Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frekvencije, elektromagnetna energija

elitemadzone.org :: MadZone :: Frekvencije, elektromagnetna energija

[ Pregleda: 1043 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Frekvencije, elektromagnetna energija01.09.2021. u 21:24 - pre 30 meseci
Da li je sve oko nas frekvencija i energija? Čitao sam neke tekstove kako ljudsko telo u sebi ima više frekvencija, mozak, ruke, noge itd... i sve se kreću od 0,5 Hz do 100Hz otprilike. Što je veća frekvencija, to se čovek bolje oseća. Nekako, kažu, da je najbolja beta frekvencija a to je negde oko 60Hz. Sve iznad toga je problematično uglavnom, jer takoreći nije društveno prihvatljivo. A to vibriranje na višim frekvencijama se postiže uglavnom koristeći neke zabranjene supstance.

Nigde ne piše da je to elektromagnetna frekvencija, energija itd...

Ali da proširim temu. Postoje transferzalni i longitudinalni talasi. Da me ubijete ne znam koji su koji. Transferzalni su valjda ovi klasični, tj. talasi koje proizvode na primer radio i tv stanice, internet bežični itd. A koji su to longitudinalni talasi to ne znam. Jel zna neko?

Tako u nekoj knjizi o Tesli, piše da je Tesla proizveo uređaj, tj. napravio, veličine manje kutije za patike. I kaže može taj uređaj da zalepi za neku zgradu, da podesi rezonancu i da sruši celu zgradu. To su valjda neki mehanički talasi. Ko zna, mnogo je mitova i laži oko Tesle.

Ali me brinu ti longitudinalni talasi, to je isto neka elektromagnetna energija ali u poprečnom smeru. Tako bih opisao, po slobodnoj volji. Ako se obični talasi prostiru pomoću usmerene antene, pravolinijski, onda se ovi drugi longi talasi prostiru pod uglom od 90 stepeni. Ali ne zna se kako ih uhvatiti i detektovati.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 793



+627 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 09:34 - pre 30 meseci
Citat:
nenadovic85:
Ali da proširim temu. Postoje transferzalni i longitudinalni talasi. Da me ubijete ne znam koji su koji. Transferzalni su valjda ovi klasični, tj. talasi koje proizvode na primer radio i tv stanice, internet bežični itd. A koji su to longitudinalni talasi to ne znam. Jel zna neko?

Ako te zanima, odes na Gugl i dobijes izvod iz udzbenika fizike ... i to - zamisli - za osnovnu skolu: https://kluszeljka.weebly.com/talasno-kretanje.html

A ima i precica, ako imas decu koja idu u skolu - pitas njih da ti objasne. Kazu svi moji drugari koji imaju decu (a oni su vecina) da ponovo s decom pohadjaju osnovnu skolu, uce neko odavno zaboravljeno gradivo matematike, fizike, biologije itd. ponovo uce s njima, rade im domace itd. Neki su vec u gimnaziji, a ima i onih koji sa decom-studentima ponovo uce i fakultete, cak i one koje nisu zavrsili. Posle ce s unucima opet u osnovnu i tako u krug.

Ja koji nemam decu cu ostati nepismen. Sta ces ...
Citat:
Tako u nekoj knjizi o Tesli, piše da je Tesla proizveo uređaj, tj. napravio, veličine manje kutije za patike. I kaže može taj uređaj da zalepi za neku zgradu, da podesi rezonancu i da sruši celu zgradu. To su valjda neki mehanički talasi. Ko zna, mnogo je mitova i laži oko Tesle.

Mehanicka rezonanca, i to ima negde u udzbenicima osnovne skole. A ima i ono da kada vojska gazi marševskim korakom, pa dodje do mosta, oficir koji ih vodi izdaje naredbu "voljnim korakom" ... toga se secam iz vojske. I objasnjenja da je to bas zato da bi se izbegla mehanicka rezonanca koja moze da dovede do rusenja mosta. Cak su nam navodili da se to i desilo jednom, da li u Engleskoj ili Francuskoj, zaboravio sam ... eto, ipak se i u vojsci moze da nauci nesto. U moru gluposti, doduse ...

Sto se ljudskog tela tice - da, tacno, nase celije, tkiva i organi emituju EM talase i elektricne signale malog intenziteta. EKG, EEG i magnetska rezonanca rade svoj posao bas zahvaljujuci tim fenomenima. I tu nema nikakve mistike, to se zna i detaljno uci na medicini, a o svemu tome uce i studenti ETF na izbornim predmetima vezanim za biomedicinsku elektronku.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 15:10 - pre 30 meseci
Komande su:
strojevim korakom - za strojevi korak (na "strojevim" se malo nagne unapred, na "korakom" se kreće levom nogom)
korakom - (izgovara se ko-ra-kom) prvi slog se izgovara na desnu nogu, ra na levu nogu, kom na desnu nogu, pa se levom prelazi iz strojevog u marševski

Ove dve komande se daju kada je jedinica u pokretu za prelaz iz marševskog u strojevi i obrnuto.

Za kretanje iz mesta, koristi se :

strojevim/marševskim korakom napred marš. Ono "e" u napreeeed se malo produži, a "marš" odsečno.
Iz kasarne se UVEK izlazi strojevim korakom dok čelo kolone ne prođe kapiju, a onda se komaduje "korakom"
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 17:11 - pre 30 meseci
Citat:
HasoMuka:
Kad se pomenu Tesla i njegova "kutija" takodje je čudno da Major Fatal ćuti, zar još u tim "longtudinalcima" nije prepoznao fantastične prilike za kompresiju podataka?


Nije Major Fatal, nego MajorFatal, i bar zna kad treba da ćuti :) ali ako napišeš jednom srbijanci, i jedanput mister prašak, možda ti izađem u susret u vidu uputstava gde da nađeš teme o kompresiji koje sam već otvarao.

Citat:
B3R1
"voljnim korakom"
Hmm, valjda "marševskim korakom!"?


Kad sam već u kancelariji, a da se ne muči čovek da ti odgovara, lepo je napisao do mosta marševskim, a preko mosta voljnim, samo treba znati sva slova, i znati čitati, i razumeti napisano.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MladenS.
Nezaposlen

Član broj: 217308
Poruke: 38
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 17:44 - pre 30 meseci
Kada budem imao vremena izvršiću nekoliko eksperimenata sa jednim sklopom za koji mislim da proizvodi te takozvane Nehercijanske talase, a sam sklop će biti moja vlastita konstrukcija. Kako ću znati da se emituju takvi talasi? Jedna od karakteristika tih talasa, prema teoriji, je njihova velika prodornost, prolaze bez problema i kroz Faradejev kavez. Generator i prijemnik ću oklopiti metalnim pločama i onda vršiti merenja na prijemniku. Najlepše od svega je to što bi ovakav generator bio mnogo jednostsvniji od generatora/oscilatora/predajnika klasičnih radio-talasa.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 18:43 - pre 30 meseci
Koliko sam upućen to su takozvani mehanički talasi ili osciliranja većih čestica. Pravi eksperiment bi bio da probaš da vidiš da li mora postojati elastična sredina u kojoj se prostiru. Mislim da se u vakumu ne prostiru, ali jesu jaki i ravni brzini zvuka, ako je prostiranje kroz vazduh. Još bih ti dao smernicu da ispitaš analogiju sa stalnim magnetima i njihovo privlačenje. Da li su to isti talasi ili ne.
 
Odgovor na temu

MladenS.
Nezaposlen

Član broj: 217308
Poruke: 38
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 19:30 - pre 30 meseci
nenadovic85, mislim da se takvi talasi ne mogu stvoriti mehaničkim oscilovanjem. Mada ovo je područje o kome se ništa ne zna i sve je moguće. Ja ću, kao što sam napisao, probati da ih stvorim pomoću elektronskog oscilatora, slično kao klasične radio-talase. Ali ipak će se taj oscilator razlikovati.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 19:46 - pre 30 meseci
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Frekvencije, elektromagnetna energija02.09.2021. u 20:32 - pre 30 meseci
Citat:
MladenS.:
nenadovic85, mislim da se takvi talasi ne mogu stvoriti mehaničkim oscilovanjem. Mada ovo je područje o kome se ništa ne zna i sve je moguće. Ja ću, kao što sam napisao, probati da ih stvorim pomoću elektronskog oscilatora, slično kao klasične radio-talase. Ali ipak će se taj oscilator razlikovati.


Zna se mnogo, to je problem. Tj. mnogo je poprečnih-suprotnih mišljenja. Nauka se više okrenula kvantnoj fizici, a mislim da u makro-fizici ima još ne rešenih pitanja. A možda i nema, nisam obavešten :)

Ne mogu sad da nađem tekst koji je proklamovao izvesni 'toplim' a tiče se suprostavljenih stavova o binarnom svetu i kaže, parafraziram, kada bi nauka mogla da stvori heksadecimalni ili sistem sa bilo kojom osnovom, recimo hiljadu, a da to pri tom može elektronika da ostvari, kompjuteri, procesori i nauka uopšte bi mnogo brže napredovala u tim segmentima. Šta je ustvari to? To je tranzistor neki budući koji može da razlikuje više stanja od nule i jedinice.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Frekvencije, elektromagnetna energija

[ Pregleda: 1043 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.