Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elektricne makaze za zivu ogradu

elitemadzone.org :: TechZone :: elektricne makaze za zivu ogradu

[ Pregleda: 2290 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon elektricne makaze za zivu ogradu13.08.2020. u 17:18 - pre 44 meseci
Radi se o ovoj " kosilici " ( od skoro sam u posedu iste-neispravne )



Kad radi noz ( mac ) koji se sastoji iz 2 dela gornjeg i donjeg ( bar sam ih ja tako krstio ) vibriraju paralelno tj ,

krecu se napred nazad zajedno i ne mogu da odseku nista .

Cini mi se da bi trebalo da se krecu na smicanje , jedan drugom u susret ili bar da jedan od njih bude fiksan

a drugi da se krece i tako odseca ( grancice , lisce . . . )



Da li razmisljam u dobrom pravcu ? i ako neko ima iskustva i saznanja sa ovim stvarima

pomogao bi mi savetom .


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu13.08.2020. u 21:38 - pre 44 meseci
Samo dobar majstor, starog kova,
koji ume da poravna nalegajucu povrsinu oba noza/seciva,
i da naostri "zube" pod uglom koji treba.

Sve ostalo je "mlacenje prazne slame",
a i mlacenje zive ograde.



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu13.08.2020. u 23:10 - pre 44 meseci
Pa svejedno je da li se kreću oba "mača" ili samo jedan, princip je isti, samo što je potrebna veća brzina ako se kreće samo jedan.
A što kaže prethodni komentar, treba verovatno štelovanje (razmak između "mačeva") i oštrenje.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu14.08.2020. u 07:00 - pre 44 meseci
Kao sto rece Robert , i ja sam se prvo uvatio za to kako su nozevi tupi .

Ruku na srce i nisu bas nesto ostri , ali bez obzira koliko su tupi trebalo bi da odseku ( s mukom ) bar neku

grancicu , list , lozicu ili bar da ih premrljave i zguzvaju . ovako ispada ko da batinom udaram .

mjanjic , tacno je da postoji i neko stelovanje izmedju nozeva ( 10-tak torex srafova sa donje strane ) ali ni to nije davalo rezultate



Zato sam i pomislio da nesto nije u redu u samom radu nozeva , kad pocnu da vibriraju napred - nazad

oni ne idu jedan drugom u susret ( na smicanje rekao bih ) vec to rade paralelno - zajedno ( uvek ostaje isti

razmek imedju seciva ) i kako onda da seku ?


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu14.08.2020. u 07:07 - pre 44 meseci
Nisam rastavljao takvu masinu do sada, ali ocigledno se nesto otpustilo, proklizalo ili puklo unutra.

Mora da je rastavis i sve ce ti biti jasno oko principa rada i samim tim vidis da li ce moci sta da se uradi.

Kao sto si rekao, ili ide samo jedan ili oba jedan u susret drugome. A to ces videti kad skines poklopac.

Mozda je jedan fiksni, a otpustio se, jer mozda ima neki sraf za stelovanje tog staticnog pa se sada mrda zajedno sa pomicnim.
Mislim, mnooogo je lakse napraviti takvu masinu sa jednim staticnim i jednim pomicnim nozem nego sa dva pomicna, Ubedjen sam da su tako i uradili.

Gledajuci tu zadnju sliku sto si okacio, taj gornji bi trebalo da je pomicni, a donji staticni. Ako si srece, samo se otpustio donji.

Ti srafovi samo steluju razmak izmedju nozeva, tj. ne sme biti razmaka, a stegnuto dovoljno da lagano klize jedan noz na drugome. Ako pretegnes, ukocice se i grejati nozevi ko nenormalni od prekomernog trenja. A mislim da se i to mora podmazivari...

Napominjem da nikad nisam drzao masinu u ruci niti znam tacan princip, ovo je sve iz glave, pa ako sam nesto lupio, oprostice mi neki znalac :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

jozimir
Sustar Jozef
Zajecar

Član broj: 19546
Poruke: 64
212.237.189.*



+7 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu14.08.2020. u 09:37 - pre 44 meseci
Verovatno se se noževi od prljavštine i stajanja slepili odnosno teško klize jedan u odnosu na drugi ili
su ovi zavrtnji previše zategnuti. Oko zavrtnja bi trebalo da se nalaze male čaure koje omogućuju da se zavrtnji stegnu a da noževi mogu da se kreću.
Za početak probaj da lagano olabaviš zavrtnje. Naprskaj malo WD40 ili stai malo ulja pa probaj.

U svakom slučaju rasklopi plastično kućište i pogledaj u kakvom je stanju mehanizam i da li ima većih oštećenja i lomova.
Jedan nož (mač) bi trebalo da je učvršćen za kućište, a drugi da se pokreće preko ekscentra.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: elektricne makaze za zivu ogradu14.08.2020. u 10:25 - pre 44 meseci
Citat:
Jedan nož (mač) bi trebalo da je učvršćen za kućište, a drugi da se pokreće preko ekscentra.


E to je to.
Taj fiksni ne sme da se mrda napred nazad. Verovatno ima sraf unutra za stelovanje da se uklopi kako treba pomicni i fiksni da bude razmak dobar u makazama secenja...mozda se to otpustilo ili puklo nesto...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: elektricne makaze za zivu ogradu

[ Pregleda: 2290 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.