Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364081 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 19:06 - pre 24 meseci
(U)Krajina je proxy Nato, kao i Svica, Finska...

Edit: Vec sada je vise brane nego sto bi branili 80% nato clanica da budu napadnute.
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.161.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 19:48 - pre 24 meseci
Ukrajina nije u nato-u, kao i što nije ni Finska ni Švajcarska. To što ti sebi nešto projektuješ to je tvoj problem. To što neke nato zemlje pomažu Ukrajinu time što joj šalju oružje, to se tiče tih zemalja i Ukrajine. A što se Finske tiče upravo ju je prema nato savezu pogurao Putin sa onim nebuloznim pretnjama na početku napada na Ukrajinu. Pardon specijalna operacija denacifikacije crne magije. Ukrajina je ovde napadnuta država i ima svako pravo da traži pomoć od koga želi, a ako neke države tu pomoć i daju što je ne bi prihvatila. I Belorusija pomaže RF u ovoj specijalnoj operaciji/prevenciji nato napada na teritoriju Rusije.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 21:02 - pre 24 meseci
@Vlak
Licemerno bi bilo ne pomenuti i EU i njihovu pomoc, ali Rusiji. Svaki kubni metar gasa i svaki litar nafte koju i dalje kupuju od Rusa. Da su iskreni u svojoj nameri da pomognu Ukrajincima odavno bi se otkacili od ruskog gasa i nafte, pa makar se sve do zadnjeg posmrzavali, ali bar bi bili principijelni.

Ovako kupujuci gas i naftu od Rusije, a zauzvrat snabdevajuci Ukrajinu oruzjem koje ce samo doprineti jos vecim gubicima, pokusavaju da jednog dana i zarade od prodatog oruzja i kredita kojima zatrpavaju Ukrajinu.

Ali zato su zabranili ruske sportiste, klasike, macke i salatu. U sedmom krugu sankcija jos jedino im preostalo da zabrane ruskog htra, ne znam kako su njega zaboravili, valjda nista drugo nije preostalo. Kako pomazu Ukrajinu, bolje bi bilo da su otvoreno stali na stranu Rusa.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 21:15 - pre 24 meseci
@VlaK:

Sta kazes sve Nato clanice su svaka za sebe odlucile da doturaju oruzje, kintu, sankcije, otmu svu pokretnu i nepokretnu imovinu Rusije, njenih gradjana- fizickih lica i pravnih lica - firmi. Uz sve to vecina EU zemalja ulazi u direktnu stetu epskih razmera.
Takodje, Zelenski i njegovi ambasadori postrojavaju premijere i predsednike evropskih drzava, hehe.

Finska je severno krilo a Turska juzno krilo Nato, bila i bice, sa razlikom sto formalno za Tursku vazi Clan 5. SFRJ je takodje bila varijanta proxy NAto drzave, a vezano za to juzno krilo.

Ali kao sto sam rekao, mislim da je famozni Clan 5, relativna cinjenica u kontekstu Rusije, sve moze, ali nista i ne mora. Na primer, Ruje mogu da bace atomnjak, na lupam Poljsku ili Hrvatsku i prilicno sam siguran da se nista ne bi desilo vise, nego sto se desava sada.

Naravno ovo je moje slobodno razmisljanje na temu, ne mora da bude tacno.
 
+1

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 21:20 - pre 24 meseci
Citat:
Sarastro

Ne znam gde si ti ucio istoriju al ja sam u skoli.

Naravno da sam istoriju učio iz Holivuda i CNN.
Gde ću učiti istoriju kad sam bežao iz škole?
I ti bolje da si bežao iz škole i gledao Holivud i CNN.

Ajmo redom:

Holivud: Indijanci ovo-ono: LAŽ!
Džems Bond i zli Rusi ovo-ono: LAŽ!
CNN: Koreja ovo-ono: LAŽ!
Vijetnam ovo-ono: LAŽ!
Nešto novije 1990-tih:
Srbija ovo-ono: LAŽ!
Pa 1999:
Voker ovo-ono: LAŽ!
Pa 2003: Irak ovo-ono: LAŽ!
Avganistan ovo-ono: LAŽ!
Koka-kola: LAŽ!
Mc-donalds: LAŽ!

CIA/CNN/VOA/RFE/DW: LAŽ! LAŽ! LAŽ! LAŽ! LAŽ!...
Sve laž i propaganda.

I nauči ja istoriju.


PS:

CIA stands for Cable News Network
CNN stands for Central Intelligence Agency
VOA stands for Voice of America
RFE stands for Radio Free Europe
DW stands for Deutsche Welle


A za laganje ceo svet treba da rinta ko konji i da pumpa $dolar.

Najnovija vest: amerikanci dali "pomoć" od 10 miliona dolara.
A ne kažu koliko su uzeli na primer za obavezu korišćenja američkih finansijsklih instrumenata.
Izračunajte sami pismeni ste.

 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.161.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 21:40 - pre 24 meseci
Pa u principu Rusija je sama sebi kriva za sve što joj se događa. Ima toliko resursa da svi njeni građani žive bolje nego Norvežani. Ali slađe su vile po nato Švajcarskoj i jahte od 150 metara po lukama na mrskom nacističkom zapadu i ljubavnice i deca na školovanju na tom istom zapadu. Umesto da rade na svojoj državi i da privuku druge države da se približe Rusiji oni idu po komšiluku i prete, osvajaju i prave specijalne operacije da bi im neko uopšte prišao. Svi koji mogu su pobegli od njih. Maltene ceo taj istočni blok je sada na suprotnoj strani. Verovarno zato što je pod Rusijom (tada SSSR-om) bilo tako divno. U SAD-u ima nešto oko 3 miliona Rusa, a koliko u RF ima Amerikanaca? Zašto je to tako i zašto nije obrnuto?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 21:50 - pre 24 meseci
„Snaga Rusije može biti potkopana samo ako se od nje odvoji Ukrajina. Oni koji žele to da urade, ne samo da ih moraju odvojiti, već Ukrajinu moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti dva dela jednog naroda i gledati kako brat ubija brata. Da bi to ostvarili potrebno je pronaći i odgojiti izdajnike među nacionalom elitom i uz pomoć njih izmeniti samosvest jednog dela velikog naroda do takvog nivoa da mrze sve rusko, da mrze svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će učiniti vreme.“
Oto fon Bizmark (1815 -1898) – nemački kancelar
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.176.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 22:05 - pre 24 meseci
Pa valjda se nešto pitaju i ljudi koji tamo žive, ti prokleti Ukrajinci. Jel oni hoće ili neće sa Rusijom? A i ovo što si ti napisao je totalna glupost i izmišljotina. link

Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.164.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 22:35 - pre 24 meseci
Citat:
Java Beograd:
Osnovni cilj operacije je bio: ne dozvoliti NATO snagama (u Ukrajini) da priđu blizu Kaspijskog basena i ne dozvoliti NATO snagama da budu na distanci koja omogućava 5 min let ofanzivnih raketa do Moskve

Šta su postigli za 70 dana? 200 km udaljili NATO. :D
Šta još mogu da postignu? Ne znam. Kapiram još desetak km.
Da li mogu da odbace NATO hiljadu km? Nema šanse.

Vec sada su na Baltiku, tako da vec lete do Moskve za 5 min, tako da to nije bio cilj.
Poenta je strateski polozaj Ukrajine, kotrola cele juzne Rusije i Crnog mora sa Ukrajinske teritorije.
Nedopustivo je za Rusiju da na toj poziciji ima neprijateljsku zemlju.
Cela Ruska konekcija ka Crnom moru i dalje, ide sa usca Dona, ne iz vukojebina oko Socija, tako da Rusi jednostavno moraju da kontrolisu Azovsko more i Krim, ili da imaju izvanredne odnose sa zemljom koja ga kontrolise (Ukrajinom).
E tu na scenu stupa Nato, ostalo znamo sta se dogodilo...
 
+1

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.164.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 22:36 - pre 24 meseci
Citat:
VlaK:
Pa valjda se nešto pitaju i ljudi koji tamo žive, ti prokleti Ukrajinci. Jel oni hoće ili neće sa Rusijom? A i ovo što si ti napisao je totalna glupost i izmišljotina. link

Isto koliko i Kubanci 62-e...
 
+2

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani06.05.2022. u 22:39 - pre 24 meseci
Citat:
VlaK:
Pa valjda se nešto pitaju i ljudi koji tamo žive, ti prokleti Ukrajinci. Jel oni hoće ili neće sa Rusijom? A i ovo što si ti napisao je totalna glupost i izmišljotina. link


A i ovo na istom sajtu objasnjava mnogo toga.
Aj cao.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
+3

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 05:32 - pre 24 meseci
Juče je navodno evakuisano 50 civila iz Azovstala a ostalo ih je još oko 200.

Priča se i da Azovstal i dalje proizvodi gvoždje i čelik.


Rusi će teško izaći na kraj sa svim ovim osim ako ne krenu u masovno bombardovanje avijacijom i dalekometnom artiljerijom.
Prepucavanje kapislama sa Ukrajincima će samo dati vreme da se Ukrajinci opreme novim naoružanjem.

Madjari, Česi, Hrvati traže izuzimanje od sankcija jer zavise od Ruskog gasa i nafte.

Ja kupujem ugalj jer je Vučić poručio da će gasa i nafte biti dovoljno.

 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 07:14 - pre 24 meseci
Citat:
Java Beograd:
Osnovni cilj operacije je bio: .... ne dozvoliti NATO snagama da budu na distanci koja omogućava 5 min let ofanzivnih raketa do Moskve

Nebi rekao da neko od nas zna sta su bili ciljevi i nikad nisu tako jednostavni ... Kako god, ko je ovo napisao pojma nema sta je 5 minuta. Ovo ako ispune, Rusi ce gledati utakmice Real Madrida bez pasosa ....

Cela prica oko ove teme je bila pre rata i ostala i sada - vrlooo sigurno visestruko unistenje svih strana u nuklernom ratu! Zagarantovano. Niko ne sumlja u to ili polemise na tu temu!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 08:13 - pre 24 meseci
Zasto mislis da ce doci do nuklearnog rata? Ja mislim da zadrzavanje trenutne situacije svima odgovara:
Rusija stiti svoje stanovnistvo na istoku Ukrajine, sto je bolje nego prethodnih 8 godina.
Ukrajinci lagano dobijaju EU papire i posao u DE/NL/FR za platu 2.000 evra, o cemu mastaju decenijama.
Amerikancima odgovara rat/kriza u evropi i slabljenje rusije/eu.

Jedino EU nema interes da ovo ostane ovako godinama, ali njih niko nista ne pita. Svakako im je nuklearni rat losija opcija od ove. Jos kad bi Amerikanci uspeli da organizuju neki manji lokalni nuklearni rat izmedju EU i Rusije, tada bi svi trebali da im se poklonimo i priznamo da su najpametniji na svetu i da su zaista sposobni da celu planetu vrte kako oni hoce.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 08:57 - pre 24 meseci
Postoji naravno mnogo sira strana price, ali je suprotna naslovu, jer u toj prici Ukrajina je totalno nebitna stavka. Rec je o ratu rublje i dolara. Rublja je uvela zlatni standard, sto je prst u oko dolaru koji je davno priznao da je nesposoban za to. Rublja je jedina valuta na planeti koja je uvela zlatni standard. Pre toga je to hteo Gadafi, pa su ga za kaznu ubili i razorili mu drzavu. Trenutnu situaciju da se jedna drzava uspesno drzne da uvede zlatni standard pre nego sto bude razorena nismo imali nikada u istoriji nakon napustanja zlatnog standarda od strane dolara. Za sada je nejasno hoce li rublja uspeti trajno ili ce biti naterana da napusti zlatni standard. U slucaju da ne uspe, tada se sve vraca na staro, na dominaciju dolara. Ukoliko uspe da sastavi godinu dana to ce ohrabriti jos neke drzave da probaju isto. I na kraju ce jedna po jedna sve drzava napustati dolar kao rezervnu valutu, sto ce ekonomski unistiti USA. Zato je vise nego logicno da ce USA ohrabrivati usijane glave po evropi da udju u nuklearni rat. A kad pogledas danasnje politicare, pretezno deluju kao budale i klovnovi kojima covek ne bi dao ni ovce da cuvaju, tako da je svaka opcija moguca.
 
+1

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 12:50 - pre 24 meseci
Evolucija humanizma danasnjih dana, ili se samo radi o licemerju?

Nis, 7. maj 1999

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 13:13 - pre 24 meseci
Citat:
Zabranjeno nošenje ukrajinskih i ruskih zastava na Danu pobede u Berlinu

Berlin ne želi da dopusti nošenje ukrajinskih i ruskih zastava na manifestacijama sećanja na godišnjicu kraja Drugog svetskog rata.

U blizini 15 spomen obeležja i spomenika neće smeti da se nose ruske, ali ni ukrajinske zastave, odlučile su vlasti u Berlinu, prenosi dnevnik „Bild”.

https://www.politika.rs/scc/cl...stava-na-Danu-pobede-u-Berlinu

Mogu da zabranjuju koliko hoće, jedna zastava je već bila nad Berlinom:

Prikačeni fajlovi
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 14:06 - pre 24 meseci
Zašto bi dozvolili ruske zastave kada su im oni bili protivnici u WWII? Ovo na slici je pad Berlina i nikada neće da oproste Rusima što su isterali njihove.
Eno u Francuskoj neće da bude Rusa ali će sigurno da budu Nemci, Austrijanci, Talijanci i ostali oslobodioci.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 14:30 - pre 24 meseci
I u Moskvi za Dan Pobede je pre nekoliko godina bila hrvatska delegacija (uredno zvanično pozvana), ali ne i srpska delegacija. Nisam ispratio kakva su tada tumbanja bila, diplomatska, ekonomska, medijska, bem li ga, kako smo Rusima tada stali na žulj, ali mi je to ostavilo gorak ukus - zbog nečije sujete i dnevne politike prekrajati istoriju i relativizovati nečije zasluge...
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.05.2022. u 14:47 - pre 24 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
VlaK:
Pa valjda se nešto pitaju i ljudi koji tamo žive, ti prokleti Ukrajinci. Jel oni hoće ili neće sa Rusijom? A i ovo što si ti napisao je totalna glupost i izmišljotina. link


A i ovo na istom sajtu objasnjava mnogo toga.
Aj cao.


Covek ti rece da pises gluposti i izmisljotine, jer se to ne podudara sa pisanijom NVO sajta, centra za demokratsku tranziciju finansiranog od strane NED i nemackog Marsal fonda koju je on okacio kao krucijalni dokaz ispravnosti njegove teze :)





 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364081 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.