Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84458 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred27.10.2021. u 17:31 - pre 30 meseci
Medijsko pokrivanje dogadjaja , nekada i sada je kao " Nebo i zemlja " !

AIDS ili SIDA kako se kod nas zanima , tesko da je 1980. bilo sta objavljeno .

Ja se secam bio sam na moru 1981. i procitao kao klinac clanak bukvalno jedna strafta novinska X 4 CM ! Novine ne secam se neke dnevne Hrvatske .

Nista senzacije , nista panika !

Od te bolestine su pomrli Milioni ljudi , najvise u Africi nekada se od toga nije pravila senzacija , sada se i od muve pravi ludnica !


Cernobil Isto !

Po starom Komunistickom receptu , tada je jos bio " komunizam " kako ga klinci nazivaju , prvo se danima cutalo ! I u Ukrajini SSSR-u pa i kod nas !

Prvo su javljali Finci i ostali na zapadu , da su detektovali povecanje zracenja na 1.000 - 2.000 km od Cernobila ! Oni iz Epicentra su cutali isto kao i mi !!

Oni tamo sto su se Pijani igrali sa Reaktorom , su ostetili pre svega sebe i svoje porodice , sve one u krugu od nekoliko kilometara .

Mi koji smo daleko 1.000 Km dobili smo relativno male doze . Ali nekom je i to moglo da smeta , nije svaki organizam isti ! Znam nekoliko ljudi koji su malo posle podobijali neke Cudne bolesti , autoimune , za koje nema leka ! Slucajnost ili ne , to niko ne moze da zna !


Osiromaseni Uranijum iz rata je opasnost tamo gde ga je bilo ! Onoliki Italijanski vojnici KFORA podobijase silne bolestine ! To nije zezanje , ali tvrdnje da Uranijum, " sejan " po Kosovu i na jednoj granicnoj lokaciji , deluje na Suboticu i Kikindu je Budalastina !!

Na jedan Novi Sad mnogo je vise i Realno delovala Rafinerija koja je gorela danima , nego bilo kakav Uranijum itd. Ali ajde da se lupa , medijski ! Mada i o tome se cutalo godinama , iako nije vise bilo Komunizma , ali Okupacija i dalje traje !


Ovo za kompjutere sam pisao jednom prilikom pa necu opet , jer se nije radilo o komljuterima nego o CRT monitorima , koji su stetni po zdravlje i zrace i rengenske zrake , puni Teskih metala ! Ko je morao da radi 8 sati uz CRT svakako da nije bio pod Udarom Lekovitim


Mobilni telefoni takodje zrace , zar ima neko ko u 21 veku to ne zna ??

U startu kada je broj baznih stanica bio mali , zracenje je bilo i vece nego danas , jer je Telefon morao da dobacuje na mnogo vecu udalejnost i da radi sa jacom snagom . Isto vazi i danas u delovima planete gde je mala pokrivenost signalom . Koristiti stalno mobilni sigurno Nije Lekovito !


Pticji grip na svu srecu budalastina za sada , kao i onaj svinjski , ne znaci da nije moglo da bude kao ova Korona od koje su za 1.5 godinu pomrli milioni , a koliko je invalida sa teskim posledicama ?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 08:22 - pre 30 meseci
A milenijumska buba? Par godina pre toga se sirila panika da cemo svi da pocrkamo jer nece raditi transport, snadbevanje i sve drugo sto koristi kompjutere i satove. Na kraju, jedan voz u Norveskoj morao da stane da se nasteluje sat i nekom u NJujorku nije radio wifi par dana. To je bio primer kako IT industrija namerno proizvodi paniku kako bi se ogromne pare ulupale u nju, danas to isto radi farmaceutska industrija. A i jednu i drugu pricu unapred najavio i potom promovisao isti covek - Bil Gejts
Na prvoj prici uvecao svoje bogatstvo 2.5x. Na ovoj drugoj jos cekamo da izbroji, ali grafikon njegovog bogatstva ima tacno dva spica na gore, pogadjajte kada - necete promasiti. Jeste, bas slucajno 1999 i 2020

Prva prica je bila - ulupajte ponovo pare u softver, jer ovaj prethodni u koji ste ulupali nije dovoljno pouzdan.
Druga prica je - ulupajte ponovo pare u vakcine, jer ove prethodne u koje ste ulupali nisu dovoljno pouzdane.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 28.10.2021. u 09:50 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 08:45 - pre 30 meseci
Citat:
pctel: A milenijumska buba? To je bio primer kako IT industrija namerno proizvodi paniku kako bi se ogromne pare ulupale u nju


Pa ni ovo nije tačno. Panike je bilo u tabloidima, IT industrija je radila svoj posao.

Ja sam se bogami, naradio dobro, dorađujući softver u firmi u kojoj sam tada radio, da se korisnicima ne bi desili problemi vezani za Millenium Bug.

Niko tu nije proizvodio paniku, već su se datumi čuvali sa dve cifre za godinu, (poslednje dve), pa je posle 991231 (31.decembar 1999) dolazio 000101 (prvi januar, 2000) i kad se to sortira, po opadajućem redosledu, dobije se da je dan 31.dec.1999 PRE dana 01.01.2000. što je moglo da izazove probleme u svim računarskim aktivnostima gde u algoritmu postoji sortiranje po datumu.
Trebalo je promeniti programski kod, ekranske maske, štampane izveštaje, podatke na disku kao i arhivirane podatke.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 08:55 - pre 30 meseci
Mi smo u firmi radili na Y2K od 1995. do 1999. godine. Promenili smo oko 1000 modula u softveru. Nije bio problem sa čuvanjem godine, jer ona je već u četvorocifrenom formatu u bazi, ali je trebalo proći kroz sve ekrane na kojima je unošen šestocifren datum i proveriti da li se ispravno interpretira. Trebalo je na gomili mesta promeniti format za konverziju iz char u date.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 09:15 - pre 30 meseci
Y2K nije ništa u odnosu na Y2038 Epochalypse.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 09:25 - pre 30 meseci
Citat:
djoka_l:
Mi smo u firmi radili na Y2K od 1995. do 1999. godine. Promenili smo oko 1000 modula u softveru.

A neposredno pre toga ste vi ili vasi prethodnici pravili i prodavali softver za koji ste znali, ili morali znati, da je falican? Po sistemu - bolje naplatiti dvaput nego jednom? Ne tezim da odemo u offtopic, samo trazim neku paralelu sa vakcinama, deluje mi da to sve ide po istom sablonu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 09:35 - pre 30 meseci
Ne kaki, već sam rekao da smo imali ceo datum u bazi.
Trebalo je samo izmeniti formate na poljima za unos datuma.
Na gomili formi ja već bilo 4 mesta za godinu.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 11:49 - pre 30 meseci
Citat:
ademare:
Ovo za kompjutere sam pisao jednom prilikom pa necu opet , jer se nije radilo o komljuterima nego o CRT monitorima , koji su stetni po zdravlje i zrace i rengenske zrake , puni Teskih metala ! Ko je morao da radi 8 sati uz CRT svakako da nije bio pod Udarom Lekovitim ;)

Cuj, moja matora je radila na RTS od 1960-1995, u studijima i reportaznim kolima koja su izgledala bas kao na ovoj slici dole, koja datira negde iz1980-ih (s izuzetkom ovog ravnog ekrana levo, koji je verovatno neko dodao nedavno) ... pogledaj sliku i prebroj ekrane. A ti ekrani su tada zracili sigurno mnogo vise nego one poslednje serije CRT ekrana na nasim kompovima 1990. i neke ... Da, sedela je 35 godina ispred tih gomiletina ekrana, cesto i po 12 sati dnevno. Cesto i bez grejanja zimi, kada je napolju bilo -20 ... i leti na +40, bez klime (kakva klima 1970++?). Uz to je jela 100% nezdravu hranu - masno, slatko, cevape s kajmakom, uvek zato imala prekomernu kilazu ... ali znas sta, ima 90 godina, eno je, jos uvek ziva. I dalje jede ono sto ne sme, uprkos zdravstvenim problemima. I prkosi svim mogucim zakonima fizike i medicine. I da, nije imala problem da iznese cak 2 trudnoce, uprkos zracenju - pogledaj kolike kolicine ekrana. I ona i njene koleginice koje su obavljale identican posao - sve su imale decu. Bilo ih je oko 50-tak. I skoro sve su dobacile preko 80. Jedna skoro 100. Uglavnom bez vecih zdravstvenih tegoba. Mnoge su i pusile ili sedele s ekipama u tom prostoru gde su svi odreda pusili.

Sta reci, ti starci su bili zilavi, a mi smo nazalost svi odreda kilavi. Toliko o tome.





[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 28.10.2021. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 11:56 - pre 30 meseci
Citat:
HasoMuka:
Samo se vi glupirajte sa tom 1999-tom.

A zaboravili ste kako je tada totalno pomračenje Sunca pokrenulo do danas potpuno nepoznatu kosmičko-transcedentnu silu.
Puste ulice, zabarakidirani prozori, zaustavljen avio saobraćaj su samo neke od strahota koje su tada pogodile El Srbistan. Srećom da je tada ćopavi RTS vodio brigu i na vreme obavestio da se svi sklone sa ulica, pod krevet ili u podrum. Da nije bilo njih ko zna u kakav filadelfijki eksperiment bi Srbi odleteli.

Hahaha, joj daaaaa ... Haso, hvala ti sto si nas podsetio na solarnu eklipsu 1999! Prazne ulice, na zeleznickoj stanici su peroni bili prazni.

Ali vidis, bas u tome i jeste surovost korone. Kovid je nekom rat, ali nekome i brat. Ti drugi, koje to ne zakaci, ili ih zakaci s malim ili nikakvim simptomima se sprdaju s tom bolescu. I nikada nece razumeti ove prve - da li su manjina ili vecina - nebitno - koji su sve to tesko podneli. Ili nisu ni preziveli. I bas zbog toga ljudi i negoduju zbog mera, maski, vakcina ... i bas zbog toga ovi koje sve to ne pogadja i izmisljaju teorije zavere i tvrde kako virus ne postoji.

Na drugoj strani, kada bi se korona ponasala kao ebola ili variola, ali tako da ima veliki period inkubacije (npr. mesec dana) i da su ti sanse da nakon toga obolis blizu 100% - verujem da nikakve mere, maske, policija, vojska itd. ne bi bile potrebne. Ljudi bi se sami sklanjali i zakljucavali, jos bi vrata i prozore selotejpom lepili. Ono - za svaki slucaj, da se virus ne provuce kroz pukotine.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 13:46 - pre 30 meseci


Korona , jedanaesti dan
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 15:18 - pre 30 meseci
Citat:
B3R1:

Sta reci, ti starci su bili zilavi, a mi smo nazalost svi odreda kilavi. Toliko o tome.




Pisao sam u onom vecem postu da Nisu svi ljudi isti u smislu da ne deluje na svakog sve isto ! Za CRT monitore prvi su Svedjani poceli da usvajaju standarde , kasnije cuveni TCO standardi .


Ima jedna malo duza prica sa Tv-a . Novinar napravio reportazu . Za emisiju govori unuk Dede o kome se radi ! Na pitanje koliko Deda ima godina , unuk odgovara da se ne zna tacno , jer su Turci , posto je u pitanju Raska oblast 1912 spalili sve crkvene knjige !

Prica je o zdravlju i kaze unuk Deda nikada nije isao kod lekara ! A posle II S. rata ostavila ga zena , on se razocarao u zivot i pio je po 2 Litra Rakije dnevno !!

I tako je pio nekoliko decenija !!

Posle njegovi odluce da mu smanje ! Pa mu davali po 1 litar dnevno ! Kasnije mu smanjili i poceli da mu daju u pivskoj flasi od 0.5 litra ! Tu se Deda naljutio i ni sa kim nije govorio godinama , ali je pio i dalje !

I jednog dana mu nije bilo dobro bas jako , pozovu oni lekara da dodje u selo , prvi put da Deda vidi lekara kao pacijent . Dodje lekar pregleda ga i kaze ciroza , gotovo je nema mu spasa .

Posle jedno 10-tak godina sretne unuk , tog Lekara sto je dolazio kod Dede i malo popricaju , kaze Lekar a secam se dolazio sam kod vas kad ej deda bio na samrti !

Ma kakvi kaze unuk , eno deda se oporavio , prestao i da pije jos ide po brdima !!


Sta je poenta price koja nije vic ?

Da je taj Deda mogao tako da pije koliko je hteo ! Da li je to opste pravilo ? Naravno da nije , 99.99% ljudi bi davno ubio alkohol !


Tako da te price o zracenju CRT su slicne ! Kao i losa hrana , Duvan itd . Neko moze da pusi 80 godina , neko ce posle 20 godina da dobije Rak pluca nema pravila .

Ali ne bi se usvajali standardi , za smanjenje Zracenja CRT monitora tek tako , da opasnost od njih nije bila realna . Prvi su Svedjani poceli da uvode standarde i za manje zracenje i protiv Teskih metala . Kasnije i ostali .

Neko imao probleme ,neko nije . Nikako ne znaci da su svi imali probleme !

Ali u istrazivanjima neko jeste imao upravo sto pises, zene pobacivale itd .

I onda normalni ljudi , najpre Svedjani razmisljaju . Neka to i nije masovna pojava , zasto da se desavaju takve stvari od CRT monitora , kada ne Mora !!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred28.10.2021. u 15:44 - pre 30 meseci
Upravo.

Nece podivljali matori CRT monitor stetiti svakom, ali nekome hoce. Mozda ne direktno, ali povecana interferencija sa drugim uredjajima moze napraviti neku sekundarnu stetu.

Ista prica sa izduvnim gasovima, koriscenju olova (mada olovo je daleko konkretnije), toksicnih materijala.

Ako dodjemo do stupnja razvoja da mozemo da losu stvar unapredimo sa manje losom - sto to ne bi smo uradili. Nekada se desi da mora biti kompromisa - recimo RoHS stampane ploce: lemovi su losi, toliko da za vojnu upotrebu i dalje koriste pre-RoHS, ali i za to se na kraju nadje workaround, a napravljen konkretan korak ka smanjivanju upotrebe toksicnih supstanci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred30.10.2021. u 07:42 - pre 30 meseci
Vakcinisani sa obe doze mogu doneti virus kući, pokazuje istraživanje.

"Imunizovani sa obe doze vakcine protiv korona virusa mogu ga preneti onima sa kojima žive, upozoravaju stručnjaci koji su izučavali slučajeve zaraze u britanskim domaćinstvima.

Pojedinci koji su dobili obe doze mogu biti zarazni kao i oni koji se nisu vakcinisali.

Oko dvoje od petoro takvih (38 odsto) prenose virus ukućanima, čak iako su imali samo blage simptome ili ih nisu imali uopšte.

Procenat pada na 25 odsto ukoliko su njihovi ukućani takođe vakcinisani sa dve ili tri doze vakcine."


[Ovu poruku je menjao pctel dana 30.10.2021. u 08:54 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
95.180.93.*



+311 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred30.10.2021. u 10:14 - pre 30 meseci
Čini mi se da su naši ljudi ranije voleli poslove koje rade a samim tim i sve ostalo što su radili, tako da živeti u takvom oruženju je sasvim druga dimenzija od ovoga danas, a to utiče bogami puno.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred30.10.2021. u 11:19 - pre 30 meseci
Citat:
pctel:
Imunizovani sa obe doze vakcine protiv korona virusa mogu ga preneti onima sa kojima žive


Evo, ja baš danas idem na jednu sahranu, porodica, četvoro...
Rezultat:
Umrlih: 1
Na respiratoru:1
Teži oblik:1
Lakši oblik:1

Vakcinisanih:0
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred30.10.2021. u 15:20 - pre 30 meseci
Taman kada pomislimo da je zdravstvo doslo do dna, kad ono:

https://nova.rs/vesti/drustvo/...ta-u-vajber-grupi-antivaksera/

Sta reci ... "Doktoreee, uzimao sam pilule za kerove, pa sada lajem - da li je to normalno?".
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred30.10.2021. u 23:23 - pre 30 meseci
Citat:
HasoMuka:
Ti gde god se pojaviš tu su saučešća, mrtvi, bolesni, ispovraćani...

Ja gde god dodjem tu je svirka, veselje, padaju golovi, nazdravlja se pivo...



...i sve vrvi od kerova, kao da se odrzava CACIB?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred31.10.2021. u 11:31 - pre 30 meseci
Citat:
pctel: ...i sve vrvi od kerova, kao da se odrzava CACIB? :D


A ne, to je koreanski specijalitet ... doduse, u Juznoj Koreji. Ali verujem da i u Severnoj ima ovakvih mesta.

A posto Haso voli komunizam, verovatno bi mu u toj Severnoj kod Kima bilo sve potaman ... makar i u ovakvom kaficu:



 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred01.11.2021. u 08:50 - pre 30 meseci
Citat:
HasoMuka: Komunista bi za razliku od kapitaliste bio savestan i odgovoran.

Jel sad jasnije?

Ma jeste ... samo eto, bas mi nekako nije jasno kako su sve te ex-socijalisticke zemlje Evrope pukle nakon pada onog zida u Berlinu. Ali bas sve. Ako su bas u tim zemljama svi bili tako savesni i odgovorni, kako dozvolise da im takva idila od drustvenog poretka propadne?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred01.11.2021. u 13:57 - pre 30 meseci
Popalli se na priču kako u "fer kapitalizmu" možeš da počneš kao portir i doguraš do CEOa..

Ono u komunizmu si portir sa platom od 500 - 600e i to je to, ostaćeš portir do penzije..Možda dobiješ neki socijalni stan i neko letovanje i svinjsku polutku preko sindikata..

A u kapitalizmu ćeš početi kao portir sa 300e platom, ali možda postaneš direktor jednog dana..

Kako da ne, svet pun direktora koji su počeli kao portiri ili čistači magacina :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84458 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.