Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5239 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 10:00 - pre 39 meseci
Kupljena pre dve godine i verovatno je od samog početka to bilo samo što se tek sada primetilo kada je radna ploča iznad nje dobila grbu.
Ne sećam se da sam u onom uputstvu za ugradnju video nešto oko tog problema - hidroizolacija ploče, između ploče i zida ne stavljati lajsnu...

Da li vi imate tih problema i kako rešiti?

Nije pored sudopera - da ne mislite da je od nje.

Evo u slici i reči...




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 10:46 - pre 39 meseci
Ja takav problem nikad nisam imao, niti sam čuo. Mašina za sudove ne izaziva kondenzaciju vlage iz prostorije na sebi.

Stoga, duboko sam uveren da kod tvoje mašine postoji samo jedan mali izvor problema, tj. curenja vode, koji je uspeo vremenom da izazove veće probleme.
Dal' je crevo, spoj creva i mašine, dal' guma kod mesta gde voda ulazi u mašinu, možda neka ne zategnuta šelna ili nešto slično.

Da sam na tvom mestu, ja bih mašinu izvukao i probao da uočim odakle vlaga nadire. Ako treba uključio bih pranje i onda motrio odakle ide voda. Dalje, ako treba, uklonio bih bočne limove (stranice) pa onda posmatrao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 12:20 - pre 39 meseci
Para na neki način izlazi iz mašine.
Onda jedino nekako ta leva stranica da se skine smo jos da vidim kako.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 13:51 - pre 39 meseci
Ne znam.
Siguran sam da postoji oduška za pare kod veš mašine. Ima crevce od bubnja, do zadnje ploče. Ili, bar je bilo tako kod Gorenje mašina.

Ali, ja lično nisam video sličan odušak za sudo mašinu. Ni jedna moja sudo mašina nije izbacivala paru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+62 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 15:02 - pre 39 meseci
Meni ovo vise lici da negde curi, nego da je u pitanju vlaga koja nastaje tokom susenja posudja i koja se odvodi nekim oduskom. Neke masine imaju mehanizam kojim se pospesuje susenje: tokom susenja otvore malo vrata, ali nisam cuo da imaju neki odusak koji negde iza/sa strane vodi napolje.
Izvuci masinu, skini poklopac sa strane i kreni tragom vode/vlage. Ukljuci je na najjaci program - tako ces najpre naci gde i sta curi.
Pozdrav i srecno
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 16:12 - pre 39 meseci
Verovatno curi voda na crevu lavirinta...
Lose su slike pa se ne moze lepo proceniti tacno gde je problem, ali sa leve strane je dovodno crevo vode...

korito sudo masine je zatvoreno sa zadnje strane tako da ne moze para da izlazi na zadnju stranu, ali moze da prsne neko crevo pa da voda prska u mlazu tankom kao igla i to vremenom nakupi se.

Pre svega izvuci masinu, pa trazi dalje,

Podigao si plocu a nisi izvukao masinu... zbog pare nije problem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 16:38 - pre 39 meseci
Creva su knap - zato je nisam izvlačio.
Odvojio je malo jesam i jeste radila bez ploče ali ništa čudno nisam primetio.

Ne gine mi izvlačenje
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču16.12.2020. u 16:53 - pre 39 meseci
Mozda zbog toga sto je knap i curi negde...
moras da izvuces, nema druge
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču20.12.2020. u 17:00 - pre 39 meseci
Evo posle skidanja stranice.
Mašina je dole suva. Nigde nije vlažno, ne kaplje ništa.
Na fotografijama je ta strane mašine bez stranica.
Na poslednjoj fotografiji je ono što je interesantno.

Plavim je obeleženo gde se oseti blaga para (na samom kraju pranja - poslednjih 15 minuta).
Vruće za prste - dovoljno da se naočare zamagle.

Crvenim je obeleženo gde ima uvek par kapi (opet na samom kraju pranja).
Količina je mala i ne verujem da bi to bilo problem.
Verovatno je predviđeno neko crevo tu da ide ali ovaj model izgleda da nema tu opciju.

Zelenim je označeno "dugme" gde se sa unutrašnje strane bira tvrdoća vode.

Da ne izlazi para iz unutrašnjosti pored tog "dugmeta"?
Ispod zelenog se ne oseti para.







[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 20.12.2020. u 18:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču20.12.2020. u 17:20 - pre 39 meseci
To je taj lavirint koji sam pomenuo ranije.
Moguce je da je on pukao, a na donjoj cevki je samo odusak tu ne ide crevo.

Mozda ne bi bilo lose da ukljucis masinu, pa ispratis kuda ide voda i gde pusta zato je to sve i providno lepo se vidi.

tebi tu pusta nesto jako malo, jer da pusta puno odavno bi primetio.

i sacekaj mozda neko bolje zna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču20.12.2020. u 17:27 - pre 39 meseci
Prala je već par puta ovakva ali osim te pare ništa ne mogu drugo primetiti.
Guram parče papira iza lavirinta ali nigde vlage.


BEKO DSN28430X
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
95.180.94.*



+310 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču21.12.2020. u 10:57 - pre 39 meseci
Ovo plavo zapuši nekako, (stavi plastičnu počicu i zali je silikonom) a na ono crveno natakni gumeno crevo i sprovedi ga na dno mašine (moraćeš da prekrojiš malo stiropor). Gumeno crevo uzmi za ventile za dovod vode, prodaje se na metar u ovim prodavnicama rezervnih delova za veš mašine.

Ovako je fabrički rešeno na novijim modelima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču21.12.2020. u 11:15 - pre 39 meseci
Dobar način da proveriš da li ima vode, tj. pare i vlage je ubaciti papir, na primer novisnki ili neki drugi.

Ja bih taj deo umotao novinskim papirom. I gore (plavim označeno) i dole (crvenim označeno) a i sa strane.
Dakle, novinskim papirom, u par slojeva, sve lepo zamotati, ako treba, selotejpom uvezati, i pustiti mašinu u rad. Posle toga, jasno će ti biti gde i koliko ima vlage.



Ali, prema stanju ove izolacije (sa prve slike), i prema položaju korozije na limu (četvrta slika) rekao bih da je problem na mestu koji si označio plavom.




Pažnja: pojedine vrste plastike ("masna" plastika, od koje se pravi burad i slično) ne vezuju se za silikon.
Ne znam da li je taj deo baš od te plastike. Ako jeste, onda ne koristi silikon, već možda bolje Ceresit FT 101

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču21.12.2020. u 14:45 - pre 39 meseci
Kolika ti je temperatura u toj prostoriji?? ....na plocicama se uglavnom pojavi kondenz kad su hladne
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču21.12.2020. u 19:31 - pre 39 meseci
Temperatura oko 22 step C, zid nije spoljni.
Nije to. Kolicina pare izgleda da nije normalna :)

Verujem da pusta iz unutrasnjosti negde oko onog dugmeta za biranje tvrdoce vode.
Da li to moze nekako da se rasklopi?

Masina je jos u garanciji (5 god).

Hteo sam nesto preduzeti kako se ne bi maltretirao oko reklamacije, pranje na ruke dve nedelje i slicno.

Ukoliko nema nacina da se to relativno jednostavno rasklopi, ne bi zamazivao silikonom jer to posle ne moze da se vrati na fabricko.

Ako imate savet kako to skinuti - super.
Ako ne, izgleda da joj gine servis.


[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 21.12.2020. u 20:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču22.12.2020. u 21:11 - pre 39 meseci
Nije ti tu ništa puklo, jer da jeste imao bi curenje i kroz najmanju pukotinu. Ne bih ti savetovao da rasturaš lavirint. Teško ćeš ga posted sastaviti a da ne curi.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču23.12.2020. u 13:42 - pre 39 meseci
Ne bi sam lavirint rasturao vec je verovatno problem na spoju lavirinta (ono dugme koje sam pominjao) i unutrasnjosti masine.
Verovatno to nesto dobro ne dihtuje - izmedju lima i plastike malo pirka para. Da li se to sa unutrasnje strane rastura?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču23.12.2020. u 13:55 - pre 39 meseci
Kod mene je sistem da se sa unutrašnje strane odšrafi velika matica, koja drži lavirint

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču23.12.2020. u 14:55 - pre 39 meseci
Citat:
PedjaZ:
Ne bi sam lavirint rasturao vec je verovatno problem na spoju lavirinta (ono dugme koje sam pominjao) i unutrasnjosti masine.
Verovatno to nesto dobro ne dihtuje - izmedju lima i plastike malo pirka para. Da li se to sa unutrasnje strane rastura?


Dihtuje to dobro. Da ne dihtuje, curila bi voda i to ozbiljno. Zapuši “plavi” otvor nekim tvrdjim sunjdjerom i rešio si problem.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču24.12.2020. u 13:41 - pre 39 meseci
Mislio si verovatno na crveni otvor.
Crveni zapusen.
Nije me mrzelo pa sam maticu koja drzi lavirint odvrnuo, lavirint malo odmakao (ne moze se bas tako lako skinuti), namazao silikonom.
Danas je prala i isto sr@nje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ugradna sudo mašina - kondenzacija polako ubija mašinu i radnu ploču

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5239 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.