Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beko kombinovani frižider ledi

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Beko kombinovani frižider ledi

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17101 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Beko kombinovani frižider ledi30.08.2020. u 11:22 - pre 43 meseci
Moj ćale je "sredio" Obodov zamrzivač kupljen krajem 80-ih (i to bila neka nestašica, jedva ga našao negde u drugom gradu ujak koji je bio kamiondžija), sam ga nešto tumbao i gurao da ga izbaci na terasu, i posle manje od mesec dana "kaput", misim da je zaribao kompresor (ni ovi novi ne bi smeli odmah da se uključuju posle nekog transporta ili tumbanja, dok se ulje za podmazivanje ne vrati u kompresor), a motor je integrisan tako da popravke nema. Negde je našao neke majstore koji su mu uzeli 100€ za novi kompresor, sad da li je sa ovim novijim gasom ili su mu uvalili polovan od nekog starog zamrzivača, ne znam, nisam gledao, ali pretpostavljam da na tu staru instalaciju može da se uklopi noviji kompresor koji koristi neki od ovih novijih rashladnih fluida. A da li se to isplati je druga priča...

Ako se ne isplati popravka, ne mora da se baca ako ste u kući ili imate vikendicu, ima milion načina da se iskoristi za nešto kreativno, evo nekih 15-ak ideja: https://www.homecrux.com/15-wa...ecycle-old-refrigerator/72024/

Dakle, možda i najbolja ideja je da se koristi tako što će se napuniti ledom (sad će neko da pita odakle led, pa...) i koristi za hlađenje pića :)
Za ostale ideje videti: https://www.google.com/search?...sLrAhVMMewKHfsGCNMQ7Al6BAgJEC4
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Beko kombinovani frižider ledi30.09.2020. u 15:11 - pre 42 meseci
Stari frižider su odneli đubretari još pre dvadesetak
dana, a novi lepo hladi i tiho radi.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Beko kombinovani frižider ledi17.05.2021. u 12:33 - pre 34 meseci
Ako mogu da se nadovežem sa svojim slučajem, u pitanju je klasični Gorenje kombinovani frižider, star 30+ godina.
Pre par meseci dolazio majstor jer je slabije hladio.

Dijagnoza je bila da je u pitanju termostat koji je zamenjen.

Frižider je otapan zimus i pran, sada sam primetio ovaj led u donjem delu tj. u frižideru, dok u delu zamrzivača nema skoro ništa zaleđeno, inače sam primetio nekakvu vlagu u frižideru, da pojedine namirnice budu vlažne (to je možda i uobičajeno za ovaj tip ).
Inače dobro hladi.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Beko kombinovani frižider ledi

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17101 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.