Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11774 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi06.08.2020. u 17:06 - pre 44 meseci
Kupio sam polovan Liebherr CU 2221 kombinovani frizider.

Zamrzivac smrzne stvari do -30 (termometar nize i ne meri) medjutim, friziderski deo jedva ohladi na oko 10 (mereno u sredini frizidera) sto je po meni jako slabo.
Temperatura u stanu je oko 25.
Ovo frizider uspe da ohladi kada je postavljen na jacinu 3.5 (od 7). Kada ga postavim na 4 ili vise, kompresor radi nonstop ali se temperatura ne spusta!
Probao sam ga i celu noc na jacini 7, znaci nekih 8 sati uopste nije bio otvaran, ujutro temperatura ista, oko 10.

Pri tome, pozadi one resetke su vruce (tople?) i dole i gore. Dole su malo toplije nego gore.

Sta ovo moze biti? 10 stepeni maksimum hladjenja za friziderski deo mi je nekako malo. A opet, onih -30 deluje bash jako.

Imam 30 dana garancije pa bih da se informisem pre nego sto se javim prodavcu.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi06.08.2020. u 17:44 - pre 44 meseci
Sta ce ti -30°C u zamrzivacu?

Pa nisi ti "**atiborac" pa uvozis meso iz "Thhhunguzije".

Nesto nije u redu sa raspodelom gasa
izmedju friza i zamrzivaca.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
192.253.253.*



+12 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi08.08.2020. u 23:07 - pre 44 meseci
Wow. Prosvetlio si me. Ja sam bas mislio da mi treba -50 pa sam se zato javio ovde jer mi -30 nekako slabo.
Aj neko ozbiljan ako ima neko idejju, cisto da me prodavac ne voza eventualno.
Kontam da je ovih minimalnih 10 stepeni u frizideru kvar neki?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi09.08.2020. u 07:56 - pre 44 meseci
Naravno da je sala.
Ali +10°C je prvisoka tempratura u frizideru.

Nesto sa friziderskim delom nije u redu.
Mozda vrata ne dihtuju, ili gori sijalica i kada su vrata zatvorena.

Da li imas dva odvojena termostata,
jedan za friz a drugi za zamrzivac?

Po tekstu sam razumeo kao da imas samo jedan termostat,
ali ipak da pitam.

Mozda ima malo gasa,
posto na 4 radi non-stop.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi09.08.2020. u 18:30 - pre 44 meseci
90% polovnih kombinovanih frizidera imaju taj problem i to im je ujedno razlog prodaje. I to je tako jos od pre 2-3 decenije kad se neki genijalac dosetio da upakuje frizider i zamrzivac u jedno kuciste i da ustedi jedan kompresor. Ne moze se popraviti. A nema nekog smisla ni da se koristi samo zamrzivacki deo, a ostatak da zvrji prazan. Jedino baciti. Ili uvaliti nekom. Ili u tvom slucaju vratiti prodavcu, ako zaista hoce da ga uzme. Ne znam da li se jos uvek mogu nabaviti kombinovani frizideri sa 2 motora, 2 termostata, dva potpuno odvojena sistema? To je vec nesto. Ovo drugo - ne mislis valjda da mi ostali kupujemo 2 zasebna uredjaja jer nam se tako uklapa u feng shui? Ili, sto imamo viska prostora pa eto, da ga tako popunimo? Ne, nego smo se svi opekli jednom-dvaput na problem upravo identican tvome, pa sad kombinovane uredjaje zaobilazimo u sirokom luku. Ili, ako bas moramo, onda kupimo ove nove za 20k dinara, pa kad dodju na mesec dana pred istek garancije uvalimo nekom u pola cene, pa kupimo opet novi sa 2-3 godine garancije... Uvezbaces ti tu rutinu dok promenis 3-4 frizidera, posle ti sve bude jasno sta treba da radis.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi09.08.2020. u 19:14 - pre 44 meseci
I opet da ponovim...
ne postoje vise bez razloga frizideri sa dva kompresora,

to je iz danasnje perspektive totalna glupost imati dva motora koji trose duplo skupu struju za posao koji vise nego odlicno moze obaviti jedan motor.

Njemu nije ni crkao motor, verovatno su cevi isparivaca u delu frizidera porozne, standardan kvar za samootapajuce frizidere.
Isto bi mu se desilo i da ima dva motora ako je frizider samo otapajuci a isto bi se desilo i da nije kombinovani.

Ne popravlja se, osim ako neko bas hoce da nabudzi drugi isparivac u unutrasnjost frizidera i dobije frakenstajna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi09.08.2020. u 22:37 - pre 44 meseci
eh, ne postoje bez razloga i stari frizideri koji su mogli da rade 40-50 godina. Jos uvek imam dva obodinova, koji su stariji od mene i ko zna kolko jos decenija planiraju da rade. Takve fabrike su morale propasti - kupis jednom i dozivotno vise ne kupujes. A sad, milina, industrija cveta, kupci kupuju-bacaju-kupuju-bacaju... Svi srecni, svi zadovoljni.

Nego, nisam bas siguran da dva motora trose duplo vise struje nego jedan koji radi isti posao. Cak sam prilicno siguran da jedan trosi vise. Potrosnja struje ne zavisi od broja motora, nego od kolicine toplote koju je potrebno izvuci iz frizidera. Kad imas dva motora i dva termostata, onda to fino ustelujes i trosis samo koliko treba. Kad imas jedan, onda ti jedan (friziderski ili zamrzivacki deo) obavezno mora hladiti vise nego sto ti treba, da bi drugi hladio koliko treba, sto znaci da trosis vise struje. Tako da su ti kombinovani frizideri sa jednim motorom cista glupost i prevara, koja je nazalost pobedila, ne zato sto ima bilo kakvu tehnolosku prednost, nego zato sto donosi veci profit proizvodjacu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi09.08.2020. u 23:04 - pre 44 meseci
Citat:
Ne popravlja se, osim ako neko bas hoce da nabudzi drugi isparivac u unutrasnjost frizidera i dobije frakenstajna.

Sto bi vrlo lako mogao da odradi na uredjaju sa dva motora i dva termostata. A sa jednim - negde ce da hladi vise nego sto treba, a negde manje.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi10.08.2020. u 06:29 - pre 44 meseci
Mislim da kombinacija sa 2 kopresora NE trosi
bas DUPLU kolicinu elektricne energije.

Posto ne postoji perpetum mobile,
oda za frizider je potrebno xxkWh/dnevno,
a za zamrzivac treba yykWh/dnevno.

A zajedno je potrebno xxkWh + yykWh/dnevno.
Ocigledno ako imas jedan kopresor
taj mora da odradjuje oba dela/dnevo.

Ne kazem da sam u pravu,
cisto razmisljam o tome.
Poz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi10.08.2020. u 17:03 - pre 44 meseci
Citat:
Living Light:
Naravno da je sala.
Ali +10°C je prvisoka tempratura u frizideru.

Nesto sa friziderskim delom nije u redu.
Mozda vrata ne dihtuju, ili gori sijalica i kada su vrata zatvorena.

Da li imas dva odvojena termostata,
jedan za friz a drugi za zamrzivac?

Po tekstu sam razumeo kao da imas samo jedan termostat,
ali ipak da pitam.

Mozda ima malo gasa,
posto na 4 radi non-stop.


Jedan termostat imam. Sijalicu sam proveravao, gasi se. Gume sam gledao jos prilikom kupovine, nigde iscepano i relativno se ok naslanja svugde. Nisu izvitoperene po coskovima itd. Probao sam i test sa papirom.


Citat:
Darko Nedeljković:
Ovo drugo - ne mislis valjda da mi ostali kupujemo 2 zasebna uredjaja jer nam se tako uklapa u feng shui? Ili, sto imamo viska prostora pa eto, da ga tako popunimo? Ne, nego smo se svi opekli jednom-dvaput na problem upravo identican tvome, pa sad kombinovane uredjaje zaobilazimo u sirokom luku. Ili, ako bas moramo, onda kupimo ove nove za 20k dinara, pa kad dodju na mesec dana pred istek garancije uvalimo nekom u pola cene, pa kupimo opet novi sa 2-3 godine garancije... Uvezbaces ti tu rutinu dok promenis 3-4 frizidera, posle ti sve bude jasno sta treba da radis.

Do sada sam imao dva kombinovana samootapajuca, kupljena nova, radila odlicno. Prodao ih jer im propala guma i imali su godina, ne jer sam imao ovaj ili neki drugi problem.
Sada u drugom stanu imam kombinovani no frost, i on mi radi odlicno. Tako da, sto se mene tice, nisam imao nikakav razlog da kombinovane zaobilazim u "sirokom luku". A i u ovom stanu, izbora i nemam.

Ali to i nije poenta, poenta je da li kada se cujem sa prodavcem imam osnova da na osnovu iznesenih simptoma tvrdim da je frizider neispravan i da trazim izvrsenje garancije (popravka ili vracanje para).

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi11.08.2020. u 06:59 - pre 44 meseci
To imas svakako. Uobicajena praksa je da ti prodavac ponudi da ti da drugi koji nema taj problem, ali njegova cena nije ista nego se mora solidno doplatiti, a taj tvoj ceka sledecu zrtvu. Na kraju svi srecni, svi zadovoljni. Kupci jer su na kraju dobili uredjaj koji radi, a prodavac jer im je prodao uredjaj po ceni znatno visoj od one koju bininace platili. Napisi svakako sta si uradio, da vidimo da li je slucaj sablonski, ili ce ovoga puta imati drugaciji epilog.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi11.08.2020. u 15:41 - pre 44 meseci
Darko,
ja kada sam kupio ovaj sa 2 kopresora u Begišu,
nisam ni znao da ima 2 kompa.

Kad sam seo i procitao uputstvo, vidim da ima 2 komp.

Ljudi, usluzni, doneli sve to u stiroporu za PA,
bez ostecenja, pazljivo rukovanje, bez nervoze -Bez nadoknade!

Ee, to je bilo pre skoro 10 godina.

Svaka cast za BG predstavnistvo BOSCH.
Nije reklama, samo zelim da podelim iskustvo.
Jer nikog zivog iz tog predstavnistva ne poznajem.
Niti je mutljavina, niti je farsa, niti ja laž.

Jedini kontakt je bio telefonom.
Roba stigla na kucnu adresu,
u besprekornom stanju.

Eto...
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi11.08.2020. u 21:49 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
To imas svakako. Uobicajena praksa je da ti prodavac ponudi da ti da drugi koji nema taj problem, ali njegova cena nije ista nego se mora solidno doplatiti, a taj tvoj ceka sledecu zrtvu. Na kraju svi srecni, svi zadovoljni. Kupci jer su na kraju dobili uredjaj koji radi, a prodavac jer im je prodao uredjaj po ceni znatno visoj od one koju bininace platili. Napisi svakako sta si uradio, da vidimo da li je slucaj sablonski, ili ce ovoga puta imati drugaciji epilog.

Ok. Thanks svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi12.08.2020. u 10:00 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ne popravlja se, osim ako neko bas hoce da nabudzi drugi isparivac u unutrasnjost frizidera i dobije frakenstajna.

Sto bi vrlo lako mogao da odradi na uredjaju sa dva motora i dva termostata. A sa jednim - negde ce da hladi vise nego sto treba, a negde manje.

Ne moze da se popravi jer je isparivac zaliven u izloaciju od zadnjeg dela frizidera i on je propao, taman da ima i 3 kompresora isto (ne)bi radio.

Citat:
Living Light:
Mislim da kombinacija sa 2 kopresora NE trosi
bas DUPLU kolicinu elektricne energije.

Posto ne postoji perpetum mobile,
oda za frizider je potrebno xxkWh/dnevno,
a za zamrzivac treba yykWh/dnevno.

A zajedno je potrebno xxkWh + yykWh/dnevno.
Ocigledno ako imas jedan kopresor
taj mora da odradjuje oba dela/dnevo.

Ne kazem da sam u pravu,
cisto razmisljam o tome.
Poz

Mozda nemaju bukvalno duplu potrosnju, ali kada startuju dva motora ne mozes imati potrosnju kao jedan motor, zar ne?


cak i kada je jedan kompresor i on ne radi vise od 20%, ostatak vremena zvrji neiskoriscen, dva su potpuno nepotrebna.
Jedan kompresor ima i vise nego dovoljan kapacitet da namiri i frizider i zamrzivac.

Uz sve to mozda i najvaznije kada imas dva motora imas i manju zapreminu frizidera, i skuplju cenu za komplikovaniji frizider gde ima vise stvari da se pokvari.

i na kraju poslednja stvar koja crkne na frizideru ce biti kompresor, sve drugo ce da se raspadne pre njega.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi17.08.2020. u 08:02 - pre 44 meseci
Da javim sta je bilo na kraju.
Ponovo sam ga uvece ostavio na 7. Ujutro je kompresor radio a temperatura je bila 4 stepena.
Kada sam smannivao termostat kompresor je iskljucio na 4.5
Juce sam uradio isto, ujutro je temperatura bila 0 stepeni a kompresor je ugasio na 5.5.
Ne znam kako to sad hladi mnogo bolje kontam da cu zadrzati frizider.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi17.08.2020. u 20:27 - pre 43 meseci
Citat:
bakara:
Ne moze da se popravi jer je isparivac zaliven u izloaciju od zadnjeg dela frizidera i on je propao, taman da ima i 3 kompresora isto (ne)bi radio.

Mislio sam da moze da se nabudzi isparivac od bakarnih cevi unutra. Ali kad imas jedan termostat za dva mesta, onda ne mozes nikako pogoditi idealnu temperaturu na oba mesta.


Citat:
Mozda nemaju bukvalno duplu potrosnju, ali kada startuju dva motora ne mozes imati potrosnju kao jedan motor, zar ne?

Startovanje traje 10 sekundi i nema uticaja na mesecnu racun. Sa druge strane, ako moras zamrzivac da hladis na -30 da bi frizider imao zadovoljavajucu temperaturu, onda imas drasticno uvecanu potrosnju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi17.08.2020. u 20:29 - pre 43 meseci
Citat:
zole_:
Da javim sta je bilo na kraju.
Ponovo sam ga uvece ostavio na 7. Ujutro je kompresor radio a temperatura je bila 4 stepena.
Kada sam smannivao termostat kompresor je iskljucio na 4.5
Juce sam uradio isto, ujutro je temperatura bila 0 stepeni a kompresor je ugasio na 5.5.
Ne znam kako to sad hladi mnogo bolje kontam da cu zadrzati frizider.

Iskljuci ga malo i ostavi otvorenog, pa ukljuci ponovo da vidis kako hladi od pocetka. Ne treba ti frizider kome treba 3 dana da dostigne normalnu temperaturu.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi19.08.2020. u 20:33 - pre 43 meseci
Ne znam da li cu na tu foru dobiti garanciju. Sada mi stoji na 4.5 i hladi do 2 stepena. Ok radi.
Totalno se promenio kako radi. Kao da je nesto produvalo pa proadio kako treba. To ja ovako laicki.
Btw. izmerio sam zamrzivacki deo. Sada je nekih normalnih -23 stepena.
Znaci, u pocetku je preterivao sa zamrzivackim delom a bio slab sa friziderskim, a posle one celonocne sedmice, sada je nekako u balansu.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi20.08.2020. u 20:24 - pre 43 meseci
Ništa se ti nije promenilo sem spoljašne temperature, a to je dovoljno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi22.08.2020. u 05:44 - pre 43 meseci
Pokretac teme je zaboravio da evidentira i spoljasnju temperaturu prilikom testiranja. Takodje i da li je menjao lokaciju frizidera - nije svejedno da li ga je pribio uz zid, ili stavio na sredinu prostorije. Lukavi prodavac bi kad ga testira stavio na sredinu prostorije i rekao "vidis da kod mene radi kako treba, kod tebe su elektricne instalacije problem, moraces da promenis kompletne instalacije u kuci. I tako, dok to uradis dodje jesen i frizider stvarno super radi nakon promene instalacija, a kad dodje sledece leto garancija je vec istekla

Frizidere treba testirati tokom najtoplijih dana u godini, dok su u normalnom radnom polozaju, pribijeni ledjima uz zid. Niko ne zeli situacije tipa "zeno, danas je prvi jun, gasi frizider do septembra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kombinovani frizider, friziderski deo slabo hladi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11774 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.