Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta

elitemadzone.org :: MadZone :: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22369 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.09.2021. u 12:53 - pre 30 meseci
Zasto je trebalo doci? Kazu da tek treba da se izvodi studija. Posle toga ce biti referendum.

Recimo, ako se na referendumu narod izjani da je za exploataciju,
posle toga se mogu organizovati protesti sa tvrdnjom da je referendum bio zloupotrebljen ili namesten.

Ili moze i pre referenduma da se protestuje protiv referenduma jer ce biti zloupotrebljen ili namesten.

Ne posoje standardi koji obezbedjuju sprecavanje zloupotreba i namestanja i to moze uvek i svuda da se koristi za proteste.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.09.2021. u 17:08 - pre 30 meseci
Nije trebalo baš svi da dođu jer nekim ljudima je TV bespovratno isprao mozak. Protest nije bio protiv referenduma već protiv sistema koji omogućava "investitorima" da bespovratno unište Srbiju. Ja podržavam referendum, ali pre referenduma potrebno je da ljudi budu informisani, a ne da im svakodnevno ispiraju mozak i obećavaju neke milijarde i med i mleko koji će teći iz rudnika. Kada treba uvesti policijski čas, onda to mora jer tako kaže struka. Kada struka kaže da je otvaranje rudnika litijuma pogubno, onda vlast kaže to su neki glupaci a ne stručnjaci. Hoćemo referendum, ali nećemo da emitujemo skup održan u SANU... i ti veruješ u to!?

Osim rudnika litijuma, protest je i protiv drugih zagađivača, poput Linglonga, Zi Đina, osuđivanog kuma koji vodi deponiju u Vinči...

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a02:26f7:c88c:700e:0:8d97:cf97:e494



+1064 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.09.2021. u 17:11 - pre 30 meseci
Citat:
Hoćemo referendum, ali nećemo da emitujemo skup održan u SANU

kakav crni referendum, zar Makijaveli nije napisao da vladar sprovodi referendum kad mu treba da sprovede neku odluku. Narod nije taj koji se pita.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.09.2021. u 17:17 - pre 30 meseci
Švajcarska je u stanju da sprovede referendum. Srbija nažalost nije.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 19:14 - pre 30 meseci
Sistem je skoro nemoguće pobediti iznutra.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 20:34 - pre 30 meseci
> Švajcarska je u stanju da sprovede referendum. Srbija nažalost nije.

To se odnodi i na eksploataciju?

Svajcarska je u stanju da sprovede i eksploataciju bez ugrozavanja prirode i ljudi?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 21:11 - pre 30 meseci
^ Da, generalno EU seli sve prljavo na istok EU, Kinu, Tajland, Indiju.. a ono sto je moranje rade tako da bude neutralno za prirodu, okolinu i zdravlje ljudi u zivotinja, samim tim je margina za zaradu firme i drzave "mrsava"
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 21:21 - pre 30 meseci
Da, ali ne možeš da uništavaš prirodu ili koristiš jeftinu radnu snagu, a da proizvod naplaćuješ kao da se proizvodi u sred Pariza uz poštovanje svih ekoloških normi i da su plate radnika duplo veće od proseka.

Nekad su se patike proizvodile na Zapadu, ali koštale 12-150DEM, sećam se samo iz priča nekih "British Knights" za koje su pričali da koštaju 600DEM.
Sad kad ih prave radnici za platu manju od 100$ mesečno, i cena od 30€ je mnogo za najjeftinije modele.

Tako je i za električne automobile. Ako će ono što im je skupo zbog ekoloških normi da izmeste u zemlje gde su te norme labavije, onda ne može električni auto da košta 30k evra. Mislim, može, dok im ne doakaju kinezi, ili su možda bolji primer turci sa belom tehnikom pa ćemo možda u budućnosti videti Beko automobile :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 21:31 - pre 30 meseci
@mjanjic

Mozda si u pravu. Ono sto se plasim, da je zbog enormnog stampanja para na sceni inflacija i to ne ona "zdrava" od 1%, vec mnogo visa, te otuda i cene takve kakve jesu. Da se proizvod umesto Kine stancuje u EU ili USA npr, plus ako se radi o zagadjivacina, uh kostalo bi x2
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 21:54 - pre 30 meseci
Kako mali Perica zamišlja ekonomiju?

P.S. Pitanje je retoričko.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta13.09.2021. u 22:27 - pre 30 meseci
Citat:
mjanjic:
Tako je i za električne automobile. Ako će ono što im je skupo zbog ekoloških normi da izmeste u zemlje gde su te norme labavije, onda ne može električni auto da košta 30k evra. Mislim, može, dok im ne doakaju kinezi, ili su možda bolji primer turci sa belom tehnikom pa ćemo možda u budućnosti videti Beko automobile :)


Čangli, 3,5 K eura, stiže poštom ako naručiš :)



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta14.09.2021. u 01:33 - pre 30 meseci
Onaj četvorotočkaš za golf, samo sa zatvorenom kabinom :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta10.10.2021. u 14:50 - pre 29 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta10.10.2021. u 20:45 - pre 29 meseci
Korporacije su pravi vlasnici planete, a ne čovek. To je činjenica nad kojom bi se trebalo dobro zamisliti, jer je u pitanju opasnost po čovečanstvo. Zastrašujuće je međutim nešto sasvim drugo, mnogi u ovome ne vide nikakav problem, a neki nisu ni svesni o čemu se tu zapravo radi. Nešto slično je važilo ili i dalje važi za prethodna tri dela slike, holokaust, ropstvo i segregaciju. Suštinski, radi se o različitim pojavnim oblicima jedne te iste stvari koja teži da planetu otme čoveku.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 325
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 13:57 - pre 29 meseci
Citat:

Opcija 1:
Država ima prihod
Određeni broj zaposlenih ima prihod
Opština ima prihod
Proizvodnja troši struju, energente - opet prihod
Indirektni prihod: vulkanizer koji menja gume na kamionu koji prevozi Knjaza, hotel koji je ugostio menadžera iz USA, banka u kojoj firma ima račun i tako redom, ima toga puno.

I naravno - industijalac ima profit.

Opcija 2.
Ništa. Duplo golo.
Ode Knjaz u potok, ode potok u Savu.

Ali - bar smo pokazali šipak industrijalcu, nanu mu naninu, on će da zarađuje u sred Šumadije, da mu nanu naninu.


Java zaboravio si da dodaš prihod privatnih klinika i zdravstvenog sistema, a i farmaceutske industrije i apoteka, kada krenu karcinomi i anomalije od radijacije..
A i Topalovići će da se narade.

Pucaćemo od prihoda, nećemo znati šta ćemo sa parama
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 14:14 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:Java zaboravio si da dodaš prihod privatnih klinika i zdravstvenog sistema, a i farmaceutske industrije i apoteka, kada krenu karcinomi i anomalije od radijacije..

Na koju radijaciju misliš, kad je u pitanju Knjaz Miloš?


Citat:
Turmen:Pucaćemo od prihoda, nećemo znati šta ćemo sa parama
Aha, važi.

Idi kaži zaposlenima u Knjazu da je to bezveze da oni tamo rade.
Sitna je kinta, glupo je da se cimaju.

Kaži im da se sutra jave birou, jer, eto, baš nije cool je da se izvor kaptira i voda flašira. Naravno, potenciraj da si ti to smislio, dok si na forumu visio.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 325
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 14:24 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd: Aha, važi. Idi kaži zaposlenima u Knjazu da je to bezveze da oni tamo rade.

Sitna je kinta, glupo je da se cimaju.

Kaži im da se sutra jave birou, jer, eto, baš nije cool je da se izvor kaptira i voda flašira. Naravno, potenciraj da si ti to smislio, dok si na forumu visio.


Mislim na RIO, Knjaz je druga priča..

Mislim generalno sam protivnik prodavanja domaćih firmi, kao da su nečija dedovina, ali jasno je da vlast (i ova i prošla, verovatno i neka buduća) gleda instant profit i koliko para danas može da strpa u svoje džepove..

ne gleda da investira i sama "ubira plodove"..

Mada verujem da je većina nas takva.. Ono kao imaš kuću, oronulu i dve opcije..da je prodaš za 20000e ili da uložiš 10000e, središ, iznajmljuješ i u narednih 20god zaradiš 50000e.. Ko će da čeka 20god, daj 20000e odma' i odoh na jagnjetinu i da kupim bembaru, za 20g ko živ ko mrtav :)

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 14:37 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:Mislim na RIO, Knjaz je druga priča..

Rio je druga priča, i stvarno nemam nikakvo mišljenje. Dal' je dobro ili loše da počne eksploatacija. Previše je politika umešana.
Evo, vidim, počela kampanja na RTS, kako je sve to lepo i krasno. Kapiram da pripremaju raju za neki referendum!

Citat:
Turmen: Mislim generalno sam protivnik prodavanja domaćih firmi, kao da su nečija dedovina ...

Generalno sam i ja bio protiv, nekada ...
Jer, kad skapiraš da domaće "društvene" firme služe da se lokalni moćni direktor napuni kintom, kao da je firma njegova, a da radnicima uvali go klinac, onda skapiraš da je bolje da se proda.

Skoro sve "domaće" banke, koje su 2000-tih preostale ("Privredna Banka Beograd", na primer, i slične) su služile samo da moćnici bliski vlasti, kao Perković i slični, podižu milionske kredite i trpaju u džep. Na račun "društva" a time sam i ja i ti oštećen.
Lepo, kad vidiš da ne ide, ne lupaj glavom u zid, sve u korist svoje štete. Prodaš nekome ko će pristojno da upravlja kapitalom, i to je to. Ako može. Ako ne može - katanac. Život ide dalje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 325
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 14:52 - pre 29 meseci
Tačno je, ali to je zato što je većina tog sveta alergična na posao, a nije alergičan na drpanje..Svima je lepo da budu "direktori" a kada treba da se "zavrnu rukavi" onda su u mišijim rupama.

Mislim, ja sam odrastao na postulatu da je država jedna velika firma..ono, obezbedi ti da radiš, a ona nalazi poslove, klijente, pare, ulaže u svoje firme, koje rade, privređuju, plaćaju radnike, deo para se slije u budžet, okreće dalje, deo para zaposleni troše i svi srećni i zadovoljni.. Kad tako nešto kažem, optuže me da sam komunista, a ja taj komunizam nisam ni video, kad sam se rodio, ta SFRJ je već bila na aparatima.

Mislim i sada je država firma - ali neki STR, neki second hand shop ili tezga na buvljaku, koja rasprodaje sve što stigne, lovu od tih rasprodaja šalje na Zelenoortska ostrva, a ljude - ko šiša.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta12.10.2021. u 15:14 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd:

Rio je druga priča, i stvarno nemam nikakvo mišljenje...



Pogledaj naslov teme. Ne moraš da imaš mišljenje i nemaš uopšte obavezu da učestvuješ u svakoj temi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ustanak za opstanak - narod protiv Rio Tinta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22369 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.