Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem

elitemadzone.org :: MadZone :: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14148 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 11:08 - pre 44 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Rosman potvrđuje ono što je pisac rekao. Apple traži kućnu adresu klijenata koji donesu uređaj na popravku u nezavisni servis!


Pa da prvo odu na Apple ili povezani sajt i naruce telefon sa kucnom isporukom .

Posle kada dodje vreme za servis , kriju od Appla adresu
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 11:34 - pre 44 meseci
Šta je sa onima koji kupe polovan telefon ili odu do prodavnice?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 12:32 - pre 44 meseci
Mislim da smo mi smrtnici srecni sto im nismo zanimljivi.

Imate sajt za proveru bitnosti.
https://Bitan_ili_pak_ne.rs

Ja sam na ovoj listi, verovali ili ne, na 2. mestu nebitnosti. 1. je neki Alzirac Ruhamaddanis.
Znao sam da sam neki nebitan lik, anonimus, ali da se bas nadjem pri vrhu, to nisam ni sanjao.
Spadam u manje rizicne `safe group`.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 12:38 - pre 44 meseci
Da li misliš da će neko stvarno da se upeca i klikne na https link?

Ok, ja sam se upecao i izgleda da sam prilično bitan! Za mene piše da sam nedostupan.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 14:03 - pre 44 meseci
Znaci sve si nas prevario da si Zli Imperator ?

Na kraju ispalo ono sto se niko nije nadao , da si nebitan
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 14:38 - pre 44 meseci
Da li ti stvarno misliš da sam ja Zli Imperator... :))) JA SAM IGRAČKA! IGRAČKA ZA VELIKE KORPORACIJE. Biti igračka ne znači da si nebitan! To je nešto najbolje! Zamisli samo koliko sreće donosiš svojim vlasnicima. Ja imam na svim svojim stvarima napisano ime brenda i to trajnom bojom. (Ovo bi trebalo da kaže Woody, ali mrzi me da sad otvaram novi nalog)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 14:44 - pre 44 meseci
Ja sam mislio na Gileta .

Ti si na sajtu ispao bitan , nemam pojma gde si se prepoznao
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 14:46 - pre 44 meseci
Mislio sam da se obraćaš meni, jer iza Zli Imperator ide Zurg (moj prethodni nalog). Zašto bi Gile bio Zli Imperator?

Mislim da ne treba nešto posebno da naglašavam da je Zurg moj nalog. Muka me je naterala da otvorim ovaj novi jer je Zurg suspendovan. Valjda administrator nije znao da čita ćirilicu, pa ko zna šta je pomislio da sam pisao, a ja sam se baš u tom periodu trudio da pišem ozbiljno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 15:06 - pre 44 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
...ali mrzi me da sad otvaram novi nalog

Došlo je zadnje vreme!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 15:08 - pre 44 meseci
Godine Slobo... nisam ni ja više mlad kao nekad.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 15:15 - pre 44 meseci
Razumem te... To valjda i mene čeka...
A i jesi se bio preforsirao sa tim nalozima, možda si se tu zeznuo? Malte ne dva puta dnevno otvarati novi nalog, to bi i mlađe i jače izmorilo.
Sad lepo sedi, pij uvin čaj i kuckaj po tastaturi, dozvoli da se vratiš u formu.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 15:24 - pre 44 meseci
Ne bih ja otvarao onoliko Ever* naloga da nije bilo temp mejla. Zahvaljujući meni privremeni mejlovi više ne rade, pa me zato mrzi da otvorim nalog. Nećeš mi verovati, ali malo je članova foruma koji su doprineli bezbednosti kao ja. Redirekcija na https - ja (nisam bio jedini), blokiranje temp mejlova - ja, sigurosni propust koji je omogućavao SQL injekciju, ponovo ja. Ja sam skroman, ne tražim ništa zauzvrat, ako me se sete za Dan bezbednosti... sete...
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 15:59 - pre 44 meseci
Citat:
pisac:
To nije veliki problem, signal mobilne mreže triangulacijom nije dovoljno precizan naročito u ruralnim delovima, a pozivi i sms poruke su dostupne kome dune u vlasti i toga je svestan skoro svako.

Problem je praćenje tačne GPS lokacije uprkos svim mogućim setovanjima privatnosti, to je psihopatija. GPS lokacija postoji i tamo gde ne postoji signal mobilne mreže, a svo kretanje se loguje i šalje čim se spojiš na Internet. To veze nema sa nikakvim marketingom i uvaljivanjem reklama i proizvoda, to je prava psihopatija u pravom smislu reči i sa pravim posledicama te dijagnoze, u budućnosti.

Ovo za ajfon sam sam otkrio, nisam morao da tražim na Internetu. Pošto je ajfon definitivno otpisan kao uređaj koji će u dogledno vreme ostati u mom posedu, iskoristiću neko preostalo vreme da testiram da li to radi i kada je isključen danima.

A sledeći korak je nabavka više snažnih ometača GPS signala koje ću postaviti na svim lokacijama na kojima boravim, a i u kolima, za svaki budući slučaj.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 16:16 - pre 44 meseci
Citat:
BuzzLightyear:Mislim da ne treba nešto posebno da naglašavam da je Zurg moj nalog. Muka me je naterala da otvorim ovaj novi jer je Zurg suspendovan.


A znaši Zurg je iz porodice Everović? Eeee, pa primetio sam da se iza površinske impresije drkažije krije prilično pametna osoba, što sam još ranije (pre odsustva) primetio za porodicu Everović.
Za razliku od nekih drugih drkažija van te porodice koji smaraju sa kojekakvim insertima filmova ili bizarnim slikama nenormalnih osoba, iza kojih se krije upravo ista takva bizarna praznina.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem13.08.2020. u 16:31 - pre 44 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Mislio sam da se obraćaš meni, jer iza Zli Imperator ide Zurg (moj prethodni nalog). Zašto bi Gile bio Zli Imperator?

Mislim da ne treba nešto posebno da naglašavam da je Zurg moj nalog. Muka me je naterala da otvorim ovaj novi jer je Zurg suspendovan. Valjda administrator nije znao da čita ćirilicu, pa ko zna šta je pomislio da sam pisao, a ja sam se baš u tom periodu trudio da pišem ozbiljno.


U pitanju je naravno mala sala . Ima ljudi koji nisu ukapirali ni onu Veliku Giletovu , a gde ce ukapirati moju malu

Ali neka si otvorio dusu , jer eto ima ljudi koji te nisu prepoznali , pa se pitaju gde je onaj divni Zurg , sto ga nema
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem25.08.2020. u 08:30 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
BuzzLightyear:Mislim da ne treba nešto posebno da naglašavam da je Zurg moj nalog. Muka me je naterala da otvorim ovaj novi jer je Zurg suspendovan.


A znaši Zurg je iz porodice Everović? Eeee, pa primetio sam da se iza površinske impresije drkažije krije prilično pametna osoba, što sam još ranije (pre odsustva) primetio za porodicu Everović.
Za razliku od nekih drugih drkažija van te porodice koji smaraju sa kojekakvim insertima filmova ili bizarnim slikama nenormalnih osoba, iza kojih se krije upravo ista takva bizarna praznina.


Sta je bilo sada ?

Video si nekoga u liku kojeg je tako lepo predstavio i odglumio Bata Stojkovic ?

Sta mislis koliko si ti bitan na ovoj planeti da bi te Apple spijunirao ?

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem25.08.2020. u 09:13 - pre 43 meseci
Citat:
ssi: ...
Sta mislis koliko si ti bitan na ovoj planeti da bi te Apple spijunirao ?


Hehe - to je argument - kad milicija bije nevine ljude, a ti kazes - sta si ti bitan - sto bi tebe tukli - nije tvoj problem, ili sloboda govora - sta je tebi bitno - i onako nemas sta da kazes, politika te ne interesuje
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem25.08.2020. u 09:24 - pre 43 meseci
Citat:
bananaphone: Hehe - to je argument - kad milicija bije nevine ljude, a ti kazes - sta si ti bitan - sto bi tebe tukli - nije tvoj problem, ili sloboda govora - sta je tebi bitno - i onako nemas sta da kazes, politika te ne interesuje :)


Ni blizu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem25.08.2020. u 09:37 - pre 43 meseci
Citat:
ssi: Ni blizu.


Da - kad ne razumes - onda ni blizo

Pisceva bitnost nema veze sa tim da li je ispravno da ga neko spijunira ili ne, i nije argument u toj raspravi.

Mozes misliti da je globalno spijuniranje dobra stvar i zastupati to misljenje, mozes misliti da je globalno spijuniranje njesra - sto je isto legitimno misljenje, a to kakav je pisac covek i sta on ima da krije (a nije vec izneo na ovom forumu ) - je potpuno nebitno za ispravnost i legitimitet neodobrenog, masovnog, korporativnog spijuniranja.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem25.08.2020. u 15:43 - pre 43 meseci
Citat:
Java Beograd:


I kad na kraju krajeva baciš mobilni, i odeš da se prošetaš "ko čovek" "da te niko ne prati i niko ne zna gde si" sačeka te ovo na svakom ćošku!


P.S.
Ove kamere "ne rade" kad se desi ubistvo, pljačka ili šta god drugo što bi krimose, bliske vlastima, kompromitovalo. Uvek fali baš tih glavnih 5 minuta.
A ako je u pitanju obična fukara, onda kamere rade, pa za istog nesrećnika postoje simultani snimci desetak kamera istovremeno.

Za obicnjaka nije nikakav problem identifikovati lice i izvrsiti potpunu rekonstrukciju kretanja pregledanjem snimaka sa raznih kamera. Odakle je izasao, u koji prevoz je usao odakle dokle i gde je tacno iz istog izasao, da li je negde svratio na pice ili brzi obrok, skoknuo do ljubavnice i koliko sa tamo zadrzao itd.

Ali kad treba recimo pronaci nesto kao bager koji rusi u sred centra grada nocu, onda odjednom to postaje nemoguca misija za svu sofisticiranu tehnologiju za pracenje.
Nije moguce izvrsiti rekonstrukciju kretanja masine od nekoliko tona koja onako zuta jos i bljesti u noci, utvrditi odakle je tacno izvezena, kuda se onako malecka i neupadljiva kroz grad kretala i gde je posle odradjenog posla odvezena. Kao da se na ulice "telepromptovala" direktno iz svemirskog broda, supersonicnom brzinom neuhvatljivom za oci kamera odradila ceo posao i isto tako misteriozno kako se pojavila zatim i iscezla. A da ne pricamo o identifikaciji "lica" i kretanju onih koji su njome upravljali.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Apple čuva vašu privatnost - stalnim praćenjem

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14148 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.