Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi

elitemadzone.org :: MadZone :: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16979 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 16:22 - pre 41 meseci
Citat:
Blaženi krotki, jer će naslediti zemlju


Kada civilizaciji crkne kompjuter, pa se svima isključe terminali, krotki iz Amazonije, Papua Nove Gvineje i sličnih mesta naslediće Zemlju. Posle nekoliko desetina hiljada godina pričaće se bajke o naprednoj civilizaciji koja je nekada postojala. Biće to neka nova priča o Atlantidi.

Citat:
B3R1: Haksli, Orvel i mnogi drugi su to videli i opisali mnogo pre tebe.


Zamjatin je opisao distopijsku bucućnost pre Hakslija, Orvela i pisca.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 16:42 - pre 41 meseci
Oooooho, čitao dečak Zamjatina.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 16:44 - pre 41 meseci
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 17:24 - pre 41 meseci
Citat:
B3R1:
Ja nemam nikakav problem s tim konceptom. Vlasnistvo je iluzija. Svi smo mi samo korisnici stvari. Radjamo se goli i umiremo takodje goli. Niko nista na ovaj svet nije doneo, niti je sa ovog sveta bilo sta u grob poneo.


Ooho, počinjemo da se gađamo tramvajima, moja omiljena discplina. Da li bi cenjeni autor želeo da nam kaže, radi li se ovde o zen budizmu ili hrišćanstvu. Ako je ovo drugo, čini mi se da smo u gadnom problemu.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 17:33 - pre 41 meseci
Gađanje tramvajima

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 18:29 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
B3R1:
Ja nemam nikakav problem s tim konceptom. Vlasnistvo je iluzija. Svi smo mi samo korisnici stvari. Radjamo se goli i umiremo takodje goli. Niko nista na ovaj svet nije doneo, niti je sa ovog sveta bilo sta u grob poneo.


Ooho, počinjemo da se gađamo tramvajima, moja omiljena discplina. Da li bi cenjeni autor želeo da nam kaže, radi li se ovde o zen budizmu ili hrišćanstvu. Ako je ovo drugo, čini mi se da smo u gadnom problemu.

O cistoj biologiji ... osim ako se ne zoves Pantelija:


 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 19:49 - pre 41 meseci
Hm, mislio sam da je koncept vlasništva pitanje sociologije, a ne biologije. Ako je tako kako kažeš, imam još jedno pitanje.

Da li si ti vlasnik svog tela? Čekaj, ako je tvoje, ti si njegov vlasnik, zar ne? Mislim da se razumemo, postoji jedno ljudsko telo koje se u mnoštvu drugih izdvaja po sledećem. Kada se nalazi napolju i kada je napolju hladno, ti to osećaš, a ako recimo pada kiša i ti si napolju, opet to osećaš. E to telo, preko kog osećaš hladnoću ili toplotu, da li je ono tvoje ili ne. Da li je možda vlasništvo države? Farmaceutske kompanije ili nekog trećeg? Čak i ako si ti vlasnik, da li si jedini koji ima pravo korišćenja tog tela? U koje svrhe?

Mislim, juče je narodna glupština Republike Srbije donela zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Članom 32 je svečano prekršila ustav RS koji mi stavom 55 garantuje nepovredivost psihičkog i fizičkog integriteta.

Pošto neki od nas sebe ne vide kao stoku koju bi trebalo obeležavati ili ograđivati u tor(pisac između ostalog govori o tome), pitam se:

1. Ko će na sebe preuzeti odgovornost da me pelcuje protiv moje volje, da mi oduzima građanska prava i slično?

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?

Citat:

Imunizacija i hemioprofilaksa

Član 32

Imunizacija se vrši imunološkim lekovima.

Obavezna imunizacija je imunizacija lica određenog uzrasta, kao i drugih lica određenih zakonom, koju lice koje treba da se imunizuje, kao ni roditelj, odnosno staratelj ne može da odbije, osim u slučaju postojanja medicinske privremene ili trajne kontraindikacije koju utvrđuje doktor medicine odgovarajuće specijalnosti ili stručni tim za kontraindikacije.

Imunizacija je obavezna za:
...


Evo trčim.

Citat:

Nepovredivost fizičkog i psihičkog integriteta

Član 25

Fizički i psihički integritet je nepovrediv.

Niko ne može biti izložen mučenju, nečovečnom ili ponižavajućem postupanju ili kažnjavanju, niti podvrgnut medicinskim ili naučnim ogledima bez svog slobodno datog pristanka.


P.S. Ima još nebuloza u ovom zakonu, mrzi me da citiram.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:39 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?


Hoćeš uređeno društvo, civilizovano, bezbedno, humano? U čemu je problem sad odjednom?

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:44 - pre 41 meseci
Šta je humano u torturi i prisili?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:48 - pre 41 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:


Hoćeš uređeno društvo, civilizovano, bezbedno, humano? U čemu je problem sad odjednom?


Rekao bih da je problem u ovom zadnjem "humano".
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:49 - pre 41 meseci
To ti se priviđa neka prisila i tortura - u uređenom društvu ako zakon kaže da treba da se vakcinišeš, onda se vakcinišeš. Ili misliš možda da si mnogo jak, sposoban opasan?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:55 - pre 41 meseci
Ne ne, vidi. Zakon može da propiše visinu poreza. Recimo 50 posto. Meni lično se ta stopa poreza ne bi dopadala, ali bih je plaćao, kao uzoran građanin.

Međutim, ako zakon predviđa da bi me trebalo skratiti za glavu zato što sam prošao na žuto, onda ja imam punu slobodu da takav zakon ne poštujem. Tim pre, što je u suprotnosti sa ustavom. Tim pre što direktno atakuje na mene i moj život.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 20:58 - pre 41 meseci
Znači poštuješ zakon kad ti odgovara, a ne poštuješ kad imaš problem sa zakonom. Lepo je to.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:18 - pre 41 meseci
Ne ne. Recimo, platio sam zimus kaznu zato što nisam vezao pojas. Nisam se baš radovao, ali poštujem zakon. Znaš li zašto iako mi ne odgovara? Zato što sam svestan da svojim činjenjem ili nečinjenjem mogu da ugrozim druge i sebe. Ne volim što plaćam kaznu, ali poštujem.

Šta uopšte znači imati problem sa zakonom? To što odbijam medicinski tretman? Izvini, moje je pravo da odbijem medicinski tretman ako mi se ne dopada. Ne moram ništa da sumnjam, da dokazujem, dovoljno je da mi se tretman ne dopada.

Kada kažeš problem sa zakonom, ja tu situaciju vidim ovako. Moja akcija, neka moja svesna i voljna radnja tj. moje činjenje ili nečinjenje proizveli su nekakve posledice po društvo i druge ljude. Dakle, pošto sam odgovoran za te posledice, trebalo bi da "platim". Na primer, u gradu je koncert, deset hiljada ljudi je prisutno na trgu. Zalećem se svojim autom brzinom od dvesta na sat pravo u masu. Desetak ljudi je mrtvo, a nekoliko ima povrede. Ili na primer, nisam platio porez. To je čin koji proizvodi jasne i nedvosmislene posledice. Ili na primer nešto petnaesto, znaš o čemu govorim.

E vidiš, ovde je samo moje postojanje prekršaj, krivica. Nema nikakvog čina sa moje strane, ni voljnog ni nevoljnog, nikakve radnje. Prosto, samim mojim rođenjem i postojanjem na ovom svetu ja sam odgovoran zaneznamšta, pa bi to trebalo da platim primanjem vakcine. Geniijalno. Država je tu da me vakcinom učini bezbednim za druge ljude je li? Vau, pa ovo je komendija.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:22 - pre 41 meseci
Vise tragedija.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:23 - pre 41 meseci
Vidim samo da izmišljaš gomilu izgovora zbog nečeg što ti se ne sviđa (a sigurno si od rođenja primio nekoliko vakcina kao i svi na forumu i nisi ostao bez glave), a kad su neke druge teme u pitanju, onda puna usta zakona. E to je komendija.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:30 - pre 41 meseci
Po posledicama koje ostavlja na ljude, vakcinacija zaista jeste tragedija. Možda je bolje reći masakr.

Međutim, tragedija je i ono o čemu piše pisac.

Ljudima je toliko ispran mozak da više nisu u stanju da razlikuju dobro i zlo, nisu u stanju da rasuđuju. Nauka je postala nova dogma, pokušaš li da kažeš nešto što je u suprotnosti sa dogmom, gotov si: "ti ne veruješ u nauku?", "ko si ti, koje si ti radove objavio pa znaš?".

Ne, to što nisam objavljivao naučne radove ne znači da nemam pravo da odlučujem o svom životu. Shvataš? Čak i ako ne sumnjam u dobre namere "naučnika". Ne postoji čovek zbog nauke, nego obratno, a moja je slobodna volja da li ću prihvatiti kataklingere i brbotne iz "naučnog časopisa".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:37 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012: Recimo, platio sam zimus kaznu zato što nisam vezao pojas. Nisam se baš radovao, ali poštujem zakon.


Pa što te kazniše ti dobri ljudi ako poštuješ zakon?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 21:53 - pre 41 meseci
Haha, u pravu si. Nisam poštovao zakon, zato sam platio kaznu. Nije mi baš prijalo, ali se ne bunim.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi13.11.2020. u 22:01 - pre 41 meseci
Poštuje samo kad su novčane kazne u pitanju, kad mu se rešetke ispreče narušavaju mu integritet, a samo hoće da širi bacile od kojih se umire, i promoviše nauku i saznanja iz slikovnice.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ljudi postaju terminali, kojima kabl može da se odseče po potrebi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16979 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.