Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste

[es] :: .NET :: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 5351 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste08.03.2021. u 14:43 - pre 38 meseci
Kada pogledam taskbar managaer,u procesima mi stoji mojprogram1,ali u onim programima koji su pod mojprogram1,stoji mojprogram2...I kada otvorim moj program1,pa kada ga minimiziram,i postavim misem na njega,kao title tog programa mi stoji mojprogram2...Sta je naziv tog procesa?Zanemari sve ovo drugo sto sam rekao,jer malo je komplikovano a i koristio sam neki neproveren kod....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste08.03.2021. u 14:55 - pre 38 meseci
Ime procesa ti je ime izvrsnog fajla. Imas u klasi Process (u System.Diagnostics) property ProcessName koji ce ti dati "calc" za calc.exe. Title iz prozora nema nikakve veze sa imenom procesa.
Iskren da budem, mislim da si celu stvar poceo na pogresan nacin. Ocigledno je da pokusavas da dostavis podatke nekoj aplikaciji iz svoje aplikacije ali je pitanje da li to zaista mora da bude preko GUI-a. Zavisno od toga koja je ciljna aplikacija, mozda mozes upisivati direktno u njenu bazu ili nesto slicno tome sto bi bilo i jednostavnije i brze.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste08.03.2021. u 16:19 - pre 38 meseci
Nije moguće nikako da upisem u bazu podataka,već koristim da popunim jednu formu,koja se često koristi,i da ne bi kucali,samo je sačuvam u mojoj aplikaciji,i prenesem u onu drugu,i samo pritisnem enter i to je to...Bunilo me to sto je onaj prvi naziv u procesima,različit u odnosu na pod program...Sutra ću probati sa tim nazivom sto je u podprogramu...

Inače,ono ubacivanje radi kako treba,samo bi mi bilo bolje da se i prikaze,da ga ne trazim preko alt + tab,jer se desi da su 3,4 sekunde malo....za nalazenje...

[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 08.03.2021. u 17:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste08.03.2021. u 16:36 - pre 38 meseci
Tekst u glavnoj stavci je ime aplikacije zapisano u file Properties dialogu > tab Details, u polju File description. Za Notepad++ tu recimo stoji "Notepad++: a free (GNU) source code editor". To je proces. Proces nastaje kad pokreneš exe fajl, i uglavnom ne može da postoji bez exe fajla. E sad, okviru procesa se kreiraju razni prozori, i ti prozori su dati unutar te glavne stavke u Task Manageru. Za Notepad++ postoji samo jedan prozor, i u naslovu tog prozora stoji i ime trenutno aktivnog dokumenta (recimo "new 1 - Notepad++"). Desni klik na glavnu stavku i na podstavku prikazuje različite kontekstne menije. Za glavnu stavku tu su opcije za proces (recimo debagovanje), a za podstavke su opcije za prozor (recimo Minimize, Maximize).

Tebi treba ime prozora i to je ono što piše u onome što ti zoveš "podprogram" (ali nije podprogram, nego je prozor u okviru procesa).

Stvari nisu baš jednostavne kako sam ih ja prikazao. Ako neka kompleksna aplikacija napravi dodatne procese, onda se u podstavkama ne vide prozori nego ti dodatni procesi. Ali u Mikrosoftu nisu hteli da zbunjuje ljude početnike, pa nisu uveli drugu dubinu koja bi sad prikazivala prozore u tim dodatnim procesima, ili prozore u glavnom procesu. Onda prosto ne možeš da minimizuješ prozor kompleksne aplikacije iz Task Managera.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste08.03.2021. u 19:10 - pre 38 meseci
E,hvala,lepo je objašnjeno,pa ću probati sutra,ako nije ok,onda se opet dopisujem ovde....I jos nesto,da li u naziv aplikacije ulazi i i exe...ili samo naziv bez exe sufiksa....
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 12:12 - pre 38 meseci
Ne postoji takva stvar kao što je naziv aplikacije. Postoji ime exe fajla, postoji tekst u naslovu glanvog prozora, i postoji ono što je zapisano u file Properties > Details > File desription. Ovo drugo i treće može da bude bilo kakav tekst, čak i prazan tekst.


[Ovu poruku je menjao Mihajlo Cvetanović dana 09.03.2021. u 13:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 19:28 - pre 38 meseci
Nece da otvori...u taskbaru stoji program1,u delu ispid stoji ikona tog programa i naziv program2, a u properties,file name ili description,kako se vec zove stoji program3...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 20:20 - pre 38 meseci
Koristim ovaj kod za odabir procesa...


var p = System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName("Program1").FirstOrDefault();
if (p != null)
{
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_MAXIMIZE);
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_show);
}
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 20:37 - pre 38 meseci
Koje je ime .exe fajla tog Programa 1?
Da li ti je p null?
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 20:47 - pre 38 meseci
Jel ime u task baru ili u description?

Neki prost program,kod mene napravljen,prikaze ga pomoću ovog koda....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 20:52 - pre 38 meseci
Ni jedno. Kada pokrenes taj program to radis tako sto kliknes duplo na neki .exe fajl ili na precicu do njega. Koji je to .exe fajl? Za ime fajla te pitam.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 21:05 - pre 38 meseci
Ima fajla je program2...Sada imam recimo task bar manager u procesima,ali ime tog fajla je taskmgr....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 21:08 - pre 38 meseci
Ako je program2.exe onda ovo:
Code:
var p = System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName("Program1").FirstOrDefault();

treba da bude:
Code:
var p = System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName("program2").FirstOrDefault();


 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 21:15 - pre 38 meseci
A recimo ako hoću da prikazem taskbar manager,ukucam taskmgr,i neće da ga prikaže...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste09.03.2021. u 21:32 - pre 38 meseci
Meni je to stvarno tesko da objasnim...Kući mi to radi ali tamo ne....Ime procesa u taskbaru je program1,ali kada idem na file locations,ime tog programa je program2...i kada ga otvori ,prikaže ga na pola ekrana,inače program sam nema restore windows,mislim nema ga kada ga ga startujem normalno,dvoklikom,a kada ga prikazem pomocu koda,onda se pojavi na pola ekrana....i ne mogu da ga postavim na ceo ekran,već samo da izađem,pa ponovo uđem...
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste10.03.2021. u 09:13 - pre 38 meseci
Ne vredi ovo deskriptivno dopisivanje. Da bi demonstrirao problem postavi ovde kod koji radi recimo sa Notepadom, umesto sa tvojim program1 i program2, i napiši šta očekuješ da se desi, kao i šta se stvarno desi.

Naravno, prvo testiraj kod koji ćeš ovde postaviti, da utvrdiš da se problem stvarno dešava s tim kodom. Mi ćemo takođe izvršiti tvoj kod na svojim mašinama, da bismo videli šta se dešava, kao i da možemo da debagujemo i pronađemo način da ispravimo problem.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste10.03.2021. u 16:49 - pre 38 meseci
Danas sam video ...Kada idem na shortcut od tog exe file,pa na desni klik,open folder destination,vodi me do fijla startprogram1.exe a kada ga odaberem na procesima pa na file locations,vodi me do program1...koji su u istom folderu,ali su različiti fajlovi...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste10.03.2021. u 20:52 - pre 38 meseci
Ovaj kod je za klik na dugme

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{


if (textBox6.Text == "97")
{

System.Threading.Thread.Sleep(4000);

var p = System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName("Pingovanje").FirstOrDefault();
if (p != null)
{
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_MAXIMIZE);
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_show);
}

System.Threading.Thread.Sleep(3000);
SendKeys.SendWait(textBox8.Text + "{TAB}" + textBox9.Text + "{TAB}" + textBox10.Text + "{TAB}" + textBox1.Text + richTextBox1.Text + "{TAB}" + textBox2.Text + textBox3.Text + "{TAB}" + textBox4.Text + textBox5.Text + "{TAB}");
System.Threading.Thread.Sleep(1000);
SendKeys.SendWait(textBox6.Text);
System.Threading.Thread.Sleep(1000);
SendKeys.SendWait(textBox7.Text + "{TAB}");
}

else
{
System.Threading.Thread.Sleep(4000);
var p = System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName("Pingovanje").FirstOrDefault();
if (p != null)
{
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_MAXIMIZE);
ShowWindow(p.MainWindowHandle, SW_show);
}

System.Threading.Thread.Sleep(3000);
SendKeys.SendWait(textBox8.Text + "{TAB}" + textBox9.Text + "{TAB}" + textBox10.Text + "{TAB}" + textBox1.Text + richTextBox1.Text + "{TAB}" + textBox2.Text + textBox3.Text + "{TAB}" + textBox4.Text + textBox5.Text + "{TAB}");
System.Threading.Thread.Sleep(1000);
SendKeys.SendWait(textBox6.Text + "{TAB}");
System.Threading.Thread.Sleep(1000);
SendKeys.SendWait(textBox7.Text + "{TAB}");
}
}



i ovo su konstante:


private const int SW_MAXIMIZE = 3;
private const int SW_show = 1;
[System.Runtime.InteropServices.DllImport("user32.dll")]


private static extern bool ShowWindow(IntPtr hWnd, int nCmdShow);


ovo radi i otvara program Pingovanje.exe
 
Odgovor na temu

0kt0p0d
Maglotrejd Dembelija D.O.O

Član broj: 346071
Poruke: 14



+1 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste11.03.2021. u 00:26 - pre 38 meseci
A zasto uopste rucno pokreces tu neku aplikaciju pa je onda opet rucno trazis u Task Manageru i slicne abrakadabra andrmoljine?

Tu aplikaciju pokrenes automatikom i onda imas sve, i procID i threadID itd.

Prouci CreateProcessA/CreateProcessW ili ShellExecuteExA/ShellExecuteExW

A onda GetWindowModuleFileNameA/GetWindowModuleFileNameW

A btw prikazuje ti maksimizovan window zato sto koristis SW_MAXIMIZE, a to ti uopste ne treba, mozes slobodno i da sakrijes
taj window, samo treba da nadjes ID TextBoxova kojima zelis da posaljes tvoj text a onda pozoves SetDlgItemTextA/SetDlgItemTextW
posaljes tvoj text.

Mozes automatski da nadjes ItemID TextBoxova uz pomoc GetDlgCtrlID a mozes i rucno uz pomoc spy++ ili uz pomoc
nirsoft-winexp ako ti je tako lakse. to uradis jednom i gotovo jer u tim jednostavnim applikacijama ItemID je uvek statican.


Ne trebaju ti tajmeri ni sendkeys.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1343
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste11.03.2021. u 08:45 - pre 38 meseci
Ja taj drugi program,pokrenem jednom i hoću da ga prikažem iz taskbar procesima?Ne da izlazim iz njega pa ponovo da otvaram taj isti iz moje aplikacije...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Popunjavanje svih edit boxa pomoću copy paste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 5351 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.