Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14233 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme12.10.2021. u 13:39 - pre 29 meseci
pa upravo tako, bio je to interesantan auto ali u to vreme je bio osudjen na propast
devedesete su takodje bile i zlatne godine za automobile, puno je besteselera tada izaslo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme12.10.2021. u 13:53 - pre 29 meseci
Ali, ponavljam, nije samo Zastava propala. Mnogo veći, bogatiji i uspešniji proizvođači automobila su takođe bankrotirali.

Eto, na primer, i Citroen je bankrotirao. Kupio ga Pežo, i rešio da sačuva brend, ali nije morao. Propali su svi Britanski proizvođači, i mnogi su se britanski brendovi ugasili. Moris, na primer.
Takođe Nemački NSU ... sad mi pade na pamet ..

Italijanska Alfa, Lancia ... sve je to otišlo na doboš, ali brend sačuvan. I upropašten, ako ćemo iskreno, bolje da je Alfa dostojanstveno otišla u legendu, nego da se pojavi sa modelom 156 1.9 jtd

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nightwalker27
Nezaposlen
Nigde
Srbija

Član broj: 346928
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme29.12.2021. u 19:42 - pre 27 meseci
Mi imamo baš ovakav primerak iz nemačkog novinskog članka, u teget boji i sa sivim branicima. Kupljen nov u avgustu 1991. godine, do sad prešao oko 44.000km. Još uvek izgleda kao nov, tek kupljen. Da, u pitanju je Yugo Florida 1.3 EFI.
Pitanje je samo još koliko dugo će moći da se vozi, jer je teško pronaći delove kada se nešto pokvari.
Nije neki ekskluzivan automobil, ali danas se teško može kupiti bilo kakav auto, da ne govorim o novim automobilima (Fiat Tipo 13 hiljada evra, najosnovnija verzija).
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.a1.rs.



+183 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme04.01.2022. u 05:14 - pre 27 meseci
Za 30 godina 44000km?!?!?! Jel to četvrti auto u porodici pa nikako da dođe na red da se vozi, ili je stalno pokvaren ili ti ispred kilometraže fali još neka cifra?
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme04.01.2022. u 10:04 - pre 27 meseci
Yugo 45,55,65 i Florida su bili obmana komunističke vlasti da je to domaći proizvod. Yugo je Italijaknski Fiat innocenti koje Fiat nije hteo da proizvodi i uvalio nama. Florida je jedan od prototipova Fiata Tempa koji je nama uvaljen da pravimo. Svi alati za prese za limariju su stigli u Zastavu iz Torina. U Jugoslaviji se ništa nije projektovalo i dizajniralo. Samo se sklapalo po licenci. Yugo Florida je imala grešku u alatu za pozicioniranje zadnjeg mosta tako da kod malo šire gume jedan točak je češao o branik a drugi nije dodirivao. Motor za Yugo 45 je najfriziraniji fabrički motor ikada. Prvo je bio kubikaže 500ccm i bio je 1965 ugrađen u Fiat Topolino. Pa je povećana kubikaža na 650ccm. Sledeće povećanje od 750ccm i 850ccm se ugrađivalo u fiću. Isti taj motor od fiće proširen na 903ccm je ugrađen u u Yuga 45. Zbog jako tankih zidova cilindra na Yugu 45 je često progorevao dihtung glave motora. Sledeće povećanje zapremine je Fiat UNO Fire 1001ccm i ugrađen zupčasti kaiš umesto lanca. Naši jedino što su modifikovali na tom motoru jeste da su izbacili zatezač lanca i to je pravilo velike probleme. Industrija koja je zasnovana na pravlenju po licenci je osuđena na propast.
 
Odgovor na temu

Nightwalker27
Nezaposlen
Nigde
Srbija

Član broj: 346928
Poruke: 5
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme04.01.2022. u 11:14 - pre 27 meseci
Citat:
ctrl alt del:
Za 30 godina 44000km?!?!?! Jel to četvrti auto u porodici pa nikako da dođe na red da se vozi, ili je stalno pokvaren ili ti ispred kilometraže fali još neka cifra?


Nije četvrti, trenutno je jedini. Do 2004. godine smo imali još jedan auto, pa je Florida bila u garaži. Retko smo je vozili, do tehničkog pregleda jednom godišnje i nazad u garažu. Od 2004. godine do danas se vozi bar nekoliko puta nedeljno, ali živim u manjem gradu, pa mi ništa nije udaljeno više od 3-4km. Povremeno odem do Kragujevca/Niša, što je udaljeno oko 80km odavde, i to je to.
 
Odgovor na temu

mrki666

Član broj: 346927
Poruke: 32
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme04.01.2022. u 18:15 - pre 27 meseci
Meni kod Floride smeta ona škripeća plastika. Odvratna unutrašnjost a limarija nije loša. Za motor ne znam kakav je...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme05.01.2022. u 07:29 - pre 27 meseci
Nema tu nikakve obmane. Zastava je bila čvrsto vezana za Fiat jer su praktično bili jedini koji su hteli da se bakću sa jednim socijalističkim proizvođačem. Zastava je imala projektni biro, ali nivo cele fabrike i prateće industrije nije bio na nivou proizvodnje noviog modela. Jedan model (posebno u to doba) se stvarao godinama uz ogromne troškove tako da se kao jedino rešenje i nametala prepravka nekih Fiatovih modela. FIRE je bio prvi nov Fiatov motor posle decenija korišćenja starih projekta koji su vremenom poboljšavani. Vremenom je Zastava zapala u velika dugovanja prema Fiatu (pominjale su se čak dve milijarde) tako da je meni bilo i logično da jedina firma koja je imogla da kupi Zastavu bude Fiat i da kroz nove proizvode izvlači profit i tako naplaćuje dugove.

@mrki666
E da, Floridu sam uzimao iz rent-a-cara, ali je prešla samo nekoliko hiljada kilometara. Plastika je baš užasno škripala na sve strane. Meni se nisu dopale tabla, preglednost, a nisam se dobro osećao ni za volanom.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Nightwalker27
Nezaposlen
Nigde
Srbija

Član broj: 346928
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme05.01.2022. u 21:00 - pre 27 meseci
Zapravo, preglednost je odlična. Ima dosta staklenih površina. Plastika jeste problem, kao da su pravili igračku, a ne automobil. Možda i nije osetljiva u vožnji na putevima u inostranstvu, ali po našim njivama od puteva itekako jeste.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 07:38 - pre 27 meseci
U suštini si u pravu, ali nisam mogao da nađem bolji izraz. Mislio sam na preglednost samog auta napred-nazad. Prvo, pamtim prvi osećaj kao da sam seo u kamion, nekako sam sedeo visoko. Drugo, od one odvratne table koja kao da je nakalemljena i haube koja pada prema napred mora da se zaustavlja na osećaj. Zadnji podignut deo daje još gori osećaj dužine auta pa se bukvalno parkira na osećaj. Istina navikao sam na to, a i većina današnjih automobila je tako konstruisana. Doduše, od bube ne postoji gori auto za vozačevu procenu dužine i širine auta !
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 08:33 - pre 27 meseci
I zato skori svi savremeni automobili imau parking senzore / kamere, a oni iz premijum klase umeju sami da se uparkiraju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 09:17 - pre 27 meseci
E da, podseti me. Jednog dana se vraćam sa psom i čekam da se žena parkira pa da prođem. Eh muški šovinista, žensko za volanom, mislim se načekaću se . Kad ona zvrk, zvrk i gotovo. Ne uzdržim i pohvalim je, ona se nasmeje i kaže kako ima senzore. Sa druge strane jedna mlada devojka isto tako parkira i pitam je za senzore i kaže da ih nema.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

mrki666

Član broj: 346927
Poruke: 32
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 11:08 - pre 27 meseci
@Sava ti dokon čovek pa ideš po gradu i pitaš devojke: "Jeli, jel imaš parking senzore" heheheh Dobar start...
 
Odgovor na temu

Nightwalker27
Nezaposlen
Nigde
Srbija

Član broj: 346928
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 13:31 - pre 27 meseci
Citat:
Sava:
U suštini si u pravu, ali nisam mogao da nađem bolji izraz. Mislio sam na preglednost samog auta napred-nazad. Prvo, pamtim prvi osećaj kao da sam seo u kamion, nekako sam sedeo visoko. Drugo, od one odvratne table koja kao da je nakalemljena i haube koja pada prema napred mora da se zaustavlja na osećaj. Zadnji podignut deo daje još gori osećaj dužine auta pa se bukvalno parkira na osećaj. Istina navikao sam na to, a i većina današnjih automobila je tako konstruisana. Doduše, od bube ne postoji gori auto za vozačevu procenu dužine i širine auta !


Moguće. Meni je ovo jedini auto koji sam kontinuirano vozio (druge sam samo probao da vozim, tuđe, npr. VW Golf 5, Renault Clio itd.), pa sam se i navikao. Ne primećujem neke nedostatke, mada kada sam na letovanju vozio VW Polo novije generacije, pa sam po povratku u Srbiju seo u Floridu, nisam mogao ni brzinu da pogodim, kao da sam prešao sa konja na magarca. Magarac mi svakako ne gine, ako se kojim slučajem ne iselim iz Srbije. Voziću Floridu dok ne postane neki muzejski eksponat, hah.

Današnji proizvođači od automobila prave avione, ugrađuju i potrebno i nepotrebno, a zato cene otišle u nebesa. Retko ko može kupiti nov auto, uglavnom se samo preprodaju uvozni polovnjaci koji su prešli preko 200 hiljada km.


 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme06.01.2022. u 15:28 - pre 27 meseci
Citat:
mrki666:
@Sava ti dokon čovek pa ideš po gradu i pitaš devojke: "Jeli, jel imaš parking senzore" heheheh Dobar start...

Kopiranje zabranjeno !

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Nightwalker27
Nezaposlen
Nigde
Srbija

Član broj: 346928
Poruke: 5
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Re: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme16.01.2022. u 03:33 - pre 26 meseci
Kad smo već na ovoj temi, a možda je neko i vozio ovaj auto... Iskreno, ne razumem se mnogo u automobile, sem osnovnih stvari.
Već neko vreme nešto ispod haube skiči/škripi (nazovite kako god) kad je preko zime uključeno grejanje/grejanje zadnjeg stakla, itd. čim se da gas, i tako sve dok nakon duže vožnje ne pređe 2.000 obrtaja.
Jedan majstor mi nešto ukratko objasnio, oko struje, kao nije to kvar. Nije mi jasno kako nije kvar, kad kod ispravnih automobila to nije slučaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo Florida - dobar pokušaj u pogrešno vreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14233 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.