citat:
Zurg: Sunce tuđeg neba neće me grijat ko što ovo grije

pisac evo jos malo dopune,
a svi bi u grcku , tursku.
Jesu poludeli? u doba korone.

Evo

https://www.youtube.com/watch?v=yLl1mu1fx_c

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:26 - pre 45 meseci
@Living Light
Ti si Mađar, ja sam Srbin, a Srbija je tvoja zemlja koliko i moja. Ti i ja nikad nećemo imati problema jer ti ne dokazuješ meni da sam ja Mađar, niti ja tebi da si Srbin, Torlak ili nešto slično. Živeo sam neko vreme u Vojvodini i mislim da razlike postoje, ali su veoma male.

S druge strane, ako je neko umislio da ima kontakt sa višom svešću i počne da prenosi zaključke koje je u toj interakciji ostvario, onda on izaziva odgovarajuću reakciju. Mislim naravno na onog Koreanca koji je hteo da ubedi Kineze da su i oni Koreanci. Da je ovo prva tema pomislio bih da čoveka stvarno zanima koji je jezik razumljiviji, ali s obzirom na istoriju i ranije izbrisane postove rekao bih da ovde postoji skrivena agenda i da se zaplet tek nazire.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:33 - pre 45 meseci
Zurg,
Brate, znas koliko se razumem u Madjarsku?

-Koliko i Marica u krivi Q!

Od madjarske nemam leba.

Od te države nista dobio nisam.
Nisam ni trazio!

Ja sam rodjemn u Srbiji Brale!

u to ime :

https://www.youtube.com/watch?v=MCpFIP4lZYs


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:38 - pre 45 meseci
Citat:
Living Light: Zurg,

Docice dan kada cemo arapima da prodajemo cistu vodu
i to transakcija = 1L vode za 3 litara peskovite nafte!
--nepreradjene.


Srbija i čista voda. Zrenjanin bi imao svašta da kaže na tu temu.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:43 - pre 45 meseci
Uh, sa zrenjaninskom vodom može da se poredi samo Pekam Spring. Žuta je k'o dukat, a tek o mirisu i ukusu i da ne govorim.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:52 - pre 45 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Zrenjanin

Miroslave,

Zna se da Zrenjanin ima 300 god. muke sa vodom!

I sve partije su obecavale svako-jaku pomoc.
Ali Q!

Zrenjaninci ni supu ne mogu da kuvaju od te gradske vode.
Tuzno ali istino.

Aj sad Miroslave,
mislis da sam toliko ne upucen?
Znas i sam da nisam.

U Debeljaci (selo pored Kovacice)
ako natocim casu sa vodom,
ujutru kad pogledam,
da se slogiram!

Gradska Voda nije ni za stoku!
a kamo li za ljude.

YBG, i to tako traje par desetina godina.
Na zalost.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 14:55 - pre 45 meseci
Imam predlog,
-Da se vratimo na temu.
a ne da "mlatimo bezkorisno o vodama"
ako moze.

Molim Vas....
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?11.07.2020. u 15:19 - pre 45 meseci
Da je samo Zrenjanin... nema potoka u Srbiji gde ne pliva nečija veš-mašina, školjka od keca i gume od Fiće. Ali da ne dužimo. Da odgovorim piscu, kad pričaju dva Bugara ili dva Slovenca između sebe, ne razumem ni jedne ni druge. Odnosno pošto sam u međuvremenu malo učio slovenački, sad bolje razumem Slovence. Ironija je da bismo bez reformi jezika koje ti toliko smetaju, bili danas mnogo bliži Slovencima, slovenački još uvek čuva oblike koji su se u srpskom odavno izgubili (dvojina i slično).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55791 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.