Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"

elitemadzone.org :: MadZone :: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10287 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
87.116.165.*



+39 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"01.02.2021. u 23:13 - pre 38 meseci

Ja mislim da se ovde baš radi kao devedesetih jedan dečko za sve , da je bolje oglas bi glasio: "Budite vodja našeg cenjenog IT tima". O tome da je svetski lanac imamo mi i strane banke po franšizi imena pa niti su uslovi rada kao u matičnim zemljama niti su su krediti i odnos ka klijentima isti...

Zato najsličnije ovom poslu mi liči iskustvo domaćeg kolege na turističkom kruzeru , bilo ih je 4 u službi IT .
A od posla oko deset hiljada uredjaja na mreži sa fiksnim IP ( hiljadu elektronskih brava , stotinak kamera , stotinak POS terminala printera , tv box , voip fiksne telefonije hiljadu linija, WiFi mreza za 4 hiljade putnika , lokalna GSM mreza itd )
Oko 6 serverskih centara ( administracija posade i putnika , knjigovodstvo i plačanja sa vezom POS terminala , administracija robe rezervi , IP TV obezbedjivanje sadržaja i naplata istog za hiljadu uredjaja , GSM loklana mreza sa prodajom i naplatom signala na moru , WiFi sa stotinama rutera i opet naplatom potrošnje , brave kontrole pristupa id kartice , serveri sigurnosnih kamera itd)
I sve to radi 24/7. A onda zbog ljudske greške negde neki kelner na printeru rucno postavi pogrešan IP pa se pobune DNS serveri pa uzbuna na Windows serverima itd ...

Od lepih strana tu je putovanje po svetu , egzotičnim krajevima i fenomenala intimna druženja sa egzotičnim lepoticama članovima posade.

Verovatno je dobar posao za mladog početnika da mnogo toga nauči brzo i pobegne kad počne da oboleva od stresa.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"02.02.2021. u 20:18 - pre 38 meseci
Izašla vest i na B92 portalu, da l' neko od autora takvih tekstova kod njih prati ES ili je slučajno naleteo na isti oglas...

Uglavnom, nekoliko zanimljivih komentara, posebno onaj što navodi šta se očekivalo za posao šumarskog inženjera, a oglas verovatno bio sažet da bi se što više ljudi javilo.
Ili onaj "Dok pročitaš obaveze, prođe ti radno vreme" :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"02.02.2021. u 22:17 - pre 38 meseci
Haha, ne verujem koliko ljudi smatar ovaj oglas kao potpuno normalan .

Dobro, većina tih stavki je podrazmevana za posao IT menadžera i nije bilo potrebe pisati ih u oglasu. Šta je cilj takvog oglasa? Verovatno da odvrati ljude koji ne žele apsoltno da ostave dušu i telo u tom hotelu. Ipak meni pažnju skreću nekoliko staviki koje su vešto provučene, a apsolutno nemaju veze sa IT-em.
Tu bih izdvojio -zamena hradvera (verujete ovo je jako široko polje i verovatno podrazmeva čak i zamenu sijalica ako majstor Pera iz tehničke podrške zakači koronu), -većina ovoga napisanog za bezbednost i sigurnost, kao i gomila menadžerskih funkcija koje apsolutno nisu posao IT menažera već posao generalnog i drugih menagera. Čini mi se da iza ovog oglasa stoji generalni menager koji ne može da se nosi sa količinom posla i želi da većinu toga prebaci na ovog nesrećnika koji prihvati posao.

U suštini to sve napisano (mimo ovih stvari koje sam izdvijo) ne mora da bude toliko mnogo posla zavisno od broja posetilaca. E sad sa kapacitetom od 263 soba taj br. može da varira mnogo, a ti si pritom zadužen da svakom gostu daš podršku za svaku banalnu stvar i pritom moraš da vodiš računa da sve funkcioniše. Ne znam kako bi to jedna osoba mogla da radi u vremenu veće posećenosti.

Reče Darko čini mi se da je njegovo da zove adekvatnu službu ako dodje do nekog problema. U pravu je ovaj kad kaže da su neki ljudi predugo van Srbije. To tako ovde ne funkcioniše. Podrazmeva se da ćeš ti raditi sve to i približno vezano za naziv tvog radnog mesta. Zvaćeš nekog spolja samo u slučaju apsolutne nužde u protivnom ti sleduje ribanje od generalnog . (Mislim ribanje ti sleduje u svakom slučaju ako se plati neki nepredvidjen račun a ti si zvao). To što je u pitanju svetski lanac apsolutno nema veze. Svi znam kako se ti svetski lanci ponašaju kada dodju ovde. Vrlo brzo prihvat za radnika gore opcije iz oba sistema.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"02.02.2021. u 22:22 - pre 38 meseci
Kad smo kod svetskih lanaca odem neki dan u Lidl i zapadne mi za oko veliki br. muških kasirki. Čak 3 od 5. Ja retko nailazim na muškarce koji se bave tim poslom, a da vidm 3 na jednom mestu ... Jel to neka Nemačka fora gde guraju ravnopravnost medju polovima ili šta?

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"02.02.2021. u 23:39 - pre 38 meseci
U Lidlu Svi rade Sve !

Tako da je predpostavka da muskarac ipak moze vise da povuce kada se dovlaci roba iz magacina itd .

A moze da bude i jednako dobra " kasirka "

Znaci isti ljudi i dovlace i slazu robu i kad to zavrse onda idu na kasu itd. Nema kao u Maxiju gde je neko samo kasirka .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 07:34 - pre 38 meseci
Citat:
dusanboss:... Ipak meni pažnju skreću nekoliko staviki koje su vešto provučene, a apsolutno nemaju veze sa IT-em.
Tu bih izdvojio -zamena hradvera ...

Dakle, ti misliš da se zaposli jedan lik za sve ono, i plus jedan koji će da radi samo "zamenu hardvera"?
Zanimljivo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 07:50 - pre 38 meseci
Citat:
mjanjic:
Izašla vest i na B92 portalu, da l' neko od autora takvih tekstova kod njih prati ES ili je slučajno naleteo na isti oglas...

Pa i ovde na ES-u taj oglas je prenesen sa nekog drugog sajta/društvene mreže. Ja sam ga pre par dana video na Redditu, moguće da ga ima i na tviteru i fejsu, i ko zna gde sve. Mislim, dobar je materijal za zaiebanciju. A bogami i za palamuđenje "stručnjaka za sve", kao kod nas na forumu.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 03.02.2021. u 09:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 08:41 - pre 38 meseci
Baš sam planirao da se javim na oglas, dobijem posao, radim dobro par dana, onda počnem da zabušavam i primam platu dok ne dobijem otkaz... Izguglam sajt, kliknem... kad ono



Da nisu konkurenti za posao DDOS-ovali Akamai zbog ovog oglasa?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 08:56 - pre 38 meseci
Ma jok, nego su već primili nekog, pa dok se taj uhoda, dok pohvata dobavljače i pružaoce usluga, dok kompletira set šrafcigera i dok utanači kad sme da ode kući, lanac hotela trpi. Još je najmanja šteta što im ne radi sajt, zamisli koliki haos je u samom hotelu, koliko brava ne radi, koliko računa je pogrešno i koliko snimaka nadzornih kamera snima ono što ne vi trebalo... Ali sve će se to dovesti u red kada jedan čovek preuzme dužnost u punom kapacitetu!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 08:58 - pre 38 meseci
Sajt radi. Možda je gornji post samo šala?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:20 - pre 38 meseci
Nije šala, stvarno ne radi. Ovo je adresa: https://www.radissonhotels.com/
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:27 - pre 38 meseci
Prodrmaj malo kablove
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:28 - pre 38 meseci
Radi!
Al' ga je opravio, svaka mu čast!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:45 - pre 38 meseci
Neverovatno, ali meni ne radi samo u Firefoxu. Chrome i Opera rade. Izbrisao sam keš i nakon toga probao i na drugom računaru i blokira mi samo Mozilu! Da li kod vas otvara u Mozili?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:51 - pre 38 meseci
Meni radi u Firefox-u.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:52 - pre 38 meseci
Firefox na Windowsu radi, ne radi samo na Linuxu. Izgleda da blokiraju pristup na osnovu user agent stringa. Zanimljiva zaštita :)
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 09:57 - pre 38 meseci
Definitivno blokiraju na osnovu user agenta. Instalirao sam plugin i promenio user agent u OSX/Safari i radi :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 10:46 - pre 38 meseci
Iznenadjujuce visok procenat clanova foruma jos nije cuo da je drug Tito umro?!

Kako mali perica zamislja posao - sedis, surfujes po internetu, sta god ti neko kaze da uradis odgovoris "to nije moj posao". I plata za to da bude minimum 1.500 evra.

U stvarnosti, poslovna praksa je upravo suprotna tome. Potrebno je imati 5-6 sati efektivnog rada dnevno. Znaci, ne sat i po i ne petnaest sati. U tih 5-6 sati ulaze svi poslovi. Ako onog sto smatras da treba da radis nemas vise od 2-3 sata dnevno, onda je logicno da ces dodatno raditi i ubacivanje uglja u podrum i pranje direktorovog auta (karikiram, a mozda i ne). Nasuprot tome, ako posla ima za 15 radnih sati dnevno, onda je ocekivano da prvo jeftinije i jednostavnije poslove delegiras nekome u firmi ili van, potom one komplikovanije poslove koje ne umes dovoljno brzo ili kvalitetno da uradis delegiras specijalizovanoj firmi i sebi ostavis onih 5-6 sati koji ti najvise odgovaraju. Tako da je u principu dobro da postoji ogromna kolicina raznovrsnih poslova,da imas od cega da proberes svojih 5-6 sati
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 10:54 - pre 38 meseci
Citat:
Ako onog sto smatras da treba da radis nemas vise od 2-3 sata dnevno, onda je logicno da ces dodatno raditi i ubacivanje uglja u podrum i pranje direktorovog auta (karikiram, a mozda i ne).


Zato je dobro biti direktor. Ako iz nekog razloga ne možeš ili ne želiš da budeš direktor (trenutno ne mogu da se setim nijednog opravdanog razloga), onda treba tražiti direktora koji nema pojma šta ti u stvari radiš. Na kraju, ako direktor zna šta radiš, onda treba da se trudiš da što manje automatizuješ posao jer ako sve automatizuješ, na kraju ćeš završiti u podrumu ili autoperionici.

Predlog za moto hotela: Ne primamo lisice i pingvine!

P.S.
Kad je umro Drug Tito? Ju.. kuku... mlad čovek... Niko mi nije javio, išao bih da mu upalim sveću :(
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"03.02.2021. u 11:17 - pre 38 meseci
Citat:
ademare:
U Lidlu Svi rade Sve !

Znaci isti ljudi i dovlace i slazu robu i kad to zavrse onda idu na kasu itd. Nema kao u Maxiju gde je neko samo kasirka .


Ta to sam i ja pomislio.

Citat:
ademare:

Tako da je predpostavka da muskarac ipak moze vise da povuce kada se dovlaci roba iz magacina itd .

A moze da bude i jednako dobra " kasirka " ;)



Nije to pretpostavka to je činjenica. (sem u extrmnim slučajevima). Velika većina muškaraca može više da povuče od većine žena i većina žena se bolje snalazi na kasi od muškaraca. Čista biologija. Sad što neko hoće da gurne to u okvere socijalne konstrukcije i da ide protiv bilogije ...ne kometarišem drugačije nego kolektivno ludilo.

Inače ušao sam u red kod muškarca koji bi kraći i sa manje artikala. Posle nekog vremena ipak sam prešao kod devojke i prošao brže nego gospja što je bila ispred mene kod tog momka. Mislim da je ovde slučaj da ti momci veše raade na robi a devojke više na kasi pa je zato bio znatno sporiji ipak ima nešto i polu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: [Humor] Radisson hotel traži "IT menadžera"

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10287 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.