Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363723 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 16:49 - pre 25 meseci
Citat:
ademare:Jer Vranje tada nije pripadalo cak ni Automnoj Knezevini Srbiji !!

Poenta nije kome je tada pripadalo Vranje (ili Niš) već da se sada ljudi prisiljavaju da govore "pravilno" jezikom koji je Vuk konstruisao tada a koji realno nikakve veze nema sa južnom Srbijom jer ni srpski ni bugarski nisu postojali kao jezici dok nisu konsruisani od strane jezičara na obe strane, u isto vreme, tokom "buđenja nacionalne svesti" kojom prilikom su vrlo interesantno uzeti dijalekti sa krajnjih tačaka da bi se jezici što više razlikovali. Da su uzeti dijalekti sa bliskih tačaka jezici bi bili isti - no to nije bio cilj.

Ta "nacionalna svest" se nekako čudno budila na "obe strane" istovremeno, i nekako je čudno bila povezana stručnjacima finansiranim van teritorije na kojoj se budila. To da li se država zvala Austrija ili Austrougarska je nebitno tehničko pitanje.

I poenta je da se seme razdora posađeno na pravi način samostalno razvija tokom generacija i više nije ni potrebno zalivanje sa strane. Eto vidiš da se sada Vranjanci prisiljavaju da govore Vukovim "srpskim" jezikom.

Sotona je upravo posadio seme razdora u Ukrajinu. Šta god da se desi, sotona je svoj posao koji je naumio, obavio.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 17:08 - pre 25 meseci
Poptpuno pogresna konstrukcija .

Austrija koja ga je angazovala (tvoja sotona ) nije razmisljala ni o Srbima u Turskoj , niti o Bugarima u Turskoj !

Oni su ga angazovali u startu zbog Srba u Austriji kojih je bio ogroman broj !!

Njih su oni zanimali , ne samo jezik , vec i Crkvena struktura SPC u Austriji koja je bila potpuno Odvojena od one u Srbiji ! Cak ni ona nije bila jedinstvena vec podeljena na vise delova !

Posebno Karlovacka Mitropolija kao samostalna celina . Posebna celina kasnije Dabro - Bosanska . Itd. 4-5 posebnih celina !


Vuk je u startu angazovan jer je najznacajnija SPC celina koristila tzv. Slaveno Serbski jezik , koji je postao i knjizevni jezik Srba , a samim tim i jezik novina itd.

Slaveno Serbski jezik je bio nekakva mesavina Srpskog i Ruskog jezika !!!

Tu su Austrijanci videli opasnost , ka jacanju uticaja Rusije na Srbe podanike Austrijskog carstva !!

Zato je angazovan Vuk da uoblici vec postojeca resenja , Mrkalja i drugih i kao neko ko ce za nadoknadu biti dovoljno uporan da se to ostvari !!


Kasnije je angazovan oko tzv. Hrvatskog knjizevnog jezika itd. Ali to vec prevazilazi temu . Koga zanima neka procita na netu vise o " Beckom knjizevnom dogovoru " !
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 17:28 - pre 25 meseci
Bog je prvi počeo, ne treba kriviti samo sotonu. U stvari nije kriv ni jedan ni drugi, krivi smo mi, ljudi, jer smo hteli da napravimo Vavilonsku kulu. Pre toga postojao je samo jedan jezik - srpski. Jbla nas kula. Uvek tražimo nekog đavola.
 
0

radicmx

Član broj: 84201
Poruke: 721
*.mediaworksit.net.



+38 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 18:17 - pre 25 meseci
Pre godinu dana bilo je tesko pronaci Tucker Carlson na Youtube.
Skoro su bili izbacili i onu njihovu politicarku Tulsi Gabbard (Isto osoba protiv mesanja USA u Ukrajinu) iz pretrage.
Vratili su ih posle kad su ljudi poceli primecivati..

Ja sam napravio par snimaka za Youtube, jedan je bio mesavina Bidenovog govora i slika Ukrajinskih vojnika koji su se slikali sa kukastim krstom.
Video su obrisali i dobio sam opomenu.
Ali nebrisu snimke od drugih gde povezuju Ruse i naciste...

Evo link nekog novinara tamo u Donbasu i Mauriopolju.
https://www.youtube.com/c/PatrickLancasterNewsToday/videos

A slike nacista i video snimke sa Ruske strane sam pronasao kod Dejana Berica na telegramu



[Ovu poruku je menjao radicmx dana 07.04.2022. u 19:31 GMT+1]
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 18:19 - pre 25 meseci
Citat:
BrutalCoin:Ako je tačno to što piše jovajovic100 onda je time osudio zvaničnu Ukrajinu kao nacističku državu!

Ne ulazeći u deo Azovske milicije koji je možda zaista inkorporiran u Ukrajinsku vojsku očigledno je da ti strani plaćenici nisu dobrodošli nikome.
Da li strani plaćenici izvršavaju naredjenja komande Ukrajinske vojske?
Po nekim vestima uglavnom ne slušaju, kažu da su se sada u Mariupolju rasporedili između ukrajinskih jedinica da ovi ne mogu da se predaju. Ukrajina je zvanično pozvala sve "dobrovoljce" da dođu, sigurno neće da im kažu ... dođite pa se sami snalazite, nego ih ubaci u vojsku jer bi onako bili divlji pojedinci. Jedino što im slabo daju municiju jer ponestaje.
Recimo plaćenici iz Gruzije su rekli da oni neće da zarobljavaju ruske vojnike, što jasno govori o njima.
Citat:
BrutalCoin:Azovskik puk je od strane medjunarodne zajednice prepozmat kao neo-naci organizacija i to nakon inkorporiranja u Nacionalnu gardu Ukrajine!
Pa? I ovk je bila označena kao teroristička pa su im opet pomagali, tako i sada pomažu azovcima ali preko ukrajinske vojske. Zato i izbegavaju da se jasno kaže da je azov deo vojske ali jeste.
Citat:
BrutalCoin:I tako, dok Amerikanci i huškaju druge da se prepucavaju jesu li ili nisu nacisti,
Azovci polako koljuckaju decu, žene, muške i sliuju koga stignu.
To su i tražili, to su radili osam godina ali sada polako prelaze u drugi život. Možda im tamo bude bolje, ona smrdljiva baba će da im pravi društvo.
Kažu da su među azovcima u Mariupolju počeli i brakovi da se sklapaju, jedino ne znam ima li žena među njima ili su moderni?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 18:51 - pre 25 meseci
Rusija suspendovana iz saveta za ljudska prava Ujedinjenih Nacija.
Protiv rezolucije 24 države, suzdržano 58.
Za rezoluciju je glasalo 93 zemlje medju njima i Smrdija.

Na drugoj temi sam napisao:
Citat:
Ima li neka banka gde se ne mora davati odobrenje Amerikancima (i drugim stranim agencijama) da ti vršljaju po računima?

I tu se vidi suština "ljudskih prava" u simbiozi Amerike i sluganstva.

Sa jedne strane ste navodno zaštićeni "ljudskim pravima" a onda da bi ste otvorili običam račun u banci na teritoriji Srbije morate da se odreknete svojih prava u korist Amerike.

I to "dobrovoljno".


 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 19:13 - pre 25 meseci
Upravo naidjoh na vest
Poljska šalje trupe u Kalinjingradsku oblast
Poljska vojska je upravo izvršila invaziju na teritoriju Ruske Federacije

Ako je istina ode sve do djavola
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 20:11 - pre 25 meseci
Citat:
Za rezoluciju je glasalo 93 zemlje medju njima i Smrdija.

Nije ti Srbija kriva već onaj kome si dao glas pre neki dan. To što te je opet po ko zna koji put slagao, ko ti je kriv što si glup.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 20:36 - pre 25 meseci
Opa, misliš da je trebalo da glasamo protiv izbacivanja Rusije? Menjaš se?
Citat:
bakara:
Upravo naidjoh na vest
Poljska šalje trupe u Kalinjingradsku oblast
Poljska vojska je upravo izvršila invaziju na teritoriju Ruske Federacije

Ako je istina ode sve do djavola
Gde si pročitao, ukrajinski izvori, cnn, bbc, rt?
 
0

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 21:33 - pre 25 meseci
Citat:
Opa, misliš da je trebalo da glasamo protiv izbacivanja Rusije? Menjaš se?

Ne, već da treba jednom da naučimo da glasamo za ono što je u interesu našeg celokupnog društva, a ne u interesu pojedinih političara. Isto tako i sa ovim sankcijama Rusiji. Bolje da smo im kao i sve ostale države u Evropi uveli odmah, a ne ovako pilićarski, prvo da na njima pokupimo rusofilske glasove, pa da im ih onda uvodimo kao pod nekim političkim pritiscima. Kao da tih pritisaka pre izbora nije bilo.

Inače, nemam ja ništa protiv niti mislim bilo šta loše o Rusiji ili ruskom narodu, već isključivo o ljudima koji ih vode. Ista g*v*a kao i ovi naši.
 
0

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.181.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 22:37 - pre 25 meseci
 
0

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.181.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 22:50 - pre 25 meseci
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.04.2022. u 23:20 - pre 25 meseci
@Panta_

Putin odlično vodi Rusiju, prvi sledeći političari koji mi se sviđaju iz istočne Evrope su Orban (Mađarska) i potom Milanović (Hrvatska). Zapadnu satansku Evropu prezirem tako da je uopšte ne gledam, ne računam, ne razmišljam o njoj sem kako da sačuvam domovinu od tog zla.

U kakvim god snovima i fantazijama o zapadu ti živeo, meni je sasvim dovoljan razlog za istok to što Putin ne dozvoljava ovu satanističko propagiranje tranvestitije u školama. I Orban se upinje da ostvari to isto. Time su dobili milijardu bodova kod mene, mogu da budu i diktatori, lopovi, ali dok god brane svoj narod od zapadnog satanizma imaju moju punu podršku.

@ademare

Ja ne znam šta ti misliš da si drugačije napisao od mene. Naveo si neke detalje koje ja nisam, i unekoliko precizirao zvaničnu verziju, ali suština toga što si ti napisao je potpuno ista kao suština onoga što sam ja napisao: Srbi i Bugari (ono što se sada naziva tim imenima) su u 19.veku podeljeni zbog interesa velikih sila, Srbima je jezik i pismo izmenjeno kako bi se udaljili od Rusa (i novoformiranih Bugara koji su u stvari bili Ruska zona uticaja) jer su novoformirani Srbi bili Austrougarska (Austrijska) zona uticaja.

Dakle, kao i sa plemenima u Africi, kolonizator unosi razdor da bi vladao teritorijom.
I taj razdor i dan danas traje.

Za ime Boga, pa prvog Kralja je "Srbiji" postavila Austrougarska, i na Berlinskom kongresu dala teritorije koje je prvobitno sanstefanskim sporazumom Rusija dala "Bugarskoj". Narod je podeljen veštački, samo radi zone uticaja.

Ne postoje ni Srbi ni Bugari (ni Hrvati) već postoji samo jedan južnoslovenski narod koji je izdeljen na onoliko komada koliko je bilo potrebno da bi se vladalo sa nekom teritorijom. I to i dan danas traje, samo su vladari drugi.
 
+1

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 07:20 - pre 25 meseci
Citat:
Govoreći o glasanju Srbije za izbacivanju Rusije iz Saveta za ljudska prava, Vučić kaže da je Srbija bila ucenjena.

https://www.b92.net/info/vesti...category=11&nav_id=2136233

Tačno sam znao. Pa ko još sa dva grama mozga može ovom patološkom lažovu da veruje. Toliko smo glupi kao nacija da je to prosto neverovatno.
Citat:
"Nama lebdi 'nuklearni udar' na Srbiju, a to su sankcije protiv Srbije", upozorio je on.

https://www.b92.net/info/vesti...category=11&nav_id=2136233

Pa nemoj čoveče da koristiš sankcije i nuklearni udar u istoj rečenici, može calexx da se baci u Nišavu, posebno ako uspe da shvati (teško) da Rusi gube rat.
Citat:
Putin odlično vodi Rusiju

Vodi je odlično, u propast. Pitanje je samo da li i mi želimo da idemo istim tim putem.

[Ovu poruku je menjao Panta_ dana 08.04.2022. u 08:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Panta_ dana 08.04.2022. u 08:52 GMT+1]
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 07:32 - pre 25 meseci
Vučić radi za zapad, a Dačić za Rusiju. Videćemo kako će formirati vladu. Ne bi me iznenadilo da Dačića zameni Đilas. Pitanje je samo da li je Dačiću draža Rusija ili vlast i u slučaju da mu je draža vlast, da li postoji mogućnost da prođe kao Litvinenko.

Da Vučić ima podršku zapada to je jasno svakome ko ima bar jedan gram mozga. Da nema podršku dobio bi pritiske pre izbora, a ne posle.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 08:24 - pre 25 meseci
Citat:
Panta_: Pa nemoj čoveče da koristiš sankcije i nuklearni udar u istoj rečenici, može calexx da se baci u Nišavu, posebno ako uspe da shvati (teško) da Rusi gube rat.


Da li gube? Analitičar na N1 kaže drugačije.

 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 08:33 - pre 25 meseci
Citat:
Panta_:
Nije ti Srbija kriva već onaj kome si dao glas pre neki dan. To što te je opet po ko zna koji put slagao, ko ti je kriv što si glup.


Da je izabran Prdonos vec bi bile uvedene sve moguce sancije Rusiji
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 08:58 - pre 25 meseci
Grešiš, da je izabran Ponoš bile bi uvedene tek nakon što preuzme dužnost. U tom slučaju odlazeći predsednik ne bi uveo nikakve sankcije kako bi mogao da okrivi dolazećeg. Pošto Ponoš nije dobio izbore i odlazeći i dolazeći predsednici su ista osoba, onda odlazeći predsednik može (mora) odmah da uradi ono što bi uradio dolazeći predsednik.
 
0

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 09:05 - pre 25 meseci
Citat:
Da je izabran Prdonos vec bi bile uvedene sve moguce sancije Rusiji

A ovako neće. Ne samo da će ova tvoja SNS/SPS ekipa da uvede sankcije Rusiji, već zarad svog sopstvenog opstanka, ima i da nastave dalje sa Rio Tintom tamo gde su pre izbora stali, da daju, ako je ostalo bilo šta, osim tog priznanja, sve, već dogovorene pre izbora, ustupke tzv. Kosovu, i sve ostalo što bude tražio Zapad, a i više ako treba. A o Kinezima da ne govorimo, kakvi su tu sve dilovi u pitanju, bolje da ne razmišljamo. Ima da nas prekopaju uzduž i popreko.
 
+2

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani08.04.2022. u 09:36 - pre 25 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Vučić radi za zapad, a Dačić za Rusiju.

Evo citam novine i .... nikako da nadjem vest da se Dacic distancirao od tog (Vuckovog) glasa u UN! Banovali ga !!!! Ne daju mu da iznese svoje (proruske) stavove !!

A mozda samo nije imao vremena - spremaju protesni skup ispred Skupstine. Lako ce da sakupe 100 hiljada ljudi ! Mi smo uvek voleli prevrate .... i bombardovanje posle toga.

Mada, budimo iskreni. Nije lako voditi politiku i stalno gledati da se ne pojavis na tamo nekom spisku ... Samo ti jave da ona lova i deca sto si ih poslao na zapad sada vise nisu tvoji ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363723 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.